Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
adka1

Czy ktoś bydował dom szkieletowy?

Polecane posty

Chcę mieć dom szkieletowy /kanadyjski/. Wiem już na ten temat dużo, jednak mam problem ze znalezieniem konkretnej, solidnej i w miarę taniej firmy. Czy ktoś z Was budował taki domek? Czy możecie mi kogoś polecić? Mieszkam w woj. łódzkim, ale chetnie ściągnę firmę z innych okolic. Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adko! W wyborze firmy Ci nie pomogę, chciałam jedynie utwierdzić cię w słuszności pdjętej decyzji. Moi rodzice wybudowali taki dom praktycznie SAMI - TATO ZATRUDNIł TYLKO MURARZA DO WYLANIA łAWY I POSTAWIENIA KOMINA. Dalej budował wszystko sam. To jest prawdziwy dom - cieplutki i ekonomiczny, ogrzewany całą zimę jednym kominkiem! Dobrze czynisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko kochana! jak to sam? Musi być niezłym fachowcem! Jestem już zdecydowana na tę technologię bo wiem, że będzie to budowa szybka, czysta, tylko niestety droga. Zasięgnęłam informacji u kilku firm i okazało się, że dom o pow. ok. 90 m2 w stanie \"pod klucz\" bez białego montażu będzie kosztował ponad 160 tys. zł. Dlatego szukam dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Tato jest technikiem- chłodnikiem :) Profesja wyuczona... a poza tym to złotą rączką. Kiedyś był w USA i tam zaraził się koncepcją domów szkieletowych. Swojego kanadyjczyka postawił dopiero co - na emeryturze jest od niedawna i tak właśnie ją zaczął ! Czy 160 tys. to za sam montaż , czy materiał też w to wchodzi? Kupa kasy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na zachetę firmy proponują cenę ok. 1200 zł/m2 za stan \"pod klucz\", czyli tak, jak oddawane są np. mieszkania w blokach. Kiedy przedstawiłam konkretny projekt /90m2 pow. użytk/ z prośbą o wyliczenie kosztów budowy, okazało się, że muszę dopłacić za fundamenty /ok. 15 tys. zł/, za rynny, drzwi wejściowe, zmianę instalacji c.o. z elektrycznej na gazową, transport... I z 1200 robi się ponad 1600 /oczywiście netto/. A przecież trzeba jeszcze kupić piec, kaloryfery, położyć podłogi, płytki, kupić armaturę, itp. Nie wiem, czy zmieściłabym się w 200 tys. zł /oczywiście trzeba zapłacić w trakcie trwania budowy/. Znalazłam też firmy, które wołają po 1800-2000 zł/m2. Tak więc reklamowanie tych domów jako tańszych od murowanych jest chyba lekką przesadą. movering, czy możesz podać nazwę tej firmy? Oczywiście widziałam domy modelowe, które wyglądają super, mogłam też odwiedzic osoby, które mieszkają w takich domkach, jednak na początek interesują mnie ceny. farmerka 63, tak dla porównania - ile mniej więcej kosztował tatę ten domek? Wiem, że w USA i na północy Europy takie domki są najtańsze. U nas jednak, jak każda nowość, muszą kosztowac duże pieniądze... Tak to w Polsce bywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz...nawet nie wiem...zapytam przy najbliższej okazji... Domek ma zbliżoną powierzchnię do Twojego - 110 m2. Na dole duży salon, otwarta kuchnia i łazienka, z salonu schody na górę i tam tylko wieeelka sypialnia i łazienka. W sam raz dla dwojga emerytów ;) Wykończeniówka cały czas trwa - dopiero co połozyli panele na podłodze na dole i obudowali kominek. A mieszkają już 3 lata - mama dzielnie znosiła płyty osb na podłodze i goły żeliwny wkład kominkowy :) Tak więc inwestycja nie jest jeszcze do końca zamknięta. Mam nadzieję, że sobie zapisywali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
