Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Vertigo008181 dziekuje Ci jeszcze raz :) mysle ze najlepiej bedzie jak zapytam o to lekarza chociaz nie powiem boje sie zeby nie wyszlo cos gorszego z tymi guzami :/ przeciez te dwa guzy po 3 cm obejmowaly by duzo wiekszy obszar na usg :/ a jesli byl tylko jeden guz i mial tylko 2,5 cm to spora roznica obszaru zajetego na usg bo 3 i 3 to 6 cm i bardzoooo duza roznica niz 2,5 cm aj nie bede myslec o tym fajnie by bylo jakby to byl jeden guz :) zobaczymy 23 marca :) dzieki jeszcze raz mam nadzieje ze to co mowisz okaze sie prawda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vertigo008181
Sylwia, nie ma chyba dokładniejszej metody pomiaru i badania guzów niż hispat. A Ty w hispacie już nic więcej nie masz poza tym jednym:) Ale strasznie ciekawa jestem, co powie pani dr. Dawaj koniecznie znać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wizyte mam 23 marca :) napewno zapytam sie o co w tym chodzi i ile wkoncu mialam guzow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jedno dziewczynki sorry ze zawracam Wam ciagle tym glowe u mnie wynik ostateczny ktory Wam wczoraj napisalam nazywa sie- surgical pathology report szukalam informacji na ten temat i pisze ze jest to to samo co hispat (w stanach daja tylko surgical pathology report) czekalam na niego okolo 3 tyg i jak lekarz mowil mi ze mam raka to czytal wlasnie- surgical pathology report co o tym sadzicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ale po polsku nic nie ma moze akurat ktos z Was cos zrozumie :) What is a pathology report? A pathology report is a document that contains the diagnosis determined by examining cells and tissues under a microscope. The report may also contain information about the size, shape, and appearance of a specimen as it looks to the naked eye. This information is known as the gross description. A pathologist is a doctor who does this examination and writes the pathology report. Pathology reports play an important role in cancer diagnosis and staging (describing the extent of cancer within the body, especially whether it has spread), which helps determine treatment options. In most cases, a doctor needs to do a biopsy or surgery to remove cells or tissues for examination under a microscope. znalazlam takie cos :) u mnie podaje sie wyniku- pathology report

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwa2011
Cześć, jestem tutaj po raz pierwszy. Czeka mnie operacja wycięcia guza w połowie marca. Czy ktos może mi powiedzieć czy przewlekłe zapalenie krtani i tchawicy może spowodować, że przesuną mi operację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwa2011 niestety ale tak :/ najlepiej porozmariaj z lekarzem co zadecyduje moze dadza antybiotyk zeby opanowac zapalenie czy wiesz juz jaki masz rodzaj guza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Co u Was dziewczyny?? Dzis pusto i cicho na forum,ale przeciez piatek i kazdy odpoczywa:) Zycze Wam milego weekendu. U mnie goscie wiec napisze pewnie dopiero w niedziele. Trzymajcie sie cieplo:) Aha,Eweliza Z moja dzura po zebie chyba musze wybrac sie do dentysty:(Nie zrosla sie jeszcze i ciagle cos mnie pobolewa:(Na szczescie nie musze brac tabletek przeciwbolowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Jeszcze jedno najwazniejsze. Sylwia Nie wiem dlaczego zaczelas rozmyslac nad tym wszystkim znowu?Jestes zdrowa!!!I bedziesz zawsze!!!Na kontroli jak zwykle bedzie wszystko w porzadku:)Nie mysl o tym! Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia sama nie wiem co mi odpilo ze zaczelam o tym myslec :) pogadam o tym z lekarzem na kontroli :) teraz juz o tym nie mysle :) a co do zeba wiesz co ja jak mialam wyrwane zeby to goily mi sie okolo miesiaca :/ lekarz kazala mi plukac rany rumiankiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Wyniki badań: Tarczyca o jednorodnym,normoechogenicznym miąższu,niepowiększona.W środkowej części płata lewego niejednorodna,hipoechogeniczna zmiana 7x6,5 mm ze zwapnieniami.Innych zmian ogniskowych nie stwierdzono. Prawy płat 16mm*13mm*52mm Lewy płat 17mm*14mm*54mm Zmian węzłów szyi nie stwierdzono.Wskazania: BAC zmiany płata lewego Pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmiany hypoechogeniczne z reguły swiadczą o istnieniu torbieli lub guzka koloidowego Raczej wskazuje to na wystepowanie zmian lagodnych Trzeba z tym wynikiem udac się do endokrynologa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia25 Dziękuję za odpowiedz. Jutro będę u kardiologa to zapytam. Materiał z biopsji zawiozłam do Gliwic, gdzie dopatrzyli się złośliwości, guza pęcherzykowego. Powtórzyli mi biopsję , która nic nie wniosła. Jedyne, co wiem to że poziom kalcytoniny jest niski i nie mam rdzeniastego. Ale nie wiem kiedy będe znała coś konkretnie, czy w trakcie operacji badają guza, decydują co dalej, czy jakiś czas po . Z tego czekania powolutku głupieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak udam się.Bardzo się boję,żeby to nie było coś złośliwego.Za dwa tyg wyjeżdżam do Niemiec i niewiem czy uda mi się dostać nawet prywatnie do endokrynologa.Strasznie duże kolejki.......będę się starać:)Dużo o tym myślę i czasem nawet oka przez to nie zmróże...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwa2001 Faktycznie istnieje taka możliwość, że mogą przesunąć Ci termin operacji. Jak byłam u swojej onkolog przed operacją to powiedziała, że zwolnił się jej termin bo pacjentka się przeziębiła, więc tym bardziej przy zapaleniu krtani:-( Pewnie już wiesz, że Gliwice to jeden z najlepszych ośrodków leczących tarczycę i jej choroby, więc jesteś w najlepszych rękach. Pewnie sporo już poczytałaś na temat raka pęcherzykowatego ! Więc wiesz że czeka Cię operacja a potem jod. Ale wszystko będzie dobrze zobaczysz. Podczas operacji badają guza i węzły. Napewno zostanie usunięta cała tarczyca i zostanie wysłana dalej do badania. Kilka tygodni po operacji dostaniesz wynik histopatologiczny i to będzie najważniejsze badanie, potwierdzające konkretnie jakiego miałaś guza. Jeśli coś jeszcze chcesz wiedzieć to pisz - napewno odpowiemy :-) kamilki09 wiesz co wizyta u endokrynologa według mnie nie jest tak ważna, ale ważniejsza jest biopsja. Myślę, że powinnaś najpierw zrobić biopsję a potem poszukać endo. Zakładam, że jak teraz pójdziesz do endo to powie Ci że musisz zrobić badania ( biopsja, może hormony ). Ja na twoim miejscu zaczęłabym od badań. Narazie nie panikuj bo nie masz czego. Jeśli wyjeżdżasz to tym bardziej jak najszybciej porób sobie badania! Madzia Ty nasza biedulko. Ciągle coś Cię męczy. Ale może faktycznie idź do dentysty i niech spojrzy na to jak się goi, będziesz spokojniejsza :-) A u nas dzisiaj świeci słonko i jest +7 stopni. Ale fajnie!!!! zamierzam zacząć się odchudzać i zobaczymy jak mi pójdzie hihi, oczywiście od poniedziałku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Ostatnio przypomniało mi się jak kiedyś pytałaś o wyniki koleżanki co po jakimś czasie do Gliwic ją wzywali, że jakieś wyniki ma słabe, pamiętasz co mi chodzi????? Jeśli tak to masz może od niej jakieś wieści ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniamama
czesc dziewczyny dlugo nie pisalam bo neta nie mialam ale tez milam deprehe oczywiscie .... napisze wam wszystkie moje wyniki kture mam na karcie informacyjnej ktora dostalam w zgierzu po jodowaniu... badania hormonalne ; tsh-68,27 tg-3,08' odzysk tg100%, a tg-34 jodochwytnosc ; wychwyt jodu na szyi po24h wynosil 5,75% scyntografia tarczycy ; na scyntogramie szyi uwidoczniono ognisko jodochwytne odpowiadajace kikutowi lewego plata scyntografia calego ciala ; na poterapeutycznych scyntogramach calego ciala uwidoczniono ogniska jodochwytne na szyi bez patologicznego gromadzenia w pozostalym ciele badanie usg szyi nie bende wam szczegulowo opisywac ale w skrucie to tak ze sa widoczne struktury odpowiadajace prawemu platowi i kikut hipochogeniczny odpowiadajacy lewemu platowi obustronnie widoczne sa pojedyncze wezly chlonne o prawidlowej morfologii no i oczywiscie wymiary tego wszystkiego zastosowano leczenie ; podano jod promieniotworczy o aktywnosci 68,2mci 131l NOM I DALI MI LETROX 150 OPRUCZ TEGO BIORE CALPEROS 1000 3X1I ALFADIOL 1X1 NO I ZALECENIE ZE ZA 6 MIESIECY POBYT PONOWNY W ZGIERZU I ZALECENIE KONTROLI TSH ZA 2 M-CE W WARUNKACH AMBULATORYJNYCH , I IE WIEM CO TO ZNACZY AMBULATORYJNYCH ? ZE NORMALNIE IDZIESZ NA BADANIE KRWI HYBA NIE ? NO I MIALAM PIERWSZA WIZYTE U ENDO -ONKOLOGA TO JEST TAKA KLINIKA TAM MI POWIEDZIAL ZE PO MIESIACU MAM ZROBIC TE BADANIA KRWI TROCHE SIE WKUZYLAM BO MILAM BILETY JUZ WYKUPIONE DO IRL ... NO I JADE NA 2 TYGODNIE DO DZIECIAKOW I PSZYJEZDZAM NA TE BADANIA KRWI JUZ 19 MAM WIZYTE NO ALE NAPEWNO MI ZEJDZIE MAM OCZYWISCIE DOLA BO ZNOWU NIE WIEM CO BEDZIE ZE SWIETAMI CZY BENDE RAZEM A MOJA RODZINKA CZY ZNOWU W PL ... MASAKRA DZIEWCZYNKI NAPISZCIE COS JAK DLA WAS TE WYNIKI WYGLADAJA BO JA SIE BOJE TEGO BADANI KRWI ZE TAM COS POKAZE ZE JA COS MAM TAM ... CZARNE MYSLI MNIE NAHODZOM ... AA NO I OCZYWSCIE DAWKE BENDA MUSIELI MI USTALIC PAPA ALE SIE ROZPISALAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki09 nie martw sie z tego co wiem sa to guzy lagodne :) pamietaj tyko 2% guzow na tarczycy sa zlosliwe :) a pozatym w twoim wyniku nic nie pisze o guzach zlosliwych :) eweliza wiesz co strasznie sie o nia martwie bo pisalam juz do niej z 3 e-maile i nic !! 0 odzewu. pierwszy e-mail napisalam z 2 miesiace temu :/ zawsze mi odpisywala nie wiem co sie stalo :/ powiem Wam ze klinika w Gliwicach jest najlepszym osrodkiem leczenia chorob tarczycy w EUROPIE !!! widzialam ostatnio o tym artykul :) wiec nie macie co sie martwic :) jestescie w najlepszych rekach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisniamam wyniki spoko, zwłaszcza, że to początek leczenia. Ambulatoryjnie to znaczy ze idziesz do labolatorium i pobierają Ci krew i robią badania. Musisz za dwa miesiące skontrolować tsh( musisz zejśc do poziomu od 0,1 do 0,2 ) a jak widziała pisałaś że obecnie masz ponad 68. Możesz śmiało wracać do domu do dzieci,. Masz tam chyba jakies labolatorium gdzie zrobią ci krew. Najważniejsze byś za pł roku wróciła na kontrol :-) dziewczyny teraz ja mam problem Zrobiłam dzisiaj badania i szok wszystko mam super ale tsh 0,042 strasznie poszło mi w dół i teraz nie wiem co zrobić, bo przyjmuje dawkę euthyrox 150 i musze ją zmienić. W poniedziałek jak zadzwonię by się umówić do endo na wizytę to napewno dwa tyg. będę musiała poczekać. I teraz się zastanawiam czzy sama nie powinnam zmienić dawki bo jak tak dalej będzie mi spadać to niedługo dobije do zera. Co mam robić, ile rano łyknąć hormonu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vertigo008181
