Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość akloj3
janna84 odnośnie bardzo miłej pani w rejestracji w gliwicach gdy dzwoniłam pierwszy raz w kwietniu kazała mi przywiesć preparaty w maju i teraz czekam 6 tyg. na potwierdzenie his.-pat a inna rejestratorka twierdzi że mogłam wysłac pocztą i będąc w maju na wizycie mialabym wynik .cóż są ludzie i ludziska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
dawkę jodu mam za sobą.... jutro scyntygrafia szyi, pojutrze całego ciała. trzymajcie kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość avalon76
Anka... wszystko będzie dobrze, grunt to pozytywne nastawienie. Ja Ci współczuje tego smrodu w łazience :( Mi to ogromnie przeszkadzało, nie mogłam jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapominalska899
Kurczak2 Bulka601 Dziekuje;-) wiecie..pierwszy raz biore hormony i glupieje jak raz zapomnialam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
avalon76 Nie znam smrodu w łazience i obym go nie poznała bo ja jestem w domu, na jod diagnostyczny czyli tryb ambulatoryjny można dojeżdżać z domu (co innego gdybym nie była z Warszawy). Trzymajcie mocno kciuki, w środę "wyrok" i boję się strasznie. Tyle się naczytałam o przerzutach że aż strach :( mój skorupiak był mały bo tylko 3 mm (węzły czyste) ale zawsze to rak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
aha, zapomniałam zapytać czy ja mam dużo pić aby to z siebie wydalić czy mało by we mnie siedziało i zabijało resztki tarczycy. kurczak2 pewnie wiesz coś na ten temat, proszę podpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka pij dużo, ale bez przesady, do tego cytrynka i guma do żucia lub kwaśne cukierki na ślinianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
dzięki avalon :) Nie mam póki co problemu ze śliniankami, czy mogą one później wystapić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka244 Koniecznie guma albo cytryna na slinianki. Moga byc z opoznieniem problemy nawet. Oczywiscie nie musza. Ja zawsze mam potem zbyt malo sliny i podraznione slinianki mimo cytrynki. Pij tez sporo. To nie wplywa na scyntygrafie , a wyplukuje z organizmu, gdzie jodu nie powinno byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Dziewczyny mam problem z dobraniem dawki hormonu, jestem na letroxie, przed dużym jodem brałam dawkę 150 dwa razy w tygodniu a w pozostałe dni 125 i miałam tsh na poziomie 0,01. Po jodzie (koniec kwietnia) kazali mi brać dawkę 125 i po 2 miesiącach sprawdzić tsh. Zrobiłam badanie w zeszłym tygodniu i TSH pomimo zmniejszonej dawki nadal 0, 01. Byłam na wizycie u mojego endo i kazał brać dawkę 100 dwa razy w tygodniu a w pozostałe dni 125 i sprawdzić za 2 miesiące. Czy długo u Was trwało dobieranie dawki?. W sumie to czuję się dobrze, pracuję i żyję normalnie. Zauważyłam też że ostatnio bardzo wypadają mi włosy czy to może być od tej nadczynności czy może po jodzie? pozdrawiam wszystkich, trzymajcie się dzielnie, damy radę. A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
Jestem po scyntygrafii szyi. Badanie trwało ok.20 minut ale dla mnie to jak wieczność. Facet nic nie mówił podczas badania ani nawet po jak go poprosiłam by powiedział jak wyszło. Powiedział tylko że widać zmiany po operacji (nie wiem jakie, czy to dobrze czy źle), że miałam robione markery i to musi lekarz zobaczyć bo on mi nic nie powie. No więc ja jak to ja już jestem nastawiona na zły wynik, taki wrażenie sprawiał facet. No bo gdyby chciał to by powiedzial że jest ok, proszę sie nie martwić. Jutro scyntygrafia całego ciała wiec ja nie wiem jak to przetrwam. Dodam jeszcze że według pana ktory wykonywał scyntygrafię 2 miesiące po operacji to bardzo wcześnie na podanie jodu i scyntygrafię. Po mnie był pan ktory mial operacje miesiac temu a tez dostal jod już. I jemu nic nie powiedział. On był operowany w Damianie przez dr. Stachlewską i po badaniach ma iść do niej na oddział i dowie sie szybciej jak poszly badania. jednak jak się zapłaci to wszystko szybko można....Boję się, mam złe przeczucia :cry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka244 Ja wiem, ze to jest spory stres, ale tak naprawde to Ty wogole nie masz sie czym martwic majac tak malenkiego guza. Nic nie powinno juz tam byc a juz napewno nie przerzuty. To ze nikt Ci nie powie na razie nic to norma. Zaden lekarz , ktory wykonuje takie badanie , nie powie Ci nic. Lekarz prowadzacy na podstawie wszystkich badan, tak jak pisalam wczesniej, moze cos powiedziec. Czytalas, ze scyntygrafia moze byc czysta a TG wysokie i juz sie lekaze zastanawiaja co i jak. Nie denerwuj sie bo tam nic nie ma :D :D :D Na 100% !