Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ewelinek

Prawo kobiet w ciąży

Polecane posty

Hej kobietki! Czy możecie mi pomóc? Chodzi mi o taką rzecz - pracuję w firmie na czas okreslony \"na zastępstwo\". Planuję zajść w ciążę i nie mam pojęcia jak będzie dalej wyglądała moja sytuacja w firmie. Szukałam w necie, ale nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanko. Czy pracodawca moze mnie zwolnic wczesniej niz przed wygasnieciem umowy? Dodam, ze umowe mam do 2008 r. Czy bede mala prawo do urlopu maciezynskiego i wychowawczego? Pomozcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to niestety umowa na zastępstwo nie przedłuża się automatycznie do porodu jak inne umowy, po prostu kończy się, czy jesteś w ciąży czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, ale sprawa wyglada tak. Zostalam zarudniona na zastepstwo laski, ktora tez zostala mama. Umowa jest takiej tresci, gdyz pracodawca nie ma kasy na dodatkowy etat. Z tego co wiem, to ta laska nie ma zamiaru wracac do pracy i jesli nie podpadne, to pelnoprawnym pracownikiem stane sie w sierpniu 2008 r. Z tego co wiem, jesli jest umowa na czas okresony i kobieta zachodzi w ciaze, to umowa zostaje rozwiazana w tym dniu, w ktorym umowa mialaby sie skonczyc. Nie wiem natomiast jak to jest przy zastepstwie. Co- zachodze w ciaze i od razu mi dziekuja??? Nie chce mi sie czekac dwoch lat, aby zaczac myslec o dziecku. Starzeje sie ;) , a moje dziecko chce juz rodzenstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×