Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość UMarc

tuje rozkładają się na boki

Polecane posty

Gość UMarc

Nie wiem co się dzieje z moimi tujami w ogrodzie. Osiągnęły prawie 3m a teraz zaczybnają im się rozchodzić szczyty tak jak by jakaś siła rozpychała je od wewnątrz. Staram się e do dołu podwiazywać ale to nic nie daje. Co z tym fantem można zrobić. Pomóżcie, nie chciałabym je przycinać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d_o_r_a
Ja mam ten sam problem i pytałam w sklepie o klamry lub coś w tym stylu. Niestety ponoć nie ma nic takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dlaczego ich nie przyciąć, skoro jest to zabieg poprawiający ich kondycję i wygląd? Mam w ogrodzie ok. 50 tuj, przycinane mają świetną sylwetkę i są bardzo gęste, rosną równo i nic im się nie rozchyla; nieprzycinane właśnie idą pod sekator, bo się rozłażą, wyglądają trochę łyso i przez to mało atrakcyjnie. Poza tym tuje są roślinami, które dobrze znoszą cięcie, szybko się regenerują i w następnym sezonie będą wyglądać jak nie te same. Dodatkowo, w zimie, gałęzie nie będą się łatwo odchylać pod ciężarem śniegu. Skoro się rozłażą, to znaczy, że nie są wystarczająco gęste, gałęzie mają za dużo miejsca, więc proszą się o przycięcie. Oczywiście wybór należy do autorki. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitiu007
WItam. mam pytanie... Kiedy mozna przycinac tuje???? Chodzi mi oczywiscie na wysokosc, ile trzeba przyciąc (cm), nie mam zielonego pojecia jak sie za to zabrac :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×