Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

kurczak ja mialam jod podany dwa razy i druga dawka byla taka sama jak pierwsza moze i u ciebie nie bedzie potrzeba podania wiekszej dawki co do odstawienia hormonu drugi raz nie odczowalam zadnych skutkow ubocznych wrecz odpoczelam od tej nadczynnosci ktora mnie wykanczala w sumie druga dawke przeszlam duzo lepiej od pierwszej najgorsze bylo oczekiwanie na wyniki stres dal mi niezle popalic ale bylo wszystko ok i u ciebie tez tak bedzie zobaczysz potem sobie powiesz tak jak ja teraz po co sie tak denerwowalam choc wiem ze pobyt w szpitalu nie jest latwy kasiula ja mam tez jazdy niepokoj jestem pobudzona jeszcze troche i bede rzucac garami chwilowa duza nerwowosc a potem chwila zalamania moje ostatnie tsh 0005 dzis sama zmiejszylam sobie dawke bo mozna zeswirowac z ta nadczynnoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka jestem pod wrażeniem twojej izolatki :)))) u nas to niet lodówki, czajnika nawet na korytarzu. Kurczak tak pomyślałam może weź radio chociaż ze sobą, szkoda tych tv. mi bardzo to pomogło przetrwać, jak coś gadało :) czas szybciej mijał. Kasiula ja to byłam taka wkur. podczas odstawienia hormonu, gdy miałam bardzo wysokie tsh. na zmianę wkurw i płacz, strasznie to wspominam..... teraz to jakaś senność mnie dopada :( bardzo długo śpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek Dzieki! Troche poczytalam Twoich postow, bo jak mozesz sie domyslac zainteresowalam sie tym, ze mialas dwa razy jod podany mimo niskiego TG. Z tego co wiem TG samemu nie ma co badac, bo trzeba odstawic hormon lub wziac zastrzyki, zeby badanie bylo wiarygodne. W Gliwicach robilas TG bez odstawiania hormonu tak czesto? We wtorek ide na konsultacje do mojej onkolog , ktora mnie operowala. Mam spisane pelno pytan do niej. Moze mnie w koncu uspokoi. Staram sie nie myslec, nie denerwowac i jakos mi sie udaje w dzien. Za to w nocy odreagowuje ostatnio. Snia mi sie takie koszmary, ze strasznie krzycze przez sen. O i to tak jest ze mna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie cały czas apeluję nie stosujcie tabletek i proszków to bardzo szkodliwa chemia typu Chiński meizitang, błędne koło, pewna choroba i efekt jo-jo!!!. Różne diety typu: Dieta proteinowa dr Dukana, Dieta 1000 kalorii ,Dieta 1200 kcal, Dieta 1500 kcal i inne prowadzą do odwitaminizowania i odmineralizowania organizmu to bardzo nie zdrowe. Z własnego doświadczenia jeżeli już to zachęcam do zaparzania i picia suszu Ziół Tybetańskich ale tylko suszu i oryginalnych Tibetan Herbs. Nigdy tabletki czy proszki typu Alli, Term Line, Alveo, Elvia, Lida, Linea, Sibutril, Sibutramin, Adipex NOVOSLIM, ASYSTORSLIM, Meridia i itp- trucizny. TO TOKSYCZNE CHIŃSKE CHEMICZNE SRODKI. Stosujcie zawsze tylko parzony naturalny susz ziołowy oraz dodatkowo oprócz ziół trochę ruchu to klucz do szybkiego i zdrowego schudnięcia bez jo-jo naprawdę. Ja przez 5 miesięcy bez diet i bez wyrzeczeń pijąc Tybetańskie Zioła i dbając o trochę ruchu schudłam 16 kilogramów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Tu Natalia 22 czy iles tam , znowu mnie nie chce zalogowac ;/ jestem od 4 dni na odstawieniu biore ten cytomel ale czuje sie kiepsko a to dopiero 4 dzien a gdzie do 24 lipca :((((((( jesli sie pogorszy zaczne brac eltroxin najwyzej nie poddam sie badaniom w wawie moze to ich zmusi do podania mi zastrzyku bo nie bede czekac az mi serducho wysiadzie trzymajcie kciuki buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za 11 dni operacja... juz powoli zaczynam shizować