Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lola13

czy chomiki śmierdzą?

Polecane posty

Gość lola13

Chcialabym mie chomika ale moja mama nie chce sie zgodic bo mowi ze jak trzyasz chomika to mu strasznie w klatce smierdzi, bo kiedys jak bylam mala to wtedy mielismy jednego i ponoc wlasnie takie zapachy sie rosznosily. Chcialam sie was zapytac czy to prawda i czy w ogole nie smierdzi czy troszke jednak ale nie za mocno czy srednio a moze mocno? Po za tym chcialabym zebyscie mi polecili jakas stronke int. o tych zwierzetach zebym sobie mogla poczytac i jeszcze - czy sa odmiany bardzo wlochatych chomikow? Jak sie takie nazywaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sam chomik nie smierdzi, tylko jego odchody ;) Poza tym chomiki załatwiają się w tym samym miejscu, więc nie ma kłopotów ze sprzataniem. Fajne zwierzątka, tylko niestety krótko zyją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak właściciel olewa sprawe i nie chce mu się często sprzatać klatki to logiczne że zaczyna śmierdzieć. Mówienie że to chomik śmierdzi jest po prostu śmieszne i dziecinada. Jakby was ktoś zamknął w jednym pomieszczeniu i byście robili kupe na dywan i nikt by po was nie sprzątał to też byście śmierdzieli. Może nieprzyjamne porównanie ale za to bardzo logiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam ptyanko czy chomiki roznoszą jakies bakterie bo chciał bym miec chomika ale moja mama jest chora i nie chce się zgodzic bo mowi ze chomiki smierdzoa a po drugie mowi ze chomiki roznoszą jakies bakterie prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie to dopiero bakterie
roznosza.... wiecej masz pewnie bakterii na komorce niz w chomiku mialam chomika i nic nie smierdzialo-trzeba tylko sprzatac czesto i myc klatke i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 6 lat hoduję chomiczka rasy dżungalskiej,nie śmierdzi,jest cudowny,malutki...tylko trzeba sprzątać i będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam chomika i nie śmierdzi, choć samiec:) I nie sprzątam zbyt często bo nie mam czasu, a i tak nie czuć w pokoju że jest chomik. Pocieszne zwierzątko, tylko mój trochę zdziczał, bo nikt sie z nim nie bawił, żyje sobie w klatce ot tak. Podsypuję mu jedzenie i jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie śmierdzą
śmierdzą tylko siki jak się nie sprząta ( klocki są bezwonne), można kupić granulki pochłaniające zapach jak się nie chce często sprzątać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam świnkę morską i powiem szczerze , że używając zwykłych trocin strasznie śmierdziało już na drugi dzień, dlatego odradzam trociny. Teraz używam podłoże pinio (lub inne podobne np. cat\'s dream) i sprzątam klatkę raz na 5-7 dni. Przy chomiku pewnie nawet tak często nie trzeba by tego robić. Tutaj zdjęcie tego podłoża: http://www.tropik.pl/images/super%20pinio.bmp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to dziwne bo ja znam
a ile to kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pala
Ja niewiem ale ja też bardzo chcę mieć chomika ale moja mama mówi że on bendzie bardzo śmierdział to odpiszcie nam ludzie BO JA CHCE MIEĆ CHOMIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Limetkaa_15
Chomiki NIE śMIERDZĄ!! pod warunkem że będzie im sie raz w tygodniu zmieniać trociny... aa i jeszcze jedno to nie sam chomik śmierdzi tylko miejsce w którym przebywa (klatka lub akwarium) jesli nie jest regularnie czyszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mama też nie chciała sie zgodzic ale na chomika na wszystko inne moglam miec wiec wymyslilam szynszyla choc go nie chciałam a wiec zaczelam juz panikowac bo mama byla gotowa mi gupic ale pokazałam mamie jeden blog gdzie pisało o tym ze szynszyl zagryzł na smierc chlopca a wiec mama kupiłą mi chomiczka ktury nazywa sie zdisiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dżungi