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka a czemu ty pytasz jakiegoś technika od scyntygrafii, a nie lekarzy? I co on gada? Im szybciej podany jod tym lepiej, można go podać do 5 razy w roku, to sobie wylicz, co ile. Taka jest norma i tak mi powiedziano w Gliwicach. I technik ci nic nie ma prawa mówić odnośnie wyniku, od tego jest lekarz, po co wypytujesz. I dziwnie to wszystko z tymi wynikami, w Gliwicach po jodzie od razu pobierają krew i robią scyn. szyi i ciała, i przy wypisie za kilka godzin są już wyniki, dla kazdego, nie nie trzeba przyspieszać i płacić. Ja mam scyntyg. czystą, a TG nie spadło jeszcze do zera, więc każdy przypadek jest inny. Nie panikuj, tylko poczekaj, i nie nastawiaj się od razu źle, bo to bez sensu. Jak będzie nawet przerzut, to 2 jod i wszystko znika, pełno tu takich przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka, możesz świecić w loży tarczycy , bo tam są resztki tarczycy i prawie zawsze świecą. To jest normalne. Wszystko będzie dobrze. Technik nie może Ci udzielić żadnej informacji, bo nie jest do tego upoważniony-za to może wylecieć z pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
Jesteście kochane, naprawdę podniosłyście mnie na duchu:) Kurczak2 A czy jest różnica czy to mały guz czy nie? Każdy może dać przerzut prawda? Jestem dziś negatywnie nakręcona, mam wrażenie że technik który wykonywał badania coś tam zauważył jednak :( badanie histop. też mam dobre bo węzły czyste... może wam opiszę mój wynik histop. oto on: 1. Rozpoznanie makroskopowe Tarczyca o wym.6x5,5x3 cm,górny biegun lewego płata ozn.nitką Płat prawy o wym.5,5x4x2,5 cm. Na przekrojach płat barwy bezowej (nie wiem co oznacza ten kolor), głownie o budowie zatartej (też nie wiem co to znaczy). W części środkowej, na obwodzie (strona lateralna) znaleziono kremowy o śr. 0,3 cm położony podtorebkowo/torebka-tusz Płat lewy o wym. 4,5x2,5x2 cm. Na przekrojach o budowie zatartej, A - cieśń, B-C płat prawy-guzek, D - płat prawy miąższ, E-F płat lewy Fragment tkankowy o śr. 1 cm Rozpoznanie mikroskopowe 1. Carcinoma papillare lobi dextri glandulae thyreoideae. Otorebkowy guz o średnicy 0,3 cm, ograniczony do miąższu tarczycy. Pozostała tarczyca budowy prawidłowej. 2. Jeden drobny odczynowy węzeł chłonny 3.cztery drobne odczynowe węzły chłonne pT1a, pNO, pMx I co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka kochana spokojnie :) ja tez swiecilam sie i tez lekarz mi powiedzial ze to po operacji - chodzi o to ze prawie w 90 % u pacjentow lekarz nie wytnie jakiejs komorki tarczycy (nie raka) i wtedy jod to wychwyca i sie swieci - to jest naprawde normalne i nie chodzi tu o raka tylko o to ze masz poprostu jeszcze komorki tarczycy ktore jod bez najmniejszego problemu zniszczy :) ja dostalam taki sam wynik jak Ty - wszedzie bylo czysto tylko swiecilam sie w lozy tarczycy (tak gdzie ona byla) nie mozliwe ze to jest rak bo przeciez zostal usuniety i lekarz nie mogl go zostawic - ale komorki rakowe czesto sa zostawiane - jak to mi lekarz tlumaczyla nie widac ich golym okiem - ale to nic zlego i naprawde normalna rzecz :) nawet najmniejsza dawka jodu zniszczy to bez najmniejszego problemu co do tego ze lekarz podaje jod miesiac po operacji to super :) im szybciej tym pacjent mniej sie stresuje - ja dostalam jod prawie 4 tyg po operacji (3 tyg i 5 dni) no i na koniec - nie pytaj sie o wyniki nikogo oprucz lekarza :) ludzie ktorzy robia scyntografie nie maja pojecia jak odczytac wynik - moga tylko zobaczyc ze sie swiecisz ale nie moga powiedziec z jakiego powodu glowa do gory bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia możesz mi cos więcej napisać o tej dziewczynie, która miała czystą scyntygrafię i podwyższone TG? Pamiętasz może co pisała? Na pewno miała czysto, a potem do 0,1 spadło? Bedę wdzięczna, bo wciąż mnie to niepokoi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
