Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ola21

Kiedy po ciazy zaczynaja wypadac wlosy?

Polecane posty

Gość Ola21

W ktorym momencie? Od razu po porodzi? Czy po zaprzestaniu karmienia piersia? I czy one wypadaja naprawde w duzych ilosciach? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi zaczely wypadac 3-4 miesiace po porodzie, wciaz karmilam piersia (i karmie nadal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeminiki
4i pol miesiaca po porodzie karmie i zaczely mi wypadac wlosy ale nie jest tak strasznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również w 4,5 miesiąca po porodzie, ale to chyba nie jest regułą. Mam długie ciemne włosy, są po prostu wszędzie. Koszmar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przy pierwszym dziecku mi wcale nie wypadały, ale przy drugim gdzieś chyba 3 m-ce po porodzie, strasznie, kłaki były wszędzie, trwało to miesiąc czy dwa i nagle samo przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati*
Witacje. Czy jest reguła to ze wypadaja wlosy? Czy mozna temu jakos zapobiec? I tak mam ich malo, a teraz jeszcze jak maja mi wypadac. Czy one odrastaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jest to reguła ale zapobiec raczej nie można. To efekt działania hormonów ciążowych, wypadnie co ma wypaść i przestaje, raczej nic na to nie pomaga. Organizm sam musi dojść do siebie. Swoją drogą, mam koleżankę, która miała na głowie szopę loków, takich sprężynek. Po porodzie włosy jej się wyprostowały! Wyglądała prześmiesznie, w końcu musiała sobie trwałą zrobić. Chyba dopiero po roku zaczęły jej się znowu kręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie również niestety zaczęły wypadać około 4 miesięcy po porodzie, a karmiłam piersią do 10,5 m-ca:) Myślę, że chodzi tutaj o przemęczenie organizu, który wyczerpał już zapasy składników mineralnych po porodzie i podczas karmienia. Na szczęście trwało to coś do około 2 m-cy, a potem równie nagle przestały wypadać i obecnie mam już bardzo dużo kilku-, kilkunastocentrymetrowych \"nowych\" nabytków ;) Nie musiałam też ścinać włosów, ponieważ aż tak to na nich się nie odbiło, a ich długość nie ma wpływu na ilość wypadania. Przyjaciółka miała króciutkie włosy, a jaj wychodziły równie mocno jak mi. Może chodzi tutaj o to, że 10 włosów długich jest bardziej \"widoczne\" niż 10 krótkich i stąd może wrażenie niektórych, iż długie wypadają więcej :) Reguły nie ma na wypadanie, a można jedynie próbować łagodzić ilość wypadanych włosów, np. pijąc skrzyp polny oraz stosować profesjonalne kosmetyki na włosy dostępne w salonach fryzjerskich. Z tego jednak zrezygnowałam, bo są koszmarnie drogie. aha, w ciąży bardzo mało wypadały mi włosy, praktycznie wogóle - śmieję się, że musiały potem sobie "nadrobić" te 9 m-cy ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi nie wypadały.Tak się dizeje bo poprostu dzidzia ze tak pwoiem wyssysa z nas minerały,witaminy itd .Moja znajoma miała ten problem stosowała skrzyp polny w tabletkach ,problem nie znikł odrazu ale przynajmniej zmiejszył ilośc wypadanych włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie straszcie
mlodej dziewczyny-guzik prawda ze w ogole zaczna wypadac,bierzesz jakis zestaw wit bedac w ciazy?-wystarczy,mnie nawet 1 nie wypadl,moim kolezankom rowniez,to jakis przesad ze musza wypadac,nie stresuj sie,nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlosy nie musza wypadac z powodu braku witamin, najczestsza przyczyna jest odzyskiwanie rownowagi hormonalnej po ciazy - organizm \"oczyszcza\" sie z hormonow podtrzymujacych ciaze (tych samych, ktore sprawiaja, ze wlosy w ciazy sa przepiekne) i to sprzyja wypadaniu wlosow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati*
biore elevit. a moje wlosy teraz, czyli w ciazy wcale nie sa jakies tam super piekne, sa ladne takie jak byly przed ciaza:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siuup
Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje. Może być to miesiąc po porodzie a może być to 3-4 miesiące to zależy od organizmu ;) https://www.youtube.com/watch?v=dxU4g21YEuI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćup
4 miesiące,jeszcze nie wypadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie to się zaczęło parę tygodni po porodzie. Nie mogłam za bardzo nic przyjmować, bo karmiłam piersią, ale jak tylko skończyłam karmić, to sobie zrobiłam kurację tabletkami biotebal, bo mają w składzie biotynę, która hamuje wypadanie i pobudza porost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze nie zaczely mi wypadac, jestem 8 lat po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pare tygodni po porodzie i przez cały okres karmienia piersią (nadal kp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 3 mcach i trwalo to nastepne 5! Myslalam, ze wylysieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mnie w ogole nie wypadaly, choc karmilam dlugo, w dodatku przestaly sie przetłuszczać, co bylo moja zmorą, mam o wiele lepsze, niz przed ciaza,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie nie wypadaly ale mialam anemie.Straty krwi gdzies duze podczas porodu.Ale wlosy zeby itd ok n cera troszke na skutek wachan hormonalnych sie zmieniala raz lepiej raz gorzej.Bo w ciazy piekna byla.W tym roku mroku wlosy za to wypadaly ma jesieni ale to n e poporodowo bo syn ma prawie5lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
3miesiace po porodzie. Wypadły do 11msc Już myślałam że zostanę Łysa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam przy takich problemach tabletki z biotyną. Ja od dwóch miesięcy stosuję biotebal, które mają jej największą dawkę i dzięki temu udało mi się zatrzymać wypadanie włosów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Włosy wypadają przez miesiąc czasu i nie ma w tym nic zaskakującego. Bywa, że u niektórych kobiet wypadanie faktycznie przypomina chorobę, i tu wcale się nie dziwie, że korzystamy z wzmocnienia włosów Biotebalem. Sama stosuję odzywkę i szampon. Tabletki mogą być doskonałym wsparciem, do kuracji całościowej. Pamiętajmy również, o zdrowej diecie,która ma ogromny wpływ na ich kondycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie dziewczyny pisza, ze wlosy wypadaly po 3 czy 4 miesiacach po urodzeniu. A mi bardzo zaczely wypadac 9 miesiecy po. Przestalam brac wtedy witaminy dla matek karmiacych. Karmie nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie włosy zaczęły wypadać po jakimś miesiącu od porodu, ale na szczęście udało mi się zahamować wypadanie dzięki tabletkom biotebal z biotyną. Brałam je przez kilka miesięcy i wypadanie ustało. Do tego włosy są teraz znacznie zdrowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lena
Dnia 15.11.2018 o 11:07, Gość gość napisał:

Mnie włosy zaczęły wypadać po jakimś miesiącu od porodu, ale na szczęście udało mi się zahamować wypadanie dzięki tabletkom biotebal z biotyną. Brałam je przez kilka miesięcy i wypadanie ustało. Do tego włosy są teraz znacznie zdrowsze

Dlatego zaczęłam go szybciej stosować. Dzięki temu moje włosy szybciej wrócą do formy i nie będę się martwiła ich wypadaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moo

???nie wiedzialam, ze mają wypadac. Mnie sie po ciązach poprawiły, bo wczesniej sie przetłuszczały.Cera tez zrobiła się super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ToJaaa

Mi wcale a karmiłam piersią do 1.5 roku. Za to teraz 3 lata od porodu lecą mi od stresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Zaraz mi pyknie 3 miesiąc, jeszcze nie wypadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×