Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Koronaziemi

wysyłka papierosów za granicę

Polecane posty

Gość gość
A jak ci chłopak wysłał te fajki? Jakimś dziwnym busem? Ma potwierdzenie nadania? Jeśli busem i tylko dogadał się z kierowcą to jeśli dostaniesz jakiś list to odpisz że nic o tym nie wiesz i nie czekałaś na żadną paczkę. Sądzę że to oleją, bo jest nie do udowodnienia że to było do ciebie. Jeśli wysyłał pocztą to możesz odpisać to samo. Kolega tak zrobił i olali go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi kiedyś kolega wysyłał fajki w bąbelkowej kopercie i zawsze dochodziły. Zawsze były to cztery paczki fajek i zawsze BEZ PUDEŁEK. Potem rzuciłem palenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmjmjmjm
NIe wiem skąd ktoś wzioł te 200 sztuk papierosów które można niby legalnie przesłać. Nie można przesłać ani 1 papierosa bo jest to traktowane jako zakup na odległość a wtedy trzeba zapłacić akcyze angielską. Trzeba ją zapłacić przed wysłaniem. Jak tu czytam to komuś przyszło do zapłaty 70 funtow za 10 paczek wtedy co paczka kosztowala 5 funtow w angli - czyli pewnie to byla kara. bo jak akcyza za jedna paczke moze wyniesc wiecej niz paczaka kosztuje? Obecnie w 2015r można przewieżć przez granice osobiśćie 800 sztuk papierosow - 4 karotony ale pod warunkiem ze jest sie palaczem i na swoj uzytek sie je przewozi. Gdyby był limit np. 1 karton przesylany poczta to ktos by codziennie mogl wycyłać po 1 kartonie co w miesiacu daloby 30 kartonow a to juz hurtowe ilość :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam koleżance 2 tyg temu fajki do Danii w kopercie bąbelkowej i jeszcze nie dostała (34 paczki) Nie wiecie dlaczego? bo już powinna je mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patii999911111
Chcę przesłać chłopakowi do Niemiec papierosy (6-7 paczek). Czy w kopercie babelkowej dojda do niego bez problemu ? Dodam ze mieszka z kolega u takiej jednej kobiety, ktora zgodzila sie w razie czego wyslac na jej imie i nazwisko te fajki, ale czy ja wiem czy cos to pomoze aby nikt sie nie pokapowal ze to fajki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia

https://europa.eu/youreurope/citizens/travel/carry/alcohol-tobacco-cash/index_pl.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×