Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Kasiula A co mialas napisane w wyniku histopatologicznym? Eweliza Jak znajdziesz ten swoj wynik to naskrob cos, dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Jest mi bardzo duszno :( Wyjechaliśmy na 3 dni i miałam już dosyć nie nadaje się do urlopowania :( Histopatologia-w prawym płacie tarczycy znaleziono naciek raka brodawkowego sr 0,3 cm wariant klasyczny i pęcherzykowy położony pod torebka narządową.W pozostałym miąższu tarczycy cechy zapalenia limfocytarnego z obecnością licznych grudek chłonnych oraz ogniskowych nacieków limfocytarnych. Pozatym łagodne guzki rozrostowe ogniskowo z metaplazją oksyfilną. Prawie wszystko przepisałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula No widzisz tez mialas ta metaplazje oksyfilna. I jakies ogniskowe nacieki limfocytarne. Nie wiem choroba co to do konca jest, ale pewnie z tego powodu Ci dali wieksza dawke i spoko. A ja musze drugi raz sie meczyc. Trzymaj sie, jeszcze troche i bedzie po wszystkim. Jak Ty juz zapomnisz o tym to ja sie dopiero zaczne meczyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak no wlasnie tez sobie pomyslalam ze lekarz nie wiedzial i palnal poprostu zeby lepiej nie chodzic na masaze - ja mialam uczucie ''guli'' w gardle potem bylam na badaniu gdzie lekarz wsadzal kamerke przez nos i patrzyl co tam sie dzieje - powiedzial ze wszystkie moje miesnie sa bardzo naciagniete (przez stress) juz po 3 rehabilitacji uczucie zniknelo :) dostalam tez cwiczenia do domku pozatym jak wszystko jest wygojone to nie wiem czym moze zaszkodzic masaz :) przeciez nie mamy wstawionego implantu ani nic takiego :) a jak tam w pl pogoda ? wiem ze na dolnym slasku ulewy dzien w dzien :/ za to na podlasiu ciepelko - u mnie codziennie upaly prwie po 40 s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak Za każdym razem gdy czytam ten wynik histo nie mam pojęcia o co w nim chodzi :( Jakby nie mogli napisać po ludzku ;) U mnie w Piasecznie koło Wawy było dziś 35 stopni -patelnia jak nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia O matko jaki sadyzm! kamerka w nosie. Okropienstwo ! Tutaj mam w domu 37, a na sloncu za oknem 49. Upal straszny!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i znów coś przekręciłam :( na termometrze mam w słońcu 45 nie 35 :) W mieszkaniu dwa wiatraki rolety zasłonięte zimna woda do picia i jakoś da radę przeżyć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczaku, nie przejmuj się tak tym wynikiem, wszystko będzie dobrze. Dobrze że to rak tarczycy, moja teściowa miała parę dni temu usunięcie piersi z powodu raka, wtedy dopiero zrozumiałam, że w tej chorobie jestem szczęściarą, ze to tylko to. Pewno będziemy się doleczać tym jodem do końca życia, ale czytałam ostatnie badania odnośnie rokowań, niestety po włosku, i tam przeżywalność 20 lat przy brodawkowym i minimalnie inwazyjnym pęcherzykowym wynosi 98% - i tego się trzeba trzymać. Co do kości to odkąd jest słońce to mnie łapki przestały boleć, ale z kolei do 100 zwiększyłam eutyrox, bo po badaniu Tsh wyszło mi 45. - typowa niedoczynnośc pooperacyjna. Teraz już m-ąc zażywam większą dawkę i mam nadzieję, że zbiłam cholerstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak ja mam miec laser na kolano ,ortopeda powiedzial mi ze nie ma przeciwskazan a ja wiem ze sa i nie poszlam na zabiegi z tego co mi wiadomo to masaze ,i hydromasaze nie sa wskazane tez pozatym pisalas ze prawie kazdy dostaje jodu 100mci i to sie zgadza w gliwicach na 15 osob 14 dostalo tyle samo jedna pani miala przerzuty na pluca i podali jej 150 mci czy ktos moze wie co znaczy guz otorebkowany a dokladnie w zdrowej torebce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurczak u mnie histpad wygląda tak : dwuogniskowy rak brodawkowaty tarczycy wariant klasyczny śr. 0,4 cm w lewym płacie, oraz 2,1 cm w prawym płacie. Guz dochodzi do torebki tarczycy przerywa jej ciągłość oraz znajduje się w linii cięcia. Przerzuty raka w 2 węzłach chłonnych szyjnych bocznych nie przechodzą poza torebkę węzłów. ( 2/18) wiesz o co chodzi z tą linią cięcia ???? u mnie dzisiaj gorąc i my z mała dopiero z basenu wyszłyśmy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula ja mam tez dusznosci zwlaszcza przy wysilku szczegulnie rano a przy dzisiejszej upalnej pogodzie to mi sie nasila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza mam rozumiec ze tez mialas wycietych 18 wezlow dobrze ze nie przekroczyly torebki ale ty pewnie o tym wiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek Widzę, że nie tylko ja mam z tym problemy :( Jak tylko robi się gorąco na dworze to ja od razu płynę i duszę się :( Jak sobie radzisz z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avalon76 "Przeżywalność 20 lat przy brodawkowym i minimalnie inwazyjnym pęcherzykowym wynosi 98%" ? Ale że po operacji usunięcia tarczyc? To raczej nie jest zbyt optymistyczne... ja tam bym wolała żyć trochę więcej jeszcze 20 lat.