Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Polecane posty

ja również potwierdzam, ze biopsja nie boli. Oczywiście niektórzy się za bardzo nakręcają i to wyobraźnia nakręca strach ale samo nakłucie jest faktycznie delikatniejsze niż pobieranie krwi. gość kasia kochan jak twoje nastawienie przed biopsją ? bulka jak wyszło badanie i jak wyglądało ? ja nigdy nie robiłam wiec jestem ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem dokładnie o co chodziło w tym badaniu, ale na pewno o zbadanie stanu kosci. Jak poszłam na wizyte to same dziadki siedzieli, tylko ja bylam mloda. Nawet jak lekarka mnie zobaczyła to była zaskoczona co ja tu robie. Musiałam jej wytłumaczyć co nieco, ale i tak miala w komputerze. W kazdym badz razie musiałam zdjąć jeansy i stanik, bo mialy metalowe czesci. Gdyby ich nie było to w ogole nie musiałabym sie rozbierac. Polozylam sie na takiej leżance, a nade mna był skaner. Przeszedł klka razy w ta i z powrotem, narobil zdjęć czy czegos i koniec. Kobitka miala juz na komputerze wyniki, i powiedziała ze według niej to wszystko jest w normie, ale oficjalne wyniki beda za dwa tygodnie. Poza tym nic nowego, wręcz nuda. Gdyby nie to ze musze robic badania krwi i brac tabletki to nic sie nie zmieniło. Faktycznie jak koleżanki pisza, biopsja jest niemila, ale nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
Witaj eweliza :) doczekac sie juz na biopsję nie mogę:) i wlasnie mi sie przypomnialo, że nie zapisalam sie do endo na nfz. zaraz zaczne dzwonic. Niestety okres oczekiwania to ok roku lub wiecej ale i tak sie zapisze, a na razie pojde prywatnie. Teraz chodze na rehabilitacje na kręgosłup, no i chyba zeby mi sie nudziło, babka rehab. zasugerowała mi zbadanie u dermatologa zmian na plecach, bo cos tam wg niej nie wygląda dobrze. Fakt, mam sporo pieprzyków. No niee...... Dzis ide do internisty po recepty, to pokaze jej te pieprzyki na plecach, jak uzna ze trzeba isc do dermatologa to pojde..... Od wrzesnia zaczynam pracę na cały etat, trzęsę się z tego powodu jak barani ogon:) to praca w nowym zawodzie, bo stare szlag trafił, więc mało umiem. Mam miesiąc na uzupełnienie braków, ale i tak nie bedę wiedziała mnostwa rzeczy. Ale ta nowa praca na caly etat oznacza ze trudno mi bedzie brac wolne na badania i wizyty.... to co mam juz umowione to przekladam:) Bulka widzę, że Ty miałas badanie z prawdziwego zdarzenia:) ja tylko wsadzałam przedramię w maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
No to mam wizyte u endo na nfz. Za 9 miesiecy. I tak przyzwoicie.... zatrzymam sobie tę wizytę, a po biopsji i tak pojde prywatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćGOŚĆĆ
Ja jestem zapisana na NFZ do Endo... na kwiecień 2018 roku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
gośćGOŚĆĆ no zarąbiste te terminy na nfz... a w jakim mieście jest tak cudnie? Oczywiście dostałam skierowanie do dermatologa, ale zeby nie było mi zbyt dobrze, to musze iść prywatnie, bo terminy , niby lepsze od terminów do endo, ale tez nieciekawe. Prywatnie ide juz jutro (w środę) na obejrzenie znamion dermatoskopem. A za tydzień biopsja! Jednak zaraz po niej wyjezdzam nad morze i nie wiem, czy dr Kubicki zgadza się udzielić informacji o wynikach mailem lub telefonicznie? Sam dzwoni jak wyjdzie źle? Odbior podobno mam w lecznicy u Dr Brankowskiej ale nie na Mokotowie (tam gdzie robię biopsję), tylko na Jana Pawła, więc chyba rejestratorka będzie mi je przekazywała. Podadzą mi wynik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość kasia ja też mam sporo pieprzyków, wszędzie. . mam nadzieję ze ta pani cie nie wystraszyła i jutro idziesz spokojnie dodermatologa. koniecznie daj znać po wizycie jak było, a jesli chodzi o odbiór biopsji to chyba tylko osobiscie, wydaje mi sie ze chyba nie podają tel no ale mozesz to ugadać z lekarzem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweliza
gość kasia jak wizyta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć koleżanki, jadę do Gliwic w przyszłym tygodniu, na kontrole po leczeniu brodawczaka. Tydzień temu dostałam zapalenia piersi jest jakiś guzek itp. Czy w Gliwicach moga sie tym tez zająć? zrobić jakieś badnia itd. Dzięki Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
