Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość magdana
Do Martyska Sprawdzcie juz juztro czy jest wynik. mi powiedział, ze ok.2 tyg. ja robiłam biopsje pod koniec kwietnia, przed długim weekendem. powiedział mi ze wynik 9 maja, a za dni juz był. Ja odbierałam wynik na śródmiesciu, chyba Ogrodowa. Zadzwon jutro i zobaczysz, ze wynik juz bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Miało byc, ze juz za 2 dni miałam wynik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga każda z nas bała się wyniku, ale musiszprzez to przejść. Dasz radę, choć nie jestto łatwe. W poniedziałek już nie odpuść,zrób wszystko by jak najszybciej dowiedziec ise co to za zmiana, bo inaczej stres Cię wykończy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny Pozdrawiam wszystkie. Straszne rzeczy sie slyszy pod koniec roku o tej naszej sluzbie zdrowia. Coraz gorzej. Byalam dzisiaj na Wolowskiej i tez sie dowiedzialam , ze odzial bedzie zamkniety od 17 grudnia do konca roku. Niby niewiele, ale nic dziwnego ze tak musza krecic z tymi dobami (przetrzymywaniem pacjentow) skoro to jedyna droga do zarobienia kasy z NFZ. Aga To juz nawet za kase nie mozna tam u Was normalnie zrobic biopsji? powariowali? czy stchurzylas? TO NIE BOLI Eweliza Juz dzisiaj dobrze, ale pochorowalam sie bardzo, ostatnio. Mysle ze po jodzie. Zoladek mi bardzo dokuczal, no i bol glowy. Natomiast, mysle, ze mialam tez kryzys z niedoczynnoscia tarczycy. Tragedia. Przespalam dwie doby, nie bylam w stanie sie podniesc. Jestem potwornie opuchnieta na twarzy. Dzis rano poczulam, ze jest lekka poprawa. Juz nie jest mi tak bardzo zimno, jedno oko chociaz jest mniej spuchniete, wiec moze........licze na to, ze wracam do zycia. Polecialam do szpitala, zapisalam sie na 4 stycznia do Budlewskiego na wizyte. 16 stycznia do Szalusia. Pogadalam z nim na korytarzu, powiedzialam , ze czytalam jego opracowania o selenie, ucieszyl sie i powiedzial mi ze najlepszy selen, to SELENITABS- FINSKI. Powiedzialm mi, ze soki, selen w dawce 100 j dziennie i zielona herbatka dobra, najlepeij japonska powinna wyregulowac caly organizm bardzo ladnie za jakis czas. Mysle, ze ja tego sprobuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak tak myslałam, ze cościk z toba nie tak bo prawie nic nie pisałas. cieszę sie, ze wracasz pomału do siebie.teraz z kazdym dniem powinno być lepiej. Dzieki za cynk odnośnie tego selenu - jaki brać, ale chetnie dowiem sie szczegołów jak bedziesz już po rozmowie z lekarzem. Co do zielonej herbaty to ostatnio sporoije a nawet mój mąż tez. Palisz jeszcze fajki czy juz nie????? Wiem, ze od operacji juz nie, ale sprawdzam czy dajesz radę:D Sylwia gdzie jestes???? Reszta tez???? Madzica - odezwij się ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Wiesz kochana dobrze o co spytac. Trafilas w slaby punkt. Nie palilam jakies trzy tygodnie. Troche popalalam elektronicznego potem i niestety popalam teraz normalne papierosy. Nie daje rady!!!!!!!!!! Wiesz co, nerwy mnie czasem rozwalaja kompletnie. I wiesz co, martwi mnie to bo mam teraz po jodzie chrypke, ktorej nie bylo wczesniej. A wogole wysle Ci emailem jutro (juz dzisiaj skanu nie uruchomie) to ksero mojej scyntygrafii i opis USG sprzed jodowania. Popatrz na to i moze bedziesz miala porownanie ze swoim, napisalabys mi co o tym sadzisz. :) Dobrze? Wybiore sie z tym do Dr Stachlewskiej, niech na to popatrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak jak najbardziej chętnie spojrze na twoje wyniki. Wolną chwilką przeslij a ja spojrzę i dam Ci znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Widocznie w te dni robią tylko biopsję przez 30 minut i wcześniejsza dziewczyna wyszła o 14.25, więc mnie już nie przyjęli... Muszę w poniedziałek. Ale tym razem pójdę już sporo przez 14.00 i zajmę kolejkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyska
