Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość fujitsu_

Jaki prezent na chrzest dla dziewczynki? Wybierzecie...

Polecane posty

Gość fujitsu_

Jestem młodą osobą i dopiero skończyłam staż wiec z pieniędzmi licho. Myślałam, żeby dać małej kolczyki + album +100zł Wyczytałam też o leżaczkach, nosidełku, huśtawce, ciuszku...dobry pomysł czy nie pasuje na chrzest?? Dodam, że mała ma starszą siostrzyczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gusia 1
my mielismy chrzest w zeszlym miesiacu i goscie chcieli dawac lancuszki, branzoletki itp. ale my stwierdzilismy ze to dla nas bez sensu bo przeciez to bedzie lezalo dosc dlugo zanim dziecko zalozy, wymyslelismy ze chcemy pieniadze i chodzimy z mala na basen, a jakies pierdoly w tym stylu dadza na roczek albo chrzest :)) ale oczywiscie kazdy ma inne zdanie.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, skoro mała ma starszą siostrę, to ciuchów na bank nie potrzebuje. Co do innych zabawek - to już musisz sama stwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w lutym byłam chrzestna i kupiłam złoty łancuszek, ale taki który będzie mozna nosić za kilka lat:) delikatny i krótki a nie jakiś długi jak to kiedyś były:) No a teraz znowu będę chrzestną (coś mam szczęście w tym roku:D) i się zastanawiam co dać, bo już niestety nie mam tyle kasy:( bo oprócz prezentu u nas w rodzinie to chrzestna ubiera dziecko to chrztu a takie ubranko też kosztuje:( więc się zastanawiam też nad prezentem ale już teraz to nie mam pomysłu co kupić... więc może też skorzystam z waszych propozycji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uważam, że rzeczy typu: lezaczek, chodzik, huśtawka, komplet pościeli, duże maskotki, fajne ubranka zawsze się przydają. Ja na chrzest mojej siostrzenicy kupiłam przepiękny dres i karuzelę nad łóżeczko. Wiem, że na karuzelę może być za późno, ale moja siostrzenica podczas chrztu miała zaledwie 2 m-ce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujitsu_
Mała będzie miała 2m-ce :) Znajomi mi powiedzieli, że leżaczki, bujak czy huśtawka to bardziej na roczek i że na chrzest powinnam kupic dziecku pamiątke.... Łańcuszek? Widziałam raz taką malutką dziewczynke ze złotą bransoleteczką - ale to słodko wygądało!! Myśle, że kolczyczki będą fajne - takie maleńkie delikatne wkrętki złote z np. cyrkonią jak myślicie? Do tego może dołożę album i może kasę... zależy bo to daleko i na dojazd też musze wydać 200zł. Wszystko z ostatniej stażowskiej wypłaty :( tj. 450zł... na wakacje nic nie zostanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie kolczyki nie są dobrym prezentem, bo nie wszyscy chca przebijac dziecku uszy. Chyba, że akurat ci konkretni rodzice chcą. Jestem przeciwniczka pieniędzy, bo to ma być prezent dla dziecka a nie pieniądze dla rodziców. Chyba, że zbierzecie sie w więcej osób i kupicie jakieś papiery wartościowe. Karuzelka, jeździk, ciuszki - to dobry pomysł. Nawet jeżeli dziecko ma starsze rodzeństwo to i tak fajnie, żeby miało coś nowego. Można umówic sie z innymi gośćmi i kupic większy prezent np. fotelik. Troche będzie muisał poczekać, ale na pewno będzie mile widziany i długo używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akurat leżaczek czy huśtawka ,mam na myśli wolnostojacą sa do roku,jeśli nie mają po starszym dziecku to super sprawa,ja dostałąm leżaczek i byłam bardzo zadowolona.acha z leżaczków mozna korzystac od urodzenia(ja całkiem niepotrzebnie korzystałam dopiero po 3m-cu),patrzecie aby było siedzisko regulowane no i pasy,bo taki pól roczny bobas to bedzie już próbował sie zsuwac.ja do listy mogłabym dodać jeszcze krzesełko do karmienia-bardzo praktyczna rzecz,a łanc=uszki i wszelka bizuterię niech kupią dziadki albo wy na komunie gdy dziecko bedzie to już mogło założyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Denka
