Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gutek dzięki za info. Czy też byłaś ciągle ponadnormatywnie zmęczona. Ja wstaję rano i już mam ochotę znowu się położyć. Może ja mam jakąś depresję? może to jest psychiczne. Już sama nei wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannamamaBogusia nie denrwuj się i nie doszukuj. wiem że się denerwujesz ja też tak miałam, bezsensownie wydałąm kupę kasy na niepotrzebne badania. Spokojnie wyszystko będzie dobrze. Zrobią i te wyniki które są neiodzowne i zajmą sie Tobą. Pozdrawiam ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiuniaxxx Byc moze ze dopadla cie jakas depresja kazdy z nas po takiej diagnozie jest zalamany co nie korzystnie wplywa na nasz organizm ( moze tez wystapic zmeczenie sennosc )czy bierzesz hormony? ja po operacji hormonu nie bralam mialam odrazu ustalony termin jodu wtedy pomalu wpadamy w niedoczynnosc po dwuch tygodniach bez hormonu bylam nie do zycia przedewszystkim sennosc zmeczenie no i oczywiscie ciagly stres ktory dodatkowo robil swoje teraz z punktu widzenia przejscie przez to wszystko nie bylo ciezkie dla mnie najtrudniejsze bylo wlasnie pokonanie stresu nie warto spruboj choc troszeczke sie wyluzowac kilku lekarzy mi mowilo ze doczekam starosci ale wiadomo musimy byc pod kontrola teraz zyje normalnie pracuje jak przedtem czasami wpada jakis trudny dzien ze czlowiek sie zdoluje i zaczyna sie nakrecac najwazniejsze jest potem dobranie odpowiedniej dawki hormonu bedziesz utrzymywana w lekkiej nadczynosci ktora nie powinna wplynac na zle samopoczucie badz dobrej mysli pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Czesc dziewczynki Zwolnienie sie skonczylo, 3 tygodnie urlopu juz przelecialy, a ja dalej nie do zycia. Asiunia mam to samo co Ty. Wstaje przed 9 a o 11 juz mnie lamie do spania. Po tym jodzie nie moge dojsc do siebie. Jestem strasznie zmeczona, ociezala, i brak mi sil. Reka mi mdleje przy suszeniu wlosow suszarka, a mam krotkie. Kilometr do przejscia to jak pokonanie przynajmniej maratonu. Hormony biore juz od 1,5 miesiaca i nie odczuwam roznicy, a mam dawke 150 (przed jodem 137). Jeszcze 2 tyg urlopu przede mna. Moze dojde do siebie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam gdzie pójść
hej. wtrynię się z butami, ale mógłby mnie ktoś pocieszyć po prostu? :( x mam 5 guzków, 3 wskazania do bac (robiona pojutrze). dwa z nich niestety 2x1,5 cm, w tym jeden z obecnością zwapnień. w hormonach tarczycy nie wychodziło mi nigdy nic,teraz znowu z krwi będą badania, mam tylko PCO. x wkręcam sobie, ze to coś poważnego. a nie chcę bliskich swoimi wymyslami obarczać :( też czuliście strach nie wiedzac co się dzieje? x ostatnio jeszcze mam wrazenie ze sie nagle powiększają (ale to moze moja schiza) i ze nieraz czuje je przy przełykaniu, że czuję ucisk jak mam glowe pochyloną. to jest typowe dla wola wieloguzkowego? zapomniałam się lekarki spytać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam gdzie pójść to naturalne,że masz lęki, obawy i jak piszesz schizy :) Każdy/każda z nas przez taki etap przechodziła i przechodzi nadal np. w okresach kontroli. Można odczuwać dyskomfort przy przełykaniu i inne dolegliwośc****amiętaj jednak, że nie każdy guzek to coś groźnego. Gdyby nawet - czego Ci nie życzę, ale..- okazało się bac coś wykryje, to jest to dolegliwość , która dobrze się leczy i zazwyczaj nie daje przykrych dolegliwości. Czasami jest także złe samopoczucie, jak u dzabba, ale i to pewnie minie. Ja czuję się bardzo dobrze . Jestem dopiero po jednym dużym jodzie i czekam na kontrolne badanie w listopadzie . I pewnie będę się denerwować, jaki będzie efekt, ale na razie spokojnie pracuję, oddaje się innym codziennym obowiązkom i zajęciom. jak nie masz komu się wygadać , to pisz tutaj, tu zawsze ktoś odpowie, poradzi, pocieszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannamamaBogusia
nie mam gdzie pójść Witaj w klubie kochana, ja też jestem przestraszona. Wszyscy normalni ludzie w takiej sytuacji odczuwaja strach, ja już raz przez to przechodziłam i nie chciałabym po raz kolejny... Kciuki trzymam za ciebie Dziewczyny ponawiam pytanie guz lity a owalny czy to to samo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam gdzie pójść