Magdana: Poczekam na odbiór do środy bo wtedy też do endo mama jest umowiona i odrazu wypowie sie na temat tych wyników, bo ja jak odbiorę to wpisze w google i napewno wyskoczy cos najgorszego jak to zwykle jest i będę ryczeć do środy.....a tak to odrazu z wynikami do lekarza i będzie jasne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
do martyska jak uważasz. Na wyniku jest napisane, czy to zmiana lagodna czy nie. Lepiej chyba wiedziec wcześniej. Nie ma co zakładac ze bedzie zle. Bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyska
A dziewczyny powiedzcie mi jak to jest ze skoro mama ma 3 guzy: jeden wielki i 2 malutkie a biopsja zostala zrobiona tylko tego małego jednego co sie najbarzdiej nie podobał to co reszta jest ok czy jak?? bo operacja i tak będzie bo tego wielkiego tzreba wyciąć, ale czy to oznacza ze jesli wyjdzie ze to zmiana łagodna na tym jednym to znaczy ze jest wszystko ok wogole czy jak to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej wszystkim:) Znow musze przeprosic,ze nie pisalam nic a nic.Jakos ostatnio nie mam sil... Mecza mnie kolkowe bole brzucha(w poprzedniej ciazy tez),niby zdarza sie czesto w ciazy,ale dzis jak mnie zlapalo o 6 rano to trzymalo prawie do teraz-wrocilam z pogotowia.Wolalam sprawdzic czy cos zlego sie nie dzieje. Moze macie jakies domowe sposoby na takie bole?Dzis naprawde myslalam,ze oszaleje!A do tego jestem sama z malym do niedzieli-jak pech to pech! Chcialam jeszcze napisac odnosnie biopsji.Wiem,ze czekanie na wynik to koszmar,ale trzeba byc dobrej mysli.Wiec dziewczyny,bedzie dobrze! Oczywiscie trzymam kciuki. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyska Czy Ty mozesz mi przypomniec czy masz wynik USG , a jesli tak to jaki jest opis tego USG? to wazne co tam jest napisane. Po tym juz mozna sie ogolnie zorientowac co jest do biobsji a co napewno nie musi. Po to sie to USG robi i lekarz widzi, ktore sa do BACC wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzica Chcialabym Ci jakos pomoc, ale nie wiem co ginekolog na to? Normalnie pomaga no spa i ewentualnie posiedzenie w wannie w cieplej wodzie. Niestety teraz wszystko trzeba konsultowac w ciazy z lekarzem. A co na to Ci na pogotowiu? Jak w koncu Ty sie odezwalas to reszta dziewczyn jakos zniknela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzica Wreszcie się odezwałaś. zaczynałam się zastanawiać czemu nic nie piszesz. Jeśli chodzi o ciążę to nie bardzo moge ci pomóc bo ja czułam się świetnie, rósł mi tylko brzuch hehe. kurczak dałaś ciała z fajkami, ale doskonale cię rozumiem. Stres, nerwy robią swoje a dodatkowo miałaś przeboje ze szpitalem. Wiesz uważam, że te elektryczne nie pomagaja rzucić, mój mąż też próbował z nim ale nic z tego, pali dalej. Jak rzucać to odrazu, nie wolno podpalać bo to nic nie da. Ja dwa razy przestawałam palić raz jak byłam w ciąży ( prawie dwa lata nie paliłam ) i teraz po operacji. Piszesz o chrypce!! Wiesz co ja po operacji