hej eweliza troche mnie przestraszyła:) bo faktycznie mam duzo zmian barwnikowych. Ale ufffff, dermatolog obejrzał wszystkie dermoskopem, sa rożnego pochodzenia, ale ani jeden nie jest podejrzany:) natomiast ze względu na fototyp - mam pomiędzy celtyckim a północnoeuropejskim, boli mnie skóra od słońca - mam bezwzględnie latem smarować się blokerem, nawet jak jestem w pomieszczeniu, a nie tylko na czas długiego przebywania na słońcu. No i za rok powtórka:) A w środę wreszcie biopsja, ufffff. Nie znoszę tej niepewności. Wyniki są chyba po tygodniu, jesli sie nie zgodzą na podanie mi wyniku to poznam go dopiero po 3 tygodniach, bo wyjezdzam..... okropne będzie to czekanie. Asiuniaxxx witaj! Niestety ja nie mam wiedzy jak to jest w Gliwicach, ale moze ktos kto wie zajrzy tu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich. Mam pytanie może któraś się orientuje, niedawno miałam biopsję tarczycy i pod słyszałam że mam torbiel 2,8cm... ciekawa jestem co z nią zrobią? Pani dr ma zadzwonić, i umówić wizytę jak będzie wynik biopsji, tyle wiem a nerwy mnie zjedzą... Proszę napisać, jeżeli ktoś wie z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jest tu ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to kwestia indywidualna. zależy co lekarz zobaczył w USG. tu nei jednej odpowiedzi. czkaj spokojnie na wizytę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasia0325
witajcie: oto opis usg płat prawy 51x15x16=6,5 ml płat lewy 49x16x16=6,9ml cieśń poszerzona na zmianie do 10mm widoczne liczne zmiany ogniskowe gruczołu: 1 na granicy cieśni i prawego płata lito-płynowa zmiana ogniskowa o mieszanym unaczynieniu z przewagą obwodowego wielkości 17x10x22mm 2 również na tej granicy zmiana ogniskowa hypoehogenna, niejednorodna ze zwapnieniami w sowim obrębie wielkości 6x5 mm 3. w biegunie dolnym płata prawego zmiana izoechogenna niejednorodna ze zwapnieniami i obwodowym unaczynieniu wielkości 10x8x9mm 4. w centralnej części płata prawego torbiel koloidowa 3mm oraz torbiel prosta 1,5mm 5. w płacie lewym trzy torbiele koloidowe wielkości od 3 do 8x4mm Nie stwierdzono patologicznych wężłów chłonnych w otoczeniu tarczycy Hormony ok. dzisiaj wręczono mężowi kartę onko.Ja jestem hashimotką a ten wynik jest dla mnie abstrakcją. Pomożecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
witajcie wszyscy eweliza własnie wrocilam z biopsji u dr Kubickiego. Wbił igłę, pogrzebał:) Dałam mu do obejrzenia wyniki badań, które robiłam na kartę onkologiczną - powiedział, żebym o tym zapomniała, że tych wyników nie ma:) Teraz bedę czekać na wyniki. Będę juz za tydzień, a ja ich nie odbiorę.... nie ma mozliwości odebrania ich inaczej jak tylko osobiscie. Ani telefonicznie nie podadza mi wyniku ani mailem. No trudno, dowiem sie za 3 tygodnie.... Stasia0325 podejrzane guzki w obrazie USG, czyli takie, którym nalezy zrobić biopsję to guzki hypoechogenne, lite, lito-płynowe, ze zwapnieniami i ze zmianami w unaczynieniu, lite. Torbiele natomiast sa zwykłymi niegroznymi torbielkami. Twojemu mężowi po prostu należy się biopsja tych guzków. Mogą one być zupełnie zwykłe, ale trzeba je sprawdzic wlasnie ze względu na wystepowanie wyzej napisanych cech. To, ze nie ma powiekszonych wezlow to bardzo ok, jednak wezly wcale nie musza byc pwiekszone jesli guzek jest rakiem. Ja tez mialam zalozona kartę onko, zglosiłam się do szpitala, ktory realizuj***adania z karty onko, jednak biopsja, ktora mi zrobili nie nadaje się do niczego. Kartę mi zamkneli i biopsji nie powtorzyli, mimo ze powinni. Sama mam sobie powtorzyc. W zwiazku z tym nie polecam przychodni onko w szpitalu na Madalinskiego w Wawie. Dzis wiec zrobiłam biopsję prywatnie, u dr Kubickiego, jego badania są praktycznie ostateczne, po nim nikt juz nie sprawdza, bo to on jest od sprawdzania po innych:). Wybierzcie więc dobry ośrodek (dobrego patomorfologa) do biopsji. Karta umozliwi Wam zrobienie tego szybciej. Ciekawa jestem, ile guzków nakłuja Twojemu mezowi. Odezwij się jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasia0325
