Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

ale cisza :-)jak makiem zasiał :-) gdzie wszyscy ?????????????????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Ja jestem chora. Jutro do internisty ide, ale kompletnie nie wiem co mi jest. Zaczynam panikowac . Mam okropne dreszcze, nie wiem czy to nie od nerek. Dziwczyny tak sie boje. Zimno mi ciagle. W domu cieplo, leze z termoforem. Magdana odezwij sie prosze co do opuchlizny twarzy. Czy w koncu przeszlo Ci to? Ja nie moge sobie z tym dac rady. Potwornie wygladam i sie czuje. Oczy mam opuchniete codziennie, od rana do wieczora, a twarz wyglada jak napompowana woda. Czy to jakos mija z czasem. W aptece mi dzis powiedziano ze tak juz bedzie teraz. Nie chce nawet tak myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak moze poprostu masz grype ? ja zawsze przy grypie mam dreszcze I jest mi bardzooo zmino - czuje bardzo slaba co do opuchlizny nie wiem co za idiotka byla w aptece haha opuchlizna zejdzie nie martw sie :) nie znam osoby ktorej by to nie zeszlo :) pozatym moja endo powiedziala ze to normalne I przechodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewula kochana napisz cos wiecej - pamietaj wszystko bedzie ok najgorsze sa poczatki potem juz z gorki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
do kurczak2 Ja nie mam opuchnietej twarzy. Zdarzyło mi sie to 2 razy, ale wtedy byłam cala opuchnięta, ale po zwiekszonej dawce hormonu po kilku dniach wszystko zeszło. Teraz mam ok. Moze masz za mało hormonu w organizmie. Regularnie sie waze bo cały czas mi sie wydaje, ze puchne, ale waga idzie w dół. niestety musze sie bardziej pilnowac z jedzeniem niz przed operacja. Wystarczy, ze ze dwa dni zjem sporo waga idzie w góre :(. Kurczak ja bym radziła porozmawiac z lekarzem. Ja ide w piatek do internisty to moge sie o to zapytac. U mnie problem jest z nerwami, a co za tym idzie z serduchem. Ale staram sie myslec pozytywnie i łykac ziołowe proszki na nerwy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewula78 Ja byłam w Gliwicach na jodzie ...... jak masz wyciętą tarczycę i był rak brodawczak czy pęcherzykowaty to dostaniesz dużą dawkę /100-- do 150/..... i kwarantanna ....około 4-5 dni..pobyt w szpitalu ...warunki niezłe ...lekarze też ok... Szpital wielgachny ja się w nim gubiłam......trudno zapamiętać .....przejścia tymi korytarzami.... bo tylko przy tych rakach dają jod do wyniszczenia resztek tarczycy przy innych idzie naświetlanie i chemia.. kurczaczku ja też nie za bardzo się czuje ....kości mnie bolą ...ciągle nerwoból mi po całym ciele łazi....raz tu raz tam... jeżeli chodzi o oczy to byłam u okulistki powiedziała że wszystko w porządku .... ale ja uważam że nie do końca jest ok... opuchlizna dziewczyny z czasem schodzi ..jak pisała Sylwia trzeba dobrać hormon...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak napisz jak wrócisz od lekarza.Mam nadzieję, że wszystko u ciebie dobrze. Uważam tak jak dziewczyny że jak dobierzesz hormon to opuchlizna zejdzie. niedawno zaczełaś brać i to małe dawki, potrzeba czasu by uzupełnić niedobory i dojść do swojej dawki. JA w następnym tygodniu też mam wizytę u swojej dr i jak co to mogę spytać o coś jak któras potrzebuje jakiejś informacji.Jak co to piszcie jakieś pytania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Wrocilam na chwile od lekarza internisty, ktory mnie osluchal i nic tam specjalnego nie uslyszal. Natomiast