Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość gość
Zalety leczenia terapią hipertermii onkologicznej ogólnoustrojowej: 1. Zwiększa skuteczność chemioterapii i radioterapii. 2. Redukuje negatywne skutki chemioterapii i radioterapii. 3. Systematycznie uszkadza białka i nici DNA nowotworu. 4. Aktywuje układ immunologiczny do walki z rakiem. 5. Oddziałuje na guz pierwotny oraz ogniska przerzutów nowotworowych. 6. Działa przeciwbólowo. 7. Jest nietoksyczna, nieinwazyjna, bezbolesna. 8. Podnosi jakość życia chorego. 9. Obniża ryzyko powstawania przerzutów. www.instytuthipertermii.pl www.facebook.com/instytuthipertermii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo !!!! ale cisza, czyżby wszyscy sprzątali i szykowali święta ????:-) :-)D)D)D)D)D)D)D)D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
hej po dlugiej ciszy z mojej strony , ostatno tez nie byłam w formie , czy to jesienna chandra , ja w domu na święta mam burdel na kółkach i jakos nie mam ochoty zabrac sie za przygotowania do świąt jakoś nie czuje klimatu,za to mam dobre wiesci wczoraj byłam w gliwicach wszystko ok ,tylko tsh za wysokie mam zwiększyc dawke,następna wizyta marzec 2017 guzek o ktorym pisałam że mam na szji jest to tłuszczak ,lekarz powiedzial ze jak będzie się powiększał mam zrobic biopsje i żeby cos sie z tego gorszego nie zrobiło z drugiej strony tłuszczaki raczej nie złośliwieją pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alutka13
Hej! Dawno mnie nie było. Eweliza dzięki za ODP. Dr k mówiła, że za 2 lata nastp kontrola z jodem albo w ogóle już nie bedzie, zależy jakie będą procedury. Jak dla mnie może nie być ☺ Natalka dobrze się rozwija, myślimy nad rodzeństwem dla niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wkurzajace jest to forum, ucina wypowiedzi. :\ Gutek gratuluje dobrych wyników! Kurczak jak wizyta? Co u was dziewczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek bardzo się cieszę, ze wyniki są spoko, a co do tłuszczaka to spokojnie, moja córka też ma na szyji i byiśmy z nią u naprawdę guru dermatologii i powiedziała że bardziej to wygląd estetyczny jest wkurzający niż coś się z tym może stać. oczywiście jak zacznie rosnąć bądź zrobi się jakiś stan zapalny to trzeba usunąć a tak to nic nie kazała robić. Obserwuj i żyj spokojnie a o burdel się nie martw, mam taki sam hihi alutka super że się odezwałaś, ekstra plany z kolejnym dzidziusiem. Wiesz ja nienawidzę tych jodów bo trzeba iśc do szpitala a to mi od razu przypomina ze byłam chora i takie tam. Nakręcam się dodatkowo i już. Wole sobie sama robic badania i życ spokojnie choć o wyniki zawsze panikuje. Jak bedzie wszystko ok to mnie czeka jeszcze jod w 2019 r i koniec z jodowaniem. Zaglądaj częściej na forum i koniecznie daj znać czy się udało :-) :-) :-) a gdzie reszta ?? Kurczak wzywam ciebie i innych do odezwu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Witam was dziewczyny jestem tu nowa.. I mam pytanie ulczy na raka tarczycy się umiera??? ja mam guza na 13x11 mm w placie prawym mam jechać na biopsje... Wcześniej też miakam robiona biopsje w 2011 r guz miał wtedy 7 mm w 2013- 10 mm a w2015 - ma 13 mm wcześniej jeździłam do Gliwic.. Tam byko podejrzenie raka brodawkowatego.. Pi czym kuli mbie chyba z 3 razy i tyljo było podejrzenie a nie konkretną diagnoza pi czym mnie skierowano do lekarza prowadzącego.. Pizniej zaszłam w ciążę lekarka kazała mi sobie odpuścić bo że niby nic takiego się nie dzieje.. Teraz jestem w kolejnej ciąży i robiłam usg i wyszło że guz urósł o 3 mm.... wizytę mam dopiero w lutym ale bardzo się martwię jak to dalej będzie... I czy nie potwierdzi się ze to guz brodawkowaty... Jeztem młoda mam 25 lat całe życie przed sobą i dwoje dzieci jedno z nich w drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. U mnie wszystko w porządku. Byłam na USG szyii i wszystko ok. Powiedziała ze nie widzi żeby coś tam wyskoczyło, wiec ciesze się. Mialam trochę przebojów z bólem zęba, ale wszystko już się ułożyło i tak jak u wszystkich przygotowywania do świąt. Wszędzie burdel mam w domu bo ten ząb mnie bolał i leżałam odwłokiem i cierpiałam. Teraz muszę nadgonić z porządkami. Super dziewczyny ze u was tez ok. Alutka fajne masz plany. Najlepiej iść za ciosem z dzidziusiem. Dwójka zawsze lepiej sie chowa. Joanna Nie nakręcaj się przed świętami. Gratuluje ciąży. Na raka brodawkowatego i pęcherzykowatego sie nie umiera, to na pewno. No chyba ze nie będziesz go leczyć w ogóle. Nic sie nie martw to tylko podejrzenie i wcale nie musi sie potwierdzić. Urodzisz dzidziusia i wtedy sie zajmiesz sobą i leczeniem. W tym przepadku to akurat czas nie gra aż takiej dużej roli. Uspokój sie ciesz się nadchodzącymi świętami i ciążą i myśl o dobrych rzeczach. Wszystkim życzę wesołych świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marles
