Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość avalon76
Paulinas, ja ani nie przytyłam, ani nie schudłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinas, ja biopsję też zrobiłam prywatnie, mój radiolog twierdził, że jeszcze by tego nie kłuł, ale endokrynolog stwierdziła, że w takich zmianach małych nawet częściej są raki, więc wolałam zrobić biopsję póki zmiana jest maleńka. Zrobiłam niecały tydzień po wykryciu zmiany. Staram się myśleć pozytywnie, choć wiem, że może być różnie... A jak myślicie, jeśli wyjdzie, że zmiana jest łagodna, to jest szansa na to, że nie będzie się zmieniać, czy istnieje duże prawdopodobieństwo zezłośliwienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula 75
Anika36 ja też miałam ostatno biopsję, zapytałam się mojej endo czy można już teraz wyciąć te guzki, zapytałam się bo u mojego partnera rok temu też wykryto guzki były niezłośliwe, po roku czasu okazało się, że ma gruczolaka. Pani doktor powiedziała, że nie ma sensu wycinać ich teraz, no chyba, że będą złośliwe to tak. Powiedziała też, ze rzadko się uzłośliwiają , trzeba to kontrolować i żyć normalnie. Dziewczyny myślcie pozytywnie, bo to bardzo pomaga, u mnie w rodzinie było wiele raków różno narządowych, zrobiłam sobie badania genetyczne i na szczęście nie jestem w grupie ryzyka. Owszem niedoczynność tarczycy daje mi w kość, bo czuję się wiecznie ospała , spałabym non stop, mam wszystkie objawy tej choroby, ale staram się żyć normalnie. Uwierzcie pozytywne myślenie działa cuda. Obecnie czekam na wyniki biopsji i wiem, że będzie dobrze inaczej być nie może. Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza, akloj Dziewczynki kochane, ja troche ostatnio jestem zabiegana i bez dostepu do normalnego kompa. Czytam oczywiscie wszytko, ale nie mialam jak pisac. Nie dzwonila do mnie moja dr jeszcze, wiec mam nadzieje , ze wyniki juz sa , ( tyle wolnego bylo, ze moglo sie przedluzyc) i sa na tyle spoko, ze nie ma pospiechu z telefonem do mnie. Czekam caly czas. Moze jutro sama zadzwonie do sekretariatu. Eweliza Super Twoje wyniki!!!! Tak mialo byc. Potas masz niewiele przekroczony, ale musisz zwrocic uwage na to, od czego to sie tak podnosi. Moja mama ma zawsze taki podwyzszony potas i wiem, ze nie mogla miec operacji z narkoza dopoki nie spadnie potas. Chodzi o serce. No niestety my musimy zwracac uwage na nerki, serce, kosci i oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza dobrze ze wyniki masz dobre potas nieznacznie podniesiony wiec spoko , czy twoje Tsh nie powinno byc ciut nizsze ja ostatnio mialam 1,23 az sie zdziwilam podnioslam sama dawke ja ostatnio zrobilam tylko usg teraz reszte zrobia gliwice za pare dni odstawiam hormon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulinas po operacji przytylam 7 kg do swojej wagi nie zeszlam najwiecej sloniny mam w brzuchu czasami slyszalam wciazy jestes jeny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak u mnie tez szybkie tepo dnia ja sie zastanawiam czy mam kamice pobolewa mnie podbrzusz i promieniuje do ledzwi wiecej siusiam mam uczucie parcia jakby na krocze nic wielkiego ale to mi nawraca mocz podstawowy i usg ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak strasznie się cieszę ze w końcu się odezwałaś :D Możesz mi napisać czy lekarz przepisuje twojej mamie leki na obniżenie potasu czy uważa na dietę ? Mam nadzieje że u mnie to było tylko moje błędy w diecie i spadnie mi ten potas a jak nie to wizyta u lekarza mnie czeka. Możesz mi podpowiedzieć za ile dni powtórzyć badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek Wiesz co mój mąż walczy z kamieniami w nerkach i jak zaczyna się coś dziać to mówi że odczuwa kłucie w nerkach. Wtedy wie ze musi więcej piwka