Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zupa owocowa

poszukuje przepisu na zupe owocowa

Polecane posty

Gość zupa owocowa

Dziewczyny, pomózcie! Na taka pogode, tylko zupa owocowa, niestety nie wiem jak ją zrobić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna dlooooon
podgrzać kompot jakiś, zabielic smietana, dodac makaronu i kilka gozdzikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa owocowa
ale sama chce ten kompot zrobic ;) tylko ni wiem jak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kompot Kupujesz świże owoce np truskawki, albo rabarbar, albo mrożone, albo kompot ze sloika Wstawiasz z wodą i gotujesz aż owoce odadzą swój samk wodzie i zblędną, słodzisz do smaku o komppot gotowy ja np nigdy nie zabielam kompotu na zupę owocową jem tak zwyczjanie z ugotowanym makaronem A i pamiętaj nie sól makaronu na zupę owocową!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna dlooooon
eeee... to może gógle? gógle nie gryzą, chociaż powoli tracę nadzieję, że ktokolwiek o tym wie, a jak wie, to czy pamięta.... e włala http://www.google.pl/search?hl=pl&q=zupa%2Bowocowa&lr=

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa owocowa
przeglądałam google i robiłąm zupy z tamtych przepisów, ale mi nie smakują, szukam przepisu "domowego", an pewno innego niż te z google, więc odpuść sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa owocowa
{Pluszko, a czy wymieszanie np. rabarbaru, ślwiek i truskawek będzie zjadliwe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna dlooooon
myślę, że z rady warto jednak skorzystać. o kompocie już mówiłam. przepis na kompot nie jest skomplikowany i myślę, że gdybys sie odrobinę wysiliła (naprawdę niewiele) to ze spokojem znalazłabyś SAMODZIELNIE przepis na kompot, a co za tym idzie - zrobilabyś świetną, mało skomplikowaną zupę owocową. ale lepiej po raz setny zawracać dupę ludziom na forum i jeszcze ich za to objeżdżać..... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa owocowa
Z jakiś powodów zapytałam na forum, nie masz ochoty/czasu odpowiedzieć, to nie odpowiadaj. Nie przyszłam tu, żeby się kłócić, tylko ugotować coś dobrego :)_ Pluszka, szięki za rady, powiedz jeszcze co z tą "mieszanką" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupą owocową zwykle pogardza mój Tato, mówiąc z lekceważeniem, że to \"kompot na obiad\"... Ale dzieci ja lubią, no i jest lekka, naprawdę świetna na upały.... Ja gotuję kompot, potem go miksuję i na jego bazie gotuję kisiel . Można nie używać kisielu z torebki, tylko zagęścić po prostu mąką ziemniaczaną. Ale tylko troszkę. Do zupy owocowej świetnie pasuja lane kluseczki własnej roboty, no i \"mazaj\" śmietanką do każdego talerza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto najlepsza zupa owocowa: potrzebne są 2-3 jabłka pokrojone w kostkę, garść truskawek lub innych owoców. Owoce wrzucamy do garnka, zalewamy wodą - jakieś 1,5 litra, dodajemy 6-7 łyżek cukru. W 0,5 szkl. wody rozpuszczamy dowolny kisiel - polecam brzoskwiniowy albo truskawkowy i gdy woda z owocami= kompot się zagotuje, wlewamy kisiel i gotujemy jeszcze chwilkę. Ewentualnie dosładzamy. Do tej zupki najlepsze są lane kluseczki! POLECAM!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupa owocowa
dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
można dodać parę goździków, odrobinę cynamonu lub cukru waniliowego jak się lubi :) Najpyszniejsza jest dla mnie jabłkowo-wisniowa:) No i kluseczki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię wiśniową. Gotuję wiśnie z dodatkiem cukru na kompot.Gdy gotowe dodaję śmietany. Czerstwe bułeczki kroję na kostkę. Brytfankę do pieczenia smaruję masłem,wsypuję bułkę i jeszcze układam na wierzch wiórki masła.Piekę w piekarniku,aż się przyrumieni ale nie spali ,mieszając,żeby masło dobrze obtoczyło grzanki.Na talerz nakładam grzanki i zalewam zupką. Trzeba jeść od razu ,bo jak namiękną grzanki to już nie jest takie apetyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra jest też rabarbarowa.Rabarbar obieram ,kroję na kawałki i gotuję z cukerm.Po kilku minutach od zawrzenia dolewam śmietanę. Studzę podaję z makaronem najlepiej jakieś wstążki. Dobra truskawkowa bez śmietany. Po prostu kompot i makaron.To cienka zupka,ale jak jest dobre drugie danie ,to zazwyczaj odwracam klejność o podaje po drugim daniu. Dobra jest jabłkowo -śliwkowa ze śmietaną gotowana jak inne podaję z młodymi ziemniakami polanymi słoninką. Może się wydać dziwne połączenie,ale jest pyszne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senior
Zagotowac wisnie dodajac cukier.Po zagotowaniu dodawac kisiel i zabielic smietana.Cos pieknego jak juz wystygnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyszna zupa owocowa
owoce śmietana cukier do smaku płatki kukurydzine lub grzanki lub makaron lub kluski - kto co lubi polecam płatki owoce - podgotować i zmiksować ( bardziej lub mniej jak kto lubi) Często też najpierw miksuje truskawki, nie na gładką mase, ale tak żeby zostało trochę owoców. Potem zagotowuję lub tylko podgrzewam. Dodaję cukier i śmietanę i gotowe. smacznego P.S. Do zupy z jabłek koniecznie cynamon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że troszke jednak trzeba - stosuję kisiel lub mąkę ziemniaczaną, ale tylko troszkę, żeby nie wyszła \"legumina\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dodaję nie tylko kisiel ,ale i galaretkę, tzn gotuje np. wiśnie z cukrem (mozna przyprawiać zależnie od upodobania i gustu wanilią, goździkami, cynamonem itp) i jak mam już ugotowany \"kompot\" to powiedzmy na 5 l garnek dodaję 2 galaretki wiśniowe i dwa kisiele. Podaję lekko ciepłe z makaronem i śmietaną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmm...
widziałam w programie tej włoszki na tvn style, ale nie pamiętam dokladnie.. zmiksowała maliny.. dodała pokrojone w kostke brzoskwinie i melona.. mozna pewnie oslodzic, bo nie pamiętam czy slodzila.. wydaje mi sie, ze powinno byc dobre..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To było to: \"Gaspacho” z letnich owoców Składniki: - 45 dag malin lub mieszanki owoców leśnych - 2 brzoskwinie - 1 melon - 2 łyżki cukru - 2 łyżki słodkiego wina białego (najlepiej „vinsanto”) - ciasteczka cantucci Przygotowanie: Maliny zmiksować z cukrem i winem. Wlać do indywidualnych miseczek szklanych. Melon i brzoskwinie pokroić w kostki i dodać do zupy owocowej. Podawać z ciasteczkami cantucci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będąc na wakacjach jadałam taką z jabłek,ze skwarkami(jak mi Bóg miły!)podbitą śmietaną(może i mąką lub zasmażką).Niebo w gębie,do tego młode,okraszone ziemniaczki.Jak się to robi to nie wiem,ale smak jako całość ciekawy,bo wcale nie słodki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zupa owocowa
mam 12 lat i poprosiłabym o przepis na tę zupę z wiśiami i kiślem moja mama taką robiła a tterraz ja się zajmuje domem ne pamiętam jak torobiła moja mamusia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zupa owocowa to jedna z najłatwiejszych zup, najlepiej sprawdzić jakie ma się owoce w domu i z nich ugotować zupkę http://wysmienity.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zupa owocowa Składniki ilość porcji: 3 1 kg ulubionych owoców (porzeczka, wiśnie, truskawka, malina itp.) 1 l wody cukier do smaku 150 ml słodkiej śmietany 250 g makaronu w kształcie gwiazdki 1 łyżka mąki Dodaj do listy zakupów Listę zakupów wydrukuj, wyślij e-mailem lub na telefon. Sposób przygotowania Przygotowanie: 15min. › Gotowanie: 20min. › Gotowe w: 35min. Zagotowujemy w wodzie wcześniej włożone owoce. Całość doprawiamy cukrem do smaku, a następnie dodajemy słodką śmietanę. Gotujemy makaron, odcedzamy, a później hartujemy go w zimnej wodzie. Wszystkie składniki łączymy z zupą owocową. Podajemy według uznania na ciepło bądź na zimno. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×