Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Black cashmere

Renowacja starych mebli/antykow - porady

Polecane posty

Gość shogle
Dzien dobry Pani,jeśli mogę coś poradzić w kwestii usuwania fioletowego barwnika z blatu stołu . Kiedyś bejce było ciężko dostać więc stosowano różne domowe barwniki,jeśli fioletowy to peno gęcjana/środek odkażający do przemywania ran/. Nalęży go zmyć dokładnie /poniewż fiolet jest jadowity i może póżniej przebijać/ najlepiej denaturatem aż nie będzie barwił ścierki. kolejne czynności mogę opisać po napisaniu na mój email,który jest tu widoczy. pozdrawiam,a.jankowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia33322
Witam wszystkich!!! Mieszkam w przedwojennym domu i ostatnio ,,szperając" na strychu znalazłam komode, najprawdopodobniej sosona, ma około 90 lat:) Ma 3 szuflady przy czym ostatnia jest największa. Jest bardzo prosta, jednak ma w sobie to ,,coś"- ten klimat starości:) Przez 40 lat była ona na strychu i była cala z kurzu....Brud zmyłam, a pod nim znajduje się nierówna powierzchnai tej komody. Przy szufladach znajdują się jeszcze metalowe rączki, które zaśniedziały.. Co mam z tym zrobić i jak ja odnoiwć?! Z góry dziękuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rissa
Witam! odnawiam starą maszynę do szycia, mam pytanie- czy po wypełanieniu ubytków w drewnie szpachlą mogę później całość pomalować lakierobejcą lub zwykłą bejcą ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shogle
Dobry wieczór Najchętniej zobaczyłbym zdjęcia tej maszyny i wtedy jestem w stanie profesjonalnie doradzić wykonanie prac. Czy to ma być w przyszłości maszyna do szycia czy jak powszchnie się stosuje od kilku lat stolik ? Jeśli jest położona na niej ( na blacie ) intarsja ( artystyczna mozajka z różnych gatunków drewna ) to musze to zobaczyć. Gdyż stosowanie w tym przypadku lakierobejcy jest niewskazane. W profesjolanych renowacjach nie stosuje się tego rodzaju pokryć wierzchnich. Prosze o przesłanie zdjeć jeśli jest to możliwe. Pozdrawiam. Czekam na odpowiedź. Z poważaniem. Andrzej Jankowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stary stól
Witam ja mam stól stary rozkladany po rozlozeniu osiaga 2,10m dlugosci bardzo ladny i niedrogi moge wyslac zdjecia gg: 2828279

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość palina87
Witam serdecznie, Bardzo proszę o pomoc, posiadam sypialnię od babci, nie wiem z jakiego typu drewna jest zrobiona ale prawdopodobnie jest to dąb, chciałabym odnowic te mebelki... chciałabym sie dowiedziec jak to zrobic? Czy zeszlifowac całą farbę i pomalowac ją lakierobejcą? moge przesłac zdjęcia w celu uzyskania jakichkolwiek informacji... Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kośka677
Witam :) Ostatnio odkryłam,z może powinnam napisać-wreszcie zauważyłam starą szafe,która od wielu lat stała w komórce mojej mamy.Dowiedziałam sie,ku swemu ogromnemu zaskoczeniu,ze szafa,na ktora do tej pory nie zwracalam uwagi,pochodzi z palacu ksiecia Potockiego,znajdujacego sie niedaleko od nas.Mama mowi,ze po wojnie,kiedy wymieniano w palacu stare,uszkodzone meble i zamawiano nowe,stylowe wyposazenie,ta szafa trafila najpierw do pobliskiego urzedu miasta,a pozniej,kiedy tam z kolei wymieniano meble,moj tata uchronil ja przed marnym losem i zabral do naszej komorki..(zawsze to lepsze niz porąbanie...) Szafa jest trzydzrzwiowa,posrodku nie ma litych drzwi,tylko bardzo,bardzo grube szklo(nie wiem,czy to mozliwe,ale tak moim zdaniem wygladalby krysztal bez tych wszystkich ozdobnych naciec..) Na pierwszy rzut oka wyglada niezle,podobno tyl i spod ma tylko w marnym stanie,ale to tylko powierzchowna ocena mojego meza.Zamierzam ja zabrac z tej komorki i... no wlasnie,moze ktos by mi podpowiedzial...chcialabym,zeby ktos zobaczyl ta szafe i powiedzial,czy ona faktycznie jest taka stara,z jakiego pochodzi okresu,z jakiego drzewa jest zrobiona...Chcialabym tyle o niej wiedziec..Czy na podstawie zdjec ktos bylby w stanie udzielic mi jakichs odpowiedzi..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piękna złota raczka
