Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

eweliza jakies to dziwne haha. moja lekarz mowi mi ze po naszym raku trzeba pic mleko !! zawsze pyta mnie czy je pije bo po raku moge miec utrate witaminy D i wapnia. nigdy nie powiedziala mi ze to moze mi szkodzic i nie mysle ze mowilaby zebym pila mleko jakby to mialo mi szkodzic wiesz co poczytalam teraz sporo na internecie i nie wiem co ten lekarz ci nagadal- nic nie znalazlam ze mleko ma cos wpolnego z rakiem tarczycy. pisze raczej ze mleko pomaga w prawidlowym funkcjowaniu tarczycy. pisze troche ze teraz mleko jest bardziej chemiczne niz kiedys ale co nie jest ? wszystko teraz jest chemiczne nawet owoce !!! nie znalazlam nic niepokojacego !! wpisywalam wszystkie mozliwe rzeczy na temat mleka i nic !! sa artykuly ze niby czasami szkodzi ale nic nie pisalo ze wywoluje raka tarczycy czy cos takiego. a nadodatek nie jest to udowodnione moze Ty cos znajdziesz bo ja nic nie znalazlam :) w marcu ide do swojej endo na kontrole to sie jej zapytam jak to jest z tym mlekiem czy ten lekarz powiedzial cos jeszcze na temat raka tarczycy ? cos pozytywnego ? :) a co do blizny wiem co masz :/ bliznowiec czyli odstajaca blizna- taki maly waleczek lub kuleczki. no ale to tylko blizna najwazniejsze ze z reszta jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia44 strasznie mi przykro, musisz być silna , wierzę ,ze wszystko będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
Cześć kobitki:) czytam wasze wypowiedzi troszkie ich sie nazbierało:) jak u was samopoczucie w ten deszczowy dzien umnie to jdnym słowem do bani:( przepraszam ze sie nieodzywałam ale miałam nauki w cholirke a teraz czekam na wyniki w stresie modle sie zeby zdac bo mam juz dosc tej nauki ciągle w biegu:) powiem wam ze ostatnio sie kiepsko czuje jakas senna sie zrobiłam i nerwowa za byle co sie wsciekam wspolczuje mojej rodzince ze musze mnie znosic;)sama bym nie wytrzymała:)nieiwem czy to jest spowodowane hromonem ale mysle zeby isc i sprawdzic jai mam poziom tsh,czy wy tez miałyscie jak brałyscie pierwszy miescia eutyroxu zetylyscie od niego wazyłam normalnie66 a teraz juz prawie70kg poprostu szlak mnie juz trafia a apetyt mam dobry staram sie odmawiac posiłku alejakos ciężko jest dziewczyny powiedzcie mi czy moja waga wroci do normy eweliza mam pytanie czy tez musiałąm na wizyte zrobic sobie usg szyi i rtg płuc ? zastanaiwam sie czy mozna to wykonac na kase chorych czy isc musze prywatnie,musze sie wybrac do lekarza rodzinnego i dopytac ale te usg szyi zapewne płatne bendzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aska zdecydowanie powinnaś zrobić sobie badania - chodzi mi o tsh. to, że jesteś senna i rozdrażniona to napewno wina hormonu więc zrób sobie badanie na jego poziom a potem umów się na wizytę u endo by mógł Ci wyregulować poziom. Ja na wizytę do endo brałąm tylko wyniki ostatnie z krwi. Zrobiłam sobie morfologię z ob, wapń. magnez i tsh. Za wcześnie by robić już usg i rtg. Ale na te badania to możesz iść do rodzinnego i poprosić o skierowanie i bardzo łaski nie powinien Ci robić by wydać skierowanie. W pierwszej kolejności idź jutro naczczo na badanie tsh i napisz jaki masz wynik. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aska:(
eweliza ale ja do endo niemam gdzie sie zbytnio udac bo jak bym na nfz czekała to troszkie to minie a prywatnie tez tak w okolicy niema gdzie zbytnio,ja myslałm ze jak jestem w wawie uj eddnego endo to wystarczy najwyzej poweim wam jak zrobi e wyniki i moze wy mi cis kobitki doradzicie nastazja tez sama sobie kontroluje hormony:)musze sie nauczyc a;e na wynik tz bende musiał czekac z tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aśka997
