Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

Gość akloj3
asiunia-grasica to organ który gromadzi limfocyty zanika w wieku młodzieńczym czasami zostają szczątki jesli ktos ma np.tarczyce siegającą za mostek to się może zdarzyć że przy operacji wytną wszystko u mnie tak nie było.Miałam robione dodatkowe badania SPECT i nadal nie wiadomo co mi tam świeci w styczniu jadę na TK z kontrastem to może sie wyjaśni, następne 3 m-ce nerwówki.Jod podają w starym budynku -na prawo od głównego parkingu jest tam portiernia wiec pewnie można wejść a jak nie to możesz iść na poczekalnie gdzie czekalismy na konsultacje i tamtędy jest przejście na stary budynek nie trzeba wychodzic na zewnątrz .Jeśli masz jakies pytania to pisz jestem na biezaco k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akloj wiem że trudno się czeka. Głowa do góry. Dużo masz za sobą ja dopiero zaczynam tą podróż i ciągle mam nadzieję, że będą to tylko badnaia kontrolne co rok czy co ileś tam. Ja też siedzę jak na szpilkach czekając na ten jod a właśćiwie na diagnostykę po nim, bo ciagle paskudnei się czuję. Prace mam trudną i stresującą boję się do niem wrócić i boję się iść na świadczenie rehabilitacyjne. I to tez mnie męczy. Paskudne te nasze czasy, zdrowie najważniejsze ale trzeba też z czegoś żyć. Przyjade do Gliwic 5.cos rano pójde zobaczyć czy stary budynek otwarty a jak nei pójdę na nowy tak jak mówiłaś. mam nadzieję że pogoda będzie ok bo to grudzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akloj Ja miałam taka sytuacje, ze w scyntygrafii po dużym jodzie, swiecilo mi cos w srodpiersiu za mostkiem. Mialam TK robione i stwierdzono, ze może to być wezel lub resztki grasicy. Minelo pol roku i po diagnostyce sladu nie było już po tym. Jeśli nawet tam cos było (skorupiaczek) to się super jodem leczy:D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akloj3
kurczak dzięki nie mogłam sobie przypomnieć kto miał taką sytuację w tej niedoczynnosci mam problemy z pamiecią koncentracją pocieszyłaś mnie,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiunia nie wiem czy wiesz ale na świadczeniu reh.po3 m-cach pracodawca moze cię zwolnić oczywiście nie musi ale ma takie prawo może spróbuj wrócic do pracy na 2 m-ce a pózniej możesz isć na l-4 na tą samą jednostke chorobową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alkoj niestety wiem dlatego muszę się zebrać i po jodzie wrócić do roboty. Będzie dobrze . Dzięki za info., jak dobrze że jest to forum człowiek może czegoś się dowiedzieć i wygadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
akloj mi na Tk wyszlo przetrwala grasica na scyntygrafi w tym miejscu nie swiecilam tak jak kurczak pisze wrazie to sie bardzo dobrze leczy lekarz mi o tym mowil z gliwic napewno Tk bedzie dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiuniaxxx bylam na swiadczeniu reh. 6 miesiecy i mysle ze w takiej sytuacji pracodawca powinien to zrozumiec ja poszlam do szefa przedstawilam sytuacje choc nie mialam na to ochoty ,jednak dobrze zrobilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutek czy ty miałaś TK klatki pierś. z kontrastem ja mam mieć w styczniu i sięzastanawiam w jakiej pozycji się to odbywa może to głupio brzmi ale wierzcie mi nie chciałabym drugi raz przez to przechodzić miałam TK SPECT musiałam przez 20 min leżec na plecach z rekami wyprostowanymi za głową miły pan powtarzał że jak sie poruszę to powtórka ,ręce drętwiały żołądek podchodził do gardła masakra miał tak ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gutek_
