Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mama Kubusia *

Jak odstawic od piersi

Polecane posty

Gość Mama Kubusia *

Mam 8 miesiecznego Synka. Chcialam Go odstawic juz od piersi. On juz prawie sie nie najada moim pokarmem :) Uwielbia teraz zupki, obiadki i deserki, a poza tym kupuje mu takie mleczko w kartoniku z nestle. Kocha to. Wiec spokojnie moge Go juz odstawic. Tylko chcialam sie Was zapytac jak Wy to robilyscie i ile to trwa? Poza tym musze schudnac, a karmiac Kubusia nie moge pic np L-karnityny, ktra mikiedys pomogla nielze schudnac. Prosze o jakies rady na temat odstawiania od piersi. Dziekuej i pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tenera
To nie takie proste,bo dziecko przyzwyczaja sie do samego nawyku ssania i sie przy tym uspokaja.Po prostu przestan podawac piers i na placz nie przystawiaj dziecka.Odzwyczai sie szybciej niz myslisz.Moje dziecko od samego poczatku jadlo i z piersi i z butelki i nie bylo problemu z przestanem karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Wiktorii
Było ciężko, nie robiłam tego stopniowo ale odstawiłam córeczkę od razu jak skończyła 5 m-cy. Na początku płakała jak podawałam jej mleko w butelce, nie chciała pić, ale następnego dnia rano była tak głodna, że w końcu wypiła. Może to nie jest sposób, ale ja przytrzymałam ją głodem i w końcu jadła aż jej się uszy trzęsły. Jeśli chodzi o ssanie to moje dziecko ma od tego smoczek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie proces odstawiania zajal dobre 3 tygodnie. co 4-5 dni wprowadzalam kolejna butelke. mala nie miala problemu czy je naturalne czy sztuczne mleko. tylko po wprowadzeniu 3 sztucznego karmnienia zaczal mi nachodzic pokarm zbyt intensywnie i wtedy kolejna butle wprowadzilam po dluzszej przerwie. Sama musisz dostotsowac tempo odstawiania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×