Hej Kobitki. Byłam dzisiaj u endo (zwolnił się termin i mnie przyjął). Zobaczył wynik USG, zobaczył że TSH mam w normie, zrobił swoje USG i powiedział, że te guzy to na pewno są łagodne. Nie chciał mi robić Biopsji. Twierdził, że wskazań klinicznych nie ma. Ja się trochę uparłam, więc zrobił mi biopsję bo stwierdził ostatecznie, że lęk pacjenta też może być wskazaniem do biopsji ;). Zobaczymy jaki będzie wynik. Bardzo to wszystko jest dziwne. Lekarz robiący pierwsze USG zalecił Biopsję bo zmiany są płynowo lite. Endo widział tylko zmiany płynowe. O co chodzi?. Napiszcie mi czy lekarz może biopsję robić sam, bo ja słyszałam, że muszą być przy tym badaniu dwie osoby. Czy po samej biopsji też Was bolała szyja ? Ból dziwnie promieniuje mi do ucha. Boli przy napięciu mięśni, ruchu głową, przełykaniu śliny. Czy to normalne? Wynik biopsji będę miała dopiero 22 marca. Strasznie długo muszę czekać, ale mam nadzieję, że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska zrób najpierw tsh i zobaczymy co się z Tobą dzieje. Ale napisz czemu masz czekać aż tydzień na wyniki???? Aska997 dobrze, że uparlas się by lekarz zrobił biopsje :-) Nie musi być drugiej osoby przy pobieraniu materiału do badania ( biopsji ). Jesli chodzi o bół szyji co promieniuje to owszem tak może być. Ja też miałam podobnie. Lekko bolała mnie szyja bo miałam 4 ukłucia.To było takie dziwne uczucie cos takiego jak ty opisujesz, ale spokojnie to minie. Szkoda że tak ddługo musisz czekać na wyniiki!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aśka ja miałam to samo każdy lekarz co innego mówił,choć w usg też już widać czy guzek jest podejrzany ja np. mam dwa podobnych rozmiarów a tylko z jednego była wskazana biobsja, mnie trochę bolało ale samo kłucie , po biobsji to już raczej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza ja pierdziele z tego co mowia to mleko wywoluje chyba wszystkie choroby haha wiesz co ja bym sie tam tym nie przejmowala :) zapomnieli jednak dodac ze mleko jednak tez ma jakies witaminy :) przeciez owoce tez maja chemie w sobie :/ kiedys ogladalam program jak dla kurczakow dawalo sie sterydy zeby szybciej i wieksze rosly. na to juz nic sie nie poradzi :/ mysle ze mozemy spokojnie pic mleko :) Aska:( przyciagnelam Cie myslami wlasnie wczoraj o Tobie myslalam :) co do wagi moja lekarz mowila mi ze na poczatku brania hormony moza przytyc 4-5 kg i ze to potem samo zejdzie :) zle samopoczucie mozesz miec od zle dobranych hormonow :/ ale nie koniecznie- moze poprostu myslisz zaduzo o tym wszystkim ? Aśka997 nie chcial Ci zrobic biopsji !!!!! co to za lekarz !!!!! dziwni Ci lekarze jacys. moja mama ma guzy lagodne i lekarz powiedzial jej ze przy kazdych guzach robi sie biopsje bo wkoncu trzeba wiedziec jaki rodzaj guza ma pacjent po biopsji boli szyja- niestety. powiem Ci ze mnie bardziej szyja bolala po biopsji niz po operacji :/ i to ze bol promieniuje do ucha to normalne. ja to przez pare dni mialam ogromnego siniaka na szyji. moja lekarz byla sama jak robila mi biopsje ale ja zaczelam plakac bo oczywiscie myslalam juz wtedy ze to rak to lekarz zawolala pielengniarke zeby mnie za reke potrzymala i powiedziala pare milych slowek :) dodam ze biopsje pobierana mialan 5 razy w tym samym czasie. i kiedys pozniej jak mialam problem ze sliniankami i guz mi wyszedl lekarz odrazu powiedziala mi ze to nic zlego ale biopsje