Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

dziewczynki ja troche nie na temat. chcialam sie zapytac czy mialyscie kiedykolwiek w zyciu bol kregoslupa a dokladniej w okolicy ledzwiowej :/ wiem ze nie ma to nic swpolnego z moja choroba bo bylam niedawno na kontroli ale to cholerstwo trzyma sie u mnie juz 2.5 tyg :/ nic nie podnosilam ani raptownie sie nie ruszalam a przy schylaniu czoje bol- przy odginaniu sie tak samo :/ jak chodze siedze lub leze nic mnie nie boli tylko przy zginaniu i odchylaniu :/ strasznie nie chce isc do lekarza bo pewnie z 20 razy beda kazali mi przychodzic :/ myslicie ze moze to byc przewianie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Sylwia Bole kregoslupa sa rozne,ale nie powinnas tego bagatelizowac. U mnie kiedys bol utrzymaywal sie przez 8 miesiecy,a zaczelo sie niewinnie i nie wiadomo skad.Z czasem bol byl coraz silniejszy,do tego stopnia,ze nie bylam w stanie ustac 5 minut.Potem juz bolalo nawet jak lezalam.Mi pomogla nastawiaczka,ale dopiero po paru miesiacach regularnych wizyt i cwiczenia. Wiec nie zwlekaj i wybierz sie do lekarza,moze to jakas blacha sprawa,ale warto sprawdzic czy cos gdzies na nerw nie naciska. Powodzenia i wspolczuje Ci bo wiem jak dokuczliwy jest ten bol:( Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki madzia wiesz ja jeszcze poczekam mam taka nadzieje ze samo przejdzie :/ jak pojde do lekarza to pewnie bede musiala tam chodzic caly czas a mam juz dosyc szpitali. jak nie przejdzie mi za 2 tyg to nie bede miala wyboru i umowie sie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzila
Witam wszystkich pozdrawiam i życzę miłego weekendu:) ja jurto jade na pogrzeb mojej koleżanki :( smutne to ale nic nie mogę na to poradzić , popołudniu impreza rodzinna 40 urodziny mojego męża i 70 urodziny teścia trochę dziwnie będzie po pogrzebie , cóż życie różne figle płata będę się dziwnie czuła po pogrzebie, mieliśmy imprezę zaplanowana już dawno jakość będę musiała się pozbierać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim sylwia a może Ciebie bolą korzonki. Mnie czasami bolą gdy mnie owieje i przeziębię. próbowałaś gorących kąpieli, okładów.mnie jak zaczyna bolec to robię wszystko by wygrzać i po kilku dniah przehodzi. ja mają 25 lat byłam w sanatorium ze względu na bół kręgosłupa. ale naszczescie po zabiegach jakie mi tam zrobili ból nie wraca. Teraz tylko czasami korzonki mnie bolą. dzila nie przejmuj sie tak bardzo, że głupio to będzie wyglądało ( najpierw pogrzeb a potem impreza ). tak jak pisałaś, dawno już planowalisie imprezę wiec nie ma sensu jej przekładać. Pójdziesz i porzegnasz koleżankę a potem trzeba wrócić do normalnego życia. Wiecie to wszystko jest dziwne, my boimy się raka a koleżanka dzily poszła na niby zwyczajne badanie i już jej nie ma:-( ały świat jest dziwny :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza No wlasnie to nie sa korzonki :/ z korzonkami mam tez problemy ale teraz to nie one :/ teraz czuje dokladnie ze jest to kregoslup i nawet moge pokazac gdzie to jest bol. cholera jasna jak nie jedno to drugie :/ codziennie wieczorem rozciagam sobie kregoslup (cwiczeniami) i caly czas siedze z elektryczna poduszka na