Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Perla Czyli nie ma reguł na to cale nasze leczenie. Ale to chyba jednak z braku miejsc sie dzieje. Coraz wiecej pacjentów takich jak my i terminy sie wydłużaja. Bardzo dziekuje za życzenia i oczywiscie jak najwiecej zdrówka dla Ciebie. Kasiula Masz racje, ja dzieki Wam tez sie nie daje. Dzieki wszystkim :D od ktorych dostalam wielkie wsparcie i wiele dobrych porad :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny wróciłam i wszystko jest ok !!!! Scyntygrafia czyściutka jeszcze tylko muszę poczekać na tg, ale juz strasznie sie cieszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Nawet nie wiesz jak bardzo sie razem z Toba ciesze, chociaz nie moglo byc inaczej to ten stres jednak troche robi swoje. Super, Super, Super :D :D :D Teraz mozemy chlac !!!! Ja mam zamiar wreszcie w sobote :D . Teraz juz chyba masz spokoj z diagnostyką na 5 lat prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak caly czas jeszcze mysle nad tym dlaczego u mnie nie moze byc tak , ze jest czysciutko w scyntygrafii. Czemu tam swieci? Dobra w sobote sie ciesze i pije za nasze zdrowie i moja wnusie, a potem chyba sie umowie do dr S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
eweliza Bardzo się cieszę że u Ciebie wszystko tak super wyszło, teraz w pełni ciesz się życiem :) Miałaś scyntygrafię całego ciała czy tylko szyi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
perla Cześć A ja (duży jod miałam końcem kwietnia) na kontrole ambulatoryjną jednodniową jadę 5.01.2015 a na 3 dniową diagnostykę 19.10.2015. Czuję się dobrze, od 20.05 wróciłam do pracy. Teraz zażywam Lekrox 125 i na 2.07 mam wizytę u mojego endo. Muszę zrobić badanie TSH bo mam zmniejszoną dawkę hormonu żeby sprawdzić jaki mam poziom. Na karcie informacyjnej piszę że mam mieć od 0,1 do 0,4 bo przed leczeniem jodem byłam utrzymywana na poziomie TSH 0,01. Pozdrawiam wszystkich. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny, odetchnęłam po tym badaniu bo przyznam się ze miałam stracha :D chyba naprawdę się spije do bólu hihi kurczak dr K powiedział ze może tak być, wiec tego się trzymaj, jest dobrze i tak zostanie. alutka opiję za nas wszystkie razem :D anka ja miałam scyntygrafię całego ciała, a dokładnie badanie trwało 45 minut ( 30 minut całe ciało a potem jeszcze 15 dodatkowo szyja i klatka piersiowa ) a teraz kładę się spać i wreszcie spokojnie się wyśpię :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
jak to właściwie jest z tą scyntygrafią całego ciała? czy wykrywa ona ewentualne inne zmiany w organizmie czy tylko takie które mogą być przerzutem od tarczycy? odpowie mi ktoś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka scyntygrafia wykrywa tylko i wyłącznie zmiany , przerzuty związane z rakiem tarczycy ( brodawkowaty i pęcherzykowaty ), gdyż podaje się jod i jak są ogniska jodochwytne to podczas badania świecą. Natomiast inne nowotwory wykrywa się innymi metodami. kurczak Sylwia i inne osoby nie mogą udzielać się na forum, mogą się zalogować a już wypowiedzi nie mogą wysłać, da się cościk jeszcze zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eweliza Oni zawsze proszą żeby im dokładnie opisać ten problem jaki występuje. Nie bardzo wiem jak to możliwe, żeby jedni mogli się wypowiadać a inni nie. Wiem,że ja miałam problem z przeglądarka. Wygrałam operę i juz nie mam problemu. Na pewno trzeba najpierw się zalogować logować i dopiero wcisnąć odpowiedz na temat. Napisze do nich,zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
