Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Dziewczyny zapisałam się do endokrynologa na NFZ...... po znajomości.....na luty 2013 r:P Bez znajomości zapisy są na lipiec 2013 Ehh nasza służba zdrowia na cholerę ja płacę składki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Z tego co ja pamietam to Kenia wogole nie ma takiego problemu jak my, wiec chyba to jednak nie wapno jest przyczyna. No moze cos pokrecilam, ale nie sadze. Tym bardziej, ze wiedzilaby o wapnie. To podstawa. Kenia pisze tylko o jednej prawej rece. Dlatego pomyslalam o kregoslupie w jakims konkretnym miejscu, lub nerwobolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak rozumiem ale to ze nie ma takich problemow jak my nie znaczy ze moze nie miec niedoboru wapnia :) u mnie tez jedna reka dretwiala caly czas a reszta tylko czasami masz racje to wcale nie musi byc to - mowie tylko jak to bylo u mnie ja tez bralam wapno po operacji I tez o nim wiedzialam a okazalo sie ze dalej mialam niedobor - czasami czlowiek moze cos brac a dalej moze miec niedobor pozatym dretwienie nie jest spowodowane zaniska dawka hormonow jest sporo rzeczy ktore mozna miec przy dretwieniu - dla mnie kiedys dretwiala lewa strona twarzy - potem mialam paralirz - tylko tej lewej strony - lewa strona byla calkiem nieruchoma nawet oka nie moglam zamknac - musialam sobie zalkejac tasma :/ okazalo sie ze mnie tak przewialo - leczylam sie pare miesiecy sterydami - dzieki bogu dzisiaj po tym ani sladu mysle ze najlepiej jest isc do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paweł75
Dziękuję wszystkim za udzielenie mi odpowiedzi pozdrawiam Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak Poczytaj sobie ulotkę która jest dołączona do leku ALFADIOL ..... przeczytaj działania niepożądane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiraat
do SheWalksUponTheCoast Cześć, jestem już po operacji. Jeżeli trafisz w ręce dr Cianciary a tak będzie to nie masz się czego martwić. Lekarz jest rewelacyjny-jeden z lepszych jakich spotkałam. Do Szpitala przyjechałam w poniedziałek rano, we wtorek miałam operację a w czwartek wyszłam już do domu. Czuję się naprawde dobrze-normalnie mówię, chodzę i czekam niecierpliwie na wyniki badań histopatologicznych. Jeżeli masz jakieś pytanie to podaj swojego maila-z chęcią Ci pomogę:) Pozdrawiam wszystkich i życzę udanego Mikołaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam;) problem z tarczycą mam już od 4 lat.--->hashimoto z gozkiem litotorbielowatym. 3 lata temu miał wymiary 1cm/0,5cm.teraz nie wiem bo długo niemiałam usg robione ale w czerwcu ide do endo i poprosze o skierowanie.co do tarczycy to wygląda ona jak sito tak jest zniszczona.biorę euthyrox ale nizabardzo mi on służy - strasznie po nim chudnę a jestem osobą szczupłą .z guzkiem jest narazie okk. miałam robione biopsje iwykazało obraz nasilonego limfocytarnego zapalenia tarczycy okresie przebudowy guzkowej--->> ktoś wie o co chodzi z tą przebudową guzkowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej coś mnie dzisiaj pobiera. Wczoraj mnie owieło a dzisiaj jakieś chorbstwo chce mnie dopść ale się nie daję :DMam nadzieję że jak się wygrzeje w nocy to rano będzie po problemie. A co reszty ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paweł75
eweliza dlaczego nie śpisz jeszcze ? żartuję może mi ktoś powiedzieć gdzie najlepiej udać się na operację tarczycy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Hej Wszystkim:) Jak po wizycie Mikolaja??Zawital do Was? U nas jak najbardziej byl,choc prezent dostal tylko najmlodszy w rodzinie;) Sylwia U mnie ok wszystko,tylko nie mam czasu znow.Teraz przed swietami tym bardziej.A co u Ciebie? Eweliza Co nowego?Nie daj sie chorobie,kuruj sie!!! Cytrynowa Dziewczyny na pewno cos poradza,ja niestety sie nie orientuje. Pawel z tego co wiem,najlepsze sa Gliwice,ale dziewczyny byly operowane takze w innych miastach.Pewnie napisza co i jak:) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza mnie tez cos