plecach. slyszalam ze bole kregoslupa moga utrzymywac sie dosyc dlugo wiec mysle ze poczekam jeszcze z 2 tyg. jak nie bedzie poprawy to niestety bede musiala isc do lekarza gdzie pewnie lekarz da tylko jakies tabletki przeciwbolowe i wysle do innego lekarza i tak sie zastanawiam czy kregoslup moze bolec od przewiana ? dzila Niestety ale takie jest zycie :( czlowiek pracuje uklada sobie zycie a tu takie cos :/ czy mozesz dokladnie napisac co stalo sie dla Twojej kolezanki ? czy byla to wina lekarzy ? dla mnie to wszystko jest niedopomyslenia !!!! kobieta poszla do lekarza-dbala o siebie a tu takie cos !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza pisalas ze jak mialas 25 lat bylas w senatorium a co dokladnie mialas z kregoslupem ? (oczywiscie jesli mozesz powiedziec)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia juz Ci piszę zaczeło się tak, że miałam taką pracę, że ciągle praktycznie dzwigałam. Po 4 latah zaczął mnie boleć kręgosłup no i poszłam do lekarza. Dostałam zwolnieni od pracy i listę badań do zrobienia ( rtg, morfologia i jakies tam ) dostałam leki, ale prawie nic nie pomagało. Kolejne wizyty i dalsze zwolnienie i tak kilka miesięy. Zrobiłam rezonans kręgosłua i potem dr dala mi skierowanie na zabiegi. Dwa tyg śmigałam na zabiegi ( prądy i rozciąganie ) i nic, prawie nic. kończyło mi się 6 miesięcy zwolnienia i musiałam stanąć na komisję do zusu by dalej przedłużyć zwolnienie. I wtedy zus mi przedłużył i wysłał do sanatorium do Augustowa na 24 dni. Tam przeszłam sporo zabiegów ( 5 dziennie ) i wróciłam nowo narodzona. I tak jest do dzisiaj ( naszczęśie ) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Dzila Bardzo mi przykro:(:(Smutne to bardzo,ale niestety takie zycie,trzeba zyc dalej...Trzymaj sie! Sylwia Jesli chodzi o mnie to mam od dziecka problemy z kregoslupem,skrzywienie i to dosc spore:(Ale ten bol nie byl spowodowany skrzywieniem.Tak jak piszesz,moglam dokladnie pokazac miejsce gdzie bolalo i to w sumie byl jeden punkt.Mialam przeswietlenie zeby wykluczyc dysk i na tym stanelo:(Meczylam sie tyle czasu,juz nawet nie mialam sil zeby funkcjonowac jakos,najgorsze bylo to,ze nawet bardzo silne leki przeciwbolowe na to nie pomagaly!!! A czy moglo Cie przewiac jak pisze Eweliza? mysle,ze to tez moglo sie przyczynic troche. Mozesz jeszcze poczekac,jak tylko masz sily.Takie bole naprawde dlugo moga sie utrzymaywac i zwykle same przechodza.Mozna sobie pomoc cwiczeniami bo na pewno to nie zaszkodzi a pomoze troche:) Trzymam kciuki zeby juz to przeszlo:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczycy :) :) kurde czuje sie jak stara babcia ciagle cos mnie boli jak nie kosci to ucho jak nie ucho to kregoslup i tak wkolko :/ nawet moja 81 letnia babcia nie ma takich problemow i tak nie narzeka mysle ze poczekam jeszcze z 2 tyg. bo jak narazie bol jest tylko przy zginaniu sie i odginaniu :/ dziwne jest to troche bo nie wiem skad to sie wzielo wstalam i juz mnie bolalo :/ teraz codziennie wygrzewam sie poduszka elektryczna, cwicze troszke i narzekam dla chlopaka hihi :) eweliza jak tam samopoczucie przed kontrola ? wisniamama gdzie sie podziewasz ? co tam u Ciebie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 