Witam wszystkich. Widzę, że od jakiegoś czasu nikt nic nie pisze ale spóbuję. Mam stół z toczonymi nogami, wygląda na stary stół kuchenny. Jest dośc zniszczony- blat składa się z dwóch desek jedna szersza powiedzmy 2/3, druga wąska 1/3. Między nimi jest szpara i teraz nie wiem czy tak było od poczatku czy po prostu cały blat pękł wzdłóż, ale nieważne. Mniejsza z desek jest popękana, wręcz złamana i zbita gwożdźiami, oraz na złączeniach blatu z resztą stołu również jest mnóstwo gwoździ, są ubytki na krawędziach, brak szuflad. Moje pytanie jest takie jak usystematyzować prace nad renowacją stołu, żeby wszystko było pokolei ? Po przeczytaniu różnych porad wstepnie chciałam to zrobić tak: 1. Zeszlifowanie powierzchni do surowego drewna ( jakiej grubości papier jest najlepszy?) 2. Odrobaczenie (jest kilka małych dziureczek) 3.Skleić zniszczonę deskę blatu( jakiego użyć kleju najlepiej, czy potrzebne ścicki stolarskie) 4. Uzupełnić ubytki szpachlą akrylową nieco ciemniejszą od docelowego koloru. Wygładzić szpachlowane miejsca 5.wykonąć ze sklejki bądź innego materiału dna szuflad. 6. Wykończyć stół. NIestety czyba nie będę w stanie położyć dobrze politury na toczone nogi, czytałam, że robi sie to w poziomie, więc jak to zrobić na tak kombinowanej powierzchni. Lakiery chyba odpadają. Myślałam więc o bejcy spirytusowej i wosku, rzeby powierzchnia była aksamitna , matowa, a nie błyszcząca. Chciałam używać tego stołu jako powiedzmy biurka pod laptopa, czy w takim razie to wystarczy tzn wosk i bejca, czy lepiej coś innego użyć. Nie chcę robić z niego mebla idealnego, podoba mi się nawet w takim stanie w jakim jest teraz. Jeczcze jedno czy do szlifowania musze rozebrać cały stół na części? przy pomocy czego póżniej go poskładać (gwożdzie, wkręty do drewna)?? bardzo proszę o jakieś wskazówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ohi
witam:) mam starą dębową szafę. Jest częściowo zżarta przez korniki a w niektórych miejscach jest obita. Początkowo miałam zamiar sama ją odnowić, jednak czytając wypowiedzi innych stwierdzam, że sama tego nie zrobię. Czy ktoś wie jaka może być cena za taką usługę? Szczególnie w okolicach Zamościa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohi - bardzo trudno oszacować koszt renowacji na podstawie skąpego opisu. Tak jak pisze mebelek - ostateczny koszt poda Ci renowator na podstawie choćby zdjęć a najlepiej żywego "oglądu". Mogę Ci podać jedynie koszt renowacji jesionowej dwudrzwiowej szafy . Rzecz się działa w Wielkopolsce, na prowincji, jesienią 2008 Roku Pańskiego. Szafa wymagała zatrucia kołatków ( ale były głównie w ścianie tylnej) , dorobiono dwie brakujące ozdobne listwy , szafę wyczyszczono mechanicznie, w miejscu dolnego schowka wewnętrznego zrobiono szufladę. Okucia pozostały oryginalne, cały mebel pokryto politurą. Szafę odebrał i przywiózł na miejsce pan renowator własnym transportem . Koszt całkowity - 850 zł. Patrzę na nią i stwierdzam z mocą, że sama bym tego w życiu nie zrobiła... Pensjonarka od kompleciku pojechała do warsztatu tego samego pana w zeszłym roku . Mebelek mniejszy, ale wymagający chyba większej uwagi i nakładu pracy. Renowacja wyniosła 900 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shogle
Dzień dobry,udzielam porad w zakresie renowacji starych mebli i antyków.Doświadczenie posiadam prawie trzydziestoletnie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Ja od paru miesięcy męczę się z przedwojennymi oknami. :( Na zimę zaprzestałam pracy, ale niedługo chcę to wreszcie skończyć. Najpeirw opalałam je opalarką, potem zdzierałam resztki Scansolem. TYlko nadal jest trochę śladów po farbie - czym to zedrzeć? I mam jeszcze pytanie co do narzędzi - gdzie można kupić jakieś naprawdę dobre do tego zdzierania, bo te jakie są w zestawach z opalarkami chyba nie nadają się do niczego... I na koniec - co nałozyć -? Lakier? Wolałabym coś zupełnie matowego, i co trochę zabarwi - w stylu lakierobejcy - bo nie wiem czy usunę wszystkie ślady. No i musi chronić przed wilgocią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do---pupa1977 -masz wyżej @ , to napisz to samo co na temacie, bo tu rzadko kto wpada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem, to renowacją rupieci zajmują się specjalne firmy. Ale bez sensu jest to moim zdaniem - teraz nikt nie chce trzymać jakichś nie wygodnych gratów w mieszkaniu. Już lepiej sobie po prostu kupić nowe, fajne mebelki na multizakupy - mają spory wybór i całkiem niezłe te meble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shogle