akloj spokojnie nie pielegnujmy stresu Tk mialam szyi i klatki piersiowej z kontrastem trwalo 7 do 10 minut bylam zaskoczona ze tak krotko ,lezalam na plecach rece mialam wzdluz ciala spokojnie sobie lezalam tego badania nie masz co sie bac ja wole TK niz scyntygrafie brrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc mały
witam. kobietki nie wiem co robić bo jak to z moim szczęściem w dzień operacji albo przed dostane okres ? czy to nie będzie przeszkadzało ? była z was któraś w takiej sytuacji ?? z góry dziękuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały gośc ja tak miałam. Dobrze by było abyś kupiła sobie takie majtki jednoraozwe sterylne, u mnie na oddziale ich nie mieli i zastanawiali się czy wpuścić mnie w moich, ale wpuścili. Problem jest po operacji bo jesteś trochę nieprzytona. Więc załóż duża podpaskę bo możesz zostać z nia do wieczora, mi tak pozwoli samej iśc do łazinenki. Wcześniej tylko basen w razie potrzeby, zresztą nei miałam siły sama iść. POtem już sobie radzisz sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co do operacji nie robią przy miesiączce i opryszczce, jestem zdziwiona, że jakiś ośrodek robi, ja miałam opryszczkę przed operacją tarczycy i musiałam czekać na operację 3 dni ( szpital Łódź)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz się przyjmowałam na oddział to powiedz. Ja rozmawiałam z anestezjologiem i powiedziałam że mam miesiączkę, powiedział że to nie jest przeciwwskazanie. A szpital raczej dobry, akademicki w dużym mieście. Oddział specjalizujący się w tarczycach i chirurgi plastycznej dlatego mam śliczna mała bliznę ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do koleżanek bywalczyń Gliwic . Czy po dużym jodzie tj leczniczym robią PET? czy to jest to samo co scyntygrafia? Czy to jest badanie całego ciała. Czytałam ulotkę ale mam wątpliwośći.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy wy stosujecie antykoncepcję hormonalna czy po operacjach nie wolno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asiuniaxxx dziś Asiuniaxxx - czy masz skierowanie na pet, czy tylko pytasz? Bo jest to badanie specjalne (coś jak tomograf z usg, scyntygrafia jednak to co innego, całego ciała). Duży jod i pet są niezależnymi badaniami. Pet przeważnie wtedy, gdy są uzasadnione podejrzenia o przerzuty. Zły wynik dużego jodu nie kwalifikuje od razu na pet. Nie wiem, w jakim kontekście pytasz, ale skoro studiowałaś ulotkę, to znaczy chyba, że masz skierowanie? Jest to badanie ze specjalnym kontrastem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc mały
dziękuje z odpowiedz :) ja będę operowana w Gliwicach to się zobaczy jak do mojego przypadku podejdą . oby sie udało bez zmian bo nie chce tego odciągać w czasie , wole już miec to za sobą . porozmawiam przy najbliższej okazji z chirurgiem i sie wszystko okaże . jeszcze raz dziękuje dziewczyny. Asiuniaxxx a nie zakłądaja cewnika na operacje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mały gość , ja nie miałam zakładanego cewnika. pamiętaj że od obiadu dnia poprzedniego nie możesz już nic jeść i pić się jesteś raczej pusta ;) Gość; mam skierowanie na leczenie radio jodem , nie mam jeszcze żadnego skierowania na badania ale wydaje mi się że, po jodzie będzie jakieś badanie, które ma zdiagnozować czy są przerzuty. I o to mi chodzi. Paskudnie się czuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu nikt nie zrobi ci od razu badania PET jest ono bardzo drogie i robią go gdy TK i scyntygrafia nie są jednoznaczne,czemu dziewczyno nakręcasz się na przerzuty,ja świecę wśródpiersiu i daję jodowi 3 m-ce żeby się z tym rozprawił nie mam wpływu na to co będzie i ty daj spokój z tym czarnowidztwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaa84