unas jest juz pozna godzinka pora na sen hi powiem ci ze straszna jest ta dieta dzis luknełam na forum 3 i jakas dziewczyna mi pisała ze cos o wychwycie jodu ze jak za duzo jest jodu czyli jak bende spozywac soli kuchennej to jodradioaktywny moze dobrze nie reagowac na reszte komorek tarczycy cos takiego zrozumiałm pewnie cos tamprzekreciłami i dowiedziałm sie ze wszyscy w gliwicach otz rzymuja te zastrzyki ok których pisałas na forum powiem ci ze starm sie unikac tego co za kazana ale czasami kromkie chleba zjem bo zołądek mi siądzie jak bende taka diee miec a mam pytanko jezeli w poniedziałek przyjełam ten mały jod czy jutro tak sobie pomysłalłąm bende mogla sie spotkac ze swoim chłopakiem schociaz na 3 godzinki czy lepiej jeszcze odczekac te 2 lub 3 dni zeby mu nie zaszkodzic jak myslisz lece juz spac życze wszystkim dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asia mysle ze jak od czasu do czasu zjesz kromke chleba to nic Ci nie bedzie :) a co do spotkania z chlopakiem hmm.. ja nie moglam zblizac sie do swojego chlopaka przez tydzien ale lekarz mi powiedzial ze jak zblizymy sie do siebie na chwilke to nic mu nie bedzie. najwazniejsze jest nie zblizanie sie do malych dzieci i kobiet w ciazy. wiesz co ja mysle (to tylko moje zdanie) ze 3 godziny to troszke dlugo a po Twoim jodzie nie minol jeszcze tydzien :/ w polsce chyba nawet nie mozna sie zblizac wiecej niz tydzien (chyba dwa) ja do chlopaka nie zblizalam sie wogole przez tydzien wolalam przestrzegac wszystkiego tak jak trzeba :) mieszkamy razem wiec bylo to troszke trudne ale mozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia narazie stresa nie mam. a najlepsze jest to, że pomyliłam dni. Ubzdurało mi się że w poniedziałek mam wizytę u endo. a tak naprawdę to dopiero w środe hihi :-) dobrze, że spojrzałam bo bym pojechała do wawy na darmo :-) dopiero w poniedziałek to pójde badania sobie zrobię:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza ale by bylo zebys pojechala tam i powiedziala ze masz kontrole :) dobrze ze sprawdzilas :) ja to jestem taka ze zawsze wszystko sprawdzam po 10 razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co ja te zawsze muszę sie upewnić. I dobrze, że teraz zajrzałam. Dokładnie wiedziałam, że wizyte mam 18 i ubzdurało mi sie , że to będzie poniedziałek. Już wszystko zaplanowalam hihi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AniaC
Sylwia bardzo mnie zaskoczyła z tą dietą. Aśka Właśnie Asiu, ja na temat diety nic nie wiem, a to co napisała Sylwia bardzo mnie zaniepokoiło. Jeszcze tydzień przed podaniem dużego jodu miałyśmy konsultację lekarską i nic nam doktor nie powiedział. Aż się boję, że może popełniłyśmy fatalny błąd. Pocieszam się z kolei, że może jest teraz tak, że te zastrzyki są w pewnym sensie udoskonalone i nie wymagają diety. Wręcz o tym marzę, bo stawiam się na nogi. Sylwia, proszę o odpowiedź - Jak długo stosowałaś tę dietę przed podaniem jodu?, Kiedy to było? I jeszcze jedno. Jest nieprawdą, że wszyscy w Gliwicach dostają tyrogen. Na leczeniu w grudniu przed świętami tylko dwie osoby dostały takie zastrzyki, pozostałe wcześniej odstawiały hormon. Nie wiem dlaczego, ale