Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość bratmojejsiostry

przepuklina jądra miażdzystego

Polecane posty

Jut_ka nie potrafił mi powiedzieć dlaczego ten dysk znów wypadł, okiliczności raczej prozaiczne jak właśnie kichnięcie na przykład albo podniesienie butelki Kubusia, nieźle co. No albo też wysilek bo wrociłam do pracy i siedzenie 10 godz dziennie. mam też takie pytanie bo mnie nurtuje, poprzednim razem bylam na L4 5 miesiecy, 2 przed operacja i 3 po, w międzyczasie byłam raz na 2 tygodniowym L4 i raz na 21 dni w szpitalu na rehabilitacji.Pracuję na umowe o prace na czas nieokreślony. czy te moje wszystkie zwolnienia mają wplyw na wyliczenie tego kolejnego. Czy jak teraz pójde to znow obowiązuje te 182 dni? czy poprzednie zwolnienia mi jakos ten okres skracają. I czy jest szansa, że faktycznie po drugiej operacji bede mogla te 182 dni siedzieć na zwolnieniu bo ostatnio wrocilam po 3 miesiacach do pracy bo bardzo chciałam a potem żałowałam bo może przez to tak szybko mi się to odnowiło. prosze jesli ma ktos wiedze w tym wzgledzie , Może Spadlam to mi napisze jak to z tymi zwolnieniami jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatka2307 - ból Ci minie, zobaczysz, nerwy się muszą zregenerować, mnie też bolało do dwóch miesięcy po operacji, a w szpitalu 2 pielegniarki mnie musiały z boku na bok obracać bo sama nie umiałam. naprawde któregoś dnia się obudzisz, już napewno na dniach i zobaczysz że już nic nioe boli. ale proszę Cie nie spiesz się do pracy, zwlaśżcza ze nie masz lekkiej, dbaj o siebie bo masz dla kogo byc zdrowa. Ja strasznie sie bałam o pracę, najchetniej to juz bym wrociła po miesiący, wrociłam po 3 i okazało się, że i tak za szybko bo 2 msc popracowałam i znow wylądowałam z powtorka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina35- tylko, że ja już byłam po operacji rok a oni mi tu z tym stepperem, że nie wolno i na rowerku też nie. Ale ja już sie spotykałam z tyloma różnymi opiniami co wolno a czego nie, i to często z całkowicie sobie sprzecznymi. Np. po operacji rehabilitanci mówią- pływać tylko na plecach, teraz w szpitalu mówią mi - pływać żabką bo wtedy sie robi najlepszy przeprost a przeprosty są podstawowym ćwiczeniem. I kto ma wiedzieć co nam faktycznie służy a co szkodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jut_ka lekarz nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego znów wypadło tak szybko, podał dosyć prozaiczne powody jak np. kichnięcie czy podniesienie czajnika z wodą. czyli tak naprawde to sie może stać w każdej chwili. Kalina35 ja już byłam rok po operacji jak mi wyskoczyli że nie moge na steperze ani rowerku ćwiczyć. ale jest tyle różnych opinii, często nawet ze soba całkiem sprzecznych więc trudno mieć pewność. Np z plywaniem po operacji usłyszałam, że wyłącznie na plecach, teraz na rehabilitacji kazali żabka bo robi się wtedy naturalny przeprost a przeprost jest podstawowym ćwiczeniem przy dyskach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutko, tak mi się przypomniało, że mówiąc o ciągnięciu pleców, masz może na myśli, że są trochę sztywne, ja tak miałam przez 2 m-ce. Neurochirurg kazał mi brać chyba myolastin i magnez, by mięśnie rozprężyły się. Magnez jest wskazany po operacjach chirurgicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutko, mówisz, że czujesz ciągnięcie w plecach. Ja miałam je dość sztywne przez 2 m-ce. Neurochirurg po kontrolnej wizycie przepisał mi magnez-- Asparagin (wskazany po operacjach) i bodajże Sirdaluid, by rozluźnić mięśnie. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutko, mówisz o ciągnięciu pleców. Przypomniało mi się, że ja przez 2 m-ce miałam sztywne plecy. Neurochirurg podczas kontrolnej wizyty przepisał mi Asparagin- magnez( wskazany po operacji) i Sirdaluid, by zmniejszyć ich napięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Domi38; Zwolnienie bedzie Ci sie liczyc od poczatku...czyli 182 dni. Jesli masz zwolnienia od lekarzy tej samej specjalnosci to przerwa ,nie dluzsza niz 60 dni zaliczana jest jako ciaglosc choroby. Natomiast jesli przyniesiesz zwolnienie na inne schorzenie np. po 2 dniach, to nie jest to wliczane w ciaglosc choroby i liczy sie od poczatku. Ty mialas rok przerwy wiec liczy sie od poczatku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mogłam wbić wiadomości i teraz są 3 podobne. Jutko, to był na pewno Sirdaliud- sprawdziłam, na rozluźnienie mięśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuning dzięki za informacje, tak miałam nadzieję , że będzie ale nie bylam pewna bo 3 msc temu byłam 3 tyg. w tym szpitalu na rehabilitacji. A nie wiecie może jak to jest z punktu widzenia pracodawcy. ja pracuję w tej firmie 3 lata i już raz byłam na długim zwolnieniu a teraz ide na kolejne czy to może być podstawą do wypowiedzenia umowy o prace gdy wrocę ze zwolnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
domi tu ciezko o L4 - w ciazy wylam z bolu i nie chcieli mi dac :(((( Teraz przed operacja neurochirurg mowil o miesiacu a ja czuje ze dalje nie jestem w stanei wrocic a tu macierzynski dobiega konca a za cos zyc trzeba.... Niby moja lekark apowiedzial ze mi da L4 ale z nia te znei wiadomo jak to bedzie bo wierz mi oni nie sa skorzy do takich rozwiazan (tu placa dopiero od czwartego dnia L4, ja w umowie mam napisane ze moge na rok chorowac 13 tygodni i wtedy mi zplaca 100% - jak jest pozneij nie mam pojecia) Ja w sumei nei narzekam na bol tylko mam dalje mrowienie i brak czucia (mrowienie mialo minac a nie minelo - lekarz mowiel o 90% poprawy a ja widze moze 20% narazie....). Czekam jeszcze tydzien i pisze do spzitala bo na ostatnia chwile jak mi przysla list z terminem to jak pojade - moj musi zalatwic wolne albo ja musze znalezc kogos do dziecka jak mu nei dadza. Niby miala byc kontrola po 6-8 tygodniach wiec zobaczymy jak to wyjdzie w praniu. Co do zwieraczy to ja jak tylkopojawil sie brak czucia odrazu mialam zaparcia i siku ciezko bylo zrobic - po operacji bez zmian jak narazie. Wydawalo mi sie ze z sikaniem jest lepiej zaraz po ale wychodiz na to ze jest bez zmian.... tylko zaznaczam u mnei problemy zaczely sie od dnia kiedy mi czucie odeszlo - wczesniej bylo wszystko w jak najlepszym pozadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