wypić. Zdarzyło mu się już rodzić i przyznam ze fajnie nie było, od tamtej pory strasznie uważa na nerki by sytuacja się nie powtórzyła. Skoro badania masz dobre to może jakaś wizyta u specjalisty by się przydała, może by jakoś pomógł i cościk przypisał. moje tsh mogło by być ciut niższe ale tragedii jeszcze nie ma, ostatnio po świętach mam 4 kg do przodu więc może dlatego mi lekko tsh podskoczyło. Zbieram się by przejść na dietę i pozbyć się bagarzu wiec mam nadzieję że i tsh spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Mama uwielbia jesc ogolnie i jje duze ilosci ziemniakow i pomidorow pod rozna postacia, wiec pewnie z tad ta ilosc potasu. Ja jutro zadzwonie, moze pamieta jaki lek dostala, bo napewno cos takiego bylo na zbicie potasu. Gutek Tak jak Eweliza napisala, piwko jest super na kamyki. Ja od czasu do czasu mam jak mam jakis bol nerki to sobie przypominam o piwie i spoko. Ja juz kiedys mialam male kamyki ( kolka nerkowa okropna) i po debelizynie i piwku zamienily sie w piasek , wysiusialam i OKI. Zrob moze z krwi badania na poziom kreatyniny i GFR,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
avalon Bedzie dobrze, nie ma powodu zeby mialo byc inaczej :D :D :D IREN Cholera odezwij sie babo jedna, co sie stalo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza gratuluję wyników ! :) tsh super, przecież ma być koło 0,1. a kiedy wypada ci diagnostyka? może idź do rodzinnego w związku z potasem?> czy do endo idziesz? Kurczak brak wieści to dobre wieści. ale może przejedź się po wypis, wtedy będziesz widziała jak badania. gość mały współczuję, ze to skorupiak wyszedł :(( trzymaj się. dostaniesz jod?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anika36
Dziewczyny, czy zdarza się czasami, że nawet po zdjagnozowaniu raka tarczycy nie podaja jodu? I jak w ogóle wygląda to podawanie jodu? Z góry dziękuję za odpowiedź!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej alutka wiesz co muszę iść do rodzinnego po hormon więc pokarzę wyniki i spytam o potas. Mam zamiar powtórzyć wynik, chyba w piątek znowu polecę i zbadam ten potas. Minie tydzień od pobrania a teraz uważam by tego potasu zjeść jak najmniej i zobaczę czy wynik spadnie czy nie. Do endo się narazie nie wybieram bo w czerwcu byłam na diagnostyce więc dopiero wiosną umówię się na wizytę. A co u Ciebie ? Jak malutka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
jak mam pic to piwko jak po jednym jestem pijana endo sprawdza kreatinine zawsze jest w normie ,GFR nie robilam niewiem nawet co to badanie wykrywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mam pic to piwko jak po jednym jestem pijana lepiej wchodzi mi wodeczka endo sprawdza mi kreatinine zawsze jest dobra tego drugiego badania nie robilam nawet nie wiem na co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mam pic to piwko jak po jednym jestem pijana lepiej wchodzi mi wodeczka endo sprawdza mi kreatinine zawsze jest dobra tego drugiego badania nie robilam nawet nie wiem na co jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek jeśli odczuwać te swoje dolegliwości w podbrzuszu , itp. warto zrobić sobie podstawowe badanie moczu. To może być stan zapalny, zapalenie pęcherza- może przemarzłaś, a może piasek, niekoniecznie kamień. Ja miałam już kilka razy ataki kolki nerkowej, trzy razy mi schodziły kamyki, nic przyjemnego. Najgorszy ból jest jak kamienie przesuwają się z nerki do pęcherza, później to już pryszcz. U mężczyzny jeszcze gorzej bo oni jeszcze muszą pozbyć się tego kamyka przez cewkę, więc w tym przypadku mają gorzej. Anika36 teoretycznie jest możliwe nie podanie jodu przy mikro raku, tzn. gdy wycięta zmiana - guz tarczycy był bardzo mały (mniejszy jak 1 cm.) i bez przerzutów. Podanie