Witam! Ehh... wykryto u mnie guzki tarczycy, w sumie ja sama jednego wykryłam i tak to się zaczęło. Endokrynolog wykrył 3 guzki. W lewym płacie duży 2,74cm i około 0.50cm w prawym płacie też koło 0.50 cm. Najgorsze jest to że ten duży jest dość twardy i ukrwiony a z tego co wiem takie guzki nie są fajne :( . We wtorek mam biopsje lekarz powiedział że raczej czeka mnie wycięcie tylko teraz pytanie czy całej tarczycy czy częściowo. Nie wiem co o Tym myśleć martwię się tym dużym twardym i ukrwionym guzkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pamiętajcie jod ma pól roku na to żeby rozprawić z choroba, wiec nie martwcie się na zapas. To ze na początku coś jest nie tak, to nie znaczy ze tak będzie za pól roku. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denerwuje się, od długiego czasu źle się czuje. Osłabienie, bóle w różnych miejscach. Lekarz każe mi czekać na Gliwice i nie robimy żadnych innych badań. Denerwuje się. NIe wiem też jak potraktują mnie w Gliwicach czy będę musiała walczyć o jakieś badania czy oni sami z siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiu spokojnie ja byłam pierwszy raz na jodzie i jestem zadowolona z postawy lekarzy ,po rejestracji jestes wzywana do gabinetu ,przeprowadzany jest bardzo szczegółowy wywiad możesz wypytac sie o wszystko następna taka rozmowa przy wypisie dostaniesz dokładne instrukcje nie nastawiaj sie tylko na uzyskanie informacji w trakcie pobytu wizyty tam trwaja kilka sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiunia My mamy raka tarczycy jedni mają brodawkowaty a inni jak ja pęcherzykowaty.... są jeszcze trzy inne rodzaje ale lepiej o nich nie wspominać. Jod radioaktywny leczy tylko raka tarczycy a scyntygrafia go wykrywa.. PET wykrywa inne raki lepiej ich żeby nie było..... badania na niego nie dają ....chyba ze masz forsę to możesz dla swojego spokoju sobie wykonać to badanie około 6.000 złotych. Ja też czekam na diagnostykę i nie połykam hormonu bo dla mnie nie przysługuje zastrzyk i co mam zrobić nie mam chodów ..... muszę cierpieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Asiuniaxxx - napisałaś: Gość; mam skierowanie na leczenie radio jodem , nie mam jeszcze żadnego skierowania na badania ale wydaje mi się że, po jodzie będzie jakieś badanie, które ma zdiagnozować czy są przerzuty. I o to mi chodzi. Paskudnie się czuję. Asiu, zaraz po tzw. dużym jodzie (przed wypisem do domu) robią ci następujące badania> krew, usg lub scyntygrafia szyi, scyntygrafia całego ciała. Dostajesz wynik do ręki. Dalsze leczenie zależy od tego wyniku, a ważny tu jest wynik wychwytu jodu (czyli czy i gdzie wychwycono zgromadzony jod, mówiąc ogólnie). Nie martw się i nie nakręcaj, będziesz pod dobrą opieką. Wszystkie przez to przechodziłyśmy. O badaniu petem nie myśl nawet, a już na pewno nie ma co się badać na własną rękę, gdyż kontrast pet nie jest taki obojętny dla zdrowia (jak każdy zresztą). PET owszem, przepisują, ale tylko w poważniejszych przypadkach - a my nie chcemy się do nich zaliczać, prawda? Po dużym jodzie, jeżeli jodochwytność jest mniej więcej do 2% (im niżej tym lepiej), dostaniesz do łykania tylko proszeczki i lekarz określi, kiedy masz następne badanie profilaktyczne, czyli tzw. mały jod (trzydniówka). A więc spoko, trzeba myśleć pozytywnie, będzie dobrze, i tego się trzymaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej eweliza co u ciebie czemu nie możesz się zalogować,pozdrawiam,kurczak też się nie odzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×