Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość leśna

Ratunku rośnie mi jęczmień na oku.Wie ktoś jak się tego szybko pozbyć?

Polecane posty

Gość wirusek
ja nigdy nie miałam opryszczki a tu nagle sie pojawiła....oczywiście razem z jęczmieniem .;// najpierw urósł na górnej powiece....rósł i malał, rósł i malał...i tak w kółeczko. mam teraz po nim ślad. taka mała gulka w kąciku górnej powieki. Boję sie że po pewnym czasie znowu odrośnie. Co gorsza... tydzień po tym jak jęczmień 'zniknął' pojawił się na dolnej powiece drugiego oka...... uhh...pocieram złotem, robie ciepłe okłady, ślinie palec i nic.. ;( i co mam zrobić ??? bo nitki na palcu nie mam zamiaru wiązać.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość duszyczka ania
jak jest jeczmien to należy usunąć rzese, własnie tam gdzie jest najwiekszy na samym srodku. jak mnie zaczął soie robic zrobiłam tak i wtedy z rzesą wyrwałam taka mała żółta kropke i od razu znikneło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patryk1824
Hej, Ja miewam opryszczki bardzo czesto....czy to zima, wiosna czy lato - to te gnidy zawsze mnie dopadna!Cociaz ostatnio juz dlugo nie miałem ( odpukac). Doradzacie sobie Zovirax. Ja polecam Hascovir, jest najlepszy - a wieszcie mi ze probowalem juz wiele. Poza tym kosztuje jakies 6-7 zl a nie jak zovirax - 20zl! No i wszystko byloby ok gdyby nie ten jeb... jeczmien! Mam go od 3 dni a od wczoraj oko jak quasimodo! Bylem nawet u lekarza, to powiedziala ze przykladac cos cieplego ( a obraczka dziala dlatego zejak sie trze to wytwarza cieplo, wiec zamiast trzec mozna przykladac cieply sloik czybutelke ). Poza tym mam krople i masc ( antybiotyki ). Mam nadzieje ze szybko zejdzie bo nie wyrabiam z tym !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dzeferson
Ja też mam jęczmień... Najlepszym sposobem nie jest złoto tylko stara baba która nacharcha wam na oko. Efekt murowany. Dziala w 100%:) POzdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zamiatacz
bierze sie plastikowy pojemnik nalewa się wrzącej wody i owija szmatką . przykłada sie do oka (łagodzi bardzo nawet na godzinę i nic nie boli ale nie leczy całkowicie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nathlin
hehe ostatnio dostałam zajada w w prawym kąciku ust [było mto jakies trzy dni temu] a dzisiaj na prawym oku od strony wewnetrznej wyskoczył mi jeczmien.... dziwne to bo czytajac innych wypowiedzi zauwazylam ze opryszczka i jeczmien sa jakos powiazane... smarowałam juz zlotem i obslinionym palcem i mowiłam jeszcze historyjke nie posiałem itd... ciekawe co bedzie jak jutro raano sie obudze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika244
tez mam jeczmien i nie wiem jak sie tego pozbyc:( pomuzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania33z
witam! mam pytanko! chyba rosnie mi własnie taki jęczmien, najpierw bolało mnie przy kąciku oka a dzisiaj przy samych rzesach na ornej powiece mam zaczrwienione i opucniete lekko, boli mnie jak mrugam i piecze , dodam ze nie odczuwam tego tak jak mniej wiecej cos wpadnie do oka itp. pierwszy raz mam cos takiego....do rzeczy...pod wieczor przy rzesach wlasnie i cos kolo miejsca gdzie najbardziej mnie boli wyszedl maly tak jakbys syfek tuz przy rzesach...gdy ruszalam tam przy ty to peklo to i wydostala sie taka biala wydzielina cos jak wlasnie przy syfkach...co to moze oznaczac. doradzcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccxxxxxxx
na jęczmień najlepsze jest pocieranie złotem (złota obraczka najpierw potrzyj o coś aby ja rozgrzać a później pocieraj nią jęczmień plus do tego oklady z rumianku, po paru dniach znika... i sladu nie ma, wiem bo miałam 2 tyg temu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie- jęczmień to skupisko bakretii- obrączka wcale nie leczy a jedynie rozciera bakterie pod skórą. Akupresura z nitką na palcu, ugotowane białko jaja kurzego, pocieranie śliną i wszystko inne to na prawdę tylko maskowanie i chwilowe pozbycie się problemu- zauważcie, że z czasem jęczmień znów się pojawi!!! JEŚLI POJAWI SIĘ JĘCZMIEŃ- CZEM PRĘDZEJ UDAJ SIĘ DO LEKARZA okulisty. Nie dosteniesz bowiem w aptece nic bez recepty. Takie czasy. Ale spokojnie. Leczenie jęczmienia nie trwa długo- ok tygodnia. NIELECZONY JĘCZMIEŃ PRZERADZA SIĘ W GRADÓWKĘ- stan zapalny, a od tego można nawet stracić wzrok! Nie radzę więc tego bagatelizować. Ja miałam jęczmień na oku i przez 3 dni tarłam złotem- nic. Przykładałam herbatę- nic. Ważne jest też, żeby ograniczyć wachania temperatury dla oka. Mi okulistka dała zwolnienie z pracy na tydzień żebym nie wychodziła z domu. Należy oko lekko grzać- przykładać 3x dziennie ciepłą szklankę do powieki i używać albo kropli, kóre lekarz przepisze albo maści. W ten sposób jęczmień się leczy. Nie wystarczy go zakryć albo zamaskować. Pozdrawiam i powodzenia w leczeniu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krakers1