dzięki za pociechę :) x pewnie teraz będę jakiś czas przybita czekając na wyniki. niestety nawet nie wiem ile czasu (dziś pacjentka się dopytywala i już 4tyg czeka). a każdy mowi "nie mart się na zapas, póki nie ma wyników" a to strasznie cięzko tak. jeszcze na zlość mam węzeł chłonny powiększony od jakiegoś czasu, ale gardlo kluje to pewnie od niego xxx wlaśnie poczytałam i nawet jak coś nie tak jest to wychodzi, że w zdecydowanej większości przypadkow leczenie przynosi efekty. xxx niestety opisy to dla mnie na razie czarna magia, mam wrażenie, że ileś terminów jest używanych. te lite sa obciążone wiekszym ryzykiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gutek biorę hormon już od roku mam na poziomie 1,7. Gliwice mam za miesiąc ale to pierwsza wizyta więc dopiero podejmą decyzję czy dać mi jod. Jestem kłębkiem nerwów, drę eis w domu, czepiam się, nie wyobrażam sobie siebie w pracy gdzie mam styczność z petentami. Gdzie wszystko jest na wczoraj i stale za mało ludzi a za dużo pracy. Dziś byłam i rodzinnej dała mi receptę na jakiś lek przeciwdepresyjny. Nie wiem czy mam go brać. I wiecie co chyba mam następną chorobę :)))) boki zrywać. Te moje bóle w klatce piersiowej to najprawdopodobniej przepuklina przełyku bo wzięłam polprazol i mi przeszło chwilowo. Będę miała endoskopię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam gdzie pójść nie denerwuj się bo skończysz jak ja z receptą na antydepresant ;))))) A poważnie mówiąc to ja miałam o wiele większe guzki jeden zajmował cały płat i zachodził w dół aż za obojczyk. Zrób badania znajdź dobrego chirurga i wytnij to o ile będzie taka decyzja lekarzy. Moja koleżanka żyje z guzkami 20 lat bo boi się operacji i też dobrze. Pozdrawiam cię ciepło i życzę zdrowia. Wszystko się ułoży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam gdzie pójść
asiunia, haha, ja też mam podejrzenie przepukliny. pętla jelita wciska mi się w żolądek, znaczy najprawdopodobniej to jelito bo po samym endo nie da się stwierdzić :P jednak moje bóle były ewidentnie z powodu nerowow (podejrzewano wyrostek, wrzody, zatrucia, ciążę pozamaciczną itp). po nolpazie przeszło mi, przestałam ją brać to wrociły, ALE zaczęłam lykać uspokajające placebo i przeszło. wizytę u gastro olałam póki co (byłam zarejestrowana, szkoda gadać, generalnie jebać NFZ), jak jem porcjami i częściej to dolegliwości nie mam. nie takie to straszne ;) xxx znowu tonisol chyba zacznę brać, bo nie mogę teraz miesiąc się denerwować a co do Twoich @Asiunia to faktycznie spore, ale ważne, ze w koncu wykryto :) jakbym nie była tak chuda (BMI 16) pewnie też by trochę zajęło zanim by ktoś wpadł na to (sama waga to nie wiem czy jakiś dowód jak mam też policystyczne), a tak lekarka zwyczajnie je zauważyła xxx a teraz tak technicznie jak już mam słowotok, na biopsję mam się jakoś przygotować? coś mi się może przydać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoannamamaBogusia Guz lity pewnie może być owalny, ale to na pewno nie to samo, bo lity to przeciez oznacza stałą konsystencje a owalny to kształt. Guzek z plynem w srodku o gładkiej powierzchni tzw koloid tez może być w roznym kształcie : owalny, okragly, a jest guzkiem lagodnym. Jeśli jego czesc nawet wapnieje, zmienia echogennosc i brzegi tworzą się nierówne jak na kamieniu to taki guzek robi się podejrzany ( wiadomo ze jak plyn jest w srodku to wypelnia równo brzegi jak w balonie, ale kształt może mieć owalny, prawda?). Mam nadzieje, ze chociaż troszkę rozjasnilam Ci pojecie co możesz mieć tam w srodku, tylko ,ze i tak nie znikna na pewno dzięki temu Twoje wątpliwości:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Dzien dobry Myslalam, ze bede pierwsza, a tu kurczak spac nie moze :-) Jade dzis do foniatry. Od maja boli mnie szyja z lewej strony, a wlasciwie cos w srodku. Rodzinna wymyslila, ze moze cos ze struna glosowa. Bylam u laryngologa, ale nie mogl nic zobaczyc przez moj odruch wymiotny i wyslal mnie do foniatry. Ten ponoc ma specjalny sprzet. Poza tym nadal mam problem z mowieniem. Po 10-15 min intensywnego "plotkowania" trace glos. Laryngolog tez mi przepisal wczoraj polprazol. Tez mam przepukline zoladkowa :-) Wroce, to sie odezwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzabba Trzymaj się dzielnie i odzywaj się jak wrócisz. Ja pracuje przez dwa tygodnie w nocy:D :D :D . Pomagam synowi a on z rodzinka na wakacjach. Martwie się tylko z tym hormonem jak będzie bo nie mam jak być na czczo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