dostalam skierowanie na rozne badania krwi. O to mi tez chodzilo. Za niektore doplace przy okazji i podejrze. Dostalam tez na USG jamy brzusznej i nerek. No i tu poprosze o kciuki, bo cos mnie niepokoi jednak. Biegne na ok 20 na USG dzisiaj i jak wroce to sie odezwe. Zeby bylo tylko wszystko dobrze!!!!! Eweliza , jak mozesz to zapytaj endo ( ja mam wizyte dopiero w styczniu) czy to moze sie tak dziac, ze oczy( przez caly dzien, nie tylko rano) i twarz mam bardzo spuchniete juz od kilku tygodni. Coraz czesciej mi sie zdarza przespac caly dzien prawie i cala noc potem. Ciezko mi sie dobudzic. Jakby organizm nie odpoczywal podczas snu. Jakis koszmar. Nigdy nie spalam w ciagu dnia wczesniej, nawet godziny. Mialam nadczynnosc tarczycy wiec nie usiedzialam w miejscu dlugo. Spytaj po prostu czy to jakos minie? czy to normalne w niedoczynnosci czy przyczyna moze byc inna. Bede wdzieczna bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak czekam na wiadomosc od Ciebie :) dalej mysle ze to od hormonkow - mowisz ze nie mozesz sie obudzic rano I ta opuchlizna - przy odstawieniu hormonow lub zaniskiej dawce takie cos sie dzieje eweliza kiedy masz wizyte ? idziesz na kontrole ? czy tylko sprawdzic hormonki ? ja ide w poniedzialek I juz sie troche denerwuje :/ te moje ciezkie oddychanie ciagle przechodzi mi po glowie ze to moze... no ale mam tez nadzieje ze wszystko jest ok :) dawno nie bylam na kontroli stad te nerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak kiedy wykonywałaś tsh ---- jaką dawkę hormonu bierzesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza, Sylwia, Alutka, dzieki dziewczyny, ze jestescie tu ze mna!!! Zdazylam w pore, bo mam malutkie kamyczki w jednej nerce. Nic zlego sie nie dzieje. Wypije pare piwek, zagryze jakas pasta na kamyi i moze sie jakos urodza. Przy okazji jakies male miesniaczki mi wypatrzyl. No ale one juz ze mna sa od tylu lat, ze jak nie rosna to moge z nimi zyc dalej. Wiecie co, ze jednak panikuje teraz, czego nigdy wczesniej nie robilam. Ale bede jednak dalej sie badac, tylko po malu. Piersi, wezly, co moge to przebadam, bo sie inaczej nie odczepie sama od siebie :) Sylwia, bede w poniedzialek z Toba, pamietaj. Ja zabieram cala Wasza dobra energie ze soba i aniolka od wnusia jak ide na takie badania i jest mi duzo lepiej. Caluje Was mocno. Iren Ja robilam TSH niedawno- 13.listopada i mialam 53.93 , to bylo jeszcze przed jodem, wiec resztki tarczycy byly. Po jodzie nie robilam a hormon dostalam po osmiu tygodniach od operacji, wiec troche za dlugo bylam bez hormonu. No tak u mnie sie z tym jodem przeciagnelo. Czyli hormon biore dopiero dwa tygodnie. Biore 50 na zmiane co drugi dzien 75.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak gdzie jesteś ??????????? Sylwia na taką wizytę idę, musze sobie hormonki przypisać i tak ogólnie pogadać. Markery i usg mam dopiero na sytczeń - luty także chwilkę spokoju jeszcze mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak odetchnęłam jak napisałaś. Cieszę się że wszystko jet dobrze. Wiem jak bolą nerki bo mój mąż czasami ma jazdy i musi rodzić - chłop a wije się z bólu. Uważam że już dawno powinnaś brać większą dawkę hormonu. ja odrazu dostałam 50 potem 100 i 150 co cztery dni zwiększałam dawkę a ty ciągle bierzesz malutką. Według mnie powinnaś szybciej zwiększać dawkę bo minie jeszcze dużo czasu nim będziesz się czuła dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza No wlasnie, ja mam wizyte dopiero w styczniu u endo. Dzis dostalam skierowania od internisty na TSH. Doplace, podejrze sobie Ft4 i chyba sama podejme decyzje ze zaczne za tydzien 100 na zmiane z 75. Mysle ze sie nic zlego nie stanie. A ja sie do stycznia wykoncze jak nie zwieksze tej dawki. Dzieki za podpowiedz. To bedzie dobre wyjscie mysle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Kurczak bierzesz stanowczo za małą dawkę hormonu. I stad masz te dolegliwości. ja biore teraz 125mg a sądzę ze powinnam 150mg. 50 mg to brałam przez tydzien na samym początku leczenia. potem od razu 100 i teraz 125. pomimo to tsh miałam 7, a powinnam miec w granicach 1. Zobacze teraz jak zrobię sobie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczaczku cieszę się, ze to nic poważnego. musisz dużo pić wody, wieczorem też aby w nocy wstawać siusiu. i to na stałe :) nie można dopuszczać do zagęszczania moczu, bo z tego tworzą się kamienie. a z tym euthyroxem to powoli się oswajasz, dziwne ja od 50 zaczęłam, a po 2 dniach 100 do pierwszej wizyty. może oszczędzają ci serce? nie wiem czy masz jakieś problemy? Eweliza zapytaj ooczy, czy pieką po jodzie, u mnie ostatnio pieką a już 5m-cy minęło od jodu :( nie wiem czy to z tym wiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak powiem Ci, że jak nic Ci się nie dzieje z serduszkiem to zaczynaj na stałe brać 100 a po tygodniu dalej zwiększaj. nie czekaj do wizyty bo to Ci nic nie da a wrecz przeciwnie wykończysz się. masz ogromne braki hormonu w organiźmie i teraz musisz szybko wszystko wyrównać ale nie takimi dawkami. Takie dawki są dla takich jak magdana a nie nas rakowców. Weź przez 4 dni cały czas 75 jak będzie dobrze to 5 dnia już 100. Tak jak piszę jak z sercem się nic nie dzieje to śmiało możesz ponosić dawkę. Alutka spytam o oczy bo sama czasem odczuwam dziwne pieczenie. Wiec napewno spytam. Jak coś wam jeszcze przychodzi do głowy to piszcie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdana Kochana a ty w jakim tempie zwiekszalas dawke. ty jak osiągniiesz swój cel to bedziesz zmniejszać hormonek. Ja teraz biore 125, ale było tak, ze brałam 150 by szybko zbic tsh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenia 73
witam Was ponownie moje blogowe kolezanki nie pisalam nic bo jeszcze nie moge pisac i myslec o braciszku w czasie przeszlym ale codziennie czytalam wiecie co u mnie jakies fatum wisi wczoraj wieczorem dowiedzialam sie ze zmarl moj wujek to jest juz czwarty pogrzeb w ciagu szesciu miesiecy idzie sie zalamac normalnie dziewczyny mam pytanie co moze byc jak prawa reka i tylko prawa ma mrowienie i lekkie dretwienie nie moge pisac na laptopie bo juz czuje ze mam mrowienie w necie poczytalam i juz sie boje tam pisze ze to moze byc stwardnienie rozsiane czy to mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak To ja się nie dziwię że puchnie Ci twarz .....ja biorę hormon 150 i jeszcze Wam pisałam z oczami nie do końca w porządku..... Zwiększ dawkę..... Kenia jeżeli jest drętwienie rąk i nóg albo źle przyswaja organizm wapń lub fosfor albo za mała dawka hormonu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