mam podejrzenie, że chodzi o młody wiek, gdyż to były nastolatki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ale ja jestem gdzie indziej i moje leczenie wyglodalo troszeczke inaczej. ja to sie wlasnie zdziwilam ze asia ma miec taka diete bo nigdy nie slyszalam ze w polsce ja stosuja. ja musialam ja miec przed zastrzykami i byla konieczna bo bez niej by mi ich nie dali (jodu tez) jak Wy macie miec te zastrzyki (ania Twoja corcia) to ja na Waszym miejscu zadzwonilabym gdzies i sie o to dopytala :) ania niestety ale musze Cie zmartwic te zastrzyki sa nowe wiec nie ma jeszcze lepszych (moja lekarz powiedziala ze jeszcze 1,5 roku temu nie bylo ich w u.s.a. wiec tym bardziej w polsce) pisalas ze w gliwicach tylko dwie osoby je dostaly dlatego ze w polsce one dopiero teraz wychodza i pewnie nie wszystkim je jeszcze daja nie ma znaczenia w jakim jest sie wieku ja mialam 24 lata i dostalam je i wiem ze mlodsi tez je dostawali. one nie sa szkodliwe. a co do diety musialam ja zaczac tydzien przed jodem. moj zastrzyk nazywal sie Thyrogen (human recombinant tsh) dawka byla: 0.9 mg byl podawany w miesnie tylka. wlasnie przeczytalam co napisalas wczoraj i widze ze zastrzyk nazywa sie tak samo jak u Was wiesz co radze Ci zadzwonic do gliwic i zapytac jak to jest w polsce z ta dieta. ja nie chce Was wprowadzac w blad bo nie wiem jak to jest w polsce pisze tylko jak bylo u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
sylwia25 wiesz ja moze i bym zadzwoniła ale niechce miec stycznosci ze swojądoktor bo znajac zycie opierniczy mnie jak to ona:) Ania C jakbys zadzwonila do gliwic to daj znac na forum no niemam pojecia ale pisałam z tako dziewczyno która leczy sie w gliwicach i pisal mize nie wszyscy dobrze maja jadochwytnosc na radiojowanie i zeby potem wyszły dobre wyniki i efekt zeby był taki jaki oni podjeli leczenie cos takiego tylko ze nie wiedziła czemu mamm unikac tłuszczy ja w poniedziałek mam potwierdzic swoj przyjazd na 23 to sie spróbóje dopytac moze cos sie dowiem ale znajoc zycie top owie zebym do lekarza prowadzacego zadzwoniła hm i tu sie konczy espekt nastazja85 co sie dzieje z tobo;)pewnie zabiegana jestes pracą mam pytanko kolejne jak wiesz pierwsze to chec przebieg jodowania duzego wiedziec jka w wawie wyglada i co mam wziac bo np.nieiwedziąłm ze przed scyntografio trzeba miec oprozniony pecherz nie powiedzieli mi tego na oddziale to tez troche dziwne, czy jak zakazdym razem bende jezdzic na wizyty do endo czy bende trafiac non stop na to samo pani doktór co mnie teraz prowadzi;)tak sie zastanawiam wiem ze jest bardzo dobrym lekarzem ale ciężko sięznia dogadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
przekopiowałam jej wypowiedz co otym sadzicie? ] natstrasz Aska ja przed jodem nie miałam żadnych wskazań co do diety. Ale podejrzewam, że może być taka zależność, że jeśli przed jodem radioaktywnym będzie się przyjmować dużo jodu (np w soli jodowanej) to tarczyca wychwyci ten jod i później będzie w stanie wychwycić mniej jodu radioaktywnego i tym samym terapia będzie mniej efektywna. Żeby nie było, że to wymyśliłam, to u mnie na scyntygrafii po podaniu jodu, prawie w ogóle nie było widać wychwytu tego jodu