Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość AniaC
ewliza Jeśli chodzi o samo TSH, to możesz zażyć hormon, a potem pobrać krew, bo to nie zniekształca wyniku(wiem od lekarza). Jednak, gdy przy tym samym samym pobraniu krwi będziesz badać inne parametry, to zmień kolejność 1.krew, 2. tabletka. Po zmianie dawki hormonu zawsze powinno się po 6 tygodniach zbadać TSH. Takie są wytyczne (informacje z Gliwic). Potem lekarz i dalsze decyzje. Odradzam eksperymentowanie. Z tego co wiem, aż tak bardzo rygorystycznie nie musimy trzymać się godziny przyjęcia hormonu. Ważne, żeby po 30 minutach od połknięcia tabletki zjeść śniadanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
eweliza napisałaś - powiedziano mi bym po okołó 6 tyg po jodzie skontrolowała tsh i z wynikiem do endo teraz zastanawiam sie co robic może najpierw zrobir tsh i zobacze co mi wyjdzie Zastanów się, przy naszej chorobie ten wynik powinien być w miarę niski (nie tylko mieścić się w granicach). W zależności od stopnia zaawansowania choroby lekarz powinien uregulować poziom hormonu na najlepszym poziomie. Przynajmniej na początku. Wydaje mi się, że tak jak myślisz, będzie dobrze. Za ewentualne zamieszanie przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
Sylwia Czy wszyscy pacjenci (jeśli się orientujesz), mają takie zalecenia, aby pierwszy posiłek spożyć po godzinie od momentu połknięcia tabletki? Przyznam, że zaskoczyła mnie ta informacja. Ciekawe od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim AniaC jutro pojadę na badanie krwi i zrobię sobie dodatkowo wapno. i pojadę bez hormonu, tak dal pewności. Nie wiem jak wy ale ja po hormonie czekam pół godziny i robię sobię kawe a Sylwia pisała o godzinie, więc może dlatego ta różnica bo Sylwia ma inne hormony. A wy ile czekacie czasu po połknięciu tabletki zanim coś wypijecie????? Pojadę do endo to się spytam, a jak piszecie , że to taki lewy typ to bedzie moja pierwsza i ostatnia wizyta u niej :-) Poprostu u siebie nie mam dobrego endo i muszę do wawy, a wybrałam tą dr bo poleciła mi ją moja dr co mnie operowała. I powiem wam, że ta endo ma strasznie dużo klientów bo ja dzwoniłam w listopadzie by się umówić na wizytę i to był pierwszy wolny termin:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 a jezeli ugotuje soobie kurczaka bez rzadnych przypraw czy to cos zaszkodzi?wiem ze uciebie jest inna godzinka ale jak odczytasz to prosiłabym o odpis nieiwem co mam robic dzis tylko zjadłam dwie kanapkiz dzemem i to tylko mój cały serwis bo nieiwem zbytnio co mam zjesc a cere mam takp suco bys sie z chcecio posmarowała jakimskremem ale mam same na olejkach mineralnych nieiwem jaki mam sobiekupic zeby był dobry i mi nie zaszkodził jakbys mogła powiedziedz mi a zarazemnapisca dokładniej to bym byla wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska myślę, że jak ugotujesz kurczaka i go zjesz to Ci nic nie zaszkodzi. mimo tej diety nie zwariuj hihi :-) pomyśl o owocach i warzywach. Masz uważac na sół i kwasy omega3, popatrz w internecie co powinnaś odstawić a co ci wolno. Przyznam, że u leczonych w polsce to pierwszy raz słyszę, że przed jodem powinno się odstawić sól i kwas omg3. A powiedz ile dni będziesz na jodzie dużym????????????? "-) pamiętam, że sylwia pisała ze jadła ziemiaki:-) madzica gdzie się podziewasz???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
