Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szkolenie

Szkolenie i staz z UP - ile placa?

Polecane posty

Gość szkolenie

Moj UP wysyla mnie na szkolenie 2 miesieczne i pozniej na polroczny staz, beda za to dawac jakas kase. Nie wiecie ile moze tego byc ( nie spodziewam sie kokosow oczywiscie i zalezy mi bardziej na tym kursie), ale chcialabym wiedziec, a nie zapytalam. Bede wdzieczna za odpowiedz. Zycze wszystkim milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Co do szkolenia nie wypowiem się, bo nie byłam. Natomiast na stażu dostaniesz 466zł netto za miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkolenie
Bardzo dziekuje Ci za odpowiedz Kocia Mamo :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos z UP
za szkolenie bedziesz miec stypendium w wys. 40% podstawowego zasiłku za kazdy miesiąc (bo jestes do 25 roku zycia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkolenie
dziekuje ktosiu z UP :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
W zeszlym roku bylam na szkoleniu z UP - za miesiac szkolenia dostalam cos 220 zl, niestety za cholere nie chcieli zwrocic pieniedzy za dojazd [80 zl w plecy] no a samo szkolenie - zenada [kurs fakturowania] Staz - jest dobry na poczatek, po jakims czasie jak juz wszystko sie umie doluje fakt ze robi sie to samo co zwykly pracownik zarabiajacy 1400 a zarabia 460 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tipsereczka90
witam mam pytanko. Aktualnie pracuje lecz dostałam propozycje pracy tzn stażu i po tym normalna umowa w salonie przy pazurkach. Jestem z stanie się zwolnić dla tej pracy i chce się zarejestrować dla bezrobotnych skorzystać z finansowanego szkolenia i iść do salonu na obiecany staż. Czy mogą mi nie przyznać takiego szkolenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiillloonnnaa
żeby dostać się an staż trzeba spełnić wymagania. O ile pamiętam ważny jest wiek oraz to czy się wcześniej nie pracowało, ew. krótko. Jeśli się ma dośw. a nie ma się pracy mogą dać przyuczenie zawodowe ----------------SPRAWDŹ CZY JEST AKTUALNE------------------------- przepisy dotyczące odbywania stażu reguluje Ustawa z dn.20 kwietnia 2004 r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, konkretnie art. 53 Powiatowy Urząd Pracy działając z upoważnienia starosty może skierować na okres do 12 miesięcy bezrobotnych (zwykle jest to 3 lub 6 miesięcy ale po tym czasie można wnioskować w PUP o przedłużenie do ustawowych 12 miesięcy- zgoda zależy od tego czy dany PUP ma w danym momencie środki na taką formę aktywizacji) * - do 25 roku życia; - oraz bezrobotnych do 27 roku życia, którzy ukończyli studia wyższe w okresie 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie; do odbycia stażu u pracodawcy, bez nawiązywania stosunku pracy. (czyli przez cały okres trwania stażu jest się osobą bezrobotną poszukująca pracy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej poczytaj
regulamin i przepisy dotyczące Twojego UP, bo one lubią się róznić. Częśc staży jest finansowana z Programów Operacyjnych (czyli UE) i one mają inne, swoje własne wytyczne i niekoniecznie takie same jak w województwie sąsiednim. A skoro masz pracę, to nie wiem po co chcesz się na siłe pchac na bezrobocie. I skąd masz pewnośc, ze akurat Ty sie dostaniesz na szkolenie, później staż? Chyba, że masz znajomości w wydziale, który zajmuje się "rekrutowaniem" na takie szkolenia, bo z doświadczenia powiem Ci, że bez takowych znajomości Twoja szansa na szkolenie jest minimalna, na staż większa ( o ile spełniasz warunki, a tutaj rozumiem, że wpierw w grę wchdzi szkolenie, potem staż i ewentualna praca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tipsereczka90
mam 23 Lata. Doświadczenie i aktualna pracę mam z handlu tzn sprzedawca na zleceniu za 800 na papierze. Sklep nie zarabia na siebie i są cięcia w firmie :/. Ogólnie dojazd do pracy zajmuje mi 1,5h. Więc pora coś zmienić.. Szkolenie chciałabym odbyc ze stylizacji paznokci ponieważ zajmuje się tym 6 lat w domku lecz nie stać mnie zeby parę ładnych tys prywatnie wydać na kilka papierkow.dorabiam tak prywatnie więc pracodawcy patrzą najpierw na papier a później na doświadczenie w tym zawodzie. a więc ... :) jak usłyszałam jak moja szefowa poniosła fantazja o moich zarobkach postanowiłam czegoś szukać w tym co kocham. Z tad ta oferta stażu od jednej pani :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tipsereczka90
byłoby to indywidualne szkolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lepiej poczytaj
rozumiem, o co chodzi :) Ale pytania takie zadałam, bo jako była bezrobotna wiem, że na staż czy szkolenie nie idzie się "na wczoraj". Samej udało mi się zdobyć staż, ale musiałam spełniać przynajmniej jeden z kilku narzuconych warunków (np. absolwent uczelni do roku od jej zakończenia, czy np. zwolniony z pracy po maju 2009 r., samotna matka, bezrobotny po 55 roku życia, berobotny zarejestrowany co najmniej 2 lata w UP). Oczywiście to były warunki z mojego województwa i to w 2010 roku. Teraz wiem, że u nas na staż nie kierują, jesli nie ma sie potwierdzenia zatrudnienia na co najmniej 6 miesięcy od ukończenia stażu. Co do szkoleń, to składałam 2 wnioski i mimo, że spełniałam wymagania (bo tam tez są), na żadne się nie dostałam, nie mam pojęcia z jakiego powodu, ale przypuszczam, iż nie bez znaczenia był fakt, iż chętnych było paredziesiąt razy więcej niż miejsc. Dlatego pomimo, iz rozumiem Twoja sytuację i chęć przekwalifikowania się zawodowo, proponuje byś najpierw dowiedziała się jak sytuacja wygląda w Twoim rejonie, bo może się okazać, iż zostaniesz bezrobotną i na dodatek nie dostaniesz się na to, co byś chciała. CO do szkoleń, to warto czasami szukać w firmach, które również je organizują z dofinansowaniem z UE - czasami za śmieszne pieniadze. Albo w ofertach "grupowych" - teraz te modne groupony czy inne podobne, są tam czasem oferty szkoleń stylizacji paznokci w niższej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tipsereczka90
kursy z ue całkowicie mnie nie interesują nie są z stanie mnie wyszkolić zawodo. Są organizowane w grupach. Na sztucznych palcach. Wogóle masakra jak słyszałam od koleżanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tipsereczka90
spróbuje i tak je dostać :) dziękuję wam za pomoc :) wszystko się pewnie okaże na rozmowie w urzędzie z dziale szkoleń..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w wojewodztwie na staż może iść tylko osoba po studiach i nie można mieć prawa do zaiłku. Szkolenia to już wcale nie wchodzą w grę. A fundusze na staże będą dopiero pewnie w połowie marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wniosek musi byc imienny i dowiedz sie czy wgl są jeszcze srodki na staz w urzedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A może zamiast w UP poszukać innych darmowych szkoleń? Wiem, że http://fundacja-avenhansen.pl/ ma ciekawą ofertę szkoleń, które ułatwiają później znalezienie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×