asiuniaxxx mialam takie zachowania jak ty i to jeszcze nie dawno jeny to byla jazda tez balam sie wrocic do pracy ale napewno mialam to od nadczynnosci teraz biore dawke hormonu 88 i wszystko mi przechodzi co do antydesperantow mozesz sie wspomoc zalezy co masz przepisane niektore leki zaczynaja dzialac po trzech tygodniach i na poczatku moga dac nieprzyjemne skutki uboczne ale nie koniecznie nie czytaj ulotki bo sie wystraszysz mysle ze takie stany powinien leczyc psychiatra ja bralam wspomagacze i to mi bardzo pomoglo takie leki bierzesz najmniej pol roku dlatego jestem za wizyta u psychiatry zeby wytlumaczyl ci o co w tym wszystkim chodzi chyba ze masz leki na uspokojenie to co innego doraznie nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Jestem! Hmmmmm no i tak: przewlekla niewydolnosc głośni st.miernego. Parestezja hypothyreoza... jakos tak. Ogolnie: nie schodza mi sie faldy i dlatego glos mi zanika. Poza tym to ciagle odchrzakiwanie tez od tego, bo sluz zalega. I tu info do wszystkich: jest to normalny stan przy niedoczynnosci tarczycy. Miesnie sa oslabione i dlatego te faldy zle pracuja. Co do bolu, to pow. ze to moze byc jeszcze od operacji. Jakis nerw podrazniony, czy cos tam od szwow, bo sie wszystko obkurcza. Czyli jesli ktos po operacji bedzie narzekac na problemy z mowieniem, to normalka. W piatek wracam jeszcze do laryngologa po jakis srodek na wzmocnienie. Nic wiecej nam nie pomoze, poki nie ustabilizujemy tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Skoro rozpoczelam dzien, no to tez go zakoncze Dobrej nocy! Kurczak! Nie podjadaj w nocy, to nie bedzie problemu rano z byciem na czczo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzabba Ja mam często taka chrypke i suchość i wtedy glos mi potrafi zanikac. Rano dwie kawy u mnie to podstawa ( 60/90) i niestety od razu po hormonie bo się spiesze.W nocy zgaga po kawie, wiec trzeba jesc, a jak przed snem jak nie zjem to nie zasne. Musze się zmulic mlekiem chociaż. Trzy godziny snu i wstaje. Jakis koszmar jak człowiek jest nieprzyzwyczajony do takiego trybu zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Kurczak Ta chrypke to masz od zgagi Poczytalam wczoraj troche o tej niewydolnosci glosni. Czesto jest przy refluksie. Krtan jest drazniona. Zobacze jak zacznie dzialac ten bioprazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja już dawno miałam stwierdzony refluks i czasem cos mnie tam gniotło ale nigdy aż tak. Może to z nerwów. Pobrałam trochę polprazol i jest lepiej. Piękna pogoda u mnie aż sie chce żyć;)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam refluks nasila mi sie po wypiciu kawy zrobilam gaskostropie pobrali dwa wycinki wynik nadrzerka przelyku nic groznego trzeba leczyc dwa leki na czczo w odstepach czasu meczace kurczak w sumie drugi raz mam chrype suchosc dosc dokuczliwa jak wiecej rozmawiam to glos jakby grubszy i uczuciem wysilku przy mowieniu stosuje srodki nawilzajace malo co pomagaja ostatnio w maju te suchoty mialam przeszlo miesiac moze to niezyt gardla na zgage dobrze pic siemie lniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111111111111111111
Witam pisałam niedawno o mojej siostrze i powiększonych węzłach, oto jej dokładny wynik Usg bardzo proszę o interpretację: Stan po usunięciu tarczycy. W loży pooperacyjnej nie stwierdzono zmian ogniskowych. Podbródkowo po stronie lewej hipoechogeniczny węzeł chłonny ze szczątkową zatoką 5,5x3mm. Podżuchwowo hipoechogeniczne węzły ze szczątkowymi zatokami po prawej 16x5 mm po lewej 21x7 mm. Na szyji wzdłuż naczyń hipoechogeniczne węzły ze szczątkowymi zatokami, po prawej 7x3mm, po lewej 10x3 mm. Jeszcze raz proszę o interpratację , dodam jeszcze że dzisiaj miała wykonaną biopsję z prawej strony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie mam gdzie pójść