zrobila mi dla swietego spokoju :) dosia wiemy ze Ci ciezko ale odezwij sie do nas napisz chociaz jedno zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki zapomnialam napisac i ciesze sie ze wkoncu to pisze !! z moim kregoslupem juz w 99.9 % jest dobrze :) moge sie wyginac do tylu i zginac do przodu :) tylko czasami cos mnie tam jeszcze cisnie ale nawet mi to nie przeszkadza :) (i jest to naprawde rzadko) madzia, dosia dziekuje za cwiczenia to one mi tak pomogly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia Super wiadomość. Miałam ostatnio spytać jak twój kręgosłup ale wolałam przemilczeć temat by nic tobie nie przypominać o bólu. Ale cieszę się, że wszystko już dobrze:-) sonia71 masz juz wynik>????? jakos ostatnio wogóle nie pisze nic do nas AniaC no i nasza naastazja mało co zagląda:-) A co dzisiaj u reszty słychać ??????????? Dosiu odezwij się, my czekam na wieści od Ciebie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Dziewczyny,wracam chyba powoli do "zywych".Dzis juz nie boli,chyba,ze voltaren taki silny.Zabraklo mi z tego wszystkiego tabletek przeciwbolowych,wszystko wzielam.O dziwo zyje.Nie wiem co na to moj zoladek bo juz 3 tygodnie sie faszeruje silnymi lekami:(Mam nadzieje,ze to sie wreszcie skonczy!!! Eweliza Nie zdazylam jeszcze nawet sprawdzic czy cos dostalam od Ciebie na poczte.Jak jeszcze nie wyslalas to spoko,jak bedziesz miala chwile to przeslij. Sylwia Ciesze sie ogromnie,ze kregoslup jest w lepszym stanie.Musisz jednak cwiczyc codziennie,mysle,ze juz nigdy nie bedzie Cie bolal:) Dosia Napisz do nas.Trzymajcie sie,jestesmy z Wami. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, nareszcie okres się skończył!!! uff Dziś poszłam pierwszy dzień do pracy po dwutygodniowym zwolnieniu a pracuję fizycznie, trochę się nachodziłam i nanosiłam zaczęłam trochę plamić, jutro idę do gina.zobaczę co powie. Dziewczyny mam pytanie odnośnie usunięcia tarczycy a właściwie po usunięciu: ile dni przebywa się w szpitalu i co potem, ile czasu na zwolnieniu, po jakim czasie jest wynik po wycięciu tego tego paskudztwa?? Dosia tak mi przykro ale będzie dobrze!!! Trzymaj się !!! Pozdrawiam wszystkie Kobitki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia wspolczuje i mam nadzieje ze bedzie juz dobrze :) co do kregoslupa to cwicze caly czas :) nawet nie wiesz jak sie ciesze ze mi przeszlo odrazu humorek mi sie poprawil :) posprzatalam domek bez rzadnego problemu. czasami cos mnie tam cisnie ale wogle nie przejmuje sie tym :) Moniczka super !!! napisz koniecznie co powie Ci lekarz a co do szpitala to ja Ci nie pomoge bo ja po operacji na drugi dzien poszlam do domku, po wzieciu jodu wogole nie musialam zostawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, mam już wynik :struma nodosa coloides, coś takiego tam pisze, do endokrynologa mam na kwiecień ale siostra pytała rodzinnego ,bo wie jak się boję i powiedział ,że raka tu nie ma, niestety jakoś tak to wszystko mnie zdołowało to czekanie i jeszcze ten wynik córki Dosi ,że mam takie myślenie ze może to pomyłka bo tyle mają badań ,albo ,że dr. pobrała mi materiał nie z tego guzka tylko z tego "lepszego" muszę wziąć się w garść i przestać o tym myśleć bo to bezsensu nie będę latał co chwila na biopsję, nie jest to też tak ,że tak bardzo panikuję ,tak całkiem bez powodu bo moja ciotka miała raka tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej:) Sonia Ciesze sie bardzo z Twojego wyniku:):) Nie powinnas sie martwic i myslec,ze to pomylka.Wszystko jest w porzadku:)Trzymaj