Bardzo proszę!!!!!!! o pomoc w interpretacji opisu usg. Prawy płat ma wymiary :21/16/52 mm lewy płat ma wymiary 22/13/50 mm i zawiera na granicy z cieśnią ognisko hipoechogeniczne o wymiarach 11/3/10mm (unaczynienie skąpo obwodowe) oraz kolejne takie lecz słabiej wyodrębniające się w środkowej części płata o wymiarach 4/3/3mm Cieśń 3mm Pozostały miąższ gruczołu jest nieco niejednorodne echogeniczne z pewną przewaga utkania hipochogenicznego. Wykonano mi biopsje obecnie czekam na wyniki. Jestem załamana na samą myśl napływają mi łzy. Boję się jak nigdy tym bardziej że nigdy nie miałam problemów ze zdrowiem i mam maleńkie dziecko. Do endykrynologa trafiłam przez przypadek. w marcu zostałam mamą i od porodu nie dostałam okresu. poszłam do gin i otrzymałam skierowanie na badania hormonalne. Wyniki dobre prucz testosteronu ( 0.506ng/ml granica do 0481ng/ml) ginekolog zalecił konsultację z endokrynologiem. Podczas wizyty rutynowe usg i 2 guzki. zalecenie biopsji. Podczas biopsji usg i otrzymałam ww opis. dopytywałam ,byłam tak zdenerwowana że nie wytrzymałam i się popłakałam mówiąc że nie mogę chorować że mam dziecko na wychowanie że proszę żeby mi powiedziałą pani doktor co dalej. Pocieszała mnie że często tak się dzieję ze z pięciu sygnałów mam jeden niepokojący dlatego biopsja i trzeba czekać. Jestem załamana,martwię się że to rak boję się. mam 27 lat i maleństwo. staram się nie myśleć ale nie umiem. wyniki być może po świętach, maksymalnie 3 tyg. Dlatego bardzo proszę jeśli ktoś by mógł mi pomóc i napisać co może oznaczać opis tego usg będę bardzo wdzięczna. Najsmutniejsze i najbardziej nerwowe święta w moim życiu, i zarazem najpiękniejsze bo pierwsze z moim maluszkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Marles wiem.co przezywasz... Bo ja sama się martwię i boję u mnie też wykryto dużego guza... Jestem w ciąży drugiej.. Wcześniej podejrzewano guza brodawkowatego alw za każdym razem.to były podejrzenia... I nic konkretnego mi nie powiedziano... Dałam temu spokój po latach kazano mi zrobić usg i guz się powiększył.. I dostałam skierowanie na biopsje.. I też się bardzo boję tym bardziej że jestem.młoda osoba i będę mieć dwójkę małych dzieci jedno ma rok a drugie w drodze... Wiem że się martwisz tak jak i ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Czemu prawie na każdej stronie pisze ze człowiek może dożyć do 10 lat.. Pi zdiagnozowaniu raka?? Ibnu mówią zw na to się nie umiera.. Wiec juz nie wiem co myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Juz pisałam tu na stronie o tym 10 lat przeżycia. Ktos raz napisał jakies głupoty i teraz sa kopiowane bez sensu i ludzie myślą ze zostało im 10 lat zycia. Blednie interpretują informacje. Otóż napisze jeszcze raz. Do dziesięciu lat to lekarze robią badania na pacjentach zeby określić przeżywalność i rokowanie po tym raku. W koncu jakoś musza brać takie informacje, a rokowania sa 99% przezywalnosci. Czyli na 100 przebadanych pacjentów przez 10 lat 99 ma sie dobrze i żyje sobie dalej. Po 10 latach juz sie nie robi takich pomiarów ale wszyscy maja sie dobrze i dożywają starości. Trzeba tylko dbać o siebie i pilnować kontroli. Mam nadziej ze rozwijałam wasze watpliwości. Nawet pomysl rozsądnie, gdyby tak było jak piszą, to większość z nas nie dożyłaby nawet czterdziestki. Nie nakręcajcie sie jakimiś glupatami z netu. Jak ma sie watpliwości to zapytać lekarza. Ja zapytałam i mi wszystko wytłumaczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja pisałam bulka601 zapomniałam sie zalogować. Wiem co przezywasz, i ze sie martwisz to normalne. Wszyscy przez to przechodziliśmy. Nie bój się jak będzie coś podejrzanego to ci wytną i po sprawie. Nie masz dużych tych gozow. Bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za rozjasnienie moich wątpliwości i przede wszystkim podtrzymanie na duchu... P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć dziewczyny, loguje się z gościa le to ja Asiuniaxxx. Mam problem. napisy w wielkim skrócie. Jestem po leczeniu w Gliwicach brodawczaka, wszystko było ok na ostatnim badaniu. Teraz