Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

dzabba Tak naprawde te wszystkie objawy sa indywidualna sprawa, wiec ciezko powiedziec kiedy to sie skonczy. U mnie smak wracal po ok dwoch tygodniach. Teraz np. po ostatniej diagnostyce mialam jeszcze inny objaw ( o ktorym nie pisalam tylko obserwowalam), ktory pare razy zanikal i powracal, az calkiem ustapil. Mianowicie mialam gorzki smak w ustach. Niby mala dawka, ale widocznie tak na mnie dziala jod. Ciagle pisze, to jest toksyna, ktora gdzies krazy po organizmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Ciagle sie uczymy i poznajemy smak naszej choroby :-( Dzis niedziela. Czlek podelektowalaby sie kawusia i ciastem do niej a tu... trociny w ustach :-) Milej niedzieli wszystkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
dzabba ty nadal masz kwarantannę siedzisz w odosobnieniu czy już normalnie funkcjonujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Wyszlam w poniedzialek, a zwolnienie do 22.08. Maz wraca dopiero w piatek, wiec jestem sama :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam juz termin USG: 18.08 ( nastepny poniedzialek godz 19). Prosze o kciuki dziewczynki!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
kciuki bedą na pewno to oczywiste,pozytywne myślenie również dobrze ze mamy to forum że możemy się wzajemnie wspierać mi osobiście bardzo to pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
właśnie się dowiedziałam że mój hist-pat po drugiej operacji jest bez zmian nowotworowych wezły tez czyste ,oczywiście nie zmienia to faktu że nadal mam to co mam ale mam taką malutką nadzieje że może...........bez przeżutów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak kciuki są !! a do kogo idziesz? Akloj bardzo dobra wiadomość :) własnie jakie dalsze kroki? jod dostaniesz? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak zaciskam z całych sił i nie puszczę aż do następnego poniedziałku !!!!!! akloj super wiadomość !!! będzie dobrze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
27-08 jade do gliwic na trzecią już konsultacje mam nadzieję ze w końcu zapadnie decyzja jod pewnie będzie bo guz był duzy3 cm chciałabym zeby było jak najszybciej i tak już upłyneło dużo czasu od pierwszej operacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo Wam dziewczynki dziekuje za wsparcie :D akloj3 Mialas TG robione? Bylas utrzymywana w takiej dawce hormonu , ze udalo Ci sie juz osiagnac poziom 0,1 ? Ja teraz mam zwiekszyc dawke, zeby osiagnac 0,02. To podobno tez chroni przed rozwojem tych niewybitych resztek. Moim problemem przez ok poltora roku po operacji bylo nieosiagniecie takiej normy ochronnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
tg nie miałam z połową tarczycy wynik nie byłby miarodajny,a tsh po pierwszej dawce150 zjechało mi do 0,060 teraz biorę 125 i zobaczymy w poniedziałek bedę na kontroli u mojego operatora i jednocześnie endo,będzie 3tyg,po zabiegu to może porobi mi badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
Dawno mnie tu nie było:/ Dziewczyny, jak to jest z jodem diagnostycznym? nastepna moja wizyta w CO mam wyznaczona na marzec... czy to możliwe ze zaproponują mi jakiś termin na kolejny jod diagnostyczny czy takie kontrole co pół roku mają osoby które są po leczeniu jodem? myślałam że już koniec z jodem hormon jeszcze nie uregulowany i zanim sie ureguluje to minie te pół roku i znowu bedą kazali hormon odstawic? jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Anka Ty mnie nie strasz! Wszyscy mowia, ze hormony odstawia sie tylko raz przed duzym jodem, potem daja zastrzyki. Ja jestem juz tydzien po wielkim jodzie i nie moge dojsc do siebie. Od jutra zaczne brac juz swoja dawke euthyroxu. A Ty mowisz, ze pol roku po jodzie organizm sie stabilizuje? Ja sie wykoncze.... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzabba
