Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość akloj3
wróciłam z gliwic his pat potwierdzony musze mieć reopercję w gliwicach nie mają już kontraktu na częściowe usuwanie tarczycy w szpitalu w którym byłam operowana również mi odmówiono.Jestemtak wściekła i jednoczesnie załamana .byłam w maju na konsultacji mogli mi już wtedy kazać tą resztke usunąć czas ucieka a ja stojęw miejscu .onkolog kazał mi sie zgłosic do nich miesiac po opercji na kolejna konsultację to wtedy wyznaczą termin jodowania.Napiszcie czy w Wa-wie na szaserów lub w innym szpitalu są szybsze terminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
alutka13 Po odstawieniu hormonów czułam się okropnie. Nic mi się nie chciało, byłam baaaardzo senna cały czas no i opuchnięta. To wszystko nadal mi towarzyszy bo jestem dopiero drugi dzień na hormonach więc trochę czasu minie zanim dojdę do "normalności". następna kontrola w Centrum Onkologii mam w marcu ale do endokrynologa idę za 6 tygodni jak skontroluję TSH który był mega wysoki po odstawieniu hormonów. Dziękuję i Wam również życzę duuuuużo zdrówka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj3 Ja bylam operowana prywatnie przez super dr E. Stachlewska w Centrum Damiana. Centrum Damiana ma tez podpisany kontrakt z NFZ. Wiem, ze reoperacja wymaga reki sprawnego chirurga. Dr S jest rowniez adiunktem w CO w Warszawie. Ja na Twoim miejscu poszlabym do niej na wizyte ( koszt to 120 zl), mozna sie tam szybko dostac i powiedz, ze masz z tym problem, moze cos Ci pomoze. Takie zabiegi robi szpital na Bielanach, na Banacha, ale z tego co wiem ( kolezanka bedzie usuwala przytarczyczki i ma termin na 2016 rok na Banacha) sa dlugie terminy. Chyba musialabys znalezc prywatnie lekarza z takiego szpitala i isc do niego na wizyte i prosic o szybki termin. Tak to u nas jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
kurczak z operacją sobie poradzę teraz szukam poradni med. nuklearnej z krutszymi terminami bo po wizycie w gliwicach mam wrażenie że w tym roku sie nie doczekam.Pierwszą operację miałam w marcu ,onkolog twierdzi że spokojnie mogę czekac ale uważam bez przesady.Byłam na dwoch konsultacjach obydwie trwały po 2 min. wtym usg czy tak powinna wygladac wizyta u onkologa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj W takim razie zle zrozumialam:D Onkolog W Gliwicach wyznaczyl Ci termin miesiac po operacji wizyte, a potem masz sie umowic na jodowanie w Gliwicach, wiec nie wiesz jeszcze jaki termin jodu wyznacza Ci w Gliwicach. Byc moze miesiac po tej wizycie u onkologa. To nie ma zadnego problemu. Tutaj na drugie polrocze pewnie tez nie bedzie szybko. Mozesz probowac dzwonic do Co, na Saszerow, czy na Wolowska i probowac sie umowic. Kazda z nas indywidualnie umawiala sobie termin, a ja to juz mialam z tym wielki problem bo przekladali mi termin od kwietnia 2013 roku do pazdziernika w koncu. Zmienilam w koncu szpital.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
dzieki kurczak pisze chaotycznie ale mam nerwa że hej, chyba mój pesel traci ważnosć dlatego nikt się nie przejmuje.Ciebie też nieżle musieli wkurzyc że zmieniłas szpital ale co nas nie zabije..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza podczytuję :) po 3 tyg od urodzenia Malutka miała badane tsh i ft3 i4, takie są zalecenia jeśli matka przyjmuje hormony tarczycy. wtedy wynik był niski, ale w normie. w szpitalu mówili, żeby sie skonsultować z endo. a teraz powtórzyłam badania, bo chciałam iść do endo dziecięcego, no i leciutko poniżej normy :( dziś już wzięłam E 100, ja mam wizytę za tydzień. Anka szybko wyniki dostałaś. ja właśnie waham się gdzie by tu iść na kontrolę, czy zmienić na CO? a miałaś usg szyi robione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