eweliza Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TuWioleczka85
Dziewczynki odebrałam wyniki Biopsji mojego guza. Wynik brzmi; Rozpoznanie kliniczne: guz prawego płata tarczycy, Morbus Hashimoto. Rozpoznanie histopatologiczne: w rozmazie krew, na tle krwistym płaty tyreocytów z domieszką licznych limfocytów, obecnych rózniez w tle. Obraz cytologiczny odpowiada thyreoidis lymphomatosa. Whg, klasyfikacji Bethesda II. Czyli ja wnioskuje, że biosja mi potwierdza moje wczesniej stwierdzone Haskimoto, z anty ciałami na poziomie 910. Czyli teraz tylko kontrola, usg , wyniki itd. Jak uważacie, można sie cieszyc? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) WKONCU udalo mi sie do Was napisac ! po ostatnim wpisie mialam znowu problem z tym forum ! mam tego dosc !!!!! jak zaklada sie nowe forum to powinni dopilnowac zeby takie bledy sie nie pojawialy ! pisalam ostatnio z monka tez ma problem z napisaniem na forum :/ u mnie wszystko ok :) napisze jutro jak przeczytam wszystkie zalegle wypowiedzi - mam nadzieje ze ten problem juz sie nie pojawi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczak no u mnie to nie byl problem wyszukiwarki internetu ani niczego takiego :/ pisalam do kafeteri ale niestety nie umieli naprawic bledu ! kazali mi zrobic pare rzeczy (wyczyscic historie zmienic wyszukiwarke) ale nic to nie dalo :/ logowac moglam sie bez problemu ale jak naciskalam - ''wyslij wypowiedz'' nic sie nie dzialo :/ wiem ze monka tez ma ten problem - kiedy zmienili forum dla mnie kafeteria kazala urzywac google chrome powiedzieli mi ze explorer jest zly fo tego forum - no ale to nic nie dalo - teraz zprubowalam z explorera I sie udalo - wczesniej nie moglam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eweliza jecze raz gratuluje super wynikow :) bardzo sie ciesze :) I juz wczoraj chcialam Ci napisac (ale oczywisnie moglam) SZYSTKIEGO NAJSZEGO Z OKAZJI RODZINEK ! :) niech sie spelnia wzystie Twoje marzenia ! no I najwaniejsze duzo duzo zrowka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sylwia z powrotem :) Fajnie ze jesteś z nami :) szukałam Cie na Fb ale nie udało mi się :( Mąż pojechał w czwartek po wypis i oczywiście nie dostał bo czekają na jakieś wyniki tylko nie wiem jakie i zaczynam znów się bać :( kurcze na co tyle czekają ??? Mam inny problem od 3 dni nic nie jem tylko wymiotuje :( nie mam sił na nic i nie wiem co robić :( w środę mam wrócić do pracy a ja sił zero... Mój Chłopina zapytał dr Sz czy coś da mi na to ale ona uważa ze to organizm z jodu się oczyszcza i muszę to przeczekać... super :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TuWioleczka85 Pewnie, ze masz się czym cieszyc, bo nie będziesz musiala leczyc raka tarczycy. Natomiast potraktuj dosyć poważnie leczenie choroby Hashimoto. Wlasnie tak myslalam od początku. To co pisałam : poszukaj dobrego lekarza endo , który się na tym zna. Ta chorobę miedzy innymi leczy się praktycznie odpowiednia dietą:D Powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia25 Ja tez czasami do tej pory mam problem z wyslaniem wiadomości. Mam wrazenie, ze oni caly czas buduja podstrony i przy nasileniu forumowiczow, może tak być. Fajnie ze jesteś :D Kasiula Pewnie czekasz na wynik TG bo na niego zawsze się czeka najdłużej. Ja nie wymiotuje po jodzie bo ogolnie nie mam sklonnosci do wymiotow ( nawet w ciąży nigdy nie wymiotowałam, ale wiem, ze tez mam problemy z oczyszczeniem z jodu organizmu ( rozwolnienia). Także może tak być, ze zle to znosisz i tak wlasnie reaguje Twój organizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia Ciesze się, ze w końcu Ci się udało. Ja do tej pory mam czasem problem z wyslaniem wiadomości na forum. Cos im się nie udaje naprawić do końca. Moze maja slaby serwer i jak dużo forumowiczow wchodzi to sa problemy. Kasiula Pewnie czekasz na wynik TG. Będzie dobrze, zawsze się najdłużej czeka na ten wynik. Przykro, ze tak Twój organizm reaguje na jod, ale tak może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TuWioleczka85