eweliza na duzym jodzie bende od poniedziałku do piatku bo przeciez chleb tez zawiera małe ilosci soli ale niewiem czy to sół jodowana w necie szukałam ale nic z tego nie zrozumiąłm nieiwem jaki ten krem mam stosowac do twarzy no mnie tez to zdziwiło ze musze przestrzegac unas w polsce no niemam pojecia co ta kobitka bendzie wyczycniac tylko tyle mi powiedział ze dostane miejszo dawke jodu tez mysle ze jak zjem tego kurczaka ugotowanego i oczywiscie ziemniaczki juz se pichce ale rzecz jasnabez soli ale jak ja poltora tyg mam jesc kurczaka z rosołem i ziemniakami to niewyrobie juz mnie szlak trafia powiem wam wariuje juz zajmuje sie porządkami w domu b otroszkie rodzina zapusciła rzecz jasna sprzątam w rekawiczkach no czekan na odezwe od sylwi moze mi przytoczy wiem ze rybne i tak dakej ale ja bym chciała jakos wiedziec co moge jesc a czego nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej dziewczyny:) Nie odzywalam sie bo mam jakis zly nastroj od tego siedzenia z malym samotnie:(Pogoda tez wplywa niestety zle na samopoczucie. Poza tym to wszystko ok. W srode lece z malym do Polski na 4 dni,chociaz tyle,moze ciut odzyje? A co u Was slychac? eweliza Mam nadzieje,ze sie nie stresujesz przed badaniami? Pozdrawiam Was goraco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza zrób tsh bo i tak by cie wysłała na badanie bąna czczo ale wez hormony aska ja nie miałam takich zalecen nie daj sie zwariowac i na spokojnie moze to przez tą watrobe takie zalecenia bo ja brzuch miałam czyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzila strasznie mi przykro :((( Aska przechodzilam to samo i tak jak pisalam to bylo jakgorsze w moim leczeniu !!! nie mialam pojecia co moge jesc :/// jak tylko chicalam cos zjesc czytalam z tylu ze jest sol albo co innego :/// napisalas czy masz jesc same bulki- pamietaj tam sa jajka dodane !! ja ich jest nie moglam :/ kawe mozesz pic ale bez mleka. mowie Ci ja bylam zalamana przez tydzien jadlam same ziemniaki bez soli- bez niczego. co do kremow ja moglam urzywac wszystkie mysle ze chodzi tylko o jedzenie :) co do soli ja moglam jesc sol morska ale byla tak ochydna ze z niej zrezygnowalam :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia wiesz co ja nie wiem jak Ci pomuc bo balam sie czegokolwiek dotknac wiec jadlam tylko ziemniaki :/ tak jak pisalam juz raz mnie lekarz opiercielila i powiedziala ze jak jeszcze raz sie to powturzy to jod mi przesuna na - za pare miesiecy :/ wiec wolalam sie przemeczyc na ziemnialach :/ i zalezalo mi na tym zeby wszystko wyszlo dobrze na badaniach u mnie bylo to jakis czas temu- nie moge sobie przypomniec czy moglam jesc tłuszcze nie nasycone :/ ja nie mialam zadnej diety meczylam sie tak tydzien :////// ale po tygodniu tak sie narzarlam ze sie ruszac nie moglam :D a moze mozesz tam zadzwonic i zapytac o co chodzi z ta dieta :/ ja tak jak ty nie mialam wymienionego co moge a czego nie :/ wspolczuje Ci pamietam jak ja bylam zalamana tym ze nic nie moglam jest :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia kurczak chyba moze byc jesli jego niczym nie przyprawisz. mysle ze dzem tez jest ok ale nie wiem na co go polozysz hihi bo bulki maja bialka :/ wedlina tez mi sie wydaje ze jest ok :) a co do tego ze mam brac hormon na posty zoladek to myslalam ze wszystkie tak macie. moja lekarz mowila ze kazdy czlowiek ktory przyjmuje hormon tarczycy musi brac je na pusty zoladek i ze dopoero po godzinie mozna cos zjesc eweliza wiesz ja gadalam z dziewczynami z polski i one tez tak mialy nawet na innym forum tym drugim dziewczyna pisala ze bierze tabletke o 5 rano i idzie spac bo po niej nie moze jesc i bierze ja tak rano zeby jak sie obudzi mogla sobie zjesc nastazja a ty jak masz z ta tabletka teraz to sie zdziwilam bo duzo osob w polsce tak musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nastazja piszesz ze ta dieta moze przez ta watrobe. ja nie mialam z niczym problemow i nie mialam rzadnych przerzutow wiec chyba to nie ma nic do tego :/ asia a czy ty nie bedziesz przypadkiem dostawala zastrzykow przed jodem ?? bo ja chyba wlasnie musialam miec ta diete bo przed jodem mialam 2 zastrzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te zastrzyki to nowy sposob leczenia raka tarczycy i wlasnie se przypomnialam ze ja musialam miec ta diete przed tymi zastrzykami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 