Dzień dobry :) wczoraj faktycznie był piękny dzień ja siemię też piłam (ale te gluty sa ohydne, do jogurtu albo do kiślu je dodawalam), picie olejów roślinnych (różne, winogronowy, z ogórecznika itp) też mi pomagało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość111111111111111111 Ja oczywiście nie mam takiej wiedzy jak lekarz i nie chciałabym zebys traktowala moja wypowiedz jak diagnozę. Na pewno w tych wezlach dzieje się cos więcej niż stan zapalny moim zdaniem. Prawidlowa budowa zatokowa to podstawa, a w nich jest jej coraz mniej. Poza tym jeden z tych wezlow zmienia wymiary z podluznego na bardziej okragly i to może być niepokojące. Oczywiscie biopsja jest wskazana napewno. Jak będziecie miały wynik to napisz, proszę !!! Ja tez mam problem z wezlami. Niestety jod w razie czego nie działa podobno na wezly, ze trzeba reoperowac. Oczywiście zycze, żeby się okazało, ze wystarczy antybiotyk i wszystko :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
Robiłam wczoraj badanie tsh, jest dobrze bo ładnie spada :) Mam 0,827 Norma to 0,35-4,94 Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janna84
Witam , dawno mnie nie było. Przypominam, ze jestem po usunięciu tarczycy ( rok temu) z powodu raka brodawkowatego. W ostatnich badaniach wyszło TSH 0,061. Czy jest ok ? chcę się starać o dziecko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia1977
Witajcie. Nie czytalam calego forum, wiec jesli juz bylo to pytanie to wybaczcie. Mam pytanie czy pod wieczor moze ciagnac tarczyca? Mam tylko prawy plat i on mnie ciagnie, jakby cos rozpieralo, przeszkadzalo w polykaniu i oddychaniu. Do tego tylko po tej stronie mam kluska, gesta wydzieline. Czuje sie koszmarnie, az mi sie plakac chce. Czy mial ktos podobnie? Blagam pocieszie. Acha na tym placie mam malego guzka, ktorego jeszcz miesiac temu ni bylo bo robilam i usg i tomografie. Zastanawia mnie czemu ten guzek tak szybko powstal i nie jest to torbiel. A...ciag ie mnie tez strasznie w uchu po tej feralnej stronie. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza :D Pamietasz? Niemozliwa jesteś i kochana :D :D Wlasnie dzisiaj , po nocy jade od razu na 11.15 . Troche mam stracha , wiec może im nie zasne. Najgorsze ze to ostatnia noc a ja na razie nie wracam do domu i chyba nie będę miała jak napisac tutaj. Odezwe się jak tylko się dorwe do kompa :D :D :D . WIELKIE DZIEKI ZA PAMIEC, DODAJAESZ MI SKRZYDEL JAK ZAWSZE :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia1977 ja miałam podobnie, ale nie można generalizować, bo kazdy przypadek jest inny. Nie wiem, czy chcesz wiedzieć, bo mój przypadek jest bardzo podobny, ale ty możesz mieć coś innego. Na początku ci napiszę, że już jestem prawie zdrowa, prawie, bo marker do końca nie spadł. Ja też miała kluskę, która pojawiła się nagle i nie była torbielą, niestety. Był to przerzut raka brodawkowatego, pojawi się nagle, bo w marcu miałam USG i nic nie było. We wrześniu masakra. Po lewej stronie szyi. Robili mi biopsje, nic nie wykazała. Dobrze, że trafiłam na wspaniałego lekarza, który od razu domyślił się, o co chodzi. Potem poczytałam literaturę i dowiedziałam się, że taka torbiel jest często przerzutem. Mam bliznę wzdłuż szyi, ale jej kompletnie nie widać, nie noszę żadnych apaszek, mimo, że operacja była w sylwestra tego roku. Jestem z Krakowa, jak masz tu blisko dam ci namiary na profesora. Ale zaznaczam: twój przypadek może być inny, nie jestem lekarzem. Ale nie bagatelizuj tego, u mnie też lekarze nie wiedzą do tej pory, czemu to tak szybko powstało, ani w Gliwicach, ani w Krakowie. Tylko mnie nic nie bolało i nie ciągnęło, może ty masz zwykłe zapalenie jakieś, i węzeł się powiększył. Tego ci szczerze życzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×