Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość katzy

Choroba parkinsona

Polecane posty

Gość ewileonia
A próbowałaś dostać się do Profesora Ząbka do centrum gamma knife w Warszawie? Zabieg refunduje NFZ to warto postarać się o skierowanie bo tą metodą leczy się parkinsona skutecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,mój Tata ma 85 lat ,od dawna coraz gorzej chodził-był coraz bardziej zgarbiony ,cierpi na kilka chorób m,in ma problem z prostatą,kilka dni temu zatrzymał mu się mocz-opadł z sił ,koniec z końcem był neurolog i stwierdził odruchy parkinsonowskie i własnie od dwóch dni Madofar ,wczoraj była koszmarna noc ,złe moce Go opętały-strasznie się męczył,był bardzo pobudzony i nawet wywijał nogami( a 3 dni leżał jak kłoda),dziś ma tylko " słowotok"mówi z sensem -niby-ale jest nieobecny-w swoim świecie,.Przeraża mnie to ,że w ciagu jednego dnia w sumie stał się zupełnie innym człowiekiem.Obcy,nieobecny,żyjący we własnym świecie-przykre to jest bardzo.Ale jak czytam ,że ludzie młodzi borykają się z tą chorobą to :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, szkoda ,że nikt tu nie zagląda -myślałam ,że poczytam o doświadczeniach innych w opiece nad chorym ale rozumiem ,że doba jest za krótka by jeszcze tu przebywać ,rozumiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Mój mąż choruje na Parkinsona od 3 lat, zdiagnozowany w wieku 30 lat. Czy ktoś próbowal tego Naltreksenu? Mamy wizytę u neurologa za miesiąc ( mieszkamy w Irlandii ) i jestem ciekawa czy warto spróbowac? Pozdrawiam, Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem warto spróbować, ale jak już będziecie w kraju to możecie wstąpić do centrum gamma knife w Warszawie. Tą metodą została wyleczona moja mama więc wiem, z rodzinnego doświadczenia że jest bardzo skuteczna i warto poddać się zabiegowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja ciocia choruje od przeszło 40 lat, kilka lat temu w Stanach wszczepili jej do mózgu elektrody, mają pobudzać ośrodki ruchu czy jakość tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki pola_sz za tydzień wizyta i bez recepty nie wychodzimy:) Tyle dobrze , że leki tutaj w Irlandii są za darmo dla osób chorujących na tą chorobę znaczy madopar i rolpryna za ten lek trzeba będzie zapłacic ale drogi nie jest. Pozdrawiam. Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli szukasz konkretnych informacji nt. parkinsona to moim zdaniem wizyta i rozmowa z neurologiem będzie dla Ciebie bardzo owocna. W leczeniu takich przypadków specjalizuje się m.in http://walentynykaneurologgdansk.pl/oferta/ którego od wielu lat bardzo sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korszoja
Warto przy okazji wziąć od neurologa skierowanie do centrum gamma w Warszawie. Chorobę parkinsona leczy się tam skutecznie i nie ma co zwlekać z wizytą. Leczenie jest darmowe, więc tym bardziej się opłaca no i komfort życia się poprawia, nie oszukujmy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ! Chciałabym Państwa serdecznie prosić o pomoc w wypełnieniu ankiety, która zostanie wykorzystana w pracy licencjackiej pod tytułem „Wpływ rehabilitacji na chorobę Parkinsona”. Ankieta składa się z 27 pytań i jest anonimowa. Z góry wszystkim Państwu bardzo dziękuję! Link do ankiety: http://www.ankietka.pl/ankieta/183218/wplyw-rehabilitacji-na-chorobe-parkinsona.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ej to ja Agata , Chciałam Wam tylko powiedziec , że mąż od tygodnia zaczął terapię naltroxenem, niska dawka, lek kupilismy w Pl i sami dawkujemy. Zaczął od 0,5 mg przez 4 dni teraz drugi dzień na 1,5 mg i będziemy zwiększac. Dzisiaj stwierdził , że nie ma odruchu "liczenia pieniędzy" i rekamu się mniej trzęsie. Ja uważam , że powinien zwiekszyc dawkę do 2mg ale on powli sobie chce dawkowac. Może się uda i będzie sie lepiej czuł. Napiszę gdzieś za miesiąc o postępach. Pozdrawiam, Agata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba56