Racja.Sam chomik nie śmierdzi. Nieprzyjemne zapachy wydalają jego odchody a dokładniej wióry które pochłaniają jego mocz.Dlatego obiecaj mamie że będziesz często zmieniała maluchowi podłoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZCZYPIOR**
Nie jak się sprząta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alska
Chomiki nie smierdzą wiem o nich prawie wszytko bo też chce miec chomika ale mama nie chce bo mówi ze jestem nie opowiedzialna bo nie sprzątam pokoju.... one nie roznoszą bakteri ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klatka smierdzi, jak nie sprzatana, a sam chomik- no cóz, samiczka podczas cieczki wydziela specyficzny zapasze. Samiec jest bezwonny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chomissss;p
nigdy moja klatka z chomikem nie smierdziala chociaz jam ialam chomika pande samca a teraz mam syryja i nicc ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość On.^^
Kurcze ja też chcę mieć chomika, ale moj tata nie chce sie zgodzic bo mowi ze nie bede sprzatala mu w klatce. Ja go caly czas zapewniam ze bede sprzatala. Jak mam go namowic.? Prosze o odp.;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ona.^^
Kurcze ja też chcę mieć chomika, ale moj tata nie chce sie zgodzic bo mowi ze nie bede sprzatala mu w klatce. Ja go caly czas zapewniam ze bede sprzatala. Jak mam go namowic.? Prosze o odp.;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia16
Nie bójcie się. CHOMIKI NIE ŚMIERDZĄ !!!!!!!!!!! To bardzo czyste zwierzątka. Sama mam dwa w pokoju i nic nie czuć. Oczywiście trzeba myć klatkę co 3 - 4 tygodnie bo inaczej pachnie odchodami zwierzaka i on sam się źle czuje. Naprawdę wszystkim polecam (mam dwa Roborowskiego. Super rasa ! )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WIESIA125
i chomiki i swnki morskie smierdza!!!!! no chyba , ze za kazdym razem jak sie zeszczy czy zesra to bedziesz czyscic klateke...bleeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieliśmy samiczkę i można jej było zmieniać podłoze raz na 1-1,5 miesiąca, dopiero zaczynało śmierdzieć z klatki. teraz mamy malutkiego samca i już od pierwszego dnia czuć nieprzyjemną woń z klatki, masakra. Nie wiem czy to normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Napiszę to, bo może się komuś przyda :) Wszystkie moje chomiki (a miałam ich w życiu sporo) załatwiały się do słoika lub puszki (położonej tak, żeby zwierzak mógł spokojnie wejść, zrobić co trzeba i wyjść). Codziennie (2 razy dziennie) wyjmowałam taki pojemnik, wylewałam odchody, myłam i gotowe. Szybko i bez smrodku w klatce ;) Wszystkie chomiki się tego nauczyły (trzeba tylko wlać do takiej puszki odrobinę wody (kropelkę), żeby zwierz skumał ;) Puszka wam nie zepsuje wyglądu klatki, bo teraz takie rzeczy można kupić do wyboru, do koloru. Moje chomiki nigdy nie załatwiały się poza puszką! Polecam tę metodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Puszkę lub słoik kładziemy oczywiście bokiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jeszcze coś. Puszka musi być ustawiona tak, żeby dotykała boku klatki i żeby się nie turlała. Musi leżeć bardzo stabilnie i nie może się przemieszczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie słyszałam jeszcze o tym, żeby chomiki śmierdziały. To dość przyjemne i czyste zwierzaczki. No chyba, że nie będziesz czyścić im klatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miramar
Zawsze jeśli z akwarium nieprzyjemnie pachnie to wiadomo że opiekun zwierzęcia nie dba o zdrowie i higienę małego gryzonia i powiem krótko:to nie chomik śmierdzi tylko jego opiekun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie chomiki nie śmierdzą ale zato są bardzo słodkie i fajne i śmierdzą tylko ich odchody poniewarz chomiki się myją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×