straciłam już chyba ze trzy razy głos. Nie bolało mnie gardł, nie miałam kaszlu, a z każdym dniem chryka była większa, że aż mówiłam szeptem. zawsze pomagają mi tabletki do ssania. Też zastanawiałam sie czy ma tocoś wspólnego z operacją. Sylwia Gdzie się podziewasz ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam ze nic nie pisalam ale u mnie bylo swieto I bylam u rodzinki (swieto dzienkczynienia) madzia przy pierwszej ciazy tez mialas tak ciezko ? pewnie poprostu Twoj organism tak reaguje na ciaze - a jak tam Twoj brzusio ? spory juz ? :) eweliza boze ja kiedys napisalam prawie cala strone I mi nie wstawilo hahaha dziewczynki co do palenia to ja nigdy nie palilam (no moze tylko prubowalam jak bylam gowniara hihi) ale moje dwie siostry palily przez sporo lat i dwie kupily sobie tabletki na palenie - byly BARDZOOOOO skuteczne obie rzuculy palenie :) a powiem Wam ze bylam pewna ze nie rzuca niestety moja mama pali jak SMOK !!!! nie lubie tam jezdzic do normalnie nie moge oddychac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyska
Kurczak2: Mama ma wynik usg i endo na tej podstawie kazała zrobic biopsję małego guza a dr Kubicki ( to ten od biopsji) stwierdził na dzien dobry że endo sie pomylliła bo powinna skierowac na biopsje innego czyli tego dużego... juz sama nie iwem na jakiej podstawie to powiedział:( ale ndo chyba wie co robi i na co wysyła prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martyska Ja tez robilam biopsje u dr kubickiego i uwazam, ze to swietny patomorfolog. Poczekaj spojnie na wynik biopji i wszystko bedzie jasne. Jasne ze endo wie co robi, nie wiem na jakiej podstawie dr Kubicki powiedzial ze sie pomylila (widzial USG i naszly go watpliwosci?). I tak chyba jest juz jasna sytuacja, ze mama powinna przejsc operacje. Chodzi pewnie o jej rozleglosc. Czy ciac calosc, czy moze jeden z platow z tym guzem duzym. Spokojnie do wynikow , a wszystko sie wyjasni. Ale Twoja mama musi sie cieszyc z takiej kochajacej corki. Pozdrawiam Cie serdecznie i napisz jak beda wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Dziewczyny moim zdaniem to dr.Kubicki wie co mówi a nie endo. W lutym trafiłam na usg tarczycy i według lekarza wszystko było podejrzane. A guzy były łagodne. W szystko zalezy od wiedzy jaka posiada lekarz, niestety lekarz lekarzowi nie równy. Dr. Kubicki jest doskonałym patomorfologiem i zdecydowanie bardziej zna sie na guzach niz endo. Mój guz do biopsji miał prawie 4 cm. ja sie zapytałam go czy to moze byc rak, a on mi powiedział, ze jakby to był rak to lezałabym teraz na powazkach a nie u niego. Wiem było to troszkę niegrzeczne, ale jak słusznie zauwazyła wtedy eweliza było to pocieszające, bo spojrzał na guza i widział ze jest ok. biopsja i histo to potwierdziły. Ja nie wierze bezgranicznie lekarzom. Jesli wiem, ze lekarz naprawde jest specjalista to mam zaufanie, ale jezeli nie wiem tego to nie ufam w 100%. Niektórzy lekarze to idioci, nie wiem kto dał im dyplom. mam dwóch synów astmatyków i alergików więc troszke chodziłam po lekarzach. A juz przerażajace jest leczenie pediatrów z przychodni. koszmar, nie maja kompletnie pojecia co robia, oczywiście nie wszyscy.Długo szukałam odpowiedniego pediatry-alergologa , ale sie udało. przykre tylko jest, ze musze chodzic do niej prywatnie, bo w mojej przychodni pracują konowały. Takze dziewczyny co do tego, ze endo wie co robi to róznie z tym bywa. Chyba, ze jestes pewna, ze wasz endo jest dobrym specjalista. Ale zawsze patomorfolog bedzie sie lepiej znał na guzach i miał na ich temat wieksza wiedzę, więc w tym wypadku polegałabym na zdaniu dr.Kubickiego. Troche musiałam sie wyzalic na nasza słuzbę zdrowia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Interpunkcja przed snem