zrobiłam badanie i mam podejrzanego guzka na nerce, do dalszego badania. Terminy u mnie są na marzec. Czy miałyście coś takiego czy w takiej sytuacji mogę się kontaktować z lekarze z Gliwic i prosić o jakieś badanie. Trzeba zrobić TK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiuniaxxx koniecznie zadzwoń do Gliwic , w nerkach lubia tworzyc się torbiele ale musisz to sprrawdzić Wesołych świąt i dużo ,dużo zdrówka dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę wszystkim udanych Świąt Bożego Narodzenie, odpoczynku w rodzinnym gronie, dużo dużo zdrowia oraz pasma pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku. Alutka ja mam tłuszczaka na nerce zdiagnozowanego jakieś 10 lat temu, co roku robię usg i właściwie to tylko tyle, wielkość się nie zmienia ok. 1 cm tylko trzeba kontrolować. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę wszystkim udanych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w gronie rodziny, dużo dużo zdrowia oraz pasma pomyślności i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również składam wszystkim moc najgorętszych życzeń,dużo dużo zdrówka, pomyślności i spełnienia marzeń, nawet tych najskrytszych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczynki!!! bardzo Was przepraszam, ale bylam odcieta od internetu przez dluzszy czas. Cudownych, zdrowych i spokojnych Swiat Wam zycze. Alutka Bylam u dr K i dostalam skierowania na wszystkie badania czyli; Usg, Tg itp znowu. W styczniu jakos bede to robic, Na razie pochlonely mnie swieta i nie mysle o tym. Pozytywne jest to, ze zaczelam brac duze dawki wit D i sama dr K zaproponowala mi dodatkowo badanie na poziom wit D. Tego lekarze na ogol nie zlecaja bo to drogie badanie ale w moim przypadku przy wapniu na niskim poziomie i ryzyku kamieni w nerkach przy suplementowaniu to dosc wazne. Eweliza, Bulka pozdrawiam serdecznie i wszystkiego dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie akloj, anulacz i gutka sciskam serdecznie w tym swiatecznym dniu. No to lece do garow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Asiulaxxx kiedy miałaś wycinanego guza brodawczaka? I kiedy ci zdiagnozowano? Na ile cm miałaś? Dziewczyny a ja mam takie pytanie czy jest możliwość żeby guz rósł i okazał się nie groźny? Wiem że dużo ludzi ma guzkow nie groźnych ale nie wiem czy u tych osób one się powiększają czy raczej stoją jakby w miejscy bądź się pomniejszaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Eh... Nie wiem ci robić dziewczyny czy iść i zrobić sobie prywatnie biopsje w ciąży na tego guza tarczycy... Czy to odciągnąć? Moja lekarka pow. Ze zajmiemy sue tym dopiero pi rozwiązaniu.. Bo wiadomo że w ciqzy raczej operacji jakby cis było nie tak się nie robi i tak bym musiała to odciągnąć... Ale sama nie wiem czy chce wiedzieć już teraz.. Czy jeszcze nie.. Jam się dowiem tetaz to pewnie będę załamana i żyła z tą myślą cały czas... A z drugiej strony domyslajac się ze to pewnie to tez cały czas myślę i się stresuje... Co wy byście zrobiły?? z reguły jestem straszna panikara.. Ale nie wiem co dalej będzie z moim życiem chcenybbrac kredyt z mężem i nie wiemy ci robić a jak mnie zabraknie? Jak umrę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość  eliza
Powiem tak od 10 lat sie lecze w sumie bez leków bardziej sprawdzam guzy usg biopsję to temu dr kazala iść na operacje ale chciałam dziecko urodziłam a teraz jestem 2tyg przed operacja na biopsji lagodne zmiany dzis mój dr operator powiedzial ze to trudna operacja u mnie ale myślę ze będzie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaaaa
Gość Eliza ale od 10 lat kontrolujesz guzy.. Ale czy one były Groźne?? Tzn rakowe? Cu poprostu zwykle guzk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Eliza
Joannaaa one rosly rosly platy tarczycy tez na biopsji wychodzilo lagodne zmiany co nie oznacza ze jak teraz wytną i pójdzie na histo to będzie zle lub dobrze to sie zobaczy spokojnie urodzisz i będziesz badać nie dawaj dziecku stresu bo ja dawalam tak jak ty teraz mam ciągle płacze a ja z nim bo nie daje rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szczęśliwego Zdrowego Nowego Roku szampańskiej zabawy,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
od gutka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwego nowego roku dla wszystkich. Imprezę czas zaczynać. Zdrowia i oby następny rok nie był gorszy od tego. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×