Czy znacie jakieś inne sposoby leczenia niż faszerowanie lekami, mój dziadek kiepsko znosi takie leczenie... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
metoda dra ashkara jest panaceum na wiele chorob, rak zapalenie stawow i inne. jak bym byla na miejscu dziadka, bym sprobowala. dziadek nie ma nic do stracenia, a metoda jest arcytania. potrzeba tylko czystych przyrzadow i prawidlowej dezynfekcji. no i cierpliwosci. https://www.youtube.com/watch?v=G4yq6ftrbUw http://www.lekarstwonaraka.com.pl/Efekty-foru m.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba56
Hmm chyba to nie jest metoda dla niego... Słyszałem jeszcze o nieinwazyjnej metodzie gamma knife, ktoś z Was próbował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego uwazasz, ze nie dla niego?? moze wyprobowac przez kilka miesiecy, NIC nie traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, Wiem, że na chorobę Parkinsona dobrze wpływa glutation, polecam GSH na nowoczesnesuplementy.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cecylii
na szczęście ja nie musiałam korzystać z metody gamma knife w leczeniu guza mózgu, ale znam ta metodę leczenia, to tak zwany nóż gamma czyli nieinwazyjna metoda leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiola24x
Witam, piszę do Państwa z pytaniem, może ktoś miał podobne przypadki, bardzo proszę o jaką kolwiek odpowiedź, poradę. Osoba 70 letnia z chorobą Parkinsona w stopniu zaawansowanym, wystąpiło NZK (nagłe zatrzymanie krążenia) przez ponad 10 dni oddycha przez respirator na oddziale intensywnej terapii, aktualnie lekarze odłączyli od respiratora, oddycha sama z pomocą tlenu, nie daje żadnych oznak życiowych nie rusza palcami i rękoma, ani nogami, patrzy tylko na oczy tzw. "błędny wzrok" zdaniem lekarzy nie zareagowała nawet na tzw. "bodźce bólowe", więc ich zdaniem doszło do niedotlenienia mózgu i mózg obumarł w stopniu znacznym. Ich zdaniem nie ma żadnych szans by wróciły funkcje mowy, ruszania palcami, nic nie da się zrobić jednym słowem roślina do końca życia.. pytanie więc czy mieliście gdzieś w rodzinie podobne przypadki? czy jest jakaś szansa, że wróci trochę do sprawności? Jakie leczenie zastosować? rehabilitacja? Klinika? ogólnie czy da się jakkolwiek pomóc? Ewentualnie jaka jest możliwość opieki nad taką osobą w domu? bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja babcia miała wtedy praktycznie zanik mięsni na twarzy a wiesz jakie problemy z gryzieniem były. Czasem jej koktajle warzywne robilismy albo z kurczakiem ale to nie dawało efektów bo chudła... Mama w aptece w końcu kupiła nutramil i to jej w końcu uzupełniło dawkę witamin , wegli i białek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Okraska