jodu to połkniecie specjalnej kapsułki z jodem- to wszystko. Nie ma się czego bać :) Kurczak jak Ty długo czekasz już na ten swój wynik. mam nadzieję, że będzie ok. anulacz cieszę się, że wszystko dobrze :) Wszystkim życzę dużo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perla mocz pdstawowy ok kiedys w moczu wychodzily nieliczne szczawiany bardziej tez postawilabym na piasek ale tyle czasu i nawraca juz sama nie wiem gin mowi ze z tymi sprawami kobieymi ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Dzwonilam do mamy i mama twierdzi, ze jje tak jak jadla i nic nie zmieniala. Zadnych tabletek na zbicie potasu jednak nie dostala. Lekarz, anestezjolog mial watpliwosci, ale zrobil dodatkowe badania i operacja za jakis czas sie odbyla normalnie. Mama zawsze do tej pory ma tak niewiele podniesiony potas. Widocznie taka jej uroda :D Alutka Czekam, bo dr K umowi mnie odrazu na wizyte. Te wyniki pewnie ona ma i nikt inny. Ja mam remont, wiec jestem cholernie zajeta, wiec nie mam czasu tam jezdzic. Dzisiaj klade fuge w lazience i kregoslup juz mi wysiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Test

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc maly
alutka13 dziękuje za pocieszenie :) to był rak ale bardzo mały więc chyba jodowania na razie nie będę miała. może coś więcej okaże się na kolejnej wizycie . mam ją mieć pod koniec lutego ale chyba przełożę ja o 2-3 tyg . pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinas24
Avalon,Gutek z ta waga po operacji to chyba jednak bardzo indywidalna sprawa. Apetytu od paru dni wcale nie mam. Za to musze bardzo duzo wody pic, caly czas mi sie chce pic. Jakbym dwoch butelek wody mineralnej nie wypila od rana to gorzej sie jakos czuje. W piatek mam kontrole na onkologii. Zobaczymy co powiedza. Anika ja mialam bardzo duze ryzyko, bo rak brodawkowaty czesto powstaje po zapaleniach tarczycy, wtedy gdy z tarczyca wczesniej cos sie dzieje. To najczestszy nowotwor tarczycy. Jeden plat mialam czysty (bez guzow) a przez zapalenie mialam ryzyko ze i tak kiedys cos powstanie. Niektore guzy sa w stanie sie wchlonac po lekach, ale z tego co wiem to wracac lubia. Kobieta w okolicy miala mikroraka, do 1cm bez przerzutow, naciekow itd. W zwiazku z tym jeden plat jej usuneli tylko, reszta czysta wiec zostawili, 10lat i sie na drugim pojawil z przerzutem do klatki piersiowej. Ale tez nie u kazdego wraca. To nie do przewidzenia chyba. Niektorzy mowia,ze rak brodawkowaty rozwija sie powoli, potrzebuje okolo 4 lat zeby 1cm urosnac i dopiero po latach przerzuty daje, dlatego ze wolno sie rozwija daje czas na wyleczenie. Tak jest przewaznie, ale sa i przypadki,ze szybko sie to dzieje. Nie ma jednej reguly, kazdy przypadek inny. Ale szczerze ciesze sie,ze nawet zdrowy plat wycieli, podali jod, nie oszczedzilo mnie to ale nie umialabym zyc myslac stale ze cos moze sie pojawic. A byly rozwazania zeby mi zostawic jeden plat i przeprowadzic zabieg oszczedzajacy. Tyle ze jodu by mi nie dano juz, leczenie byloby niepelne a jad zylabym z mysla ze w kazdej chwili moge znowu isc na operacje. Juz wolalam przejsc operacje jedna po drugiej i nie czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinas24
