Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość maliszenka

skurcze

Polecane posty

Gość maliszenka

czesc. Czy ktoś wie jak wywołac skurcze porodowe? Nie urodziłam w terminie i w czwartek ide do szpitala, nie chce miec cesarki... pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia2006
HEY MALISZENKA. NIE KONIECZNA BęDZIE OD RAZU CESARKA, MI PORóD TEż WYWOłYWALI, BO NIE MIAłAM SKURCZY. NAJPIERW DOSTAłAM ZASTRZYK DOMIEśNIOWY/W POśLADEK-NIC PRZYJEMNEGO/, KTóRY MIAł SPOWODOWAć SKURCZE, NIE PANIKUJ NA PEWNO BęDZIE DOBRZE. LEKARZE NAJPIERW PRóBUJą WSZELKICH SPOSOBóW ABY KOBIETA URODZIAł SIłAMI NATURY .NIE WIEM JAK JEST W TWOIM SZPITALU, ALE JA PO TYM ZASTRZYKU TRAFIłAM NA PORODóWKę POD KROPLóWKę I CZEKAłAM Aż SIę ZACZNIE. NIE MASZ SIę CO MARTWIć PODCZAS LEżENIA MASZ CAłY CZS PODłąCZONY KARTOGRAF BADAJąCY TęTNO TWEGO DZIECIąTKA. JEZELI ONO ZANIKA BąDź JEST ZBYT DłUGI OKRESOCZEKIWANIA NA DZIECKO PO TERMINIE DOPIERO WTEDY LEKARZE PODEJMUJą DECYZJę O CESARCE. WALCZ śMIAłO O SWOJE PRAWA I BąDź DZIELNA. POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliszenka
Czesc. Dzieki Kamcia 2006 za odpisanie. Troche mnie pocieszyłas, bo szczerze mówiąc boje sie też że wezmą mnie do szpitala i będą tak długo czekac aż zaczne rodzić. A więc spędzę tam mnóstwo czasu... A nikt nie lubi leżeć w szpitalu. A możesz mi jeszcze napisać jak Ty poczułaś pierwsze skurcze? W jakich okolicach... boje się ,że ich nie rozpoznam... POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 8
kurcze... jak to czytam to przeraża mnie sama myśl że kiedyś będe w ciazy i że bede musiała rodzić...panicznie sie boje..Mam juz 26 lat..więc niedługo pewnie przyjdzie na mnie pora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia2006
DROGA MALISZENKO TO NIC INNEGO JAK POCZUCIE SKURCZY, KTóRE CIąGNą OD BRZUCHA W Dół/ PODOBNIE JEST PRZY MIESIąCZCE TYLKO Są SILNIEJSZE/ JEST TAKA ZASADA JEżELI MIAłAś PRZED ZAJśCIEM W CIążę OBFITE I BOLESNE MIESIąSZKI OBJAWY PRZEDPORODOWE Są PODOBNE TYLKO JAK JUż WSPOMNIAłM SILNIEJSZE. JEżELI MIESIąCZKA PRZECHODZIłA SPOKOJNIE PORóD TAKżE MOżE BYć LEKKI ALE TO TAKżE ZALEżY OD BUDOWY MIEDNICY. POWIEM CI JEDNO MIMO TEGO BóLU WARTO JEST SIę POMęCZYć DLA TAKIEGO SZCZęśCIA. MIMO TO żE OSTTNIO RODZIłAM PRAWIE TRZY LATA TEMU/23.06.2003/ WSZYSTKO PAMIęTAM DO DZIś. A PRZYGOTOWANIE DO PORODU NIE ZALEżY TYLKO OD SKURCZY ALE I PRZYGOTOWANIA MACICY DO POCZęCIA I ROZWARCIA. jA WłAśNIE MIESIąC TEMU PORONIłAM DRUGIE DZIECKO BYłAM W 19 TY.CIążY, ZA Pół ROKU STARAM SIE O NASTęPNE/ZALENIA LEKARZA/ALE TRZYMAM KCIUKI ZA CIEBIE. A TAK W OGóLE KTóRY TO TYDZIE ń.ODP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, to ja mam ten sam problemik co ty!! Wczoraj miałam termin porodu i nic!! Byłam u lekarki, która powiedziała, ze malenstwo juz jest bardzo wcisniete w kanał praktycznie zmiażdzył juz tą całą szyjkę czy jak t o sie profesjonalnie nazywa, wód juz mam mało i jeżeli nie urodze do czwartku to mam sie zgłosic do szpitala na KTG i tam ocenią czy mnie juz zostawia do porodu czy tez jeszcze bede mogła wyjść. A najgorsze własnie to, że nie mam tych cholernych skurczy, ani rozwarcia!!! W ostateczności powiedziała lekarka, że podłączą mnie do kroplówki i spowodują, że mogą się pojawić. Jak to okresliła mam leniwą macicę!! Pytałam sie czym moge sprowokować skurcze to powiedziała, że mam sobie polatać po schodach ale juz tak robiłam i nic!! Także spróbuje jeszcze metody sprzątania całego mieszkanka, moze to mnie ruszy. Moja mama powiedziała, ze u niej to podziałało i urodziła jeszcze przed terminem!!! Podobno mówią, że współżycie z partnerem przyspiesza poród ale pytałam lekarki o to i odpowiedziała, że owszem aczkolwiek osoby które to robia nie powinny sie tym chwalic z uwagi na fakt, ze w momencie kiedy pojawi sie rozwarcie, może dojść do zakażenia wód płodowych, np drobna bakteryjka (wszak nawet jak jest pełna higiena w domu to skąd wiadomo, że w samej wodzie podczas kąpieli nie ma bakterii) i dopiero wtedy może to zagrażac dla malenstwa poniewaz moze wywolać zapalenie płuc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliszenka
No ja miałam raczej bolesne miesiączki, ale bolał mnie wtedy kregosłup. Czy to znaczy,że teraz tez bedzie mnie bolał kregosłup? Bo mnie czasem boli i to cholernie, ale to juz tak od tygodnia i nic. Jutro mi sie konczy 41 tydzień. Podobno rozwarcie już mam... A co do latania po schodach to ja latam na okrągło bo mieszkam na piętrze w domku i latam otwierac drzwi bo na dole mieszka chorta ciocia do której naprawde czesto ktos przychodzi... więc latania mam dość. Sprzatam też nie mało... ale skurcze nie przychodzą... no i partner się stara- bo też mi tak poradził lekarz. Jem też banany bo podobno wywołuja skurcze... Malutka? A Ty skad jestes? Bo ja z Rybnika i też ide jutro do szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia2006
MALISZENKA MOżESZ SIę SPODZIEWAć, żE JEDNą Z PRZYCZYN OKOłOPORODOWYCH JEST SILNY BóL KRęGOSłUPA. ODEZWIJ SIę JAK BęDZIESZ PO WSZYSTKIM I DOJDZIESZ DO SIEBIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z Bytomia a będę rodzić w Rudzie Śl. a ty???? Mówicie banany pomagają??? To chyba z kg kupię!!:)) A ja właśnie skonczyłam sprzatanie, odkurzanie, mycie podłog, kurze itp. Teraz lece do moich rodziców na obiadek bo zapraszają a ostatnio coś sama nie lubię gotować, a przy okazji zaliczę 7 pięterek po schodach!!:))) A po obiadku też polatam parę razy!!:)) Mówisz maliszenka ze nie oszczędzasz męża??? Bo ja mam od wczorajszej wizyty opór czy spróbować czy nie spróbować z mężusiem!! Może jednak tak zrobimy???:)) A też właśnie słyszałam ze sperma pomaga ale chyba nie wszystkim!!!:))) Już tez nie wiem czego probować a nie chce specjalnie zeby mi kroplówki dawali!! Najbardziej to wkurza mnie to, że moja matka już panikę sieje i tym samym sprawia, że ja też się denerwuje!! Z a to małżonek jest twardy i nic go nie rusza, moje narzekanie, czy płacz ze maluszkowi cos sie moze stac!! Chociaż może ci pocieszę, podobno jak jest pełnia to rodzą się dzieciaczki, także akurat w sobotę przypada taka nocka więc miejmy nadzieje, ze tak się stanie choć wolę wczesniej zeby to nastąpiło!!:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos wam powiem
od razu mowie ze jestem przyjacielsko nastawiona chce pomoc , goraca prestrzec, dziewczyny ! wezcie wiekszy nacisk polozcie na swoich lekarzy prowadzacych,blagam was, ja jestem moze przeczulona na tym punkcie z tego wzgledu iz lezalam z dzieckiem na oiomie (patologia noworodka) i tam wiele bylo przypadkow przenoszonych ciaz-efektem czego byly to dzieci urodzone z niedotlenieniem mozgu, z roznym stopniem uposledzenia ,niestety nwet z takim najciezszym, dobrze zylam z pielegniarkami i bardzo przezywalam te przypadki, plakalam , moj nawet raz sie poplakal,odwracalam glowe jak przechodzilam obok boksu gdzielezalo takie jedno dziecko-niestetty-roslinka:( a ja mieszkalam w hoteliku i mama tej dziewczynki u ktorej brak bylo jakichkolwiek czynnosci zyciowych mieszkala ze mna w tym hoteliku , ale nicnie mowila , byla w ciezkiej depresji , codziennie byl u niej psycholog, No wlasnie i dokoncze-rozmawialam sobie po nicach z pielegniarkami jak wstawalam do karmienia i pytalam "DLACZEGO??!"" :( i odpowiedz byla "" nooo , jakis b.madry lekarz -dziewczyna chodzila 42 t w ciazy,,, dziecko sie poddusilo .." itp..... dla mnie to byla tragedia tym bardziej ze zauwazylam ze osoby byly raczej ubogie:( i tak sobie pomyslalam-ze moze gdyby po prostu polegaly na jakims panstwowym lekarzu ktory wlasnie olewal ze nic sie nie dzieje -to do domu, i moje osobiste zdanie-gdybym chodzila prywatnie i juz bylby czas-nigdy nie pozwolilabym odeslac sie do domu! powodzenia dziewczyny-przemyslcie to i naprawde , potrzasnijcie tymi lekarzami-niech sie ockna !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliszenka
No to teraz sie przestraszyłam...mam koniec 40 tygodnia i mam nadzieje ze dzidzi nic nie jest bo chyba sie załamie... ok to odezwe sie jak urodze. Malutka ja rodze w rybniku. A w bytomiu to kiedys mieszkałam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj,to też się troszkę przeraziłam nie na żarty!! Co prawda narazie mam 1 dzien spóźnienia i jestem jednak dobrej myśli,bynajmniej staram się bo od tego to chyba można by było oszaleć!! Martwi mnie to,ze tych wód malo i główka jestjuz w kanale ale jakby było tak źle to wysłałaby mnie wczoraj do szpitala!! A poza tym to chodzę prywatnie do lekarki i naprawde odpukac i nie zapeszając jest osobą która bardzo przejmuje sie pacjentem!!!! I kropki nad \"I\" by nie postawiła gdyby nie sprawdziła,ze wszystko ok!!! Także mam nadzieje, że się nie zawiodę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj,to też się troszkę przeraziłam nie na żarty!! Co prawda narazie mam 1 dzien spóźnienia i jestem jednak dobrej myśli,bynajmniej staram się bo od tego to chyba można by było oszaleć!! Martwi mnie to,ze tych wód malo i główka jestjuz w kanale ale jakby było tak źle to wysłałaby mnie wczoraj do szpitala!! A poza tym to chodzę prywatnie do lekarki i naprawde odpukac i nie zapeszając jest osobą która bardzo przejmuje sie pacjentem!!!! I kropki nad \"I\" by nie postawiła gdyby nie sprawdziła,ze wszystko ok!!! Także mam nadzieje, że się nie zawiodę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie dziewzyny
tylko miejcie reke na pulsie , to WY jestescie w ciazy i to WASZE dzieci a lekarze czesto postepuja rutynowo i czesto ich ta rutyna gubi a potem wymyslaja miliony powodow czemu stalo sie tak a nie inaczej-tyle ze nigdy nie przyznaja sie ze ciaza byla po prostu przenoszona ! ale spokojnie bo moze tez tak byc ze pomylka w obliczeniach itp,ale jesli trwaloby to dluzej niz 3-4 dni ja ,ale mowie ja w zyciu nie siedzialabym w domu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też październik
hmm tez sie przerazilam poniewaz w kolejnych dwoch wizytach u lekarza prywatnego zmienil mi sie termin o trzy dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia2006
MALUTKA 78 MIEJ SIE NA BACZNOśCI. JA RODZIłAM NA SUCHO BO WODY ODESZłY MI WSZYSTKIE NARAZ,SYNEK URODZIł SIę TOCHE SINY ALE ZDROWY A JEZELI TY JUZ MASZ MAłO WóD PłODOWYCH TO DBAJ O TO żEBY TWOJEJ DZIDZI NIC SIę NIE STAłO. A Z TYM SEKSEM TO RZECZYWIśCIE WSPOMAGA. JA Z MOIM OBECNYM MężEM KOCHALIśMY SIE, A JUZ NA DRUGI DZIEń TRAFIłAM DO SZPITALA/LEKKIE SKURCZE, KTóRE POTEM USTAłY I DLATEGO WYWOłYWALI MI PORóD/ NIEKTóRZY UWAżAJą Iż W TYM OKRESIE NALżY ZACHOWAC OSTROżNOść. CHODZI GłóWNIE O STOSOWANIE PREZERWATYWY/MIMO TO żE JEST SIę W CIążY/ RYZYKO JEST TAKIE żE TO PłODU MOżE DOSTAć SIę BAKTERIA, CO MOżE, ALE NIE MUSI SPOWODOWąC ZAKAżENIE . TRZYMAJCIE SIę CIEPłO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliszenka
Witam, a raczej witamy... juz urodziłam. MAM SYNA. Wywołali mi porod i rodziłam 8 godzin. Jest cały i zdrowy. Wazy az 4320. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez ja tez
no wlasnie tego tematu szukalam, czy to normalne ze lekarz kaze przyjsc tydzien po terminie ? chyba nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamcia2006
MALISZENKA GRATULACJE Z MOJEJ STRONY I CO CHYBA NIE BYłO Aż TAK STRASZNIE JAK TO SIE CI WYDAWAłO? POZDRAWIAM@!!! ....................................................................................... NIE MOżESZ SOBIE POZWALAć NA ROZKAZY ZE STRONY TWOJEGO LEKARZA,WALCZ O SWOJE PRAWA. JEZELI PODCZAS WIZYTY POWIEDZIAł CI ZE WSZYSTKO JEST OK. TO NIE MASZ C.O SIE TYM MARTWIć. CHYBA żE źLE SIE CZUJESZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×