Jeśli nie masz kasy nie wysilaj się na drogie prezenty. Kup album i pościel, albo coś w tym stylu. Łańcuszek pewnie kupi chrzestna. Kolczyków bym nie polecała, jestem przeciwniczką przebijanie uszu małym dzieciom, a bez sensu kupować cos na czego założenie trzeba by czekać parenaście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujitsu_
JA JESTEM CHRZESTNĄ nie jako gość :) Powiem dokładnie - idę jako chrzestna na chrzest do kuzyna z którym nie widziałam sie dobre 10 LAT. Nie mam pojęcia co mają czego nie mają (mają już starszą córeczkę chyba ma 2 latka) Nie mam kontaktu z rodzina z tamtych stron (drugi koniec polski), jego żony nie widziałam nigdy na oczy więc cieżko mi się z kimkolwiek tam umówić na prezent albo podpytać bo nie mam kogo tak naprawdę :( Wiem tylko, że nie chce dać samych pieniedzy tylko jakąś pamiątkę.. Mówicie, że kolczyki nie bardzo?? Moim zdaniem kolczyki mała nosiłaby za niedługo a np. łańcuszek czy pierścionek to juz gorzej bo wiadomo za pare czy parenaście lat moda sie zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Mała miała chrzest miesiąc temu, miała wtedy 6 tyg. i dostała matę edukacyjną, komplet pościeli do wóżka, kocyk ,karuzelkę nad łóżeczko, i przepięknego ręćznie robionego aniołka do powwieszenia. Jeśli chodzi o rzeczy które wcześniej wymieniały dziewczyny to akurat leżeczek już miałam ale jeśli nie mają to akurat jest moim zdaniem rewelacyjny i przydatny prezent. Jeśli wolisz jednak jakąś pamiątkę to może coś takiego: http://www.allegro.pl/item104206163_srebrna_grzechotka_na_chrzest_upominek_gratis_.html http://www.allegro.pl/item104481593_srebrny_smoczek_rozne_wzory_do_wyboru_.html Jednak jeśli już wybierzesz jakiś prezent ja bym na wszelki wypadek zadzwoniłą wcześniej do rodziców i zapytała czy Mała jużtego nie ma. U nas była taka sytuacja, że zarówno chrzestny jak i chrzestna upatrzyli sobie na prezent maty edukacyjne, na szczęście chrzestna przed kupnem zadzwoniłą się spytać czy przypadkiem takiej nie mamy i dzięki teu nie dostaliśmy dwóch. U nas chrzestna kupuje szatkę do chrztu, nie ubranko tylko taką białą narzutkę, coś w tym stylu: nhttp://www.allegro.pl/item103690595_piekna_zloty_napis_szatka_do_chrztu_nowa_tanio.html natomiast chrzestny świecę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujitsu_
Widzę, że faktycznie dużo prezentów typu mata, karuzela... Słonko troche mi głupi tak dzwonić i pytać... ale o co zapytać czy czegoś nie potrzebują?? tak wprost? Oprócz tej rozmowy telefonicznej co poprosili mnie żebym została chrzestną to nie rozmawialiśmy ponad 10 lat :o źle sie z tym czuje powinni na chcrzetnych wybrać bliższe im osoby a przynajmniej tak mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam ten problem tyle ze chodzi o chlopca 1,5 miesiecznego. przede wszystkim chcialam kupic szatke z kapturkiem, taka pelerynke, bo te \"chustki do nosa\" jakwygladaja dostepne w sklepaach \"szatki\" to lipa... mam malo czasu...moze dam do uszycia-pol godziny roboty w sumie.. myslalam o albumiku do wklejania zdjec i robienia wpisow a takze o karuzelce na lozeczko.lancuszki to troche lipa, dziecko zanim zacznie potrzebowac troche minie czasu...hm.. jest zagwozdka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu ja bym z pytaniem wprost chyba nie ryzykowała, bo nie wiadomo co wymyślą , chyba że to ludzie na poziomie i wiedzą jaką masz sytuację. Może poproś żeby podali Ci kilka ewentualnych przedmiotów w różnych cenach a Ty wybierzesz sobie taki na jaki Cię stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maliszenka