DOMI Jesli to nie tajemnica to napisz kto cie operowal w katowicach rozumiem ze zabieg byl przeprowadzany w ligocie tez tam mialem zabieg minelo pol roku dzis czuje sie prawie dobrze i chce zeby tak pozostalo jak najdluzej choc ostatnio sobie troche odpuscilem , i plecki daja znac o sobie KALINA jezdze/stoje/ noca wczoraj przedwczorajnie raz po 14 godzin zwaszcza w weekendy jak sie pilnuje to nieraz trafi sie cos fajnego ale to rzadkosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furman- no jasne że ligota, operował mnie doc.Hendryk. I on również chciał mnie kroić w czerwcu ale sie nie zgodziłam. Teraz ide do bielska ale tylko dla tego że poszłam na prywatna wizyte żeby sie skonsultować no i ten lekarz chce mnie wziąść "do siebie " na oddzial, nie wiem podobno specjalizuje sie w kręgosłupach i z tego słynie, super lekarz tak myśle, mogę dać komuś namiary jesli będzie ktoś z tych okolic. A Ty Furman jakie wrażenie po ligocie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatka2307 no nie jestes w zbyt fajnej sytuacji , moja siostra od pół roku siedzi w UK ale na całe szczeście zdrowie jej służy. Troche mnie martwi, że masz dalej problem ze zwieraczami, wydaje mi sie że po tej operacji co jak co ale takie objawy powinny minąć, dowiedz się koniecznie. Kurcze a może po tych 13 tygodniach też będziesz miała płacone tylko mniej niz 100 %, dowiedz się, żeby choc trochę dłużej móc posiedzieć w domku. A powiedz mi ( bo chyba wczesniej pisalas ze leczysz sie na kregoslup juz kilka lat ) i mowisz ze w ciaży wyłas z bólu ale to ta przepuklina tak ci dokuczała jak byłas w ciązy? to od którego miesiaca poszłaś na zwolnienie? i musiałaś leżeć? a rodziłaś normalnie czy przez cesarke, napisz jak możesz bo mówi sie że przy pjm tylko cesarskie cięcie. I jak miałaś ta przepukline wcześniej zdiagnozowaną ( tzn przed ciążą ) to nie straszyli Cię zajściem w ciąze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuning
Domi83; Zwolnienia lekarskie w zasadzie nie moga byc podstawa do rozwiazania umowy o prace,niemniej kapitalista zawsze cos wymysli aby sie pozbyc chorego czlowieka. Przy naszym schorzeniu trzeba jednak postawic na swoje zdrowie...zeby wlasnie nie bylo niepotrzebnych reoperacji ..bo sie zaczyna robic bledne kolo..szybciej pracujesz..szybciej chorujesz.. Beatka; Mysle ,ze po takiej operacji 3 do 6 miesiecy nie powinni robic problemu ze zwolnieniem..bo to karygodne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko i Doma, ja ze zwieraczami :D przez pierwszy miesiąc też miałam kłopot. Zobaczycie minie. Może nie było ze mną tak źle, że zbierał się do bólu. Ale siusiałam cieńką strużką długo przed i długo po, nie czułam siusiania, nie mogłam nadusić na pęcherz. Po operacji, gdy mięśnie pęcherza już zaczynały działać, to i tak nie mogłam nadusić, bo chwytało mnie naprężenie od kręgosłupa, aż do pięty. Z załatwianiem też miałam problem i jeszcze gorszy skurcz mięśni. Minie Beatko wszystko, zobaczysz :-)). Czasem, gdy mam zły dzień coś poczuję, ale to Palm Pikuś :p. Widzisz Furman, a ja myślałam, że Ci coś mądrego podsunęłam, a Ty masz to już obcykane. czyli i w nocy "konkurencja nie śpi" :-))). Kiedy jedziesz do sanatorium???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko i Doma, ja ze zwieraczami :D przez pierwszy miesiąc też miałam kłopot. Zobaczycie minie. Może nie było ze mną tak źle, że zbierał się do bólu. Ale siusiałam cieńką strużką długo przed i długo po, nie czułam siusiania, nie mogłam nadusić na pęcherz. Po operacji, gdy mięśnie pęcherza już zaczynały działać, to i tak nie mogłam nadusić, bo chwytało mnie naprężenie od kręgosłupa, aż do pięty. Z załatwianiem też miałam problem i jeszcze gorszy skurcz mięśni. Minie Beatko wszystko, zobaczysz :-)). Czasem, gdy mam zły dzień coś poczuję, ale to Palm Pikuś :p. Widzisz Furman, a ja myślałam, że Ci coś mądrego podsunęłam, a Ty masz to już obcykane. czyli i w nocy "konkurencja nie śpi" :-))). Kiedy jedziesz do sanatorium???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość furman 35