160 tys za \"stan pod klucz\". czy to duzo? nie wydaje mi sie. jestem w trakcie budowy (technologia murowana), obecnie mam stan surowy zamkniety i wydalismy prawie 150 tys. fakt faktem nie oszczedzamy na materiałach (pustaki prefabet 10 zl szt, dachowka braas) ale inwestycja powinna sie zwrocic w kosztach utrzymania domu. z tego co sie orientowalam to kanadyjki nie są polecane, ale dlaczego -przyznaje: nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oednosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawy temat..ma ktos juz doswiadczenie mieszkalne z takim domem...mi ostatnio odradzono budowe takiego domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tera zpo kilku latach czy coś się zmieniło? Ktoś z was ma dom szkieletowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o MiódMalina o
Ja budowałam i szczerze to nie odczuwam dużej różnicy w porównaniu z tradycyjnym domem, mam dobre ogrzewanie więc jest ciepło, no jedynie różnicę odczuwa mój portfel :) Proszę chociaż o domach szkieletowych przeczytać artykuł http://cdprint.com.pl/dom/domy-szkieletowe-i-pasywne-zyski/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znam dobra firmę, zobacz sobie ich projekty na stronie, masz też podane do niektórych ceny www.its-koszalin.pl my mamy jeden z nich, jesteśmy zadowoleni i jak na razie żadnych wad nie zauważyliśmy (na szczęście) więc polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpachla
Ja mam dom szkieletowy, który budowała firma Wasco Villa i mogę ją każdemu polecić. Szybko, profesjonalnie, a co najważniejsze - w przystępnej cenie. Dom jest ciepły i ekologiczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mieszkamy na Mazurach i mamy właśnie dom szkieletowy i jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji. Przede wszystkim budowa nie wychodzi drogo a dom jest ekologiczny i zdrowo się w nim żyje. Niektórzy się boją co z ogrzewaniem takiego domu a właśnie nie ma z nim większego problemu, bardzo dobrze sprawdza się ogrzewanie nadmuchowe dzięki temu za energię nie płacimy dużo. No i budowa takiego domu jest szybka, to kolejny plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My mieszkamy na Mazurach i mamy właśnie dom szkieletowy i jesteśmy bardzo zadowoleni z decyzji. Przede wszystkim budowa nie wychodzi drogo a dom jest ekologiczny i zdrowo się w nim żyje. Niektórzy się boją co z ogrzewaniem takiego domu a właśnie nie ma z nim większego problemu, bardzo dobrze sprawdza się ogrzewanie nadmuchowe dzięki temu za energię nie płacimy dużo. No i budowa takiego domu jest szybka, to kolejny plus. A budowało Ecoax http://ecoax.pl/oferta/ bardzo solidna i doświadczona firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milka_K
Mi dom kanadyjski wybudowała firma http://www.wascovilla.pl/. Przy firmie działa biuro projektowe, które wykonuje projekty dla domów rodzinnych (i nie tylko), a także adaptację projektów gotowych. Firma jest rzetelna, sprawnie zrobiła mi cały dom pod klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Ja wybudowałem taki dom. Właściwie to jego wykonaniem dla mnie zajęła się firma RS-DOM z Lublina. Jeżeli macie jakieś pytania związane z budową tego typu domów to polecam wam się do nich zgłosić. Co do mojego domu to jest on spełnieniem moich marzeń i nie wyobrażam sobie wyprowadzki z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek Aureliusz

