Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

iren slyszalam o tym hotelu teraz tez tak zrobie za duze zmeczenie jechac i wracac odrazu mnie prowadzi dr rozkosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia tak mi powiedzial o tym endo ktory mnie prowadzil wczesniej i sie nie rozpoznal konowal u mnie przezut byl przy diagnozie co bedzie nastepne gliwice mowily ze srodpiersie chyba nie mam dobrych rokowan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co Sylwia czytając posta gutek identyczne pytania nasuwaly mi sie na mysl, ale nie smialam pytać. W sumie to mam dola teraz bo mimo wszystko rak to rak i człowiek juz nigdy nie bedzie po tym taki sam. Zważywszy na fakt ze trzeba sie liczyc z tym ze moze być nawrót choroby itd. Znowu zaczyna mnie to wszystko przytlaczac. A mysl o śmierci napawa mnie przerażeniem, chociaż wiem ze to mało prawdopodobne ale możliwe, chociaż bardziej możliwsze jest to,ze prędzej samochód buchnie mnie na drodze niż to ze wykituje z powodu raka brodawkowatego, ale dola dostałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiula2566
Bulka zgadzam się z Tobą. Dopiero co oswoiłam się z myślą,że miałam raka ale pozbyłam się go i będzie już tylko lepiej a tu takie wiadomości... Do tej mojej majowej kontroli ti chyba osiwieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek a czy ten endo powiedzial jaki to byl rodzaj raja tarczycy - chyba raczej nie brodawkowaty lub pecherzykowaty co ? bo on nie przerzuca sie na biodro wiesz co mi lekarz powiedziala jak dowiedzialam sie o raku ! ze jesli bede miala przerzut na wezly (mialam podejrzenie przerzutu na wezel w szyji) lub srodpiersie to mam sie nie martwic bo to nie zmnienia rokowan !!! wiec sie nie martw - to nie zmieni Twoich rokowan :) tylko leczenie moze byc troche dluzsze bulka wiesz co nie wydaje mi sie ze te osoby mialay ten rodzaj taka co my ! spokojnie wszystko bedzie dobrze ! ludzie umieraja nawet na grype - moja lekarz mi mowila ze ludzie ktorzy umieraja na raka tarczycy to Ci ludzie ktorzy nie chca sie leczyc lub maja rozpoznanego raka w ostatnim stadium ! rak moze wrocic ale przeciez kazda osoba ktora nikdy nie miala raka moze go dostac ! mamy taka sama szanse na powrot choroby jak ludzie ktorzy nigdy go nie mieli - wiec glowa do gory jestem pewna ze nie bedziesz miala nawrotu :) dziewie sie ze to osoby umarly (gutek o niej pisala) moja endo miala kiedys przypadek gdzie chlopak jak dowiedzial sie o raku tarczycy mial juz liczne przerzuty na pluca i wezly !!!!! i co teraz jest zdrowy jak ryba :) teraz najwazniejsze jest kontrolowanie sie i wszystko bedzie dobrze :) lekarze gwarantuja mi dozycia starosci wiec tego sie trzymam hihi :) i to ze masz takie doly - to normalne - tez je mialam i tez myslalam co bedzie jak..... ale zobaczysz z czasem to minie :) i glowa do gory pamietaj na tego raka sie nie umiera ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia dzięki kochana, ja to wszystko wiem, ale takie myśli czasami mnie dopadaja niezależnie ode mnie. Wiem ze teraz życie juz bedzie zupełnie inne, ciagle kontrole, leki, badania krwi itd. Wiem ze bedzie dobrze jestem optymistka, ale jak sie słyszy o śmierci to wiesz....choc optymistka to jestem "mięktka" przeżywam wszystko, rozważam, myśle, analizuje...w koncu mam dwójkę małych dzieci więc zdrowie jest najważniejsze pozdrawiam nie myślenia o tym bo znowu dola dostanę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwiu mowil ze brodawkowaty biorac pod uwage to biodro jest koscia mostek tez lekarz mi tez mowil ze przerzut na srodpiersie to nie jest to nic wielkiego nie powinnam moze tak pisac dziewczyny sie poddolowaly ale trzeba wiedziec ze to rak no ale wy jestescie w lepszej sytuacji bo nie mialyscie przerzutow choc wiem ze one tak jak piszesz nie pogarszaja rokowan jren jod mialam dwa razy bulka mina ci te doly z czasem ja takmialam 8 miesiecy teraz wyluzowalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek to dziwne ze to osoby umarly jak mialy takiego raka - no ale nie wiadomo ile to lat temu bylo i jaka tak naprawde byla ich sytuacja i historia choroby - to pierwszy przypadek kiedy slysze ze ktos na tego raka umarl - ten lekarz mial dwa takie przypadki i obie osoby mu umarly :/ napewno do takiego lekarza bym nie poszla albo odrazu zmnienila :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja jestem juz po badaniach. Operacja w piatek. Godzina 7:00 mam sie wstawic do szpitala. W trakcie operacji bedzie na 90% wiadomo czy guz jest zlosliwy, a po trzech, czterech dniach bedzie wiadomo na 100% co to bylo. Dobrze, ze nie bedzie trzeba czekac az dwa tygodnie. Troche stresu bedzie mniej. Adam przykro mi, ze tak sie stalo, ale 10 dni szybko zleci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