dejzi88-jak to mówią "mądrego" warto posłuchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość antystokrotka
DEjzi produkuje się dzisiaj z tymi wielozakupami dosłownie WSZĘDZIE :D Naprawdę doceniamy twoje zaangażowanie, ale wolimy nasze robaczywe staroćki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, prosiłbym o poradę w sprawie renowacji blatu stołu okrągłego z okresu międzywojennego. Uszkodzenie polega na pofałdowanym (pomarszczonych - gęsto obok siebie fałdki) fornirze w dwóch miejscach od wody oraz przypaleniu forniru prawdopodobnie od jakieś maszynki elektrycznej. Jak można to najtaniej bez zdzierania forniru naprawić? proszę o pomoc! z góry dziękuje pzdr Paweł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość esssuuu
Witam, Zostałam posiadaczką dosyć starej drewnianej toaletki z marmurowym blatem. Drewno jest w całkiem niezłym stanie,więc na pewno skorzystam z rad,które tu przeczytałam i zabejcuję na nowy kolor. Problem mam natomiast z blatem, utrzymanym w stylu nagrobka - czarno - ciemno szary marmur. Zastanawiam się czy dam radę, np przemalować go na inny kolor, tak żeby to ładnie wyglądało i żeby farba się nie łuszczyła? Najłatwiej byłoby pewnie wymienić blat na nowy, ale wolałabym jednak zachować oryginalny.. Na razie jestem w fazie planowania - odnawianie chciałabym zacząć w maju lub czerwcu. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pamięć dla prezydenta
i wszystkich ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ReAntique
Od jakiegoś czasu namiętnie i z pasją zajmuje się renowacją, konserwacją starych mebli. Jeśli ktoś miałby pytania służę swoją pomocą. Pozdrawiam reantique@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shogle
Chętnie posłucham rady kolegi na temat renowcji XVII-to wiecznego stolika herbacianego pochodzącego z południa Francji z motywami orientalnymi.Zajmuję sie tymi rzeczami od ponad 20-tu lat ale tutaj napotkałem problem.Kładzenie złoceń w technice nakładkowej,cienkiej z postarzanego złota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do shogle
Witam, shogle czy moge Cię prosić o pomoc, co moge zrobić aby pozbyć się śladu pradopodobnie po doniczce z blatu komody. Komoda jest wykonana z orzecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do shogle
A i jeszcze kilka pytań które mogą pomóc nie tylko mi ale też może innym z forum: Czy do każdego rodzaju drewna stosuje się taki sam politur, i czy zawsze jest to najlepszy sposob malowania mebli? Jaka jest tak naprawde roznica w porownaniu do bejcy? Co to znaczy woskowanie mebli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shogle
Profesjonalne porady renowacji starych mebli i antyków.Pełny zakres.Oczywiście bezpłatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shogle
Politury są różne.Zapewne chodzi Panu o tradycyjną czyli szelakową. Jest ich kilka podstawowych kolorów,.Fachowo stosuje się je w zależności od koloru okleiny lub drewna. Woskowania drewna nie polecam.Jest to sposób wykończenia mebla mało efektowny i nietrwały. Stosuje się go od kilku lat dosyć często gdyż jest najłatwiejszy do nałożenia. Efekt wizualny raczej mierny. Nic tak nie irytuje profesjonalisty jak zepsucie całej pracy wykonanej przy renowacji antyków , położeniem złej warstwy estetyczno-ochronnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do shogle
Dzięki shogle za rady, mam jeszcze jedno pytanie, co moge zrobić aby pozbyć się śladu pradopodobnie po doniczce z blatu komody. Komoda jest wykonana z orzecha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbigi65
ostatnio trafiło mi sie stare biurko z początków 20 wieku. ostatni własniciel nakleił na blat tapetę. mam problem jak ją zerwać i nie uszkodzic blatu bo to naprawde piekny mebel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×