prubuje dorwac hihi ale tak jak Ty - nie dam sie :) madzia fajnie ze sie odezwalas :) u mnie moze byc :) a bedzie jeszcze lepiej jak po kontroli bedzie wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paweł75 Ja byłam operowana w warszawie. Napewno dobry ośrodek jest w gliwicach ale tam trzeba troche poczekać bo na pierwszy ogien idą osoby z rakiem, ale ogólnie jest to placówka bardzo zachwalana. Madzica u mnie tez Mikołaj pamietał tylko o dziecku hehe, ale fajnie, że wogóle był :-) Chyba wszystko mi rozeszło się po kościach. Dzisiaj został mi tylko katar, ciesze się ale strasznie jest upierdliwy i chodzę wszędzie z chusteczkami. Sylwia A ty jak ???? rozebrało Cie czy dałas radę????? kontrola się nie martw - napewno będzie git !!!!!!!!!!!!! kurczak a Ty jak??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Ja tez troche flukam, nie daje sie jak moge. Czasem nerka, troche katar, jakis atak temperatury nie wiem z kad. Odebralam wyniki krwi. Sa pozytywy ale i zaskakujace mnie rzeczy.TSH troszke lepiej. Ruszyly prztarczyczki nareszcie!!!!!!!!! Duzo lepeij z wapniem. Za to cholesterol 303, norma to ponizej 200. Nigdy wczesniej tego nie bylo u mnie. Ja sie zdrowo zawsze odzywiam. Dziwne!!!. No i mam troche za wysokie OB - 12. Tez nigdy tak nie bylo. Nie mialam jeszcze odwagi zbadac TG. Zwiekszylam dawke hormonu tak jak mi radzilyscie. Jest lepeij ze mna od kilku dni. Mniejsza opuchlizna, juz nie zalegam tak na lozku. Od razu polecialam do wnusia na Mikolaja. Ale sie cieszylam. Kubus tez juz sie stesknil, tulil sie. Od razu mi lepiej. Nie widzialam go od czasu jodu. Kwarantanna sie skonczyla nareszcie!!!. Ciesze sie ze nie dajecie sie chorobskom! Juz teraz jak mroz wymrozi te zarazki to bedzie coraz lepiej. Aby sie nie przeziebic tylko. Sylwia Trzymaj sie w poniedzialek i relacje zdaj koniecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza wiesz co zaczelam kaszlac, kichac, I mialam maly katar - ale zaczelam odrazu pic herbatke z cytryna I po 3 dniach mi przeszlo :) kurczak jak przyjde odracu napisze - wizyte mam o 14 u wac bedzie 20 w domu bede pewnie okolo 15:30 - w poniedzialek dowiem sie tylko czy usg jest ok reszte wynikow bede miala w piatek - troche sie boje sle nie jest jeszcze najgorzej :) bardziem martwie sie moimi dusznosciami ale o tym chyba tez pogadam z endo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak super, że przytarczyczki ruszyły. Powiem ci że u mnie tez sa skoki wapna. Zawsze robię wapno jak tsh badam i widze co się dzieje. Tg to zdecydowanie zawcześnie, poczekaj ze dwa miesiace i dopiero. Ciesze się że juz z opuchlizą lepiej. Jesli mineło juz z 5 di jak bierzesz 100 i wszystko jest spoko to zwiększ do 125. Sylwia ja wczoraj raczyłam sie malinową herbatką i pomoglo na gardło a teraz został mi okropny katar. W środę byłam na koncercie w warszawie z mała i mnie gdzies owiało, ale dobrzeże ona nie choruje. dzisiaj troche na sankach poszalałysmy bo mamy dużo sniegu więc radocha była :-) a jak u was też biało ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wlasnie. Mialam sie spytac. Czy jest to mozliwe, zeby zwiekszenie dawki hormonu , spowodowalo rozwolnienie? Taki typowy objaw nadczynnosci tarczycy. Od kilku dni tak mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza u mnie nie ma sniegu :/ chcialabym zeby na swieta byl - teraz mamy ciepelko po 16s ale tutaj jest tak ze potrafi zasypac nawet jak pada pierwszy snieg mikolajek tez tutaj nie ma :/ no ale moja mama urodzila sie w mikolajki wiec bylam na malej imprezie urodzinowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
Kurczak - chętnie się z Tobą zamienię na trochę... Ja niestety od 9 dni byłam w toalecie 2 razy z żenującym efektem :( Kiedyś jeszcze gdy nie wiedziałam co to tarczyca gdy miałam taki problem (bardzo rzadko) wypijałam "figura 1 i nie mogłam rozstac się z toaletą. Teraz piję dziennie 3 torebki i nic. Ja podsumuje to w następujący sposób: jak nie urok to ..... Miłego weekendu kobietki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mml334 No niezle podsumowanie, tego naszego zywota juz teraz. Chyba dzisiaj zamowie sobie dobra pizze i zaczne "wielkie zarcie" :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mml334