alutka Moje ostatnie usg szyi było robione w marcu, później już nie miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
Witajcie :) chciałabym Was zapytać przez jaki czas mogę być jeszcze taka senna,opuchnięta, nie mająca chęci na nic i ogólne złe samopoczucie. Ile czasu musi minąć aby organizm po mału wracał do normy. Ból krzyża nadal mi towarzyszy, do tego lewa ręka jakby jakiś niedowład... nie wiem o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janna84
Witam Was z mojego centrum dowodzenia - łóżka szpitalnego. Jestem na diagnostyce ( całkowite wycięcie tarczycy z powodu raka brodawkowatego) w Gliwicach. Wczoraj ( piątek) przyjęcie - rano badania krwi i na oddział - stary budynek , drugie piętro.. Dzisiaj dostałam zastrzyk z thyrogenu ( nie musiałam odstawiać hormonu) , jutro dostanę drugi , w poniedziałek tabletka z małym jodem diagnostycznym, wtorek i środa scyntografia i dopiero w czwartek do domu. Korzenie tu zapuszczę :( Jeszcze taka ładna pogoda a ja tu muszę siedzieć. Prosiłam lekarkę czy mogę pojechać na kilka godzin do domu ( mieszkam 10 min drogi od szpitala) , ale powiedziała, ze absolutnie nie, od jakiegoś czasu nie ma żadnych przepustek. Ale warunki fajne. Sala dwuosobowa z łazienką. Odwiedziny właściwie bez ograniczeń, nawet mój 4 letni synek mógł tu przyjść. Można posiedzieć na tarasie. Oglądam sobie seriale na laptopie i odliczam godziny do czwartku. Jak macie jakieś pytania to mogę na gorąco opowiadać jak tu pobyt wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuka1987
Hej jestem nowa.Posiadam wole guzkowe w prawym płacie guzek plynowy5mm w dolnym niejednorodny 8mm , w lewym górnym biegunie guzek niejednorodny z płynowa przestrzenią 13mm w dolnym biegunie niejednorodny 8mm i widoczne rozsiane hypoechogeniczne guzki centralnej wielkości od 3-6mm. Dodam ze wszystkie wyniki krew i biopsja wykonana 3 razy wyszły dobrze. Dokucza mi bol szyi czy to może być spowodowane tymi gozkami . Wykrylam je 3 lata temu gdzie był tylko 1 po roku 2 za pól roku 4 . Dostałam skierowanie do szpitala tam maja podjąć decyzje czy bedą mnie operować . A czy takiej wielkości guzki można operować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janna84 Super, ze masz dobre warunki w Gliwicach i najlepsza opieke w Polsce!!! :D . Trzymam kciuki za dobre wyniki :D Nuka1987 Z tego co piszesz te guzki w chwili obecnej sa lagodne. Masz je od trzech lat i rosna. Poza tym cos Ci dokucza w szyi, wiec chyba najlepsza opcja jest usunac to wszystko jak najszybciej. Napewno jest to mozliwe i nie masz sie o co martwic!!!! Decyzję oczywiscie podejmie lekarz, ale nie bron sie przed tym, tylko znajdz doswiadczonego lekarza i bedzie wszystko super!!!!:D Czasem sie probuje te guzki leczyc jodem ( nie takim jak my radioaktywnym), ale mam takie kolezanki i zadnej to nic nie dalo. Mialy usuwane tylko platy na ktorych byly guzki a po latach guzki zaatakowaly drugi plat i mialy ponownie operacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nuka1987
Chodzę do endo w Słupsku jeszcze wszystko prywatnie wizyta 90 za każdym razem biopsja i wszystkie inne badania . A Skierowanie do Gdańska dostałam.juz zmęczona jestem tym bólem :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