Niestety choroba Parkinsona jest bardzo ciężka zarówno dla osób starszych oraz młodszych,które również mogą być na nią narażone.Ja co prawda zbyt wiele nie wiem w temacie ale babcia przyjaciółki zachorowała.Ostatnio coś słyszałam na temat badania genetycznego genetic lab,które daje informacje czy występuje ryzyko zachorowania właśnie na Parkinsona.Na pewno daje to możliwość podjęcia odpowiednich kroków zanim jeszcze choroba nas dotknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak dla poczytania, może kogoś zaciekawi, bo mnie zainteresowało: Wszystkie dolegliwości ciała fizycznego, są skutkiem braku harmonii ciał subtelnych. Jeśli często opanowuje człowieka nienawiść, smutek, żal, zazdrość i inne negatywne myśli, uczucia, czy emocje, to za każdym razem, coraz bardziej niszczy swoje ciała subtelne. Po pewnym czasie te zanieczyszczone energie, znajdujące się w ciałach subtelnych, schodzą na ciało fizyczne, poprzez różne dolegliwości. Nieprawidłowe działania, myśli, negatywne emocje i uczucia, powodują dolegliwości i tylko sam człowiek jest za nie odpowiedzialny. Duża różnorodność dolegliwości, spowodowana jest przez różne przyczyny, jakie człowiek wywoła. Inne dolegliwości odczuwa kiedy, nie może komuś wybaczyć, inne kiedy jest ciągle pełni zazdrości, a jeszcze inne kiedy na przykład. źle się odżywia. Najistotniejsze w tym wszystkim jest to, że to sam człowiek tworzy je sobie i sam jest za nie odpowiedzialny. Również i sam może się ich skutecznie pozbyć. Powinien to jednak chcieć zrobić sam. Nie jest to proste, ale do wykonania. Zaczerpnięte z bloga: http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,mam 64 lata i za sobą ponad 15 lat walki z chorobą Parkinsona.Jestem na maksymalnej dobowej dawce Madoparu do tego wspomagająca Lorpryna. Niestety leki już nie działają a nowoczesne terapie stosowane w innych krajach nie są finansowane przez NFZ choroba najczęściej dotyczy emerytów czyli grupy społecznej ,która i tak obciąża budżet.Z tego też powodu nie mamy badań nad nowymi metodami leczenia.Ratuję się jak mogę.Przetestowałam większość suplementów,żadnej poprawy nie odczułam.Znalazłam w internecie produkt który ponoć"czyni cuda",na cudach za bardzo się nie znam ale preparat biorę drugi miesiąc i chociaż wiem że nie leczy ,to jednak bardzo poprawia samopoczucie poprzez zmniejszenie uciążliwych objawów co wydatnie poprawiło komfort życia.Dla mnie to bardzo dużo ,chętnie podzielę się doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćjolka
choroba parkinsona jest ciężka zwłaszcza dla młodych ludzi, ale oni są bardziej świadomi i łatwiej ich leczyć. Niby jedna choroba ale objawy są nie zawsze takie same. Współczuje chorym ludziom ale jeszcze bardziej opiekunom. U mojej teściowej choroba objawia się tez przewidzeniami. Widzi ludzi, rzeczy których nie ma. Opiekuje sie nią mój mąż i teściu (85 lat) Nie śpi całymi nocami jest wykończony. Teściowa ma bule całego ciała, pieką ją nogi, trzeba ją obracać, podnosić bez przerwy. Oczywiście są dni kiedy wstaje i chodzi o kuli, ale są dni że leży, nie je nie pije i robi pod siebie. Psychicznie jest nie żle ale ma depresję. Jak się źle czuje za nic nie pojedzie do szpitala bo boi się że tam umrze. W każdym razie nie wiem jak właśnie opiekujący się nią długo wytrzymają. Przed choroba bardzo aktywna, silna osobowość, myślę że dlatego tak się męczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amelia55
Choroba Parkinsona nie jest łatwa ani dla chorego, ani dla rodziny. podstawa to dobry neurolog. Z tego co słyszałam to tutaj przyjeżdżają http://psychomedic.pl/neurolog-warszawa więc musi być dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajjj
Mam do sprzedania nową łyżkę Liftware dla chorych na Parkinsona. Mojej babci bardzo pomogła. Sprowadziliśmy je ze Stanów, bo tylko tam jest dostępna. Dostała ją na Święta razem z widelcem i bardzo się cieszyła. Jeśli ktoś byłby zainteresowany to piszcie tutaj albo na: darkk4@op.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×