hej Dziś w nocy złapał mnie taki atak nerowy, atak paniaki bez powodu. Jestem znowu rozdygotana. Miałam dzis akurat wizyte u kardiologa i serce mam zdrowe. Pani doktor kazała mi brac leki na uspokojenie, doraznie propranolol. Powiedziała, ze ma tylu pacjentów z kołataniem serca ze to jak epidemia grypy. Takze wzięłam sobie wczoraj 2 tabletki tego ziołowego i dzis dwie i juz ok:)kardiolog podejrzewa, ze mocno spadło mi tsh, musze isc jutro na badania. Kazała mi tez brac 2x po 2 tabl. magnezu z witamina B6. Powiem Wam, ze powoli mam dosc tej operacji. Zapytała sie mnie równiez dlaczego wycięłam tarczyce, ze mogłam zastosowac jod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Powiedziałs mi równiez ze powinnam schudnac i wiecej sie ruszac bo ruch to podstawa. Ja sie mecze szybko jeszcze wiec kazłą mi mniej wyczynowy sport, najlepeij narazie długie spacery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenia Ja mysle, ze to moze miec zwiazek z Twoim stanem emocjonalnym nawet. Mialas i masz jeszcze sporo stresu kochana. Nie wiem, moze jakies leki bralas , ktore to dretwienie wywolaly jako skutek uboczny. Pomysl !!. To moze tez byc od kregoslupa. Moze tam jest jakis problem, jakis usisk na nerw. W kazdym razie nie rozpedzalabym sie od razu w kierunku stwardnienia ( sama mam takie jazdy czasem, ale wiem ze to juz panika). Ja zawsze mialam takie dretwienia jak za duzo kawy pilam, jak spada poziom jakis pierwiastkow we krwi z powodu stresu, nerwow. Tez tak moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdana Widzisz, ja wlasnie wiem , ze dawke hormonu zwieksza sie powolutku, wlasnie po to zeby, gwaltownie nie spowodowac dolegliwosci ze strony serca. Ono i tak dostalo w kosc u mnie. Z nadczynnosci (przez tyle lat) w gleboka niedoczynnosc w ciagu paru tygodni. Wzielam dzisiaj rano 100 letroxu. Na razie jest oki. Ja propranolol mam zawsze pod reka. Przy nadczynnosci nie moglam czasem zasnac tak mna telepalo serce, ze cale cialo sie ruszalo. Propranolol bardzo mi pomogl. Nie biore go juz bardzo dlugo i jest spoko. Moze te dawki hormonu jednak byly u Ciebie z byt duze, zbyt szybko wprowadzane i doszlo do nadczynnosci. Koniecznie TSH zbadaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
do kurczak2 Ja od 17 lat chorowałam na nadczynnosc z chorobą Gravesa-Basedowa. Miałam 2 rzuty tej choroby, kazdy rzut leczyłam ok.2 lat i potem był spokój na kilka lat. W lutym tego roku poraz trzeci zle sie poczułam i zaczeły sie kłopoty z sercem. I dlatego zadecydowałam o tym, ze zgodzę sie na operacje. Wiec ja tak jak Ty z nadczynnosci wpadłam w głeboka niedoczynnosc bo tsh z o,4 wzrosło do 65. 3 tygodnie temu miałam tsh7,28, musze sobie zbadac w tym tygodniu. Ja i tak biore inaczej hormon jak kazała endo, bo ona chciała bardzo agresywnie, a kardiolog kazał wolniej wprowadzac. Zobaczymy co bedzie, mam nadzieje, ze jak hormon bedzie ok to i serce sie uspokoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenia ja tez mialam dretwienie rak I nog :/ bylam z tym u endo I przepisala mi wapno Iren nie zgadzam sie ze jesli ma sie drentwienia rak lub nog to za mała dawka hormonow - mialam identyczna rzecz I mialam niedobor wapnia - endo odrazu mi powiedziala ze to od tego - moze byc ze organizm źle przyswaja organizm wapń - ale jak ma sie zaniska dawke to nie daje ona takich objaw - ja musialam codziennie brac wapno I przeszlo :) jesli organizm zle to przyswaja to juz inna sprawa ale to malo prawdopodobne magdana wiesz co mi lekarz powiedziala - ze ludzie ktorzy nie maja tarczyc maja wybuchy paniki :/ przerazilo mnie to :/ ale slyszalam ze to prawda madzia jak tam u Ciebie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×