sylwia ja jeszcze nie wiem czy świecę (tzn. świecę na pewno bo jod tak działa), nie wiem tylko czy coś się tam po scyntygrafii pokaże czy nie, tego się boję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka244 No wlasnie, chialam zauwazyc, ze Ty jeszcze nie masz wogole wyniku, wiec czekaj spokojnie do jutra na ocene Lekarza prowadzacego wszystkich Twoich wynikow. Wyobraznia dziala w takich momentach, wiem, bo tez tak kiedys mialam. Teraz leze spokojnie i nie podpytuje ani nie szukam u robiącej kobitki scyntygrafie jakiejs miny czy gestu swiadczacego , ze cos tam znalazla. To naparwde nie ma zadnego sensu. Bedzie dobrze bo to mikrorak i musi byc dobrze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iren53
kurczaku a u mnie wystąpił jeszcze jeden problem bielactwo nabyte...... na drogach intymnych...byłam u ginekologa powiedziała ze to po usunięciu tarczycy może wystąpić gdy wprowadzają nas w niedoczynność ale kazała mi iść do dermatologa bo to może być..... też rakowe ....... Jeszcze tego mi brakowało.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
Kochane moje : ZWYCIĘSTWO!!!! :) jestem czyściutka:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka gratuluję wyników :D :D :D a tak strasznie panikowałaś i po co hihi iren my wyczerpałyśmy limit rakowy i raczek tarczycy nam wystarczy, trzymaj się kochana i bądź dobrej myśli, ja trzymam kciuki i wierzę ze wszystko u Ciebie będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka244
eweliza Dziękuję :) Ja już tak mam że panikuję, to u mnie normalne ;) Teraz regulacja hormonów i wracam do normalnego życia :) Życzę Wam wszystkim takich wyników jakie ja mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Kurcze, popsul sie u mnie ruter i dopiero dzis serwis wymienil mi. Ja nawet nie wiem co to jest za choroba, tobielactwo nabyte. Oczywiscie zaraz poczytam. Iren, kochana, trzymam kciukasy zeby to szybko wyleczyc oczywiscie:D :D :D Jak bedziesz wiedziala cos wiecej to pisz koniecznie !!!! Ale na zdrowy rozum, to wszystko jest tak szybko stwierdzone ze watpie, zeby to bylo rakowe !!! Ty mialas wczesniej niedoczynnosc przed operacja? anka244 Bardzo sie ciesze i gratuluje:D WIEDZIALAM ZE JEST OKI OCZYWISCIE!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaczku już jestem.....byłam u pani dermatolog sprawdziła pod lupą uspokoiła mnie że to tylko bielactwo i to od tarczycy,,,,,, ale kurczaczku u mnie to się pojawiło po operacji ..... mam za rok się zgłosić...... powiedziała ze kto raz zachorował na raka to zawsze będzie w stresie .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurczaczku ....a jeszcze jedno wykonałam sobie USG jamy brzusznej czy nie ma kamieni na nerkach bo łykam tyle wapna ..... i nie ma .....to mogę dalej brać .....a jak u ciebie sprawdzałaś nerki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iren Jak sie ciesze !!!!! Mamy pod gorke, ale damy rade!!! Trzymajmy sie ramy to sie nie posr......!!!! Nie ma innego wyjscia :D :D Nabiegamy sie pewnie jeszcze nie raz gdzies do lekarza, ale wazne, ze da sie to leczyc. Ja teraz odstawilam wapno na jakis czas i dopiero bede robila badania krwi na poziom wapnia. Jak nie masz zadnego sladu kamieni i piasku i wapn na niskim poziomie to smialo 1x 1000 calperos sobie bierz. Ja jeszcze czasem robie badanie na prace nerek z krwi: eGFR i poziom keratyniny. To kazdy lekarz rodzinny powinien dac skierowanie. Pozdrawiam Cie cieplutko:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka gratulacje!!!! teraz maz już spokój. a powiedz jak się czułaś przy odstawieniu hormonów ? i kiedy następna kontrola? ja dziś zrobiłam badanie tsh i znowu mam strasznie niskie 0,02 na dawce euthyroxu 112. pewnie zmieni mi na 100. ale dobrze się czuję, tzn bez żadnych objawów nadczynności.. chyba jednak to przechodzi przez mleko matki, bo moja córeczka ma obniżone tsh :( niewiele, ale jednak poniżej normy. idę z nią do endo dziecięcego. tak bardzo chciałabym ją dalej karmić :( ciekawa jestem co powie? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej alutka dawno cię nie było u nas :D Super że się odezwałaś. Myślę ze tobie to na bank dawke endo zmienia a co do córci to czemu robiłaś jej badania na tsh ? Coś się dzieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×