radioaktywnego. Lekarz trochę był tym faktem zdziwiony i nawet mnie pytał, czy bezpośrednio przed stawieniem się w szpitalu nie przyjmowałam przypadkiem jakichś tabletek z jodem. Tak sobie więc skojarzyłam fakty, że może być taka zależność. Ponadto, jod powinno się unikać również przy chorobie tarczycy Hashimoto. Z tym jednak nie każdy lekarz się zgadza, poza tym nie wiem czy masz z tym coś wspólnego. Co do tłuszczów to nie mam pojęcia o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej apropo zastrzyków to powiem wam, że sama się teraz zastanawiam, bo ja leczę się w wwarszawie na szaserów i tam tez one są. Dla przypomienia opiszę wam sytuację jak wygląda to u nas. Na duzy jod przyjmują w czwartek i zawsze tylko 4 osoby bo mają tylko 4 izolatki, tak by każdy był sam i wypuszczają do domu w poniedziałek. Mały jod podaja wnormalnie w tyg. Ja odstawiałam hormon bo takie dostałam zalecenie od dr która mnie operowała i umówiła mi jod. Ale była ze mną starsza pani ( 66 l. ), która nie odstawiała hormonu i dostała właśnie te zastrzyki z tym że na oddział trafiła już w środę. Nie odstawiała ta pani hormonu ze względu na inne choroby ( cukrzyca i inne ). ALE no własnie ale, gdy pierwszego dnia podali nam mały jod i drugiego zbadali jodochwytność to ta pani miała bardzo niska 0,3 a ja miałam np 1,1. W szpitalu dostawała jeść to wszystko co my i nikt nie mówił nic o diecie. I teraz zastanawiam się czy ta dieta jest naprawdę taka wazna. chyba jednak tak Aska ty nie dostaniesz tych zastrzyków bo przeciez odstawiłas hormon. Pewnie dr dla lepszego efektu leczenia kazała Ci odstawić sół i kwas omega3. Prawdopodobnie mają wielki wpływ na leczenie jodem. Tylko szkoda, że nikt nam pacjentom tego nie mówi i nie tłumaczy, że to takie ważne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
eweliza tak tez mysle ze mnie dostane tych zastrzyków wiesz dlamnie aby wszytsko oki wyszło wiesz bende starała sie przestrzegac tej diety ale az tak niedokonca bo z sił opadne zastanawiam sie czy w słodyczach batonach sa jakies sole i tluiszcze omg 3 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
DZIWCZYNKI WIDZE ZE JA NIE WIEM OCZYM MUWICIE BO WSZYSYKO PSZEDEMNA ALE CZY KTURAS Z WAS MOGLA BY MI WYTLUMACZYC O CO Z TYM WSZYSTKIM CHODZI NP. Z TYM MALYM JODEM I SCYNTOGRAIA ? PLIS WYTLUMACZCIE CO MNIE CZEKA CO ONI TAM BADAJA CO TO ZNACZY TA JODOCHWYTNOSC ?I CZEGO MAM SIE TAM SPODZIEWAC JAKIE POWINNAM MIEC TE WYNIKI ? ZEBY BYLO OK BO JAK TU WAS SLUCHAM TO WY WSZYSTKO WIECIE .... I I TO JEST BARDZO PSZYDATNE DLA NAS WSZYSKICH CZEKAM NA JAKS ODPOWIEDZ ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama mały jod jest po to by mogli sprawdzić gdzie świecisz a dokładnie jest tak: dostaniesz mała dawkę jodu, jest to tabletka która połykasz i już. Potem za dzień czy dwa idziesz na badanie a dokładnie scyntygrafię. Wygląda to tak że kladziesz się na takim łóżku i leżysz a maszyna prześwietla Ci całe ciało i szyję. Dzięki temu że przyjełaś jod na tym badaniu pokazuja się miejsca gdzie są resztki tarczycy bądź komórki rakowe, bo jod przyciąga tarczyca i nasz raczek. co do tej jodochwytności nie bardzo wiem jak to wytłumaczyć( jest to pomiar % wychwytu jodu ). U