DOMI mnie rowniez robil Hendryk wrazenia u mnie jak najbardziej pozytywne /dokladniej opisywalem zabieg w okolicach 15 -20 sierpien bodajze 63 str/ moim zdaniem bardzo dobry szpital i lekarze/nie wszyscy ale wiekszosc / mowie tu o fachowosci medycznej absolutne dno jesli chodzi o warunki pobytu i estetyke 2 mce po bol sie wycofal zadnej cwiczen , rehabilitacji tylko dlugie spacery i relaks oraz duzo mniej forsujacy styl zycia spokojny bez pospiechu u mnie to przynioslo dobry efekt 4,5mca zaczolem prace drugi miesiac w pracy ale mam wolny zawod wiec sam wybieram dni i godziny ale wiadomo czlowiekowi zawsze malo dzis jestem w prawie normalnym stanie sa okresy ze troche poboli wtedy sie oszczedzam KALINA w Kamieniu pomorskim mam byc w piatek o 14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
domi u mnie bylo tak - jeszcze w podstawowce zaczelo bolec biodro, skierowali mnei do szpitala dzieciecego, tamci dali skierowanie na przeswietlenie i nic nei wyszlo. Dalej bolalo i nikt nie wiedzial co mi jest wiec skierowali do neurologa, stwierdizla rwe kulszowa i dala Olfen (diclofenac) oraz skierowanie na rezonans. Bylo to jakos w okolicach 7-8 klasy podstwaowej wiec troche czasu temu. Wynik rezonansu - przepuklina jadra miazdzystego medialno paramedialna lewostronna. Moja neurolog powiedzila, ze mam sie nie schylac, ze mozna zrobic operacje ale skoro bol przeszedl (bo w koncu przeszedl) to mozna sie wstyrzymac. Mowila ze operacja z jednej strony dobra bo szybko sie goi mlode cialo a z drugiej strony po co robic skoro nie boli az tak i nie przeszkadza mi. Bol przeszedl a ja chodizlam profilaktycznei na kontrole i po leki (leniwa bylam i robilam to zeby miec zwolneinie z w-f'u - smutne ale prawdziwe). I zaczelo sie w drugim miesiacu ciazy. Znowu bol biodra i ostra rwa kulszowa i tak do porodu - na fizjo mowili ze przejdzie ale po 2 miesiacach wyladowalam w szpitalu bo nawet na czworaka nei moglam sie przesunac. Tutaj nie mialam zadnego L4!!!!! Normalnie mi kazali pracowac mimo ze ja ledwo chodzilam!!! Dlatego wykorzystalam caly urlop + zmuszona bylam isc na wczesniejszy macierzynski - tutaj mozna zaczac na 11 tygodnie przed terminem porodu. Mialam wizyte w szpitalu bo napisane mialam od mojej neurolog co mi jest i lekarz powiedzial ze nei da mi L4 - malo tego napisala mi to lekarka po łlacinie zeby napewno zrozumieli, a oni ze to nie po angielsku!!! Ja mialam nadzieje z emi dadza L4 bo chodze do polskiej lekarki ale ona stwierdzila ze polacy to juz wymyslaja. Za to teraz po interwencji neurochirurga sama mi kazal przyjsc po L4 jak skonczy mi sie macierzynski - zobaczymy jak to bedzie bo ja juz w nic nie uwierze w UK. Co do ciazy to mi sie udalo bo tu urlop mi rozliczaja od kwietnia do konca marca wiec mailam stary ktory wykorzystalam w marcu pozniej caly polowe kwietnia nowy, i po powrocie z PL ublagalam lekarke o 2 tygodnie L4 (dala mi takie ze napisala co moge robic a co nie i pracodawca mial zadecydowac czy ma dla mnei odpowiednie zajecie - na szczescie nie