Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dsd

jak zrobic sos do spagetti?

Polecane posty

Gość dsd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsd
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pindole
na oleju z oliwek smazysz mieso mielone. dodajesz sol,pieprz,papryke. jak sie usmazy dolewasz wode i wrzucasz pokrojona papryke i cebule. dusisz az zmieknie troche. dodajesz puszke albo dwie pomidorow , bazylie i oregano. doprawiasz do smaku. gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsd
to tylko papryka i pomidory z warzyw i cebula? nic wiecej nie trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pindole
tylko nie dolewaj duzo wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pindole
jak chcesz mozesz dodac por albo pokrojonego ogorka kiszonego albo korniszona ale najczesciej robie tak.tylko papryka + cebula.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dsd
ok dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja pindole
jak bedziesz miala za malo pomidorowe to dodaj przecier pomidorowy. naprawde zajebiste.aha,nie zaluj oliwy z oliwek bo to dodaje duzo smaku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jamnik 123
Sos najszybszy ( i podstawa do innych sosów) : Kilka ząbków czosnku, oliwa, peperoncino - 1 sztuka (takie malutkie suszone papryczki) , jak niemacie to nic, może byc bez a pod koniec mozna dodać odrobine osrej sproszkowanej papryki. olej podgrzać, dodać obrany czosnek , papryczkę . lekko podsmażyc, nie dopuszczając do zrumienienia się czosnku (straci cały aromat). Papryczkę pod koniec wyjąć, a czosnek wg uznania. Polać tym spagetti , dodać ser (najlepiej dobry parmezan) Wersja wzbogacona: do tego sosu dodać tarte mielone, podsmażone mięso ( wystarcza trzyłyżki)+ pomidory ( moga być z puszki) + bazylię, oregano . To wersja bolonese Można zrobić bez mięsa , tylko pomidory , zioła i oczywiście ser. mozna zrobić bez mieska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dama szpinakowa
:) do spagetii idealnie nadaje się sos pomidorowy z kartonika :) jest zdecydowanie lepszy niż jakikolwiek przecier pomidorowy . Dzieki niemu sos ma odpowiednią konsystencję i smak . Podane powyzej przepisy mają tę samą bazę . Ja ze swojej strony dodaję jeszcze swieżą natkę pietruszki a rozgnieciony ząbek czosmku podsmazam z mielonym mieskiem < koniecznie wołowym> Polany sosem makaron posypuję dodatkowo startą mozarellą :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hostess
A ja zamiast mielonego dodaję czasem drobno pokrojona kiełbasę lub lnną wędlinę. Ta wersja nam bardziej smakuje. Podsmażam z cebulą i czosnkiem .Dalej postępuję jak wyżej .Doprawiam wedle uznania :zioła , papryka słodka i ostra , ostry tarty ser itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×