"Ja tez robilam biopsje u dr kubickiego(...)" Tutaj po skrócie powinna być kropka. "Dziewczyny moim zdaniem to dr.Kubicki wie co mówi(...)" A tutaj bez kropki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorki za pytanie może już w całym tym wątku jest odpowiedź ale zapytam:-) Czy któraś z Was jest z Warszawy i może polecić dobrego endokrynologa przyjmującego na NFZ:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plum Na NFZ najlepsi specjalisci w Warszawie sa w szpitalu Bielanskim. Tam sa oddzialy, ktore jako jedyne w polsce lecza niektore schorzenia tarczycy, przytarczyc i nadnerczy. Ja leczylam sie od lat u dr Wernic w przychodni przyszpitalnej (kolezanka dr. Stachlewskiej - slawy w zakresie chirurgi i onkologii). Pare z nas z tego forum bylo przez nia operowanych. Natomiast mam powzniejszy problem i probuje sie dostac do dr. Gietki ( znakomita endo). Nie wiem co z tego wyjdzie, ale mysle ze warto sie tam do przychodni przyszpitalnej zapisac do kazdego z lekarzy. Niestety na przyszly rok do konca czerwca nie ma zapisow. Ale moze warto probowac jak jest taka koniecznosc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga czekam będę miała we wtorek:-) Aż się boję ale trudno co ma być to będzie. Kurczak dzięki za info zadzwonię i się zapiszę gdzieś muszę się pewnie leczyć a non stop prywatnie to mnie nie stać :-) a poza tym ta endo u której byłam ostatnio prywatnie nie ma najlepszych opinii jak dzisiaj poczytałam w necie i chciałam to gdzieś jeszcze skonsultować:-) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczytana...
Witajcie Kobietki :) Czasami tu zaglądałam, czytałam, zastanawiałam się.... Lepiej sie czułam wiedząc, że ktoś inny przezywa to co ja i jakos to sie kręci dalej... Mam dużego guza na tarczycy, mam go od wielu lat, bardzo żadko mi dokuczał, czasami kołatanie serca, tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zaczytana...
tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyska
Kurczak2 i Magdana: Obie macie inne odpowiedzi i opinie co do mojego posta..:( czytałam, że ten Kubicki to dobry lekarz ale skoro widział że jest coś nie tak i nie zgadzał się ze skierowaniem to powinien zrobic biopsję i tego dużego... wcześniej czytałam, że takich dużych guzów czyli 5 cm to biopsji nie ma sensu robic bo jest za duży i odrazu go trzeba wyciąć:( sama nie wiem co myśleć:( wyniki w srode i zobaczymy co powie endo w razie czego tzreba się udać do innego na konsultacje.... a Kurczak2 myślę ze mama wie, że ma kochającą córkę tak jak ja mam wspaniałą mamę i ona ma byc zdrowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Do martyśka Ja tez uwazam, ze powinien zrobic biopsje tego guza, który wydał mu sie podejrzany. Dlaczego tego nie zrobił, nie wiem. Ja dostałam na niego namiary od znajomej pani doktor, która jest po raku tarczycy i okresowo robi sobie u niego biopsje .Jeszcze tu na forum był tez bardzo polecany i dlatego sie do niego wybrałam. U mnie sie nie pomylił, wszystko pokryło sie w 100% z wynikiem histo po operacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×