i od czasu do czasu muszę się ratować afobamem bo mam takie stany lękowe... Boję się, ze będą jakieś komplikację i się nie obudzę...Mam problemy z krążeniem, strasznie niskie ciśnienie (ok 95/70) i wysoki puls (często ponad 90).Ostatnio też mnie swędzi w okolicach mostka (albo między obojczykami) i ciągle mi się pojawiają jakieś krostki na szyi. Boję się że to przerzuty na węzły chłonne. ...Gdzieś czytałam, że często objawem raka jest świąd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Joanna takie wypryski występują również gdy się bardzo denerwujesz stresujesz. Wiem bo ja tak mam. Ja operacje miałam 7 maja. Tez się bardzo bałam. Ostatnia noc przed zabiegiem masakra. Sama operacja to nic. Potem jest gorzej. U mnie naruszyli struny głosowe. Do dzisiaj rehabilitacja. Już jest lepiej i nadzieja na całkowity powrót do głosu. Ale na całym oddziale tylko ja miałam ten problem. Nie bój się bo to nic nie zmieni. Myśl pozytywnie i o tym że już niedługo będzie po wszystkim. Potem będziesz leżeć i odpoczywać. To nieuniknione musisz dojść do siebie i wcale nie tak szybko. Musisz o siebie zadbać i tyle. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agahello
Witam Was wszystkich, mam pytanie, może pomożecie-pół roku temu miałam całkowicie usuniętą tarczycę. Guzki, które na niej były wszystkie okazały się łagodne. Nie mogę natomiast ustawić sobie odpowiedniej dawki Eurythox - najpierw brałam 50, teraz zwiększyłam do 75 i cały czas nie mogę trafić na tyle idealnie żeby TSH było w okolicach 1 (cały czas mam pomiędzy 2 a 5). Zależy mi na tym poziomie, bo chcemy się z mężem starać o dziecko a dodatkowo przytyłam od operacji kilka kilo i wiem, że to również może być od źle dobranej dawki. Powiedzcie proszę jak Wy sobie reguluje poziom hormonów i czy robicie to same czy zawsze po badaniu ustawiam Wam je lekarz. Proszę również o informację czy miałyście problem po operacji z zajściem i donoszeniem ciąży i czy dzidziuś był zdrowy oraz jak radzicie sobie z tyciem. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agahello Piszesz, że guzki okazały się łagodne....dlaczego więc usuwali Ci całą tarczycę? W biopsji wyszło podejrzenie raka? Co ja bym dała, żeby mój guzek po operacji okazał się łagodny...ale chyba marne szanse bo dwie biopsje( jedna u endokrynologa a druga w IO w Gliwicach) wykazały raka brodawkowego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agahello
Ponieważ dwa guzy były bardzo duże-powyżej 3 cm, które zaczynały mnie uciskać a kilka mniejszych. W takiej sytuacji nie warto zostawiać tarczycy, bo te małe za chwilę urosną i konieczna byłaby druga operacja. Poza tym podobno łagodny guzek zawsze po jakimś czasie może się przekształcić w złośliwego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agahello Badania TSH robi sie mniej wiecej co szesc tygodni na poczatku, zeby ta dawke dobra dobrac. Mnie zawsze dobieral lekarz dawke po badaniach. Po prostu zwieksza sie ja po malu o mnij wiecej 25 jak potrzeba, zeby serce po malu sie przyzwyczajalo. Mysle jednak ze jak zwiekszysz do 100 to powinno Ci zejsc do 1 TSH w koncu. Lekarz mniej wiecej ustala koncowa dawke do wagi ciala i oczywiscie po wynikach TSH. Wydaje mi sie ze dawka 75 to za mala dawka. Ja tez troche za wolno zwiekszalam i przez pol roku nie dalam rady uzyskac pozadanej normy. Gutek Czekam na odpowiedz od Ciebie. Chyba mialabym jeszcze pare pytan do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc a propo dawki, kiedy powinno robic sie badanie na TSH zeby bylo wiarygodne? Ostatnio polknęlam tabletkę o 8:30 rano