mial) zeby nei wracac - reszta urlopu i 11 tygodnei macierzynsiekiego przed porodem a 2 tygodnie L4 mialy wypelnic luke - mailam przyjsc na 1 dzien do pracy bo mi braklo urlopu, ale zadzwonili ze nie ma sensu i mi zaplacili extra. Chociaz tyle mialam z tego cierpienia. Co do ciazy to neurolog w PL mowila cos kiedys o cesarce ale ja bylam dzieckiem wtedy. Bylam w 20 tygodneiu u niej i pytalam czy moge miec epidural i powiedziala ze tak - nic juz nie wspominala o cesarce. Rodzilam naturalnie, mialam epidural tylko ze wyszly komplikacje (maly byl zmeczony jak to mi powiedziala lekarka zebym zrozumiala hehe) i dali mi na samym koncu odrazu znieczulenie do cesarki jakby sie nie udalo malego kleszczowo wyciagnac. Mialam znieczulenie od klatki piersiowej do stop (chyba to sie nazywa podpajenczynowkowe). Przed operacja pytalam pielegniarki czy to przez ciaze ten dysk sie wysunal (wyszlo to z rozmowy bo wiedzieli z emam dziecko i pytala ile wazylo przy urodzeniu, jak powiedzialam ze 3,5 to stwierdzila ze duze) i powiedziala ze czasami sie tak zdaza, a ze dziecko bylo "duze" (bo tutaj normalne to znaczy do 3kg;/) to tym bardziej. Teraz jak bede na kontroli (ciekawe kiedy swoja droga) to zapytam jak by to bylo jakbym chciala miec druga dziedzie.... Tuning mi na wizycie powiedzili o miesiacu!! ja to bede w 7 niebie jak mi dadza chociaz 3 miesiace, tzn do konca maja by mnei satysfakcjonowala na dan achwile bo mialabym czas sie dowiedziec co i jak tu sie robi i zalatwia bo nie znam nikogo w podobnej sytuacji. Nic jak sie nie uda z L4 to sie bede musiala zwolnic i isc na zasilek jak sie uda. musze sie kogos poradzic dlatego potrzebuje czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis po długim kiszeniu się w domu zrobiłam spacer na 4km w jedną i tyle samo w drugą. Wieczorem miałam ochotę na słodkie i zaczęłam rozrabiać ciasto, składniki były podobne, ale coś mi nie pasowało, bo chciałam zrobić tort, a ciasto ciężko ucierało się, zatem w sumie, gdy się zreflektowałam, robiłam, nie to co trzeba, a skoro uparłam się na tort, to i to zrobiłam. W sumie wystałam przy dwóch ciastach. Padam!!! Furman, gdy kręgosłup wzmocni się, to można więcej poruszać się i kręgosłup pod koniec dnia nie będzie bolał? Furman, wiem, że rezygnujesz z neta, ale daj znać, jak jest, albo jak było, jak się czujesz :-))). I chyba jest coś w tym, że na początku ćwiczeń nie za dużo, mnie chyba przez nadgorliwość dłużej boli. Spadłam śmiała się z czyjegoś kompa, że padł, może u niej brak łącza?? spadłam, gdzie jesteś, jak Cię nie ma???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko, dziwię się, że mądrzy specjaliści proponowali w dzieciństwie operację, ale nie proponowali systematycznej rehabilitacji!! Może dobrze, że nie zdecydowałaś się, bo zawsze nawet mini, ale miałaś w tym miejscu amortyzację w postaci dysku. Mnie też bagatelizowano od dzieciństwa. Nikt nie wykrył skrzywienia, nie sprawdzał nawet. A jako dorosła osoba chodziłam, ale nikt nie mówił, czym są korzonki, czym grożą i jak przeciwdziałać, a drętwiało mi też biodro, bolały plecy tak, ze nie mogłam ruszać się.. I dziwię się, że nie zaproponowano Tobie cesarki, bo przy tego typu schorzeniach powinnaś mieć, chyba, że nie powiadomiłaś o schorzeniu. I to od razu odpowiedź dla Jutki- rodzenie przez cesarkę tylko. Rozmawiałam ze zdrowymi dziewczynami i one mają problem z biodrami po rodzeniu, coś się poprzestawiało, w czasie samego porodu, koleżance coś porządnie chrupnęło, to co dopiero my....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatka2307