nas badali jodochwytność i do tego brali pod uwagę wagę ciała i ustalali dużą dawkę jodu. Duży jod i badania wyglądają tak samo. Dostajesz tabletkę, potem izolacja i scyntygrafi :-) aska zabierz to co Ci nie potrzebne z ubrań wrazie gdybyś musiała, wszystko zostawić w szpitalu. do tego zabierz gazety krzyżówki i inne jakieś rzeczy bo pamiętaj będiesz siedzieć w izolatce kilka dni więc zebyś sie nie nudziła. Może nastazja się odezwie to lepiej Ci doradzi bo ona też CO więc będzie lepiej wiedzieć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
A NO WLASNIE JAK TO JESZ TYM ZBLIZANIEM DO DZIECI I DO DOROSLYCH BO MA PSZYJECHAC MUJ MAZ I HYBA CURCIE ZOSTAWIE U MAMY A JA POJDE DO SIEBIE ... ALE CO Z MEZEM KTURY BEDZIE MIESZKAL ZE MNA ? I CZY WOGULE PO TYM MALYM JODZIE TEZ SA TE ZASADY NIE ZBLIZANIA SIE ? PROSZE WYTLUMACZCIE MI JAK U WAS TO WYGLADALO? A WOGULE SEX JEST MOZLIWY ? HM.... TROCHE DZIWNE PYTANIE ALE KOGO MAM SIE ZAPYTAC JAK NIE WAS .... JA JESTEM KOMPLETNIE ZAGUBIONA W TYM CO JAK TRZEBA I PO ILU NIC NIE WIEM BO DOKTOZY MI NIC NIE POWIEDZIELI TYLKO ZE MAM SIE ZGLOSIS DO ZGIERZA I TO WSZYSTKO .... CO ZABRAC ZE SOBA I NA ILE DNI ... NIC NIE WIEM W PONIEDZIALEK PO WYNIKI Z OPERACJI JUSZ STRESS!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
NO A JAK NP. U MNIE JAK BEDZIE DUZY %WYCHWYTU TO CO TO BEDZIE OZNACZAC ZE COS TAM ZOSTALO POPROSTU ALBO TARCZYCA ALBO RACZEK TAK JAK POWIEDZIALAS ....A JEZELI MALY TO MOZE TO OZNACZAC ZE NIE DOSTANE DUZEGO JODU WCALE ? CHOC WOLOLABYM GO DOSTAC BO BYM BYLA SPOKONIEJSZA ZE WSZYTKO ZROBILAM TAK JAK POTSZEBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamama uważam, że 0% wychwytu napewno nie będziesz mieć, lekarze podczas operacji nie sa w stanie wyciąć wszystko, zawsze coś gdzieś zostanie, choć by minimalny kawałaczek ale zostanie. podaj swojego maila to prześle ci zalecenia po jodzie i tam pisze wszystko co masz robić ( dotyczy to dużego jodu) jak jest po malym to nie wiem bo ja miałam mały i duzy jod razem, podczas jednego pobytu w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dawno mnie nie było i tak czytam zaległości i powiem szczerze, że nie wiem o co wam chodzi ;p nie wiem o czym mówicie ;p aska na duzy jod masz wziac ze sobą: piżamę, ręcznik, szczotke, paste, jakis krem, jak potrzebujesz tampony lub podpaski, kwasne cukierki i wsio wiecej nie pozwolą ci wniesc do izolatki po wyjsciu zabiorą ci to i wyrzucą mozsz miec telefon ale w foliowym woreczku w torbie którą przywieziesz do wawy zostawisz ciuchy w ktorych przyjechałas, zostaw w niej tez szampon, i zel pod prysznic bo jak cie wypuzcza z pokoju idziesz do lazienki i tam bierzesz prysznic a pizamy do smietnika wyrzucasz no i tam na ciebie czeka twoja torba i zakladasz juz ciuchy, bedzie tam suszarka, musisz ie dobrze wyzorowac, wez tez gabke no i wysiusiac jakzdy niedomyty kawałek bedzie swiecił w izolatce musisz duzo pic wazne jest abys codziennie robiła kupkę :) jak bedziesz miała z tym problem dostaniesz syrop na przeczyszczenie od pielegniarek bo najwiecej jodu wychodzi z kałem i moczem co do tej diety to ja nie wiem co to ma byc nie komentuje bo nie znam sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×