a na 10 mialam badanie. Czy to ma znaczenie? Czy lepiej wziąć póżniej tabletke po badaniu, lub wczesniej? czy zrobic badanie po południu? Mam z tym dylemat. czy poprosu brac jak zwykle I sie tym nie przejmowac. Ale namieszlam. agahello tu dużo dziewczyn bylo w ciązy po usunieciu tarczycy I wszystkie urodziły zdrowe dzieci na pewno któras sie odezwie I ci doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka Ja nigdy jak ide robic TSH nie biore tego dnia wogole tabletki. Wiem, ze pielegniarki robiac mi to badanie w szpitalu pytaja o to czy bralam i pochwalaly fakt ze jej nie bralam. Widzisz jak to jest, ze nikt tak naprawde nie mowi nam o tym. Sami sie musimy wypytywac. Ja dzisiaj zapomnialam rano wziac, wiec wzielam jakos niedawno, robiac odstep godzinny od posilku i tez nie wiem jak to sie ma do leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki Od piątku nie biorę hormonów i jak na razie żyje ;) ale moje serducho odwaliło mi inny numer :( w sobotę w nocy nie wiem z jakiego powodu może nerwy mnie wykończyły ale dostałam takiego kołatania serca ze myślałam ze mam zawał :( Mój chłopina wsadził mnie do samochodu i zawiózł na tzw pomoc nocą tam zrobili mi ekg i od razu kazali mi jechać do szpitala który jest oddalony ok 2 km tam podali mi kroplówkę i kazali zostać na noc :( Mam nadzieje ze to był jednorazowy numer bo bałam się jak .... :( Nie wiem jak dożyje do tego 24 :( Kurczak zgadzam się z Tobą ja też nigdy nie brałam hormonów w dniu badania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak szlam do przychodni na badanie to sie pytalam, to powiedzieli mi ze mam wszystko jak zwykle. jak poszlam z tym wynikiem do szpitala I powiedzialam ze robilam 2 godz po tabletce to lekarz powiedzial ze mam zrobic jeszcze raz ale po poludniu, I bądz tu człowieku mądry. Póję wasza rada, I teraz jak pójde zrobic badania to w ogóle nie wezme tabletki, wezme po badaniu i wtedy zobacze rezultat. kasiula nie wymiękaj jeszcze 3 tyg dasz rade!!!! wiem jak to jest bo tez ledwo ledwo tą koncówke zniosłam, ale ty jestes dopiero na poczatku prawie , jak już teraz masz takie jazdy to ciężko bedzie ci to szło...ale dasz rade co sie nie robi dla zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech dziewczyny! Badania tsh robi się rano przed tabletką!!!!!! po badaniu bierzemy hormon!!! Kasiula współczuje takich jazd :/// obyś w spokoju wytrwała do tego 24.lipca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja1966
witam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja1966
witam wszystkich,czytam wasze wypowiedzi na forum i wszystkie piszecie o odstawianiu hormonu,ja jestem po usunieciu tarczycy,w badaniu wykryto u mnie raka pecherzykowatego inwazyjnego,i pooperacyjna niedoczynnosc tarczycy,jestem po pierwszej wizycie w gliwicach i na 5 lipca jade na jodowanie,ale kazali mi zazywac euthyrox tak jak dotychczas,zastanawiam sie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj alicja1966 Jestem z nielicznych szczęściarą ze dostaniesz dwa zastrzyki w pośladek dzięki którym nie musisz odstawiać hormonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alutka pierwszy raz slysze ze hormon trzeba brac dopiero po zbadaniu tsh ! ja od prawie 3 lat biore hormon o 6 rano i jak mam badanie na tsh to przewaznie jest o 8 rano - lekarz powiedziala ze hormon mam brac tak jak zawsze - nie musze brac go pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodam ze hormon od 2,5 roku mialam zmieniamy tylko raz i to z powodu ciaglego poddenerwowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula wspolczuje :/ wiesz co mi naprawde pomoglo na moje kolotania - sok z granata - pilam codziennie po szklance soku i po paru dniach mialam wielka poprawe - teraz jest ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też nie biorę hormonu jak idę na badanie, ale jak tylko pobiorą mi krew to od razu łykam tabletkę. Pytałam chyba setki razy lekarza jak ma wyglądać branie hormonu jak mam zamiar zbadać tsh. Nawet w szpitalu jak byłam na kontroli to też zawsze rano była krew a potem tabletka. natalia bardzo Ci współczuję i tobie kasiula też że macie takie jazdy z serduszkiem. Natalia tobie lekarz przepisała ten cytomel??? Kurcze ty w tym CO masz przechlapane, że nie chcą podać ci tyrogenu. Napisz jak znosisz odstawianie, trzymam kciuki za was by poszło wam jak najlepiej bo obie z kasiulą musicie wytrzymać do 24 lipca :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak ach te nerwy wykanczaja nas bardziej niz skorupiak idz predziutko do lekarza i niech cie uspokoi cos przypomina mi sie ze tez juz predzej borykalas sie z nerwica ja ja tez mialam i czasami mi to powraca koszmar i w sytuacji bardziej dla mnie nerwowej jestem jak napieta lina i nie u miem opanowac stresu i do tego niezle potrafie sie nakrecic a to juz szok ale tym razem zwalam to nadczynnosc bo zachowania mam inne dzis tez mialam koszmar snilo mi sie ze bylam na kontroli i lekarz powiedzial mi ze mam trzy przerzuty na kosci a tg mam 10 na szczescie nie wzielam tego snu sobie do serca za miesiac mam wizyte w gliwicach i zaczynam juz o tym myslec oczywiscie standard nakrecanie sie ze bedzie cos nie tak kurczaczku w tych badaniach tg zgodze sie z toba ze po odstawieniu hormonu tg jest najbardziej wiarygodne a jeszcze bardziej po zastrzykach to kuzwa dlaczego kaza kontrolowac przy braniu hormonu pisalas ze myslisz o przeniesieniu sie do gliwic ja tak zrobilam i jestem zadowolona pierw bylam w zgiezu co nie znaczy ze zle tam lecza tam lekarz mnie niezle zestresowal powiedzial ze mam do usuniecia wiecej wezlow bo sa niepewne a gliwice pochwalily lekarza ktory mnie operowal zrobil operacje tak jak trzeba mnie do gliwic na ponowna konsultacje umowil moj onkolog dzwonil osobiscie czekalam tylko 5 dni zauwazylam jak lekarz umawia osobiscie to termin oczekiwania jest duzo krotszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny za wsparcie:) Najlepsze jest to,że nie wiem tak naprawdę od czego tak mnie wzięło. Byłam u rodziców pełny luzik w dzień a tu w nocy taka akcja :( A Ci w tym szpitalu mają i tak nas gdzieś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janna z tym afobamem czasem nie pszesadzaj bierz tylko doraznie jest to lek uzalezniajacy dziwie sie ze lekarz to ci przepisal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alicja nie musi odstawiać hormonu bo muszą szybko jej podać jod ma jak pisze rak pęcherzykowaty inwazyjny..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to widze znowu ze wszedzie jest inaczej - ja nie musze brac hormonu dopiero po pobraniu krwi - zawsze bralam przed - moja lekarz powiedziala ze nie ma roznicy a co robicie jak tab zawsze bralyscie rano a na pobranie krwi macie naprzyklad o godzinie 16 ? tez nie bierzecie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja1966
w karcie konsultacyjnej mam napisane ze mam zglosic sie w dniu 5 lipca,i jeszcze ze uzupelniajace leczenie radiojodem w warunkach rhTSH w dniu 9 lipca.nie wiem o co chodzi,zreszta wogole nie wiem co mnie tam czeka moze mi ktos wyjasni jak to sie tam odbywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×