Ja budowałem korzystając z usług firmy Skandic hus (polski oddział) całkiem niezły domek Simon można wyrwać już za ok. 140 tyś co jest dobrą ceną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kardynowski Mateusz

Co do pytania to na własnej skórze przekonałem się że oni są specjalistami budiro.pl firma bardzo konkretna zero opóźnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek

Zdecydowałem się na ten rodzaj konstrukcji ze względu na czas wykonania. Chciałem zdążyć się wprowadzić przed porodem żony. Dom wykonała dla nas firma Skandic Hus. Montaż przebiegł błyskawicznie. Panowie wyrobili się w tydzień.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karol1aa

My wybraliśmy firmę skandic hus - polecam w 100%. Firma bardzo rzetelna, wszystko wybudowane w dobrym tempie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam wszystkim popatrzec w pozytywnych kolorach na tego typu domy przez zupelnie inne okulary : po co wam te wszystkie betonowe i pustakowe klocki?Po co? Technologia bardzo szybko sie zmienia , poziom zycia rowniez.Swiat staje sie globalny.Aktualnie wiele remontow jest drozszych od nowej budowy.Lokalizacje zyskuja na wartosci lub traca przez co nasze dzieci albo beda chcialy sprzedac ziemie z zyskiem bo to ona obedzie miala wartosc i dom ktory teraz jest solidnie i kosztownie wykonany bedzie musial byc wyburzony.I na odwrot tzn dzieci nie beda chcialy mieszkac w naszym domu ,ktory teraz budujemy.Nikt nie wie co bedzie za 20 - 50 lat. Zaleta tych domow jest niewatpliwie prostota.Gdybym sam dla siebie aktualnie musial wybudowac dom to wykonalbym go wlasnie w tej technologii.A jak mi sie znudzi za 20 lat to go burze i stawiam cos innego lub w innym miejscu . Jesli szukacie ciekawych projektów domów drewnianych, polecam zajrzeć sobie na stronę https://www.domywstylu.pl/projekty-domow-drewnianych/ Jak widzicie, jest ich wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sama od niedawna jestem posiadaczką takiego domku i potwierdzam, że jest to naprawdę świetna i opłacalna konstrukcja. Budowa nie wiążę się z ogromnymi kosztami, sam montaż jest szybki, a całość jest dokładnie zaimpregnowana, więc można być pewnym, że będzie naprawdę trwała. Mnie mój domek wykonała firma Marszałek - Domy z drewna z Warszkowa: http://www.domki-marszalek.pl/ z której usług jestem bardzo zadowolona - domek prezentuje się dokładnie tak, jak chciałam, jest ładnie urządzony, wszystko zostało dopięte na ostatni guzik. Jeśli ktoś zastanawia się, czy warto decydować się na domek szkieletowy to jak najbardziej warto, a firma Marszałek - Domy z drewna jest jak najbardziej godnym zaufania wykonawcą. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym jeszcze do zalet sosunkowo niższy koszt budowy takiego domu w przeliczeniu na 1 m kw w stosunku do konstrukcji murowanej. Kolejna sprawa to szybkość budowy. Domy szkieletowe buduje się z gotowych prefabrykatów, które zostały przygotowane w sterylnych, laboratoryjnych warunkach (tak to powinno przynajmniej wygląać), są dobrze wysuszone, pozbawione wilgoci i zakonserwowane. Fajnie się sprawdza szczególnie w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym (szczególnie jeżeli jest to konstrukcja parterowa - ale wtedy potrzebna jest większa działka). Pozostałę rzeczy zostały tutaj dobrze opisane:  http://siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/strefa-eksperta/kiedy-warto-rozwazyc-budowe-w-technologii-szkieletowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Dom szkieletowy jest domem ciepłym. Ściany są wypełnione materiałem termoizolacyjnym. Nie spotkałam się z murowanym domem ocieplonym od wewnątrz. Więc ściany masz ciepłe, jakbyś mebli dotykał, a nie betonu.

2. Komfort ogrzewania - dom szkieletowy szybko się nagrzewa. Inaczej niż murowany się wychładza. Możesz wyłączyć grzanie i pozwolić spaść temperaturze podczas, gdy w murowanym mury oddają ciepło jak Cię w domu nie ma.

3. Inna akustyka. Słychać w środku odgłosy z zewnątrz. Nie bardzo, raczej cicho. Jeśli mieszkasz w centrum miasta to odradzam szkielet. Ale jeśli budujesz się na działce przy lesie czy wśród pól to polecam. Super jest słyszeć cichy świergot ptaków, cykady, szum drzew (mam osikę koło domu) czy nawet jak sąsiad rolnik woła o 18 krowy z pola. Czuję się życie dookoła, a nie zamyka w głuchej ciszy.

4. Łatwość wykończenia wnętrza, jak i budowy. Prace są suche, nic nie pyli, nie potrzeba wody na działce, prądu właściwie też nie (akumulatory lub mały generator prądu https://www.leroymerlin.pl/warsztat/urzadzenia-warsztatowe/agregaty-pradotworcze,a874.html ). Tak samo wnętrze - nie ma bruzdowania, tego gruzu wszędzie. Albo instalacje idą w konstrukcji, albo w ruszcie instalacyjnym na którym montuje się płyty gk. Nic nie musi schnąć, nie trzeba grzać pustego budynku, bo tynki.

5. Ściany są chude. Nie ma wielkich parapetów w domu czy na zewnątrz.

6. Nie trzeba się martwić montażem okien. Tutaj ciepły montaż to podstawa. W piankę montażową okna nie wcieka woda, bo od razu robi się obróbkę taśmą wiatro- i wodoszczelną do wiatroizolacji.

7. Jak Ci się zamarzy zrobić dodatkowe okno to jest to prostsza sprawa niż w murowanym. Możesz normalnie mieszkać w tym pokoju i będą to czyste pracę, bez gruzu, kucia ścian.

8. Przy słupach fundamentowych czyli podłodze szkieletowej opartej na legarach masz ciepłą podłogę. Sama zastanawiam się czy iść w podlogówkę elek skoro teraz w mrozy -5st mam ciepłą podłogę, aby na boso chodzić (aktualnie w skarpetkach po OSB chodzę).

Jak coś mi jeszcze przyjdzie do głowy to napiszę, to na szybko zalety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×