Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość monka;)
Hej Angelka, ja robiłam prywatnie. Na samą biopsję, tj. badanie czekałam 2 dni, a na wynik jedynie 15minut - więc wszystko od razu na miejscu... Nie wiem skąd jesteś, ale ja tą biopsję robiłam we Wrocławiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ze stargardu koło Szczecina. O to super, więc może u nas też tak będzie, że wynik dostane od razu, nie było by tego stresu związanego z czekaniem:) Dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza, Sylwia biorę 112 przez 5dni, 100 przez 2dni. biorę jak brałam czyli czekam pól godz albo godz z jedzeniem. może to błąd w laboratorium?? żeby prawie 10x wzrosło? ech, zobaczymy co dr powie. na razie nic sama nie zmieniam, bo już w poniedz. wizyta. Biopsja nic nie boli, tylko takie ukłucie komara, nie nastawiajcie się negatywnie. :) Sylwia widzę u Ciebie przygotowania pełną parą :) sprawdz czy twoje witaminki mają jod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, byłam wczoraj u dietetyka i w zasadzie żadna rewelacja Przy takich słabych wynikach czyli TSH pow. 17 trzeba uważać na kalorie. koniecznie 4-5 posiłków śniadanie1-2 kromki pieczywa pełnoziarnistego - w sumie mogę w ciągu dnia 3 małe kromki, 2 plasterki chudej wędliny lub 1 -2 plasterki zółtego sera /najlepiej z mniejszą zawartością tłuszczu/ jakieś warzywo - pomidor, ogórek, sałata itp., wymiennie jogurt z musli /max 2 łyżki/ lub mleko z płatkami owsianymi 1 szklanka mleka i 3 łyżki płatków owsianych 2 śniadania jogurt z musli /jeżeli nie było tego na śniadanie, albo serek biały 2-3 plasterki, albo szklanka mleka albo jogurt z owocami obiad mięso chude - pierś z kurczaka, pierś z indyka lub ryby chude ok 200 g typu dorsz, sola, pstrąg lub tłuste 120 g czyli małe dzwonku np łosoś do tego warzywa oraz węglowodany kasza gruba np. gryczana, lub ryż brązowy lub makaron pełnoziarnisty podwieczorek mleko z owocami, lub jogurt - można jako koktajl, lub mały owoc kolacja w zależności co było na podwieczorek można szklanakę mleka, lub sałatka z warzyw lub sałatka białko i warzywa czyli np sałatka z szynką, lub jajko z pomidorkiem na kolację raczej unikać węglowodanów i samego białego sera ogólna zasada 4-5 posiłków ser biały raczej półtłusty po zawiera więcej wit. D i łatwiej zatrzymuje wapń w organizmie mleko 1,5 lub 2 % bo więcej wapnia mimo, że więcej też kalorii unikać kawy - niestety mogę tylko jedną małą z mlekiem, kawa wypłukuje minerały min wapń , to samo z herbatą max 1 dziennie i o dziwi unikać herbaty zielonej bo też wypłukuje. Można herbaty owocowe nie na bazie herbat czarnych, można zioła np. mięta, rumianek, lipa i herbata Roobos /nie wiem czy dobrze zapisałam. Zalecana woda mieneralna a w zasadzie wysokozmineralizowana. Nie wiem która jest jest najlepsza, Pani dietetyk ma mi przysłać nazwy, w sklepie można spojrzeć na skład. Dostanę też tabelę z indeksami glikemicznymi i jeść trzeba to co ma najniższy indeks. Dietetyczka poleciła mi książkę Liczymy wapń w diecie wyd. PZWL pod red. Kunachowicz.. Za miesiąc kontrola i mam prowadzić dzienniczek i zapisywać wszystko co jem , ilości, godziny i przed wizytą przesłać do wyliczenia kalorii i wapnia. Chyba to wszystko co wczoraj dowiedziałam się. Ale się rozpisałam, mam nadzieję, że z sensem he, he, he:) Lecę teraz złapać kawał mięsiwka bo mam czas karmienia. Sciskam wszystkich ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Angelkaa Ja też miałam prywatnie i mimo tego czekałam na wynik 2 tygodnie więc musisz się i na to przygotować ale to chyba zależy od tego gdzie to robią bo ja miałam w prywatnym gabinecie u endo , on po prostu ściąga do swojego gabinetu lekarza z kliniki który robi biopsje i ten lekarz zabiera wyniki i po dwóch tygodniach przywozi wyniki. Dziewczyny napiszcie prosze jak to jest z tym braniem hormonu,tzn wiem że przez pół godz nie mozna jeść ale któras wspomniała też o piciu a ja po 5 minutach piję kawę z mlekiem .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Rudka To jest dieta typowo niskokaloryczna , bo chodzi o to że wysokie tsh powoduje tycie , ja miałam tsh o połowe mniejsze niż Ty a lekarz juz zapytał czy grubnę , powiedział że jak unormuję hormony to przestanę tyc a może nawet schudnę ale to tak wolno idzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek 192 Ja jeszcze nie utyłam, bo oglądam tak naprawdę wszystko co jem. A w sumie nigdy nie jadłam tak dużo nabiału i nie piłam mleka. Najlepiej jak bym piła 3 szklani mleka i jeszce jogurt i serekbiały ew. żółty. Wstępnie wyliczyła mi, że dostarczę 1300 mg wapnia dodatkowo tableki 3x 2 dziennie z wit d. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatek Mi sie wydaje ze nie powinnas ani jeść ani pić. Powiedzie mi ze bo ja jak biorę hormon np o 9 to dopiero jem o 12 bo mi sie nie chce jeść. Czy powinnam sie zmusić do jedzenia po te godzinie czy to nie robi? Nie chce rozwalić sobie wątroby takim czymś co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja po operacji przytylam 6 kg bylam filigranowa ,a teraz wygladam jak bym byla wciazy wszystko idzie mi w brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Bulka No właśnie lekarz mi powiedział że jesć mozna po pół godzinie i później pytałam bo też nie jadam śniadań ale o piciu nic nie mówił więc kawę wypijam bezposrednio po tabletce... Gutek Powiem Ci że ja jestem prawie 2mce po operacji ,hormony jeszcze nie uregulowane i przytyłam 3kg ale nie wiem czy to z tego powodu czy poprostu więcej jem, czy mało się ruszam( przed operacją chodziłam teraz narazie nie mogę) ale właśnie mam te trzy kg na brzuchu::( masakra wiosna za pasem a ja zachwilę będę wygladać jak słoń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdynianka34