nic mi nie mówiła o zastrzykach to mnie bardzo zdziwło jestem w totalnej rozsypce ale ci powiem ja tam chlebek jem nie bedne sobie odmawiac bo jak dzis zjadłam kilka ziemniaków to myłam ze zwymiotuje a warzywa takie jak pomidor,ogórek itd moge jesc?wiesz same ziemniaki jesc to nieda rady mówiła cos o kosmetykach z alg mosrskich itd.ze niemoge zadnych tłuszczy nienasyconych a a nasycone moge spożywać a moze jest jakies pieczywo specjalne no nieiwem sama jestem w czarnej kropce mam same ziemniakii wodo popijac to sie gorzej rozchoruje juz niemam zbytnio nastroju bo to wszystko mni eprzerasta to o co z to dieto chodzi jak oni potem to sprawdzo ze mam jakis jod w sobie przeciez ja jade na jod to czemu niby miałabyum go unikac normalnie to doktorke bym rozszarpała;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 podziwiam cie za to ze cały tydzien wcinałas te ziemniaki ja dzis tylko troche zjadłam i niechciało mi przez gardło przejsc to juz sama teraz nieiewm co ja mam wtakim razie robic a do 23 jeszcze kupa czasu a same ziemniaki jesc to nie widzo mi sie ale wode smakowo mozna pic com bo wyczytałam ze nie zawiera tłuszczów nienasyconych i jodu to jedyny plus a teraz gorzej z tym jedzeniem no niemam pojecia dlaczego mi dał takie zalecenie poprostu szału dostane;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
a ujeszcze jedno mówiła mi ze potem mnie wsadzo do izolatki na 5 dni to raczej nie mogo byc te zastrzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 własnie przeczytałam ze woddziale terapi jodowej podaje sie równiez jod przez kroplówke czy to tez związane jest z tymi zastrzykami?to moze ja zaczne jesc te same zniemniakim najwyzej troche zrzuce kg bendzie cięzko cholernie zobacze czy mi wtedyu podadzo w kasułce czy dozylnie a mam pytanie a banany mandarynki jabłka pomidory i ogórki to moge jesc czy tez szkodza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia ja owoce i warzywa jadlam normalnie :) a co do zastrzykow to ja mialam je przed jodem. wiec tu nie ma znaczenia czy jest sie w izolatce czy nie :) nie wiem moze ona zapomniala Ci o nich powiedziec. hmm... dziwne to u Ciebie troche bo ta dieta zwiazana jest wlasnie z tymi zastrzykami ktore robi sie przed podaniem jodu tak to jest jak lekarz nie wytlumaczy wszystkiego :/ ja tak samo jak Ty nie mialam pojecia co moge jesc. jadlam ziemniaki i to co bylam pewna ze nie ma tych produktow ktorych nie moglam jesc. owoce, warzywa, kurczak bez niczego, mieso moze te zastrzyki zrobia Ci juz w szpitalu i poprostu Ci o nich nie powiedzieli bo jest to czesc leczenia a jak nie to zapytaj sie ich czemu musialas miec ta diete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia te zastrzyki to nie jest jod :) te zastrzyki dostaje sie przed jodem :) ja musialam byc na diecie przed zastrzykami. w pierwszy dzien mialam pierwszy zastrzyk w drugi- drugi zastrzyk i w trzeci podali mi jod w tabletce nigdy nie wlyszalam o jodzie w kroplowce powiedz mi jeszcze czy musisz odstawic hormon tarczycy przed jodem ? bo jak nie musisz to jestem na 90 % pewna ze bedziesz miala te zastrzyki dzieki nim nie trzeba odstawiac hormonu tarczycy wogole !! tak jak musza robic dziewczyny chyba na miesiac. ja nie musialam odstawiam hormonu bo mialam te zastrzyki :) i dzieki nim czulam sie super :) poszukam jak nazywa sie ten zastrzyk i napisze Ci :) bedziesz mogla sobie poczytac troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 hormonów nie kazała mi brac do jodowania czyli przed jodowaniem nie kazał a mi wogole brac eutyroxu nadal tak samo jak i przed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia ale Ty nie musisz jesc samych ziemniakow hihi ja tak robilam bo nie chcialo mi sie ciagle szukac co moge jesc a czego nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 jak dobrze usłyszłąm to powiedziłą ze musimy si bo była tez zemno strasza kobieta co bendzie na ten sm termin co ja przyjmowana przygotowac do otrzymania jodu i jescze jak mni przyjmowałą to powiedział ze mam 10krotne zawyzone tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia tsh da sie wyrownac :) to normalne ze teraz jest rozregulowane. dostanies odpowiednia dawke hormonu i wszystko bedzie ok :) ja tez tak mialam na poczatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