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna 98% na 20 lat to mało? Nawet przy grypie masz 95%, że ją przeżyjesz :DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek też wycieli Ci 18 hihi ???? co tobie lekarz dokładnie mówił o przekroczeniu torebki ???? Ja z tych 18 węzłów miałam dwa niestety zajęte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna badania obejmuja 20 lat, bo jak ktoś tyle przezyje to bedzie zył do 100 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Na logike ( pewnie tez tak to interpretujesz) to jak nie wyszlo za linie ciecia to oki. prawda? Chodzi o to, ze oni cos tam musza zostawic, nie wycinaja calego miąższu do konca. Dr S i tak tnie jak najwiecej. No i to co wyciela to w calosci. Nie pozostawila nic z tego raka na pozostalosciach miązszu tarczycy. NIC NIE ZOSTALO Z NIEGO POZA LINIA CIECIA. Ja to tak rozumiem, chociaz sama sie troche zapetlilam z tym madralowaniem :) W kazdym razie ja bym tak chciala jak Ty masz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tego basenu to Ci zazdroszcze strasznie!!!!!! chyba brykne gdzies jednak w sobote na basen bo nie wytrzymam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guz otorebkowany to chyba znaczy, ze pieknie byl zapakowany w torebce i nic z niego tez nie zostalo po wycieciu !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak dokładnie tak samo jak ty rozumiem ten opis. Ze jak nie przerwało torebki to dobrze i nie przerzuca się dalej bo zostało cale usunięte przez lekarza. avalon to z tym badaniem to naprawdę super brzmi i śmiało można stwierdzić że naprawdę mamy świetne rokowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
propos basenu - świetny pomysł, naprawdę człowiek się relaksuje i zapomina o całym świecie. My dzisiaj wpakowałyśmy się do lodowatej wody hihi bo dopiero wczoraj rozłożyliśmy i jeszcze woda zimna jak cholera :D ale było warto hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aby w zdrowiu to moze byc nawet 110 lat. Jak sie dozywa 100 lat to podobno placa podwojna emeryturke :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kurczak dobre i 10 lat w bogactwie przeżyć hihi Jakoś nie wieżę że zanim my dożyjemy tylu lat to ZUS będzie jesz płacił hihi na pewno coś znajdą by cięcia zrobić :D :D :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza a nie gośc !!! kurcze wpierw było mi lepiej a teraz jakoś mi nie wskakuje nick i jestem gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
98% przezycia przez 20 lat to bardzo optymistycznie brzmi naprawdę. Jeszcze niedawno było tylko 10 lat więc medycyna idzie w górę hi hi. Kiedys tez tego nie rozumialam o co chodzi z ta przezywalnoscia, ale lekarz mi wytłumaczył na czym to polega. Na 100 badanych osób 98 w ciagu 10 lat a teraz 20 przeżywa w dobrej kondycji zdrowotnej, potem juz sie badań nie robi dlatego nie wiadomo co dzieje sie dalej z pacjentami ale to nie znaczy ze dzieje sie zle. Także dziewczynki tym akurat martwić sie nie trzeba :) :). Jutro spadam na plaże i powygrzewam swoje piękne ciałko na słoneczku pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panikara 2
Witam. Dzisiaj znalazłam to forum i mam zamiar odwiedzać je często. Należe do osób które bardzo panikują. Przy okazji innych badań na USG wyszło, że mam dwa guzy na tarczycy. Jeden większy ok 3 cm średnicy, drugi mniejszy ok 1 cm. Było to tydzień temu. Dzisiaj idę do endokrynologa. Bardzo się boję, bo lekarka która robiła USG powiedziała, że ten większy nie podoba się jej. Od tygodnia nie potrafię o niczym innym myśleć, boje się i zatruwam sobie życie najgorszymi myślami, a rodzinie (mężowi, przed dziećmi się trzymam) marudzeniem. Nie potrafię myśleć pozytywnie. Czy też ktoś z was tak miał, że wyglądało na USG żle, a potem okazało się że wszystko nie wygląda tak najgorzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tu NATALIA: jestem 9 dzie z cytomelem, jeszcze 5 i zostane na 2 tygodnie bez niczego, puki co chyba jest niezle kilka razy kolatanie, ale lekkie zaczynaja mnie skurcze łapać no ale to u mnie tez norma Kasiula a ty na odstawieniu jestes tez bez "wspomagaczy"? :) jak sie czujesz? kiedy masz wizyte i gdzie? ja 24 lipca zaczynam 3 dniówkę w CO w Wawie p.s. dziewczyny nie czytajcie o tych procentach w necie, o tej przezywalności!!!! to są głupoty, tylko statystyki ja nam osoby które są grubo 20 lat po operacjach i zyja i sa zdrowe ja sama osobiscie jestem prwie 6 lat po i zyje :) i czuje sie swietnie no moze czasem gdy mi karza ostawiać eltroxin dranie :) pozdrawiam wszystkie " hormonki" z forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×