Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

alutka13 spokojnie - mozesz jesc co tylko chcesz :) tylko tydzien przed jodem trzeba miec ta diete - ja przez caly czas jem to co mi sie chce :) endo i inni lekarze powiedzieli ze mam jesc i robic to co robilam przed choroba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweiza
kurczak czytam Twoją wypowiedz już któryś raz i nasuwają mi się pytania po Twojej wizycie z u dr. Jeśli chodzi o zastrzyki to na saszerów podają je tylko na diagnostyce. Przed dawką leczniczą zawsze trzeba odstawić hormon na klika tyg. bardzo zastanawia mnie to co napisałaś ze widać komórki rakowe w krwinkach !!!!!!!!!! - nie czaję bardzo a na dodatek widać to w opisie histopatologicznym - możesz kochana napisac coś o tym więcej ???No i jeszcze mnie zaciekawiło to że TG nie musi być zerowe !!! napisz jak możesz cościk więcej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Czyli jak mialas diagnostyczna dawke jodu to dostalas zastrzyki a potem na duza dawke czekalas cztery tygodnie i musialas odstawiac hormon? Ja sama jestem w szoku, ze dr S stwierdzila ze nie musi byc TG na zero zeby bylo OKI. Ja naprawde nie wiem o co chodzi. Czytalam troche na necie, ze niektore dziewczyny po dwoch latach maja 4,8 TG i inne wyniki w porzadku i nic z tym nie robia, ale naprawde nie wiem o co chodzi. Z tego co zawsze wiedzialam to TG musi byc bliskie zeru. Moze jak bedziesz kiedys u niej to zadaj jej to pytanie. Z tymi krwinkami to tez jakis kosmos dla mnie. Ja mam napisane w histo : W miąższu tarczycy obecne są liczne grudki chłonne, w ich otoczeniu w tyreocytach widoczna jest metaplazja oksyfilna oraz cechy atypii. I to chyba o to chodzi!!!. Dla mnie to jakby ten moj guz nie zostal wyciety w calosci, tylko pewne jego komorki przedostaly sie na pozostala czesc do tych resztek. No tak to sobie tlumacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze dziewczyny - ja kiedys mialam w papierach o tg i tez z tego co pamietam tg nie musi zawsze byc 0 - teraz przeczytalam wszystkie e-maile od mojej lekarz ale kurde usunelam ten e-mail gdzie pisalo wlasnie o tg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po operacji dokładnie na 24 dni odstawiałam hormon by przyjąć dużą dawkę leczniczą jodu. Następnie jak szlam na diagnostykę to dostałam zastrzyki. Koleżanka po kontroli musiała dostać jeszcze raz tak jak Ty dużą dawkę i ustała termin i czas kiedy musi odstawić hormon. Co do diety to ja miałam na wypisie za szpitala w zaleceniach napisane by prze dużym jodem ograniczyć do minimum sól i to wszystko !!!!!!! Z tego co wiem ( i zawsze myślałam, że tak jest )to tg powinno mieścić się w przedziale od 0 do 2. Ostatnio mojej kumpeli tg wyszło 0,3 i dr cz... powiedziała że luzik bo są różne metody pomiaru i takie tam i normalnie kazała zbadać jej za pół roku. Ja na histopacie nie mam takich opisów - ale już dzisiaj nie chce mi się grzebać w tych papierach ale jutro sprawdzę na pewno co dokładnie u mnie napisali. Wiecie myslalam że wiem o naszym raczku już dużo ale okazuje się że ciągle cościk nowego człowiek się dowiaduje. Kurczak ty masz brodawkowatego ???? Myślisz jeszcze o tym by się przenieść ?? Sylwia pogrzeb może coś znajdziesz na temat tg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eweliza Tak: rak brodawkowaty sr 1,2, postac klasyczna. No ale niestety w tej czesci pozostalej jest ta cholerna " metaplazja oksyfilna w tyreocytach oraz cechy atypii" . Czyli cala moja tarczyca byla z takimi cechami do tworzenia nowotworu. Tylko czemu to sie tym jodem nie wypalilo do konca tylko zostalo jeszcze buuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz czasami dają za małą dawkę . Wystarczyło by troszkę większa dawkę dostać i dało by radę za pierwszym razem wszystko wypalić. Kurcze w CO i gliwicach chyba standardowo wszyscy dostają na początek 100 mci. Tam się nikt nie rozdrabnia, nie wylicza i przelicza. A tu potem to my cierpimy - zwłaszcza psychicznie bo człowiek się podłamuje i w ogóle. a mówiła dr jaką możesz teraz dostać dawkę ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Powiedziala ze dawka ktora dostalam byla oki. To bylo 3,7 GBq czyli jak to przeliczam to jest 100 mci. Nie mowila jaka teraz moge dostac. Ja chyba zapytam lekarza jak bede 7.08 na wizycie. Mam zamiar sobie zrobic ok 1 sierpnia TSH i potem juz zaraz odstawiam hormon. Ciekawe do jakiej normy dojde prze odstawieniem. Musze ta hustawke jakos wytzrymac. Ale niepokoje sie jednak o serce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak 3,7 to i tak duża dawkę dostałas. Mi wyliczyli na 3,55 czyli 3550,52 tych jednostek, nie wiem od czego to zależy ale mam 155 wzrostu i 65 kg wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka właśnie przeliczają to na masę ciała , a także wielkość guza ma znaczenie. Kurczak u mnie w hist-pacie nie ma takiego opisu, dlatego tak jak Eweliza myślałam, że u Ciebie był pęcherzykowy. dzięki za info odnośnie jodu, bo ja sobie tran łykałam do samej kontroli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaku bardzo dużo dzięki Tobie dowiedziałam.....żaden lekarz mi to po ludzku nie wyjaśnił...dzięki.. Ja mam tg 0,1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bulka Napewno waga ma tu znaczenie przy wyliczeniu dawki, ale ogolnie to podaja ok 100 mci z tego co widze. Ale ja mam 176 wzrostu i 68 kg :) Taka duza kobitka jestem, wiec moze powinnam jeszcze wieksza dostac. No cos poszlo nie tak. Oby juz nastepnym razem sie udalo wybic tego drania :) Zeby sie przestac dreczyc psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciesze sie ze i ja moglam cos pomoc, jesli chodzi o wiadomosci przynajmniej. Wogole uwazam ze same sobie mozemy tutaj najwiecej pomoc. Kazda z nas ma swoje doswiadczenia, roznych lekarzy, wiec mozna cos podpytac. Jedno jest pewne, ze ta lekarz u ktorej bylam jest super autorytetem w tej dziedzinie, wiec ufam jej bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Ciekawa jestem jak u Ciebie z przytarczyczkami? Bierzesz jeszcze wapno? Ja odstawiam po malu tak mi poradzila dr. Biore drugi dzien 1 tabletke i jest oki. Musza sie zmusic do pracy, bo szkoda nerek. A lekarze ze szpitala kazali mi brac ciagle. Zaczelam miec podwyzszona keratynine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaczku wapno biorę w dawce 1000mg ale brałam więcej 2000mg bo strasznie mnie bolą kości....jestem ciągle zmęczona nic mi się nie chce ,całe ciało mnie boli jestem zarejestrowana do onkologa na 28 lipca ale,, ogólnego,, aby zbadać kości ..... pani doktor rodzinna podejrzewa u mnie Fibromialgie spowodował to u mnie prawdopodobnie stres ....związany z chorobą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iren Ja tez mam z tym problem, ale napewno nie az tak. Bylam u reumatologa, bo pod koniec zimy ok tygodnia bylam prawie przykuta do lozka z powodu bolu kosci, ale robilam badania na obecnosc choroby reumatycznej i nic nie wykryto. Teraz jak jest cieplo to tylko mam bole kregoslupa, glownie szyjnego. Juz mam rechabilitacje zalatwiona. Ja jestem wysoka, wiec mam z tym problem. Zima nawet kciuki mnie strasznie bolaly, takie "lamanie w kosciach". Lekarz stwirdzil u mnie bole zwyrodnieniowe bardziej, wiec jedynie rehabilitacja pomoze. Niestety my mamy z tym raczkiem problem taki, ze nie mozemy korzystac w pelni z zabiegow rehabilitacyjnych. Nie wolno nam zadnych pradow, laserow, naswietlan ani nawet ultradzwiekow, wiec pozostaje dzielnie cwiczyc. Wspolczuje Ci kochana, bo wiem co to jest. Natomiast, niestety nasz system nerwowy jest nadwyrezony i o tez powoduje wiele dolegliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaczku Ja tez byłam u reumatologa wyniki dobre ...małe zwyrodnienia tylko na palcach.. Czy można mieć masaże? więc doktor rodzinna powiedziała najpierw do onkologa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Wiesz co, jak ja marze o masażach!!!! Pytalam tego reumatologa, ale w sumie to mi odradzal na okolice karku, bo to blisko szyi. Na reszte ciala tak. Mam ciagle spiete okolice karku. Mysle ze dla nas takie masaze to zbawienie byloby. Przeciez stres powoduje napiecie miesni. Jakos nie moge sie zmusic na chodzenie na basen chociaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren U mnie wlasnie po palcach u rak stwierdzil chorobe zwyrodnieniowa. Nie wiem jak u Ciebie z waga. Ja jestem szczupla w miare i staram sie tego pilnowac, bo wiem, ze jak przytyje to bedzie problem kostny i z kregami w kregoslupie. Teraz jak odstawilam hormon to przytylam trzy kilo, ale potem jak TSH spada to dochodze do swojej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja1966