czesc Ja jestem własnie w ciąży. Jutro jade rodzić(wywołanie porodu). Jako matka mysle ze najlepszym prezentem na chrzest jest poprostu cos dla dziecka typu:pościel, zabawki, huśtawka... cos co bedzie przydatne a mama na pewno sama tego nie kupi badz jest przydatne bo sie szybko zuzywa. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujitsu_
Ta ramka to też dobry pomysł :) hmmmm ale mam dylemat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujitsu_
Maliszenko wszystkiego dobrego!!!!!!!!!!!! Zdrówka dla ciebie i maluszka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może pościel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nie kolczyki
! przeciez nie kazdy nosi kolczyki ja bym nie wiedziala, co zrobic, bo nawet w rodzinie blizszej i dalszej nie ma komu oddac tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 11111111
ten pomysł z ramką bardzo mi się spodobał,wygrawerować dedykacje z datą i pamiątka na całe życie,pomyśl o tym,to orginalny pomysł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujitsu_
Pościel też bardzo ładna !!! Dziewczyny ja byłam w 100% za kolczykami a teraz zwątpiłam :o Ewelu - ten pomysł z ramką bardzo fajny tylko co by tam wygrawerować?? Imię (nie znam imienia :o) , datę chrztu i coś ode mnie chyba co?tylko CO? Coś miłego... :) I gdzie ja taką srebrną ramke kupię - myśle o takiej prawdziwej ze srebra, może chodzi poprostu o kolor srebrny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nie kolczyki
mozesz kupic ramke, a u jubilera zamowic srebrna blaszke z czyms w stylu: Pamiątka Chrztu Świętego data twoj podpis - ciocia ....... (na ten przyklad) i poprosic, zeby blaszke przyklejono/przynitowano/przywiercono do ramki (ale jestem przeciwna kolczykom - naprawde - niedlugo rodze coreczke i mam nadzieje, ze nikt nie wpadnie na cos takiego, bo nawet bym sie nie umiala usmiechnac - nie mam zamiaru przeklowac corce uszu i ani ja, ani nikt z mojej rodziny blizszej i dalszej kolczykow nie nosi.... piszesz, ze nie masz kontaktu z kuzynem - a wiesz, czy ktos u nich nosi kolczyki i czy maja w ogole zamiar dziecku uszy przebijac?) pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale nie kolczyki
przekłuwać - miało być oczywiście przepraszam za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujitsu_
Wiem tylko, że starsza dostała właśnie kolczyki i nosi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jupi jupiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujitsu_
NO I BUUUMMMM !!!!!!!!!!!! Rozmawiałam telefonicznie z mamą małej i powiedziała mi, że NIC NIE POTRZEBUJĄ BO WSZYSTKO JEST :( :( Tak więc upatrzony bujaczek i mata edukacjna papa :( Teraz to naprawdę mam problem odezwijcie się proszę jeszcze kochane 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 111111
no to zostaje jakas rzecz pamiatkowa(obstawiałabym ta ramkę) albo kolczyki skoro starsza córka nosi to pewnie i młodszej przekłują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tamaraa
A czemu leżaczek i mata papa?? To, że mają wszystko nie oznacza, że mają matę czy leżaczek, to oznacza, że mają wszystko co im potrzeba, a może wcześniej nie wpadli na pomysł leżaczka. Widzę, że jesteś za prezentem pamiątkowym to może rzeczywiście jakią łańcuszek i pościel, ja nadal nie popieram kolczyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fujitsu_
Tamaro stwierdziłam, że odpada bo boję się coś zdublować... Taka pościel może też fajna i zawsze sie przyda :) plus coś tylko co :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramka posrebrzana. Ramkę można kupić w lepszym sklepie jubilerskim. Taką ramkę widziałam u koleżanki. Ona miała wygrawerowaną datę urodzin, godzinę , wagę dziecka, długość. A co do kolczyków to nie wiem czy to dobry prezent czy zły. Ja osobie która się zdecydowała kupić mojej córeczce kolczyki od razu powiedzialam że uszy przebije małej jak będzie większa i będzie tego chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×