Eweliza, 0,04 to idealny poziom tsh. Idealny dla nas. W czym problem? do zera nie spadnie, spokojna głowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza Tak zrobię...tylko a myśłałam że na biopsję musi skierować endokrynolog....więc dlatego ja chciałam najpierw do niego się udać:) Od poniedziałku biorę się ostro za mój problem....jestem dobrej myśli...:)Dziekuję za wsparcie i pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia 25 Tak Sylwio nic nie pisze o guzkach lecz lekarz u którego robiłam usg wspomniał,że jest guzek ale niby nie duży.I to mi właśnie dało powód do niepokoju.Dziękuję za wsparcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilki09 to ze masz guza to jeszcze nic nie oznacza :) nie martw sie :) jest wiecej guzow tarczycy lagodnych tyko 2% jest zlosliwych bedzie dobrze napewno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vertigo dzięki zza odpowiedź.Myslałam że za bardzo tsh poszło do dołu. wydawało mi się, że powinno być bliżej 0,1. No to teraz chyba już nie będę dzwonić by umówic się do endo :-) a Twoje tsh, jakie miałaś ostatnio???????????????? kamilki Endo da Ci skierowanie na biopsje, ale pewnie bedziesz musiała sporo poczekać, więc jesli zależy Ci na czasie i bardzo się stresujesz to szybciej zrobisz prywatnie. koszt w W-wie biopsji to 200-300 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vertigo008181
Eweliza, ja mam cały czas 0,01.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkich i pozdrawiam wczoraj miałam pierwszą wizytę u endokrynologa i dowiedzialam sie że muszę wyciąc całą tarczyce , dostalam skierowanie do szpitala na chirurgię onkologiczną miałam ze soba USG tarczycy ale nie mam jeszcze biopsji mam 5 guzków wiekszych zapisanych jako ognisko hyprechogeniczne ,delikatnie okonturowane z drobnymi przestrzeniami płynowymi , inny znowu jako zmiana litowo-plynowa, znowu ognisko owalne niejednorodne hypoechogeniczne i tak w kółko oraz pojedyńcze rozsiane zwapnienia powiekszonych wezlów chłonnych w obrebie szyi nie widać PROSZE MI PORADZIC CZY MAM SIE ZDECYDOWAC NA OPERACJE CZY PO PROSTU MUSZE TO ZROBIć I NIE CZEKAC , JAK TAK TO GDZIE NAJEPIEJ? DO TEGO MAM NADCZYNNOSC - OD WCZORAJ O TYM WIEM OBJAWY - KOLATANIE SERCA , CHRYPKA, DUZY APETYT ALE NIE TYJE , ZMECZENIE CHRONICZNE I BEZSENNOSC A MOŻE POWINAM NAJPIERW ZROBIC BIOPSJE I UDAC SIE Z NIA NA WIZYTE DO INNEGO JESZCZE SPECJALISTY? PORADZCIE PROSZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
liweczka7 nie rozumem dlaczego lekarz nie wyslala Cie na biopsje. i powiem Ci ze pierwszy raz slysze ze lekarz kaze wyciac tarczyce, lub same guzy bez biopsji. jest to bardze podejrzane :/ mysle ze powinnas udac sie do innego lekarza ktory potraktoje sprawe powaznie to ten widac ze nie mial zielonego pojecia co robil :/ kazdy guz poddawany jest najpierw biopsji. nie mam pojecia czemu lekarz kazal Ci odrazu wyciac guzy. z tego co opisujesz sa raczej lagodne. jedyne wyjasnienie moze byc takie ze guz juz jest tak duzy ze zagraza Twojemu zdrowiu (uciska na tchawice luc cos innego) napisz jak duze sa troje guzy ? masz 5 guzow wiekszych wiec moze gdzies uciskaja i temu lekarz chce sie ich pozbyc masz sporo guzow a rak tarczycy tak sie nie rozsiewa wiec spokojnie :) do tego masz nadczynnosc przy ktorej czesto wystepuja guzy- lagodne mysle ze powinnas udac sie do innego lekarza i zobaczyc co on powie :) bo nigdy nie spotkalam sie z czyms takim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vertigo Ciągle myslę nad tym tsh, czy ubzdurało mi sie czy dla nas najlepszy jest poziom 0,1 ????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×