witam,czytam duzo na tym forum,i sama juz nie wiem jakie powinnosie miec wyniki ja mam ostatnio robione 24 czerwca i sa takie;TSH 3.590,fT3 4.1, fT4 14.1, wapn calkowity 2.4, czy to sa dobre wyniki,dzis jade na jod do gliwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja Masz usunietą tarczycę wcalosci? Przy wynikach Ft 3 i Ft4 masz podane normy. Te normy powinny byc osiagniete. Przy czym Ft4 do Ft 3 powinno byc w stosunku 3:1. No nie wiem czy to jasne dla Ciebie. Natomiast TSH w zaleznosci od tego na co sie leczysz? Do podania jodu TSH powinno byc na poziomie min. 25, ale z tego co wiem pewnie podadza Ci zastrzyki z tyrogenu i nie musialas odstawiac hormonu, dlatego masz taki niski poziom. Napisz cos wiecej to wtedy cos wiecej moge Ci wyjasnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alicja1966
jestem po calkowitym usunieciu tarczycy,mam raka pecherzykowatego inwazyjnego,pooperacyjna niedoczynnosc tarczycy,dzis wyjezdzam do gliwic bo jutro mam tam byc,kazali mi caly czas brac euhtyrox jak dotychczas 1x 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja Czyli tak jak my wszystkie , pewnie powinnas utzrymywana byc w tzw supresji TSH 0,1-04 mj/l . Jeszcze nie osiagnelas tej normy co jest zrozumiale. Po podaniu jodu bedziesz brala pewnie wieksza dawke hormonku i wszystko dojdzie do normy. Teraz na razie masz zaburzone Ft 4, ale po malutku. Nic sie nie martw. Bedzie OKI. W CO Gliwice masz super opieke i pelna diagnostyke, wiec jestem pewna, ze sie dobrze zaopiekuja Toba. Jesli chodzi o wapn to super jest. Wszystko jest na dobrej drodze. Powodzenia !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alicja trzymaj się.....wszystko będzie dobrze....współczuje ci tak długiej i meczącej podróży... jak wrócisz to napisz jak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaczku spokojnie :) to ze u innych jod wypalil wszystko odrazu nie znaczy ze u Ciebie cos sie zlego dzieje :) tak jak pisalas jod dobiera sie indywidualnie do osoby - mnie mierzono i warzono przed podaniem jodu - no ale niestedy czesto jest tak ze jod dalej nie wypali wszystkiego i przeba podac jeszcze wieksza dawke - to naprawde jest normalne co do masazow - ja pare miesiecy po operacji mialam rechabilitacje szyji - BARDZO intensywne masaze - oraz rozciaganie miesni ! jesli wszystko jest juz pogojone nie ma przeciwskazan na masaze - mi one napraede pomogly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawiam się nad tym co piszecie i się zastanawiam wg czego mi przygotowali taką końską dawkę jodu :( Mam 163 cm wzrostu i wtedy ważyłam 78 kg (15 przytyłam w takim krótkim czasie ) :( Może dlatego,że na usg wyszło,że zostały mi 4 kawałki tej tarczycy ??? Sama już nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia No wlasnie. Przeciez czasem po takiej opreacji sa problemy z miesniami i jest potrzebna rehabilitacja, miedzy innymi masaże. Ten lekarz chyba sie nie zna na tym (reumatog) , wiec asekuracyjnie tak powiedzial. Jak ja mam ochote na takie masaze!!!! U nas w przychodni jest taki niewidomy masazysta, ktory podobno swietnie to robi. Chyba jednak skorzystam :) No ja mam nadzieje ze pomoze ten drugi jod, bo juz sie zaczynam czasem nakrecac ze inaczej telerapia mnie czeka. Kasiulka Co sie dzieje? Zle sie czujesz bez tego hormonu? Bedzie dobrze, jakos musisz przez to przejsc. Jeszcze te upaly teraz sie daja we znaki. Na basen gdzies dziewczynki przydaloby sie wyskoczyc :) Ja tez siedze dzis w domku i nie chce wychodzic na ten żar z nieba. Wieczorem do parku podepcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×