Chciałabym Was zapytać o wapno, dokładnie Calperos. Czy ma on wpływ na działanie nerek? Pytam bo jak już wcześniej pisałam miałam problemy z bólem krzyża który do dziś mi przeszkadza, poruszam się jak starsza pani. W domu jest ok, jak wychodze do sklepu itd i tempo przyspieszę to muszę baaaardzo zwolnić. Lekarz przypisał mi dziś zastrzyki, twierdzi że po tym na pewno ból minie. Ból promieniuje na boki, jakby na nerki.... czy to możliwe ze coś jest nie tak z moimi nerkami? Biorę raz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka244 Zastrzyki dostalas przeciwbolowe? Lekarz badal Ci nerki palpacyjnie? Chyba cos wiezialby jesli to bylby bol nerek. Poza tym niesadze, zeby w tak szybkim tempie cos sie w nerkach dzialo. Od nadmiaru wapnia zaburza sie gospodarke wapniowo-fosforanowa w organizmie i moga sie wytworzyc kamienie ( wapniowe lub fosforanowe). Ja kiedys mialam male kamyki i pobolewaly mnie nerki ale nie da sie tego pomylic z kregoslupem moim zdaniem. W koncu dopadla mnie kolka nerkowa i tego to juz napewno sie nie da zniczym pomylic. Pamietam, ze przy kolce dostalam tez zastrzyk przeciwbolowy, ktory niewiele pomogl i wiesz co : weszlam do wanny z ciepla wodą i momentalnie nastapila ulga:D :D :D Potem jadlam DEBELIZYNE i pilam piwko i kamyki zamienily sie piasek i wysiusialam je. Mysle, ze powinnas poszukac przyczyny tego bolu !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie,mam nadzieję że nie zostane zignorowana:)mam takie pytanie otóż od kiedy zaczęłam brać tabsy antykoncepyjne to zaobserwowałam takie dziwne uczucie w gardle,tak jakby mi coś tam urosło i dusiło.Może ktoś miał podobnie?wybieram sie do lekarza jak skończę opakowanie tabsów ale to za prawie 2tygodnie dlatego postanowiłam zapytać.Czy to może być objaw powiększonej tarczycy lub guza?Ogólnie badałam tarczycę 4razy w życiu ,wynik przez 3razy był tsh-3,lub ponad 3 a za 4 razem wynosił 1,7.Lekarz kiedyś mówił mi że wynik tarczycy jest stały u zdrowej osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
kurczak2 Zastrzyki mam przeciwzapalne, przeciwbólowe na bóle kręgosłupa itd. Dał mi 10, codziennie do przychodni na zastrzyk ;) jak byłam poprzednio u niego czyli jakieś 2 tygodnie temu to badał mnie, stwierdził że mnie przewiało... nie wiem co o tym myśleć. Zapisałam się na wszelki wypadek na usg nerek na piątek bo kostki,oczy, ręce opuchniete że hej a wyczytałam że to może być też od nerek a że dawno nie miałam badanych to się zbadam. w domu chodzę i nic nie boli, ale jak wyszłam na spacer dziś z mężem to ból był okropny :( co chwile musiałam stanąć i odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
anka przy takich dolegliwosciach powinnas zrobic analize moczu jesli beda krwinki czerwone lub np.białko to znaczy że nerki może być kamyk lub infekcja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
akloj No tak też właśnie myślałam żeby zbadać mocz ale teraz gdy biorę zastrzyki to nie ma co, dzwoniłam do laboratorium i kazały przyjść jak skończę brać zastrzyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomocy! Przebywam na diagnostyce ( mały jod) w Gliwicach.dzisiaj miałam scyntygrafię całego ciała ( wczoraj szyi) i jutro miałam iść do domu. A teraz mi pielęgniarka dzwoni, że jutro mam mieć rano powtórzoną tą scyntygrafię, ale mam się wykąpać przed tym i ubrać świeże ubrania.... Już mi się słabo zrobiło... co jest grane? Jak zapytałam, czy coś jest nie tak, to pielęgniarka powiedziała tylko: " nie wiem , może tam się za dużo jodu utrzymuje w pani organizmie "....Boję się, ze coś będzie nie tak i jutro nie wyjdę...Jak myślicie dlaczego muszą powtarzać scyntygrafię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janna84 Spokojnie, nie denerwuj sie !!!! Czasami bywa tak, ze gdzies na ciele pozostanie pot i wtym miejscu bedzie sie swiecic. Jezeli prosza Cie o dokladna kapiel to postaraj sie przed sama scyntygrafia dobrze "wyszorowac" cialo i wlosy. Ja znam taki przypadek, gdzie dziewczynie swiecilo w dloni i musieli robic dodatkowe badania na ktorych bylo wszystko w porzadku. Prawdopodobnie miala w trakcie badania jakis plyn ustrojowy na dloni ( zle umyte) i to wszystko :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka244 Oczywiscie jak masz mozliwosc to badaj co sie da, ale wedlug mnie te objawy opuchniecia sa przy niedoczynnosci. Jeszcze pewnie ze trzy tygodnie moga sie utrzymywac !