Pytanie: Czy ktos stawal na komisje o przyznanie stopnia niepelnosprawnosci, do celow pozarentowych? Lekarz, ktory orzeka w takiej komisji, powiedzial mi, ze warto sie ubiegac. Mamy krotszy dzien pracy o 1 godz, dluzszy urlop, a zaklad pracy tez ma jakies korzysci z tego tytulu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzabba ja na komisję nie stawałam, ale znam osobę, która stawała i dostała na czas określony grupę. Ale u niej były poważne zmiany i przerzuty, nawet na kości żuchwy, itp. Co do odstawiania hormonów przed jodowaniem, to ja miałam podany duży jod w kwietniu tego roku i nie odstawiałam hormonów, mam jednodniową kontrolną wizytę - bez jodu - w listopadzie , a w czerwcu 2015 mały jod i mam wtedy 4 tygodnie przed odstawić hormony. Te wszystkie informacje mam w karcie wypisowej z kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perla12 Ja też już dawno nie pisałam. Perla pozdrawiam serdecznie co u Ciebie?. Ja duży jod też miałam pod koniec kwietnia a na wizytę kontrolną mam jechać chyba 4.01.2015 a na diagnostykę końcem października 2015. Nie wiem dlaczego jedni jadą szybciej inni później, mi wychodzi że na wizyty mam jeździć co 9 miesięcy. Teraz też mam problem z ustawieniem dawki hormonu, tsh wciąż za niskie 0, 01 mimo zmniejszonej dawki po dużym jodzie, teraz mam jeszcze niższą i za 7 tygodni mam sprawdzić. Dzabba, Anka244 Może to zależy od szpitala, w Gliwicach przed dużym jodem podają zastrzyki, a przed małym jodem - diagnostyką odstawia się hormon 4 tygodnie wcześniej. A potem niestety huśtawka hormonalna nas czeka. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
pozdrowienia dla wszystk/ich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anulacz dziękuję, wszystko w porządku. Czuję się bardzo dobrze, czego Tobie i wszystkim tutaj życzę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety mam pecha, bo odwolali mi USG z poniedzialku. Eweliza Pani dr zadzwonila do Damiana i do 8 wrzesnia odwolala pacjentow. Jestem w ciemnej d....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak kurde lipa !!! Tak się zastanawiam czy jest sens abys szła gdziekolwiek bez usg. Każdy lekarz na pewno będzie chciał byś takie badanie zrobiła i dopiero coś powie. Zastanawiam się czy nie lepiej będzie iść od razu na biopsje do dr k.... a pytałaś od kiedy dr zacznie znowu przyjmować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Zrozumialam , ze po 8 wrzesnia juz bedzie dr J przyjmowac. Wiesz co, jutro chce zadzwonic do Micula na Powstancow Slaskich. Tam przyjmuje prywatnie dr K z Saszerow i jest tam radiolog z Saszerow, ktory robi tez wezly szyi. Z tym badaniem poszlabym prywatnie porozmawiac tez z dr K. Mysle, ze troche sie mija z celem isc od razu na biopsje bez USG. Troche na slepo musialby sie wkluwac. Poczytalam troche opracowan, statystyk na temat leczenia tego raka znowu. Juz teraz wiem, ze wiele zaniedbań w moim przypadku bylo. Dlugie przerwy miedzy diagnostyka a jodem. USG powinno sie robic co pol roku. To badanie jest bardziej czule niz scyntygrafia. Tak jak pisalam wczesniej, scyntygrafia nie wykryje ogniska mniejszego niz 1 cm. Szczegolnie wezly powinno sie badac w USG. Boje sie tego USG jak diabli. Ostatnie mialam ponad rok temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam guza około 4 cm biopsja zmiana łagodna ,wiem o tym guzie od roku ,lekarz radzi aby usunąć ,dał mi skierowanie do szpitala ,ale ja nie wiem czy iść usunąć ,zadnych innych badań ,poradzcie cos . Miałam robione 3 usg ostatnie w kwietniu wyglada ze guz rosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość, jeśli guz rośnie, nie zwlekaj, tylko wycinaj. U mnie czekano, wyniki były super, biopsja wykazywała zmianę łagodną. Ale endokrynolog stwierdziła,że skoro ostatnio się powiększa, to warto to wyciąć, bo wcześniej czy później może się uzłośliwić, jak się wyraziła. I po operacji okazało się ,że to już było to później i mam raka brodawkowatego. W Twoim wypadku tak nie musi być, ale skoro guz się powiększa nie masz na co czekać, sam nie zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak !!!!!!!!!! i jak udało Ci się cos załatwić ??? A ja mimo wszystko umówiłabym się na biopsje do dr ku... Po co bez badań masz łazic po lekarzach i będzie tylko gdybanie, może to to a może coś innego , ..... Byłaś u dr Stach.. i ona Ci wyraźnie powiedziała ze jak masz wątpliwości to zrób biopsje !!!! Wydaję mi się stratą czasu i pieniędzy teraz wizyta u dr kow.... Omawiałas z nim wyniki jak wychodziłaś ze szpitala. jak zrobisz biopsje to czarno na białym będziesz mieć diagnozę !!! Dr ku... robi to z użyciem usg więc nie będzie