Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość a dlaczego

ile powinno sie przytyc w ciazy?

Polecane posty

Gość a dlaczego

i jak kształtuja sie te kg?w sensie-wody ,łozysko,dziecko,reszta....... prosze o info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii25
jedna tyje 2,5 kg(tak tak to mozliwe poszukaj sobie na forum) ......a inne 30 kg ......kazdy jest inny prawidłowo ok 9-12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawidłowy przyrost
mieści się w granicach 20% od wagi startowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cz
nie wiecej niz 15 kilo, to zdrowe dla dziecka, a i dla matki potem latwiej dosjsc do swojej wagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tarnosia
ja przytylam 13kg i stracilam je od razu (podobno przy porodzie zrzuca sie od razu 7 kg). co do normy to jezeli jestes normalnej wagi (od 50 kg do okolo 65kg), to waga zalecana jest 11.5kg-16kg. Im mniej wazysz, ttym wiecej mozesz przytyc. Kilogramy rozkladaja sie mniej wiecej tak : dziecko 39%, krew 22%, wody plodowe 11%, macica 11%, lozysko 9%, piersi 8%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi gin powiedział że lepiej dla dizecka i dla matki to do 11 kg.Ja przytyłam 25 kg ,a 11 kg odrazu odeszło w czasie porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwiazek azotowy
A od ktorego miesiaca ciazy pojawia sie brzuszek?? Bo ja mam 14 tydzien i juz widac takie zaokraglenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _kreska_
standardowo zdrowy, urodzony o czasie dzidziuś waży 2,5-4,5 kg (norma), czytli uśredniając - 3,5. drugie tyle waży łożysko, wody płodowe itp, w sumie - średnio 7. ideałem jest podczas ciąży "przytyć" własnie te średnio 7 kg, w ten sposób nie przytyć w ogóle (tzn po porodzie wrócić do poprzedniej wagi. ale mówi się, że normą jest przytyć tyle, co waży dziecko, czyli kolejne uśrednione 3,5 kg. sumując daje to ok. 11 kg różnicy pomiędzy wagą sprzed ciąży a wagą tuż przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obecnie uwaza sie ze przyrost masy ciala o 7kg jest niedostateczny.Matki ktore przytyly mniej niz 10kg. czesciej rodza przedwczesnie dzieci z niska masa urodzeniowa oraz zbyt wczesnie odczuwaja skurcze macicy.Prawidlowy,bezpieczny przyrost masy ciala wynosi 12-17kg w zaleznosci od budowy ciala. Na przyrost masy sklada sie 3-4kg dziecko 7-12kgl ozysko, piersi, plyny i inne elementy ja mam kolezanke ktora przy wzroscie 165cm utyla 27kg i po porodzie po 6 m-cach nie bylo po niej znac ze byla w ciazy . Innej zas ciezko bylo przez dwa lata zrzucic 5 kg mimo ze w ciazy tylko 15kprzytyla wiec nie ma regoly kazdy organizm jest inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×