Małżonek miał już biopsję tej dużej torbieli.Zciągnęli z niej wszystko ale po kilku dniach odnowiła się większa.Była tylko krew. W czerwcu było usg i tych zmian w prawym płacie nie było, tylko ta torbiel w cieśni i torbielki na lewym płacie. Endo twierdzi,że niemożliwe aby pojawiły się w dwa miesiące i zdążyły zwapnieć.We wtorek idziemy do niej już na kartę/ mnie leczy od kilku lat na NFZ/ biopsję ponoć trzech guzków będzie robił najlepszy"biopsista" w Gdańsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zależności od wyglądu ognisk (guzków) w USG opisujemy je jako: normoechogeniczne (podobne do reszty miąższu) inaczej izoechogeniczne hypoechogeniczne (hipoechogeniczne - mniej odbijające ultradźwięki niż reszta miąższu) hyperechogeniczne (hiperechogeniczne - bardziej odbijające ultradźwięki). Uwierz, Szanowny Pacjencie – że nie ma różnicy pomiędzy 5 a 9 guzkami i nie ma nawet po co ich liczyć – świadczy to o wieloguzkowej budowie tarczycy o czym w rozdziale o guzkach tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasia0325
Mam rozumieć, że głupotą jest nakuwać trzy guzki?? Mam niedouczonego lekarza? Ja ich nie liczę, martwi mnie tempo przyrostu, chcę mieć zdrowego męża!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tylko do poczytania, bez urazy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość kasia kochana powiedz mi czy kub... pobrał materiał z jednego guzka czy sam popatrzył sobie w usg i wybrał guza ? Mówił ci coś jeszcze ? mam nadzieję ze bedzie wszystko ok i bedziesz wiedziała co tam masz. szkoda ze tak długo bedziesz czekac w niepewności na wyniki ale odpoczynek też ważny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćGośćć
Witam wszystkich :)mam pytanie , na usg wyszło mi przewlekłe zapalenie tarczycy z ogniskami, myślałam że to hasimoto, ale hormony mam w normie Pomóżcie, co to może być?pozdrawiam i proszę o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasia0325
Hashi, może przebiegać z nadczynnością, niedoczynnością lub z dobrymi hormonami. Były badane przeciwciała? Mówią,że biopsja najlepiej diagnozuje japońca.Ja się "przyjaźnię " ze skośnookim już dziewiąty rok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
eweliza bylo tak: popatrzył na usg, prawa strona ok (mam tam guzki, ale normalne), w lewym wlasnie ten sam guzek podejrzany do naklucia. Po raz pierwszy miałam biopsje przeprowadzona ze skrzywioną szyją:) sam przekręcił mi głowę na prawo, zeby dobrac sie do guzka. Z pierwszej biopsji sprzed lat wiem, ze to guzek trudno dostępny, nie na wierzchu, tylko jakby od spodu. Podziubał mi tego guzka naprawdę solidnie. Powiedział, że jego zadaniem jest udowodnić, że jestem zdrowa:) i mam zapomnieć o poprzednim badaniu (tym z Madalinskiego), bo jest bezwartościowe. I przykazał mi koniecznie stawić się z wynikami od niego u endokrynologa i on bedzie decydował co dalej (nie wyjasnił, dlaczego. Ja podejrzewam, ze, tak jak mowili mi wczesniej lekarze, ze tarczycę i tak musze wyciać). Nawet wskazał mi tych endokrynologów (wczesniej zapytał, czy mam stałego endo - a nie mam teraz). Powiem Ci, ze juz sie oswoiłam z myslą, ze pozegnam swoją tarczycę.... Teraz jedziemy hurrra! i mam nadzieję na wczasach nie rozmyślać o wynikach:) Odbiorę je dopiero 29 sierpnia po pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czy powiększona tarczyca, bez pomocy lekarza, może się sama zmniejszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po operacji 23 lata, guz lewego płata tarczycy. Teraz okazało się, że mam guza na prawym, w przyszłym tyg. mam usg potem będę miała biopsję. Szukam endokrynologa w Warszawie, który poprowadziłby mnie razem z ewentualną operacją i to najchętniej na NFZ ( jeszcze koszty prywatnych wizyt lek., usg i biopsji są do przeżycia ale operacja 5tyś zł to już jest ból ). Czy macie jakieś namiary?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Kasia
MadaGar niestwety na NFZ nie umiem pomoc, terminy w Wawie sa koszmarne. Ja tez szukam sobie endo na NFZ i znalazlam najwczesniej na marzec 2017, na Bemowie:) Biopsje teraz robilam u dr Kubickiego i on wskazał mi endo, do ktorych ew moge pojsc, ale oni sa dostepni prywatnie: Ci pracujący w przychodni endokrynologicznej dr Brankowska na Jana Pawła II - jedna z nich to Ewa Drozd, drugiej nie pamiętam, ale jest na stronie i wydaje mi sie, że ona przyjmuje w szpitalu bielańskim na Cegłowskiej na nfz (chyba info o tym tez jest na stronie, albo na znanym lekarzu). Mam zamiar teraz z odebranym wynikiem pojsc prywatnie do endo, skierowanie na operacje i tak prywatnie moze wypisac, a operacje mozna zrobic na nfz gdzie się chce. Moze jeszcze ktoś coś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćGOŚĆĆ
do Stasia0325 anty PG 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×