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak2, - tak.... tylko, że wczoraj brałam kąpiel. Kapsułkę z jodem dostałam przedwczoraj. Wczoraj było tak gorąco, ze się cała wykąpałam... i dzisiaj by coś z rana świeciło? już mam wizję i złe przeczucia...ale jakim cudem przerzuty, skoro nie miałam nawet przerzutów do najbliższego węzła i nie trzeba było podawać dużego jodu... Jest prawdopodobieństwo, ze mimo to są przerzuty gdzieś w ciele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janna84 Ja po jodzie przed scyntygrafia mam obowiazek wykapac sie rano i uzyc recznikow ktore wieczorem nam zostawiaja pielegniarki na korytarzu. Nawet nie wolno ich do pokoju zabrac na noc. Nie miej wizji zadnych, bo jesli nie mieliby watpliwosci to nie powtarzaliby scyntygrafii tylko wykonywaliby inne szczegolowe badania. Pewnie tak jak Ci pisze, zaswiecilo sie w jakims dziwnym miejscu i chca to dokladnie sprawdzic. Trzymam mocno kciuki i jestem pewna, ze jutro bedziesz sie smiala z tego :D :D :D . Moze byc tez tak , ze zbyt wczesnie zrobiono scyntygrafie po jodzie i swieci sie zbyt mocno w narzadach !!!! Naprawde nie denerwuj sie :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczaczku dzięki za słowa otuchy... Mam nadzieję, ze się sprawdzą. Widzisz nic mi nie powiedzieli o kąpieli rano, nie dawali żadnych ręczników. Tylko o 8.00 zadzwoniła pielęgniarka , żebym się "wysikała" i poszła na scyntografię całego ciała. No nic zobaczymy co będzie jutro , mam nadzieję tylko, ze to nie opóźni mojego wyjścia do domu, bo już tu prawie tydzień siedzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bulka601
gosc niestety nie jestesmy lekarzami zeby stawiac tu diagnozy, wiec wybiesz sie do lekaza z twoim problemem. Moja gin powiedziala kiedys, ze teraz tabletki antykoncepcyjne sa tak nowoczesne ze raczej nie powinny ingerowac na twoj organizm, (ze ci od tego guz urosl czy cos). Moze to po prostu zbieg okolicznosci, nie wiem, nie bede zgadywac idz do lekaza i wyjasnij to, nie masz innego wyjscia. Tak z innej beczki dla nie to jest glupata robic scyntogtafie od razu po duzym jodzie. To nic nie daje, przeciez jod dziala przez pol roku od polkniecia. Co wiec to da, jak zrobia scyntografie zaraz po jodzie, jak nadal sie mozesz swiecic. Uwazam ze jest to dodatkowy stres dla pacjeta. Co o tym sadzicie? U mnie scyntografia byla dopiero po pol roku od podania duzego jodu. Co prawda czekanie tez jest stresujace ale wtedy jest juz ta pewnosc czy wszystko jest w porzadku czy nie. Czy potrzebne jest dalsze leczenie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka601 Tu chyba bardziej chodzi o to, ze jak jeszcze nie jest leczenie zakonczone i mozna sobie pozwolic na badania co jakis dluzszy czas to takie badanie na poczatku daje szanse na podjecie w razie czego mozliwosc podjecia poszerzonego leczenia. Wlasnie na przyklad radioterapie oprocz podania jodu. Znam taki przypadek, kiedy to bylo konieczne a reakcja byla bardzo szybka i teraz ta osoba jest zupelnie zdrowa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bulka601
Pewnie tak, zawsze mnie to zastanawiało dlaczego? Dzięki kurczak za info Dlaczego mój nick jest na czerwono a nie na niebiesko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bulka601 I zauwaz, ze Twoj profil jest raz z duzej raz z malej. Rejestrowalas sie tutaj na stale? z emailem? Kazdy gosc ktory jednorazowo loguje tez jest zawsze na czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×