a jakie miałaś wyniki biobsji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, że dopiero teraz pisze, ale w święta nie miałam dostępu do internetu, byłam już na USG, stwierdzono guzka izoechogenetycznego o wymiarach 11/8mm bez zmian ogniskowych, dzisiaj byłam robić wyniki krwi, odbiór jest ok 15, w piatek natomiast ide do Endo. Nie wiem co mam myśleć, z jednej strony czuje w sumie spokój, to dzięki mojemu chłopakowi, wspiera mnie i wierzy, ale z drugiej strony nigdy w życiu nie chorowałam na nic poważnego, ostatni raz w szpitalu leżałam jak mama mnie na świat wydała, boje się co będzie dalej, na samą myśl o igle robi mi się nie dobrze a co dopiero, operacja bbrrr. Ale musi być ok !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
ja angela od biobsji pierwszy termin to pólłtora miesiąca ;) miałem do zabiegu ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje kochane. Wczoraj miałam wizytę w szpitalu, szwy zdjęte i badania zrobione. Wapń na dolnej granicy natomiast TSH kurcze bardzo wysokie powyżej 17. Lekarz zmienił mi dawkowanie Euthytox z 75 na 100 i dodatkowo lekarz operujący wysłał mnie na wizytę do dietetyka, żeby ustawić dietę wysokowapniową. Dzisiaj wieczorkiem mam miting z dietetykiem. Jestem ciekawa co też ciekawego wymyśli. Zdecydowanie jest mi lepiej, już nie martwię się "pierdołami". Będzie dobrze i nie będę żarła. A łysa miałam być, bo gdzieś wyczytałam, że przy wahaniach wapnia bardzo wypadają włosy, dodatkowo stres i rwanie włosów z głowy!!! He, he, he. Dzięki kochane za wsparcie. A tym co dopiero czekają na operację muszę powiedzieć, że całkiem dobrze znosi się taką ingerencję, żeby tylko nie uszkodzili lub wycieli przytarcek odpowiedzialnych za wapń.Jak wrócę od dietetyka to dam wam znać co mi kazał. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Rudka Zaciekawiło mnie dlaczego mimo tego że twoje tsh wynosi 17 lekarz podniósł Ci dawkę tylko do 100 , ja miałam tsh 8 a mój lekarz z dawki 75 podniósł do 112 ,no ale cóż każdy lekarz dobiera dawki indywidualnie . Mi z kolei nikt nie kazał nawet wapna zbadac, a może Wy same prosiłyście o to badanie? sama nie wiem czy badać na własną rękę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudka I tak trzymaj :) ciesz sie ze humorek sie poprawil :) bedzie dobrze zobaczysz :) kwiatek dla mnie lekarz tez zmnienia dawke tak jak dla ''rudki'' powoli i stopniowo :) ale wiesz co kazdy organism przyswaja hormony inaczej i lekarz wie czy moze odrazu dac wieksza dawke czy podnosic ja stopniowo :) dla mnie endo jak tylko zaczelam do niej chodzic podniosla mi raz dawke z niskiej na wysoka (nie znala jeszcze reakcji mojego organizmu) i myslalam ze umre tak sie zle czulam !!!!! eweliza odezwij sie wszystko u Ciebie ok ? cos sie nie odzywasz teraz tak juz mnie poznala ze wie jakie skoki dawek moze mi robic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia jestem codziennie hihi :-) siedzę cichutko i czekam co napisze rudka odnośnie tej diety wapnowej bo wiesz wczoraj miałam jakieś mrowienia ręki więc może też mam za mało wapna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza czasami ma sie takie mrowienia - ale jak utrzymuja sie pare dni to moze oznacac ze ma sie zamalo wapnia a jak tam w polsce pogoda lepiej juz troche ? u mnie wiosna :) pisalam dzisiaj w moja endo - dostalam witaminki od innego lekarza - kazala mi brac je od kwietnku zeby moj organism przygotowal sie na ciaze - no i tak na wszelki wypadek zapytalam endo czy moge je brac - no i odrazu zapytala czy jestem w ciazy hehe - jak powiedzialam ze nie - to powiedziala ze jak tylko zajde w ciaze mam sie z nia skontaktowac ! napisala ze 2 z trzech kobiet musza miec zmieniona dawke hormonow jak zachodza w ciaze - dodala ze hormony bede musiala miec sprawdzane co 4 tyg przez 20 tygodni ciazy !! (nie wiedzialam o tym) fajnie ze mi to wszystko wytlumaczyla :) i na koniec zyczyla mi powodzenia w staraniach