Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wedel

Czy nadwaga moze utrudniac zajscie w ciaze?

Polecane posty

moja siostra wazyla 88kg i nie mogla zajsc w ciaze,poszla do lekarza kazal jej schudnac,schudla do 65 kg przez rok i dalej zajsc nie moze.Teraz ten lekarz mowi,ze nie moze zajsc przez to schudniecie...Trwa to juz 2 lata,siostra sie martwi ,bo ma 32 lata na karku....Wlasnie do niej dzisiaj jade,jak ja pocieszyc? Jak dodac nadziei???:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość solinkaa
Waga nie ma nic wspólnego z zajściem w ciąże . Ja ważyłam trochę więcej od Twojej siostry i zaszłam w ciąże za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki,mi sie tez tak wydaje...ona robila juz badania,jej maz tez,niby wszystko jest ok a nie moze zajsc w ciaze... Teraz lyka tabletki antykoncepcyjne a po nich ma odrazu po odstawieniu probowac ,moze sie tak uda... Tak mi szkoda,ze sie meczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to z waga to bzdura
Wiesz.. mnie pani ginekologo powiedziala ze jak nie schudne to bede miala problemu z zajsciem w cize... wyszukala mi odrazu cukrzyce a to ze bede bezplodna z tego powodu to na 90% bylo pewne.. My z mezem nawet o dziecko sie nie staralismy..bo stwiedzilismy ze jeszcze nie teraz i co??? zrobila mi badanie owulacyjne..oczywiscie owulacji nie bylo!! przepisala debilka leki na cukrzyce mimo ze mam dobry cukier... Moja mama kategorycznie zabronila mi ich brac i dobrze...!!! Bo ja wtedy juz w cizy bylam!!! Wiec niech siostra sie nie przejmuje gadaniem lekarzy bo oni nieraz tez takie madrosci glosza ze glowa mala. w cizy jak za duzo przytyjesz to ci powiedza ze bedziesz miala cukrzyce-albo jak jestes grubsza- albo ze zatrucie ciazowe!! Niechaj siostra sie zrelaksuje i nie skupia na prokreacji... To najlepszy sposob.. Bo im bardziej chce tym trudniej bedzie osiagnac jej cel..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To bzdura z ta wagą.Wśród moich znajomych nie każda jest modelką a ma dizeci.Dlatego lepiej niech lekarz zrobi odpowiednie badania,a mąz siostry? - może jego plemniki sa mało ruchliwe lub jest ich mała ilość. Nie chce niczego krakac bo być moze nie mam racjii z punktu medycznego ale ja po pigułkach nie mogłam tak szybko zajśc w ciąże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze jest schudnąć przed ciążą, ponieważ otyłość zwiększa ryzyko poronienia. Otyłość, nie parę kilo nadwagi. Natomiast nie utrudnia samego zajścia w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważyłam tylko troszke mniej niż Twoja siostra przed ciążą. O maluszka starałam się 6 miesięcy. W ciąży też mi troche przybyło - urodziłam własnymi siłami zdrowego chłopczyka. Nie karmię piersią ale kilogramy jakoś same sobie odchodzą :-) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie uwazam zeby odchudzanie bylo dobre przed zajsciem w ciaze. Schudniecie czesto prowadzi do utraty miesiaczki (ja tak mialam). Chyba najllepiej po prostu przestawic sie na zdrową diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość orca
Mnie lekarz kazal ograniczyc weglowodany (jesc jak przy cukrzycy najlepiej) skoki cukru we krwi wplywaja na owulacje niedobrze.Srednio mi to szlo wiec dostalam metformine(lek cukrzycowy) ktora tu w USA stosuje sie z powodzeniem na poprawe owulacji. Waze ponad setke przy 175 cm wzrostu,schudlam troche przed ciaza no i wlasnie teraz jestem w piatym miesiacu.Wiek mam taki ze w PL moglabym wnuki wlasne bawic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×