W przewlekłym "jęczmieniu" -zewnętrznym (bo są równiez podpowiekowe)polecam maść na antybiotyku o nazwie "trybiotic" dostepna w aptece za 1.70 PLN( W jednorazowym mało agresywnym wystarcza wasze domowe metody opisane wyzej ) po 7 dniach zniknie bez śladu Ps Uważąc zeby nie "nasmarowac) do oka tylko powiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukaczka
stary wypróbowany sposób na jęczmień - kto nie wierzy - niech czeka na swój prywatny jęczmień i sam na sobie sprawdzi !! w początkowej fazie 100% skuteczności!! komentarze po kuracji - nie przed!! ręce umyć dokładnie albo nie myć.. jak wolisz.. w łazience na lustrze musi zebrać się para wodna! /po kąpieli najlepiej/ ale może być każda inna szyba zaparowana , palcem wskazującym, a w zasadzie nie ma znaczenia którym... zbierać parę jednym zdecydowanym ruchem i "nakładac" na bolące miejce z jęczmieniem.. od 5-10 razy!! a jak już spróbujesz! sprawdzisz !! daj znać!! tarcie złotem, i innymi "rozgrzewaczami" czasmi powoduje obrzęk a nawet rankę.. a moja metoda jest bezbolesna, bezzapachowa i nieinwazyjna i na 100% skuteczna acha - gradówkę też tak wyleczyłam pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ukaczka
na jęczmień mocz!? to masakraaa jakaś.. urynoterapia i owszem.. ale nie w okolice oczu!! :( a oprycha to wisusówka - jeśli wyłazi często - niestety tylko do lekarza leki są odpowiednie np. Heviran .. oprycha to wisrusówka czai się uśpiona i czeka na :stres, nerw, osłabienie, przeziębienie, przegrzanie albo na :imprezę weselną urodzinową, studniówkową czy randkę! na oprychę nie ma cudownego lekarstawa ... ale masć cynkowa na początkowe stadium i Vratizolin jakoś pomogą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marinn
JĘCZMIEŃ - kiedyś stosowałem SZAŁWIA+ ZŁOTO OPRYSZCZKA ABY RAZ NA ZAWSZE SIĘ POZBYĆ - "HEVIRAN"(500) idziesz do interny prosisz o heviran to antybiotyk i uwaga musisz przejść kurację w całości nawet jak już zejdzie opryszczka. 1.Jak tylko sie pojawi lub będzie miała zamiar się pojawić(poczujesz po swędzeniu) opryszczka zaczynasz brać(więc biegiem do internisty jak w domu nie masz przygotowanego) 2.Heviran nie rozwiązuje problemu typu (+na zawsze+) ja często miałem opryszczkę po kilku kuracjach około 3 lub 4. Opryszczka prawie wogóle sie nie pojawia od 5 lat lub jeśli wyskoczy to dosłownie 1mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BoWo
Mialam jeczmien 2x w zyciu, jak bylam mala dziewczynka i drugi teraz, gdy mam 53 lata. Pomoglo mi: Pocieranie zlotym wydezynfekowanym pierscionkiem i prawie gorace oklady herbacianymi torebkami po zaparzonej herbacie.Poswiecilam temu okolo 3 godziny jednego wieczora. Najpierw pierscionkiem przez kilkanascie minut, pozniej oklady okolo godziny i znow pierscionkiem ponownie zdezynfekowanym i znow prawie gorace oklady okolo godziny i tak do konca. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mychaa.16
ja polecam to , co powiedziała mi moja okulistka - kilka razy dziennie przykładaj do oka ciepłe jajko i rozgrzewaj je. Rzgrzewanie udrożni ujście i umożliwi wydostanie się wydzieliny . :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franek20
ja od wczoraja mam jęczmień i nie wiem co mam zrobić bo ja nigdy nie miałem tego boli mnie oko jak mrugam i piecze mam zaczerwienione i co mam teraz zrobić? pomuście prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od lat wiadomo że potarcie jęczmienia złotym pierścionkiem czy obrączką pomaga, sama stosowałam albo ktoś w rozmowie z tobą może nie chcący napluć na oko też pomaga,w aptece kupisz maść na jęczmień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×