Kurczak. Dziewczyny. Nie ignoruje Hashimoto i juz jesyem na dieice. Wiem ze to moze sie przeksztalcic w cos powaznego. Namieszac w organizmie. Ciesze sie z wynikow. Kat II wg Bathsa to zniana lagodna tak wyczytalam, wiec to chyba eliminuje np chloniaka ktorego sie balam... Ciekawe co powie moj endo. wszystko przez czytanie w necie.... Mam nadzieje ze będzie ok. :)))) Bede btu zagladac. Zdrowia dla nas wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia jak się strasznie ciesze ze udało Ci się wkońcu zalogować :-) wielkie dzięki za życzenia, buziaczki :-* kasiula kochana ja też czekam na wyniki z krwi i mimo dobrej scyntygrafii to też się denerwuję, ale bądźmy dobrej myśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy ktoś zna tanie hotele blisko szpitala w Gliwicach, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMP
Cześć dziewczynki. Mam mały problem. W pazdzierniku wycięli mi jeden płat tarczycy. Brałem hormony (50) i wapno. Dwa tygodnie temu badania wykazały, że TSH wynosi 1,05, a wapń 2,30. - piękne wyniki, więc samodzielnie wszystko odstawiłem. Czułem się b. dobrze. Po tygodniu miałem wyznaczoną wizytę u endo i ta mi ponownie kazała wszystko przyjmować. Oczywiście zataiłem, że już wszystkie leki odstawiłem. Zacząłem ponownie brać 50 letrox. Kolejna wizyta w styczniu. Pytanie do Was; brać leki nadal czy odstawić? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KMP
wpis techniczny, nie zapamietuje mi pseudonimu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KMP Wapno miesci sie w normie, ale tam sa malutkie widelki i wcale nie jest na najlepszym poziomie jak na faceta. Problem tylko w tym, ze dlugo juz bierzesz. Jaka dawke tego wapna bierzesz? A wit D3 tez? Robieles jakies inne badania, zeby sprawdzic prace nerek? Jesli chodzi o hormon to dobrze, ze nadal go bierzesz ale uwazam ze dawke moglbys zmniejszyc do 25 i za szesc tygodni sprawdzic TSH, zeby zobaczyc jak reaguje organizm. Czujesz sie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
kurczak Czy nerki mogą źle pracować podczas brania wapna? Ja biorę 3 razy dziennie calperos no i wit. D3 2 razy dziennie. Dziś odstawiłam hormon... aż strach pomysleć co mnie czeka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka244 Przy dluzszym braniu rzeba badac co jakis czas poziom keratyniny i eGFR ( skierowanie od internisty). Ja badam co pol roku jesli biore wapn. Robie sobie wtedy przerwe w przyjmowaniu wapnia. Mialam rowniez robione badanie na poziom D3. Od 16 czerwca do 16 wrzesnia, jesli duzo na sloncu przebywasz trzeba rowniez uwazac na ta witamine, bo w sumie powinno jej wystarczyc. W nerkach od duzej ilosci wapnia moga tworzyc sie kamienie po prostu. Te badania pokaza jesli cos bedzie nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka244 Przede wszystkim nie nastawiaj sie od razu psychicznie negatywnie do faktu, ze odstawiasz hormon. Dopiero po jakichs trzech tygodniach mozesz byc ospala lekko. Nic zlego sie nie bedzie dzialo jesli podejdziesz do tego spokojnie. Ludzie po kilku latach sie orientuja czasem ze maja niedoczynnosc i zyja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×