Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malenka666

maly duzy problem..?

Polecane posty

Witam wszystkie kobietki na forum i mam do was pytanie. Jestem w ciazy, to dopiero pierwszy miesiac, ale jest jeden problem. Przeziebilam sie , boli mnie glowa, mam katar, gardlo szwankuje. Poszlabym do lekarza, ale jak same wiecie strajki i te sprawy, poza tym pracuje do dosc poznych godzin no i nie mam zabardzo jak sie wybrac do ogolnego. I tu moje pytanie, czy jesli bede sie leczyc domowymi sposobami mojej mamy to czy to nie zaszkodzi malenstwu? Czy lepiej zebym od razu poszla do lekarza, po jakies specjalne lekarstwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malenka22
nie lecz sie sama! a jakie mialas objawy ze bedziesz miec dzidzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1212
jestem w osmym miesiacu ciazy i tez zaliczylam kilka przeziebien zima testowalam domowe sposoby, bo po pierwsze lekarz w tej sytuacji nie ma zbyt wiele mozliwosci (wiem, bo bylam), przepisze jakies pastylki na gardlo , a na goraczke paracetamol i to wszystko. podczas przeziebienia plukalam gardlo roztworem zwyklej wody utlenionej (lyzeczka na szklanke przegotowanej wody) kilka razy dziennie, zwlaszcza, gdy bol gardla sie nasilal- swietnie sie sprawdza,po 2-3 dniach jak reka odjal, procz tego herbata z cytryna lub sokiem malinowym no i odpoczynek, ja lezalam i nie wychodzilam z domu przez 2-3 dni i naprawde wszystko mijalo. raz zdarzyla mi sie troche podwyzszona temperatura - wzielam paracetamol (ibuprom nie jest wskazany, a aspiryna to juz na pewno!) zdrowka zycze i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stokrotka1212
to jeszcze raz ja , tez plukalam, tak jak Chochliczek radzi - woda z sola, ale przy bardzo duzym bolu gardla draznilo mi to gardlo i bolalo jeszcze berdziej, wiec przeszlam na wode utleniona, ale oba sposoby sa dobre, wiec masz do wyboru:) a na bole glowy - zimne oklady i dobrze robi delikatny masaz okolicy skroni i czola wykonany przez bliska osobe - koi nerwy i bol. na katar albo zapchany nos (bo to tez czesta przypadlosc w ciazy, faktycznie jakby sie mialo alergie:)) bralam krople homeopatyczne Euphorbium - przynajmniej spac moglam normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojejku dzieki wszyskim Paniom za wypowiedzi ;) wezme sobie pare dni urlopu, poleze w lozku i bede sie leczyc sama. Do sposobow ktore mi podalyscie dodam sobie moze jeszcze stare jak swiat moczenie nog w wodzie z sola, kanapki z czosnkiem :P no i obowiazkowo leczenie gardelka. Jeszcze raz wielkie dzieki ;) ----->malenka22 zrobialm test i poszlam do ginekologa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renta2000
ja też na początku byłam chora, nawet nie wiedziałam że jestem w ciąży i leczyłam się lekami na grypę, całe szczęście nic dzidzi nie zaszkodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze: ŻADNYCH MALIN!!! Maliny mają właściwości rozkurczające naczynia krwionośne, więc idzie za tym zagrożenie krwotokiem... A na przeziębienie, hmmm, tylko sama natura :D ... Kanapki z czosnkiem, herbata z lipy z cytryną i miodem. Do nosa, tak jak dziewczyny mówiły, Sterimar, Disne Mar lub Euphorbium S compositum (albo coś takiego :) ). Na zbicie gorączki Panadol dla dzieci lub Nurofen, również dla dzieci... Niestesty, przeziębienie na początku ciąży dopada chyba wszystkie kobiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy byłam w ok 8 tyg dostałam zapalenia płuc gin zabronił mi kategorycznie lekarstw i kazał się leczyć się tylko domowymi sposobami.Też tak robiłam,choroba trwała 3 tygodnie ale przynajmniej nienaraziłam dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez rutyne mozna brac
czyli rutinoscorbin-nie zaszkodzi,a najlepiej noworutin c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaae
Też przechodziłam przez przeziębienie w pierwszym lub drugim miesiącu ciąży, ale do lekarza nawet się nie wybrałam, bo wiedziałam, ze to i tak nie ma najmniejszego sensu. Moj sposób to: Po południu 10 minutowa inchalacja (napar z łyżeczki ruminku, 2 łyżeczek sody i soli) Codziennie wieczorkiem 2 żółtka utarte z 2 łyżeczkami cukru i łyżeczką naturalnego miodu zalć szklanką gorącego mleka i pić o ile to możliwe gorące.. Po 5 dniach wszystko przeszło. Ważne jest, żebyś nie wychodziła na słoneczko w tym czasie. Chodzi głównie o długie wygrzewanie się, bo to wcale nie pomaga. A jeśli przeziębiłaś się, bo np piłaś coś zimnieg, albo jadłaś loda i od tego cię złapało, to polecam zjeść dwa lody i to jeden po drugim. Uwierz - mi zawsze pomaga - najlepsze lekarstwo na ból gardełka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×