sie! Pozdrawiam wszystkich i milego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moniczka ja musiałam stawić się na oddział w piątek rano i operację miałam o 8,30 a wyszłam w niedzielę koło południa. Ale wszystko zależy gdzie się jest operowanym. Srednio można powiedzieć że pobyt w szpitalu to 3 dni. Jeśli chodzi o zwolnienie to też sprawa indywidualna, kto jak się czuje po operacji, jaką ma pracę!!!!! Ale myślę, że 2 - 3 miesiące można spokojnie na zwolnieniu posiedzieć. Sama operacja to pikuś, uwierz mi. Ja najbardziej bałam się usypiani. Bałam się że się nie obudzę hihi :-) Wogóle po operacji nie czułam bólu. W szpitalu podawali mi leki przeciwbólowe a jak wyszłam do domu już wogóle nic nie musiałam brać. :-) na jod czekałam dwa miesiące. sonia71 Super wyniki. Uspokuj się bo nic Ci nie jest. To co Ci wyszło z biopsji to wole guzkowe koloidowe. jak pojdziesz do endo to on Ci wszystko wytłumaczy i podejmiesz odpowiednie leczenie. pisałaś coś o cioci, że miała raka - napisz coś więcej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza ja już prawie 2 lata leczę się na niedoczynność, hashimoto, cały czas biorę eurytox,mam 3 guzki tylko ,że jeden to taki 0k 2mm a dwa tak ok 10 mm a tylko z jednego miałam zleconą biobsję a o ciotce to nie chcę pisać ,bo niewiele wiem było to niemal 20 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dosia 44
Jestem...... i nie wiem co mam Wam napisać ...... dziękuje za to że jesteście, że mnie wspieracie i razem ze mną przezywacie te najtrudniejsze w moim życiu chwile, to jakiś koszmar nie wierze w to co się dzieje, nie mogę się z tym pogodzić, jak to możliwe żebyśmy razem i w tym samym czasie ??? jest mi bardzo ciężko pisać ....... bo co mam pisać ????? moją córeczką zajęła się Pani doktor z CO Gliwic wspaniała osoba, za co jestem Jej bardzo wdzięczna, ale zanim moje dziecko będzie konsultowane i operowane, najpierw musi być wyregulowana nadczynność co zajmie około 2-3 miesięcy, w tym wielkim nieszczęściu jakie nas spotkało mamy szczęście, że napotkałyśmy tylu życzliwych i wspaniałych ludzi za co Wam i wszystkim którzy z nami są DZIĘKUJEMY :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonia71 To sa tylko lagodne wole tarczycy super wiadomosc !!!!!! :):) bardzo sie ciesze :) czasami jesli guzy sa duze operuje sie je a jesli nie to bierze tabletki- jakis czas lub ciagle bardzo sie ciesze ze ciocia jest juz tak dlugo po leczeniu !! to dla nas bardzo pocieszajace :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dosia kochana !! jak sie ciesze ze napisalas !!! pamietaj ze ten rak jest jak nie rak i po nim zyje sie normalnie :) napisz jakiego raka ma corka ? teraz tylko trzeba przejsc leczenie i wszystko bedzie dobrze :) wiem ze jest Ci ciezko :( napisz jak z taka wiadomoscia czuje sie Twoja corcia ? powtarzaj jej ze wszystko bedzie dobrze ze ten rak jest najslabszy ze wszystkich !! nie jest tak grozny tak jak napisala sonia 71 jej ciocia zyje po tym raku juz 20 lat !! byl sobie kiedys taki lekarz co zachorowal jak mial 20- pare lat i teraz ma 75-76 :) teraz musicie wyrownac nadczynnosc potem przejsc szybkie leczenie i po sprawie !!! odzywaj sie do nas pisz co u Ciebie. glowa do gory bedzie dobrze !