problemu, zresztą możesz zabrać ostatnią scyntygrafię i pokazać o co biega. To tylko moja propozycja, ale ja poszłabym tą drogą, z wynikiem biopsji dopiero poszłabym do lekarza pogadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak kochana czemu nic nie piszesz ??? mam nadzieje ze nie napisałam czegos złego i nie jesteś na mnie zła !!! martwię się wiec odezwij się jak możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Przepraszam , ale to co przezywalam, nie pozwolilo mi tu nic napisac. Nie chcialam nikogo nękać swoimi lękami dopoki nie potwierdze albo nie wyklucze tego o czym pisalam wczesniej. Nigdy sie nie obraze na to co piszesz, bo jestes moim aniolkiem od poczatklu i wiem, ze choc czasem przynudzam i moze sie ktos tu na mnie wkurzac, to dobrze mi zyczysz:D :D :D Teraz do rzeczy: wrocilam wlasnie z USG : "Slinianki przyuszne i podzuchwowe w normie wielkosci, o jednorodnej-prawidlowej echogennosci, bez zmian ogniskowych, bez cech zlogow, bez poszerzenia przewodow slinowych. Wyraźnych cech odrostów gruczołowych w typowej lokalizacji przytchawiczej nie odnaleziono. Węzły chłonne w tym w okolicy kątów żuchwy w granicach normy wielkości, wydaje się niezmienone-owalne/podłużne, o zachowaniu jorowo-wnekowym". AMEN !!! Teraz, czekam do 22 września, na umowione USG na Wolowskiej. Jesli sie potwierdzi, to pojde do dr K na Wolowskiej i powiem jej co mysle o informowaniu pacjenta w ten sposob w jaki ona to robi. To co sie dzialo od tamtej pory ze mna to tylko ja wiem. Na dzien dziesiejszy jestem szczesliwa:D :D :D Powiem Ci kochana, ze mam jakis lęk przed grzebaniem w narzadach bez potrzeby. Dlatego nie chcialam isc najpierw na biopsje. Dziekuje Ci bardzo za dobrą energie , ktorą zawsze czuje od Ciebie :D :D :D I taka sama przekazuje Tobie :D :D :D I jeszcze tylko jedno: Czytalam te opracowania lekarzy na podstawie statystyk i wyczytalam, ze jesli jest jakies ognisko przerzutowe to marker jest podniesiony. Podobno 1gram tkanki nowotworowej w raku brodawkowatym i pecherzykowatym podnosi TG do poziomu 0,5 do 1 . Przerzuty odlegle do kosci to poziom powyzej TG- 200, a do pluc poniezej 200. Najmniej czule sa wezly chlonne ale i przy nich jest podniesiony poziom. Ta lekarz u ktorej bylam stwierdzila, ze ma pelno takich przypadkow , ze TG jest zerowe a przerzuty do wezlow sa. No i badz tu czlowieku madry. A ja znowu wyczytalam, ze nawet jesli jakis rak sie odroznicuje i jest niejodowychwytny to zawsze TG jest wyższe. Oczywiscie warunkiem jest jeszcze niski poziom przeciwcial, bo wysoki zaniza wartosc TG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak wreszcie !!! Rety ale nas przetrzymałaś. Bardzo się cieszę że wszystko jest ok i to usg wyszło super. Martwiłam się że może czymś Cię uraziłam i dlatego nie piszesz a wiedziałam ze strasznie się martwisz. Ta dr z wołowskiej jest .... Jeśli drugi raz okaże się że znowu jej wyobraźnia wyjęła Ci kilka dni z życia to na Twoim miejscu bym ją po prostu zajebała. Przeczytałam to co napisałaś o przeciwciałach i zastanawiam się czy moja kontrola jest ok bo ja miałam podwyższone przeciwciała ( tg 0,1 ), a dr znalazł na usg obszar o nieco podwyższonej echogenności i jak przeciwciała są podwyższone to tg jest zaniżone i to mnie zaczeło martwić. Zawsze myślałam że przeciwciała podnoszą tg a nie zmniejszają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza No wlasnie o tych przeciwcialach tak myslalam tez, ze zawyzaja TG a wyczytalam ze jednak zanizaja. To w sumie logiczne, bo one jakby zabijaja TG. Organizm wytwarza przeciwciala ktore jakby niszcza TG. No ale jak jest tarczyca to z tego sie robi wlasnie miedzy innymi Hashimoto, ze sa wysokie przeciwciala, a tutaj one tylko oszukuja wynik. Tak pomyslalam, ze jak Ci to napisze to zaczniesz sie znowu martwic o swoje, ale blagam Cie, te 40 cos to sa zadne przeciwciala. Jak cos znajde na temat wysokosci przeciwcial to Ci przesle. Tak mala ilosc przeciwcial to czasem po malej dawce jodu jest. Powiem Ci , ze ja mialam ich ponad 10 przed jodem a 23 po jodzie i tez gdzies wyczytalam, ze po jodzie moze tak byc, ze rosna przeciwciala jakby przy stanie zapalnym od jodu. Ja mam zawsze powiekszone slinianki nawet po malej dawce jodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×