Moje drogie cały czas apeluję nie stosujcie tabletek i proszków to chemia typu Chiński meizitang, błędne koło, pewna choroba i efekt jo-jo. Z własnego doświadczenia jeżeli już to zachęcam do zaparzania i picia suszu Ziół Tybetańskich ale tylko oryginalnych. Nigdy tabletki czy proszki typu Alli, Lida, Linea, Sibutril, Adipex NOVOSLIM, ASYSTORSLIM i itp. chińskie badziewia. Stosujcie zawsze tylko parzony naturalny susz ziołowy oraz dodatkowo oprócz ziół trochę ruchu to klucz do szybkiego i zdrowego schudnięcia bez jo-jo naprawdę. Ja przez 5 miesięcy bez diet i bez wyrzeczeń pijąc Tybetańskie Zioła schudłam tak 16 kilogramów......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatek 102
Gdynianka Nie bądź natretna , to jest forum na temat guza tarczycy a ty co jakiś czas atakujesz nas reklamą ziół tybetańskich ,rozumiem że chcesz zarobić ale myślę że to nie odpowiednia strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam w żadne zielsko niem wieże a jak człowiek ma dobrze dobrane hormony to wcale nie jest gruby, no chybaze sie obrzeża to juz jest inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kwiatek raczej powinnaś odczekać choćby pół godz z tym piciem kawy, bo może ci się hormon nie wchłaniać , bułka ja biorę hormon czasami nawet o 3 w nocy jak wstanę do łazienki a śniadanie jem dopiero o np.8 nigdy nie przyszło mi do głowy ,ze może mi rozwalić wątrobę , teraz to dałaś mi do myślenia, ale wiem ,że inni też tak robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny wróciłam z Gliwic.....z Centrum Onkologii a więc badanie wyszło super wyniki niezle następne w styczniu następnego roku....robaczków nie ma... ale pan doktor powiedził że uważać z wapnem bo będą kamyczki na nerkach....zmiejszył dawkę.. hormon też zmiejszył....zbiłam do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny wróciłam z Gliwic.....z Centrum Onkologii a więc badanie wyszło super wyniki niezle następne w styczniu następnego roku....robaczków nie ma... ale pan doktor powiedził że uważać z wapnem bo będą kamyczki na nerkach....zmiejszył dawkę.. hormon też zmiejszył....zbiłam do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hormon też zmiejszył .....bo zbiłam do 0,0025 ...ha..ha mówiłam że mnie bolą kości to nie od tego może od kręgosłupa trzeba iść do innego lekarza.. a tycie od jedzenia...mniej jeść....jest to spowodowane spowolnionym metabolizmem po wycienciu tarczycy i tyle się dowiedziałam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adam79
gratualacje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudka, Kwiatek ja nic nie utyłam po wycięciu tarczycy, a tsh przed jodem miałam że hej!! masakrycznie wysokie około 100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka ja przed jodem miałam tsh 535 ledwo żyłam byłam cała zapuchnięta..... to ty miałas ..super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG !!!!! musiało być ciężko :( inne osoby miały po 60, a mi to już w izolatce przynieśli tabletkę euthyroxu, na drugi dzien po jodzie. 3 dni euthyrox 50, a później już 100 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jakie bierzecie hormony? Ja biorę euthyrox i muszę go brać w czasie śniadania. Tak mi kazał lekarz i tak też jest w ulotce. Jak byłam w szpitalu to podawali mi letrox i ten lek brałam co najmniej 30 min przed śniadaniem. Może coś źle robię? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę ELTROXIN i tam jest napisane ze od 30 min do godziny na czczo przed śniadaniem i właśnie pisałam czy mogę jeść śniadanie o wiele pózniej po tabletce np. po 3 godz od tabletki, a nie tak jak jest na ulotce i czy nic sie nie stanie? Mam na myśli wątrobę. W koncu to są tabletki na całej życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudka12 Ja na ulotce euthyrox, czytałam że tez sie bierze na czczo przed sniadaniem 30 min, moze ty masz jakis inny ten lek moze są rożne rodzaje? Nie wiem. Te leki z nazwy są rożne, ale skład maja ten sam czyli substancja czynna - levothyroxine sodium.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem wszystkie hormony bierze sie na pusty zoladek chociaz jak ja zjadlam kiedys i zapomnialam ze tylko co wzielam tab - endo powiedziala ze nic sie nie stalo - zalezy co sie zje - niektore jedzenie przeszkadza w chlonieciu sie tabletki bulka ja nawet kawy nie moge pic ! musze poczekac moj piesio za to bierze te same tab co ja (identyczna nazwa i wogole) i bierze je z jedzeniem hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×