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich po raz pierwszy Ostatnio i ja dolaczylam do tematu, choc, jak dotad pasywnie... Prosze o pomoc. Otrzymalam wlasnie wynik biopsji, do ktorego mam zastrzezenia. jest bardzo zdawkowy. Czy ktos moze cos powiedziec na ten temat???? Sporo juz przeczytalam i leczymy sie rodzinnie, ale nijak mi to nie pasuje: W rozmazie krew. Wg klasyfikacji Bethesda - I. Tyle. Czy znaczy to, ze mam tu jakas pomylke? Nigdy nie spotkalam takiej klasyfikacji z oznaczeniem I. Zawsze stosuje sie symbole i opis. Czy ktos spotkal sie z podobnym wynikiem lub metoda okreslenia zmian w wolu guzowatym??? Prosze o pomoc. Wizyte mam dopiero za miesiac............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniakB ja Ci niestety nie pomoge :/ pierwszy raz widze cos takiego :/ nic nie jest wyjasnione. szukalam w internecie co to moze znaczyc ale nic nie znalazlam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vertigo008181
AniakB, według mnie: I wg. Bethesda oznacza, że cytologia jest prawidłowa. Krew w rozmazie - ocena materiału cytologicznego, krew dostała się do igły podczas pobierania materiału. daj znać, co powiedział lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za pomoc! Zanim tu napisalam tez przekopywalam internet, a wiem, jak znalezc takie rzeczy...., dlatego mi sie nie zgadza. Przy tej klasyfikaccji podaje sie zawsze konkretne symbole i dodatkowo opis. Moze ktos jeszcze cos dopowie. Mam mieszane uczucia, co do prawidlowosci interpretacji - w sensie zdawkowosci samego opisu. Do tego lekarka, ktora pobierala material wkluwala sie dwukrotnie, pomimo kontroli usg. Dla mnie chaos. Chyba tam juz nie zrobie takiego badania - w dodatku za ciezkie pieniadze.... Zobaczymy, co powie moj lekarz. Dzieki raz jeszcze, a przede wszystkim za to, ze jest takie forum, ze sa tacy ludzie, jak Wy. To wspaniala pomoc dla wszystkich :)) Zdrowka i oddanych lekarzy wszystkim zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczynki a gdzie sa wszyscy ? przez ostatnie dni dowiedzialam sie o dwoch kolejnych osobach ktore sa po naszym nieszczesnym raku i maja sie dobrze :) :) :) uwielbiam slyszec ze ktos go mial i ze wszystko jest ok :) jedna kobieta jest 10 lat po chorobie :) druga 20 !!!!- ma 3 dzieci :) pisze Wam bo mnie takie cos bardzo podnosi na duchu :) aniakb wiesz co najlepiej zapytaj sie lekarza ja tez szukalam w internecie i poznajdywalam rozne rzeczy ze moze to byc lagodne albo i nie. na innej juz stronie pisalo co innego wiec jak kazdy lekarz Ci powie nie mozna czytac takich rzeczy na necie bo polowa z nich to sciema :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Super wiadomości!!!!!! Ja też lubię słyszeć, że można żyć normalnie dalej, a jak jeszcze są na to dowody typu ludzie po kilku latach po raku to już luks :-) Takie wiadomości podnoszą na duchu :-) Właśnie, gdzie się wszyscy podziwają ????? Dosia co u was, pozbierałaś się już?? Trzymam za was mocno kciuki i wierzę, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vertigo008181
aniakB, opis rzeczywiście jest lakoniczny, ale jak się domyślam nie było potrzeby dodawania litery przy I grupie, ponieważ pobrany materiał nie zawierał żadnych patologicznych komórek. To że dwukrotnie pobrano materiał, to nic złego, wręcz na plus:). Guzy mają różną strukturę, nie muszą w całości składać się z jednakowych komórek, dobrze że przebadano materiał z dwóch pobrań :) Poza tym wcale nie dziwię się, że tak zdawkowy opis i pani nie spodobały Ci się :). Do lekarza trzeba mieć przede wszystkim zaufanie, a jeżeli samo się nie wzbudziło :), to też wolałabym iść do kogoś innego następnym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vertigo zapomiałam spytać, gdzie przeszłaś operację i gdzie masz podawany jod?????? moniczka byłaś u lekarza????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×