Cześć Dziewczyny! W naszym przypadku przed podaniem jodu dostawało się dwa zastrzyki w dobowym odstępie. To był tyrogen, który powoduje dużą jodochwytność i dlatego nie trzebabyło odstawiać hormonu. Jednak nikt ani nam, ani osobom, które były podobnie leczone nie zalecał diety, o której piszecie. Mam nadzieję, że nie popełniłyśmy błędu. Osoby, które nie dostawały tyrogenu, wcześniej odstawiały hormon - ok. 5, 6 tygodni przed dożym jodem. Proszę, napiszcie, jakie znaczenie ma dieta, o której piszecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaC Super to wyjasnilas :) wlasnie o to mi chodzilo :) tez dostalam 2 zastrzyki w odstepnie dobowym :) jakie znaczenie ma dieta- moja lekarz powiedziala mi ze ogromne !! ja nie zastosowalam sie do diety tak jak trzeba (w sumie to nie wiedzialam ze ona jest taka warzna i jadlam prawie wszystko) (przyznalam sie dla lekarza bo balam sie ze przez to zle mnie zdiagnozuja) lekarz STRASZNIE sie na mnie wkurzyla (wkurzyla to malo powiedziane) musiala przelozyc zastrzyki (ktore juz na mnie czekaly i przez to stracili kupe kasy po poszlam na zastrzyki ale jak sie dowiedzieli ze nie zastosowalam diety to nie mogli mi ich dac :/a one byly juz w strzykawce :/ ) no i jod tez zostal przeloziny !! lekarz powiedziala ze bez diety sie nie ruszymy i ze bez niej nic nie ma sensu bo nie mozna wtedy zrobic zastrzykow :/ no i tak sie wystraszylam ze mnie nie beda leczyc ze zaczelam wpierdzielac same zmieniaki zeby wszystko bylo ok :) podobno jak sie nie zastosuje diety -zastrzyki nie beda dzialaly tak jak trzeba i przez to jod tez nie bedzie dzialal tak jak trzeba :/ wiec mysle ze trzba przebolec i przejsc przez to cholerna diete ja tak sie na siebie wkurzylam ze az sie poryczalam w gabinecie lekarza. chcialam miec wszystko jak najszybciej za soba a przezemnie wszystko musieli przesunac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do diety to ja dokladnie juz nie pamietam jak to bylo. pamietam ze nie moglam jesc produktow mlecznych- bialka z tego co pamietam produktow zborzowych i rybnych (morskich) no i tak jak pisala asia soli jodowanej :/ ona nie moze tez jest tluszczow ale ja nie pamietam jak to bylo u mnie z nimi :/ tak sobie mysle czy moglybyscie gdziez zadzwonic dowiedziec sie co i jak z ta dieta bo ja to mialam ja juz sporo czasu temu i nie pamietam jak to bylo dokladnie :/ a kartke wyrzucilam :/ wiem tez ze malo osob dostaje w polsce te zastrzyki wiec nie wiem jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
Ania C witam Aniu mam pytanie czy ty sie leczysz u nas w Polsce?no niewim jak z to dieto jest ale chyba jak raz na dzien cos małego zjem mysle o jakims pasztacie drobiowym bo przedewszystkim japozatym choruje tez na inno chorobe co wiąze sie z tym ze musze sie dobrze odrzywiac i boje sue zeby nie miec zapalenia jelita gr,stwierdziłam ze chleb ma tylko ciut zawartoscisoli ale jak reszte dziewczyn pisza ze one nie miały zalecen z dieto wiec czemu mi kazała przeciez o tych zastrzykach by mi powiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
nastazja85 mam do ciebie pytanko a zarazem ogromna prozbe czy mogłabys mi napisac jak bendzie sie odbywało ten duzy jod bo lekarz kazała mi isc pierw do ruchu chorych coo ostatnio to poł godziny szukałam tego ruchu chorych;)jakie mam rzeczy wziac czy wszytsko wezme ze sobo do izolatki,stwierdziłam ze az tak dokonca nie bende tej diety przestrzegac bo nie wytrzymam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×