hihi :) monka a Ty jak czesto musisz badac hormonki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! zrobiłam dziś badania i tsh wynosi 0,4 :( mimo że jestem na tej samej dawce i przez ostatnie kilka miesięcy miałam w 0,07, 0,08, 0,12, a teraz takie jaja :( co to sie dzieje, dziwny ten mój organizm. czy to zmiana pory roku, choć tylko kalendarzowo :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka spokojnie :) wiesz co ja przez 2 lata miala idealna dawke - nie musialam jej zmieniac - i taz poszlam na pobranie krwi i endo powiedziala ze hormone jest zawysoki ! zdziwilam sie bo dawke mialam taka sama przez dwa lata - ale tak poprostu bywa :) zmiana pory roku tez wplywa na hormony - wiem ze duzo osob po zimie musi miec zmieniamy poziom hormonow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam to mnie pytales o wynik biopsji? Jezeli mnie to mi bjopsja nie wykazala niczego zlego. Angelaa ja termin operacji mam wyznaczony dwa miesiace od ostatniego usg. Najpierw miesiac czekalam na wizyte u chirurga, a potem drugi miesiac czekam na operacje i sie doczekalam, bo piatek za pasem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia u mnie dzisiaj znowu pada snieg i to strasznie. Ostatnio w święta mieliśmy wieczuorem taką zawiruche ze odłączyli prąd na kilka godzin. niedośc że mała była choraa to jeszcze spędzilismy wieczór przy świecach hihi. Mam nadzieję że niedlugo ta wiosna i do nas zawita bo juz mam dość zimy i chetnie bym porobiła coś w ogródku :D Ja tez muszę zrobic tsh i wapno by sprawdzic co się dzieje. Alutka może to chwilowy skok i wynik wróci do normy przy takiej samej dawce. A może skróciłas czas po wzieciu hormonku by nic nie jeśc i nie pic ????? a tak wogóle to jaką bierzesz dawkę ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza kurde nie wiem co sie dzieje w tej polsce hehe moje siostry tez mowia ze u mnie w bialymstoku snieg po pachy !! u mnie to juz nawet 17 stopni ciepla bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miałyśmy dzisiaj lepić króliczki ze sniegu ale strasznie wieje i jest nieprzyjemnie na dworku. Pada snieg z deszczem i jest okropna plucha. Zazdroszcze Ci tej wiosny :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie wyniki z krwi wyszły ok ,wszystko w normie... W sobote ide na biopsje, a dopiero potem z wynikami pójde do endo. Czy biopsja boli?? Kurcze to jeśli tak to wychodzi na to ,że mi operacja wypadnie na samą sesje egzaminacyjną;/ Ale zdrowie najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
biobsja nie boli a w szpitalu woj. w katowicach znieczulają miejscowo ;) i ogólnie jest ok spoko lekarz i pielęgniarka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monka;)
Sama biopsja nie boli, jest tylko nieprzyjemna ( a miałam robioną bez znieczulenia), Ja koszmar przeszłam 2 dni po biopsji - dosłownie wyłam z bólu, ale to tylko 1 dzień miałam taki tragiczny ;) W każdym razie teraz mówię, że lepiej zniosłam operację niż biopsję, ale nie ma się czego bać - każdy reaguje inaczej... Termin operacji zależy od szpitala. Ja we Wrocławiu czekałam 10 dni. Ja miałam badać hormony co 6 tyg. A zbadałam po 2-óch i w ciągu 2-óch mimo zwiększenia dawki ze 112 na 125 TSH skoczyło mi z 1,4 do 2,1. Ale endo i gin. powiedział, żeby spokojnie powtórzyć badania za 4 tyg. i wtedy ewentualnie coś pokombinujemy (umówię się do endo pod koniec kwietnia). Bardziej martwią mnie niedobory wapnia, bo wiem, że teraz jest mi potrzebny... A i myślę KWIATEK, że jak dobrze się czujesz, nie masz żadnych mrowień to nie musisz robić wyników. Mi od razu w szpitalu zrobili jak drugi dzień po operacji zgłosiłam im, że mi wszystko drętwieje, no i przetrzymali mnie do 8 dni;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia 25 U nas to wygląda podobnie, ja też co 4 tygodnie mam sprawdzany poziom hormonów, tylko że nie przez 20tygodni tylko przez całą ciąże. Ja na początku nie musiałam zmieniać dawki bo poziomy hormonów były dobre. Żeby wyniki były wiarygodne to jeżdżę do Gliwic,choć tam muszę mieć oczy dookoła głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za informacje!!:) Życze Wam wszystkim jak najlepszych wyników!!:) Musi być ok, bo jak inaczej ,prawda?:) A czy ktoś z Was robił biopsje prywatnie? Czy przy prywatnej też trzeba czekać 3 tygodnie na wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×