Pozazdrościć... Ty możesz jeść wszystko bo "wyleci", u mnie niestety nie :)-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimbambomam
Witam, moja mama kilka lat temu zaczęła chorować na tarczycę. Po wykonanych badaniach okazało się, że ma niedoczynność, dwa guzki- w lewym płacie 9mm, w prawym płacie 4mm. Z większego guzka dwa lata temu była robiona biopsja, która nie wykazała podejrzanych komórek. Mama przyjmuje Euthyrox 100. W tej chwili mama ma TSH w normie (3,19), ale aTPO na poziomie 247,00 (nigdy wcześniej ten wskaźnik nie był badany). Czy ktoś może mi pomóc w interpretacji tych wyników? We wtorek czeka nas wizyta u endokrynologa, czy wcześniej dobrze byłoby zrobić USG? (przez okres dwóch lat nikt nie dał skierowania na USG, raz w roku tylko badają mamie TSH) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mml334 wiesz co cos w tym jest bo dla mnie lekarz dala tabletki na to zebym mogla isc do lazienki - powiedziala tak na wszelki wypadek - nie zastanawialam sie nad tym - tabletki postawilam do szawki bo nie musialam ich brac bimbambomam guzki przy nadczynnosci I niedoczynnosci wystepuja bardzooooo czesto (lagodne) mam brata ktory ma niedoczynnosc I mame ktora ma nadczynnosc. brat nie ma guzkow ale jesli wyniki hormonkow wachaja sie musi odwiedzac endo co pol roku - jesli wynik utrzymuje sie w normie chodzi do endo co roku - zawsze ma robione usg zeby zobaczyc ze nie ma guzow I pobranie krwi zeby zobaczyc czy hormony sa w normie moja mama za to ma nadczynnosci I guzy na tarczycy od 18 lat - co pol roku czasami co roku chodzi na kontrole - oczywiscie usg za kazdym razem (zeby zobaczyc czy guzy rosna I czy nie ma wiecej) I pobranie krwi zeby zobaczyc czy hormony sa w normie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimbambomam moim zdaniem to tsh mimo ze w normie to trochę za wysokie, a TPO robi się by sprawdzić czy nie ma zapalenia tarczycy typu hashimoto nie wiem jaka jest norma ale chyba 240 tyle co ma twoja mama to jeszcze nie świadczy o hashimoto bo ja na to choruję i mój wynik TPO to było ponad 1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimbambomam
sonia71 wg laboratorium, z którego odbierałyśmy wyniki norma aTPO jest poniżej 34 (a mama ma ponad 247). Co do TSH tp też mnie trochę niepokoi - norma, ale jednak powyżej 3,00 i to przy przyjmowaniu Euthyrox 100 :( Jakie badania warto zrobić przed pójściem do lekarza (na NFZ mamy wizytę we wtorek)? Powtórzyć USG, zrobić fT3, fT4? No i najważniejsze - czy swój "udział" w takich wynikach mogą mieć te guzki? Jestem osobą, która wszędzie widzi nowotwór. To chyba wynik utraty bardzo bliskiej mi osoby z powodu czerniaka. Teraz każdy wynik odbiegający od normy to dla mnie niesamowity stres...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bimbammm samo TSH mało mówi, zrób jeszcze ft3 i ft4, a usg to też jest dobry pomysł :) u nas beztarczycowców nie ma sensu robić ft4, ostatnio się dowiedziałąm, jeszcze ft3 coś mówi. ja przed wizytą teraz mam zrobić tsh i wapń. pozdrawiam, u mnie dziś minus 10 rano było !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bimbambomam mój lekarz zawsze zleca mi obok tsh ft4 to jest hormon tarczycy i bardziej patrzy na ten wynik niż na tsh ustalając dawkowanie eurytoxu ,no i nie panikuj bo wysokie TPO akurat nie ma nic wspólnego z nowotworem tylko z zapaleniem tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzica30
Sylwia Powodzenia na wizycie kontrolnej!Trzymam kciuki,choc wiem,ze wszystko ok bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdana
Mnie tez internistka dała skierowanie na TSH i FT$ teraz, a tarczycy nie mam. Endo powiedziała, ze samo tsh sie robi jak nie ma tarczycy. A internistka mimo wszystko chciała zbadac FT4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×