kalinko a no widzisz zapomnialam o rehabilitacji hehe - tak sie rozpisalam ze mi z glowy wylecialo. Ja na poczatku dostawalam zwolneinie tlyko jak mialam atak rwy - inaczej mi nie chcieli dac, a pzoneij to jzu sciemnialam zeby miec :) teraz oczywiscie zaluje :( Na w-fie cwiczylam wiec moze dlatego nei maialam wtedy typowej rehabilitacji - w szkole mialam basen wiec moze to tez powod??? Przez bardzo dlugi okres nei bolalo bo ok 10 lat. Mialam ultradzwieki na odcinku gdzie mialam pjm. Ja sie nie znam, ale wiem ze moja lekarka tez nie chciala mnie wtedy kierowac na krojenie. Tylko powiedziala jak to wyglada a ze nei bolao nic jzu to pwoiedzila zeby sie wstrzymac bo po co skoro bolu nei ma i pozneij dalej w tym siedizalysmy bo jak pisalam bolu nei bylo tyle lat - dopiero w ciazy... Tak wogole to ja uwielbiam - ludzka lekarka jak ja to mowie. Zbada, popatrzy i skieruje gdzie trzeba i na co trzeba bez upominania sie i proszenia o cokolwiek. Jak bylam u niej w ciazy i jak uslyszala, ze w UK mi powiedzili ze ciaza to nie choroba to powiedziala ze i owszem ale przy tym bolu to ciazko cokolwiek zrobic tym bardziej przy mojej pracy, chcial dac L4 ale nei wiedzilam co mam wpisac w polu NIP zakladu pracy i dalysmy sobie na wstrzymanie - teraz juz wiem i napewneo to wykorzystam jak bede w kwietniu w PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obejrzałam ten ostatni filmik po śniadanku, na które jadłam torcik:-D. Trochę niedobrze mi się zrobiło :-P. Miałam wrażenie, że przecięto tam także jakieś mięśnie, albo coś takiego?? Pewnie, że operacja trudna, dziś się tak ładnie mówi "zabieg", ale to chyba chwyt marketingowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalinka - mówiąc, ze ciągnie mam na myśli, że boli lekko ze zmęczenia może. Podobnie było po porodzie. Czyli dół pleców boli lekko i chce mu się położyć. A dziś natomiast boli mnie łydka. Już się obudziłam z bólem i teraz też boli lekko. Nagle po 3 tyg.zaczęła boleć?? kalinko, info o cesarce to chyba nie do mnie :) Szczęśliwie mam już 2 synków więc wpływ pjm na ciążę interesuje mnie już tylko teoretycznie :) U mnie przepuklina odzywała się w przeszłości wtedy kiedy starszy synek miał 8 miesięcy i potem powtórzyła się kiedy młodszy miał 9 miesięcy. Dokładnie za 6 lat. I od tego drugiego razu już co jakiś czas brałam zastrzyki, bo pobolewało. Aż wypadł całkiem. Ja też przesyłam Wam Walentynkowe życzenia ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach racja, to Domka pytała o rodzaj porodu, a ja Ci dziecko w brzuch wciskam :-)))). Też wszystkiego najlepszego w tym słodkim dniu, duuużo miłości po kres dni :-))). ❤️ 🌼 ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jutko, będzie pobolewało w różnych miejscach w zależności od dnia, pod koniec dnia szczególnie plecy. Właśnie pytałam Furmana, czy potem minie całkowicie. Ale na Twoim czy moim etapie, śmiało może. Lekarz mi powiedział, że też na zmianę pogody. A mi się marzy wstawienie takiego prawdziwego, obrotowego dysku, od strony brzucha..., ale chyba za pchły go kupię wraz z operacją.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×