Avalon,Gutek z ta waga po operacji to chyba jednak bardzo indywidalna sprawa. Apetytu od paru dni wcale nie mam. Za to musze bardzo duzo wody pic, caly czas mi sie chce pic. Jakbym dwoch butelek wody mineralnej nie wypila od rana to gorzej sie jakos czuje. W piatek mam kontrole na onkologii. Zobaczymy co powiedza. Anika ja mialam bardzo duze ryzyko, bo rak brodawkowaty czesto powstaje po zapaleniach tarczycy, wtedy gdy z tarczyca wczesniej cos sie dzieje. To najczestszy nowotwor tarczycy. Jeden plat mialam czysty (bez guzow) a przez zapalenie mialam ryzyko ze i tak kiedys cos powstanie. Niektore guzy sa w stanie sie wchlonac po lekach, ale z tego co wiem to wracac lubia. Kobieta w okolicy miala mikroraka, do 1cm bez przerzutow, naciekow itd. W zwiazku z tym jeden plat jej usuneli tylko, reszta czysta wiec zostawili, 10lat i sie na drugim pojawil z przerzutem do klatki piersiowej. Ale tez nie u kazdego wraca. To nie do przewidzenia chyba. Niektorzy mowia,ze rak brodawkowaty rozwija sie powoli, potrzebuje okolo 4 lat zeby 1cm urosnac i dopiero po latach przerzuty daje, dlatego ze wolno sie rozwija daje czas na wyleczenie. Tak jest przewaznie, ale sa i przypadki,ze szybko sie to dzieje. Nie ma jednej reguly, kazdy przypadek inny. Ale szczerze ciesze sie,ze nawet zdrowy plat wycieli, podali jod, nie oszczedzilo mnie to ale nie umialabym zyc myslac stale ze cos moze sie pojawic. A byly rozwazania zeby mi zostawic jeden plat i przeprowadzic zabieg oszczedzajacy. Tyle ze jodu by mi nie dano juz, leczenie byloby niepelne a jad zylabym z mysla ze w kazdej chwili moge znowu isc na operacje. Juz wolalam przejsc operacje jedna po drugiej i nie czekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paulinas24
Anika bywa,ze jodu nie podaja,ale to sa pojedyncze przypadki bo jod jest uzupelnieniem leczenia, ma zabic pozostale komorki tarczycy ktorych operacyjnie sie nie usunie. Ma to na celu zapobieganie wznowom raka, bo on powstaje przeciez wlasnie z komorek tarczycy. Jesli guz ma do 1cm i nie ma przerzutow, naciekow na miazsz i przestrzen wokol tarczycy to wtedy moga odstapic od jodu pod warunkiem, ze w scyntygrafii nic nie swieci i jest zla jodochwytnosc, ze nie ma komorek ktore jod wychwyca. Tylko w takich sytuacjach odstepuja. Ja mialam guza 2cm, bez przerzutow, naciekow i jodochwytnosc 21%, podali mi dawke jodu 1100, taka profilaktyczna. Jodu to sie nie ma co obawiac akurat. Tylko przykro w tym bunkrze w zamknieciu od ludzi. Ale jesli ma byc lepiej pozniej to wszystko trzeba przejsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za odpowiedź, Paulinas. Okropnie się tym denerwuję i nie wiem, jak przeżyję dzień wyników biopsji... To dla mnie abstrakcja... Najbardziej martwi mnie to, że mam małe dzieci, że nie wiadomo, co będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam.Dziewczyny może Wy mi pomożecie.Otóż od dwóch lat zle sie czuje ,mam wszystkie objawy niedoczynności tarczycy jednak tsh ,ft3 oraz ft4 w normie.Anty TPO 72 przy normie do 34.Trzy guzki na tarczycy,za dwa tygodnie biopsja.Czyli coś z tą tarczyca jest nie tak a lekarze rozkładaja ręce twierdząc ,ze skoro tsh i hormony w normie to onic nic zrobic nie moga i niedoczynności tarczycy nie mam.Co robic?Gdzie szukac pomocy i jak przekonać lekarzy,że cos naprawde mi jest i potrzebuje leczenia?Hashimoto też wykluczyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika nie zawsze podają jod. choć moja dr uważa, że powinno się podać jod, a wcześniej wyciąć cała tarczycę i okoliczne węzły chłonne, jeżeli wyszedł skorupiak. Eweliza ja się stresuję odstawieniem Natalki :( nie wyobrażam sobie tego, ona jest takim cycoholikiem. niby mam iść w kwietniu, ale myślę sobie, że najwyżej przesunę o miesiąc, dwa. nic nie powinno się stać. bo jak odstawie hormon na 3 tyg to już przecież nie mogę karmić :( powoli będę jakoś ograniczać karmienia, choć jest to trudne, bo tak ją usypiam :) nadal nie ma jeszcze zębów! niedługo skończy 10 miesięcy. poza tym rozwija się książkowo ;) straszna wierc**ięta :)a u Ciebie wyklarowały się plany prokreacyjne ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość mały w gliwicach się leczysz? przepraszam, jeśli już pisałaś, ale nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×