Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Mimi29

KLUB MAMUS Z KATOWIC

Polecane posty

Ale ona pracuje w administracji państwowej, może tam są inne wymogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olkaa, egzamin się zdaje na urzędnika, ale najpierw trzeba popracować co najmniej dwa lata jako pracownik służby cywilnej. A może twoja siostra po prostu zdawała test sprawdzający wiedzę, który był jednym z etapów naboru? Nabór do SC jest zazwyczaj dość rozbudowany, na poszczególnych etapach sprawdzane są kolejno kwalifikacje i kompetencje kandydatów, np. wiedza z ustaw wymagana na określonym stanowisku. Kamilek ma drugiego zęba! Pierwszy dopiero co się wyrżnął, a drugi już czuć pod palcem jak małą żyletkę :-D A mnie teraz bolą piersi :-( Chyba odkurzę tubkę bepanthenu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewko - wybacz ze wczoraj nie odpisalam ale bylam tylko chwile na necie bo maz mnie przegonil z kompa :),zreszta poznow wrocilismy od mamuni i trzeba bylo mala kapac . Jesli chodzi o karmienie to niestety musze przyznac ze z dnia na dzien moja cora zapomina o cycu :( i pije juz praktycznie tylko mleczko modyfikowane . Co do tych wszyskich papek to chyba zaczne wprowadzac moze koncem 4 mca poczatkiem 5tego .Bo skoro nie jest juz na cycu to nie ma juz tak zroznicowanego pokarmu tylko to mleko . Zreszta wszystki tutaj doswiadczone mamusie ktore np tez przestaly karmic piersia tak wczas moze cos podpowiedza ? Spectro - kiedy ty podalas jakies Gerberki ? Andzia , Olkka -a wy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja też się melduje :) Judytko dziś ja wojuje z telefonem tzn. próbuje się dodzwonić do poradni ale non stop zajęte :( Dobrze że ktoś wymyślił przycisk redial w telefonie. Dziewczyny czy któraś mieszka w blokach TBS albo ma jakieś doświadczenia??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Lena je wszystkie deserki, soczki i zupki jakie zdołam jej przmycic (i kaszki) od 4 i 5 miesiąca a desreki to 6 miesiąc już daję (czytam z etykiet) bo ona niezbyt chętnie je coś oprócz cyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Destiny :) no widzisz nie zgadałyśmy się. Bo ja troche poczytałam i dla mnie to lipa :( tzn. wpłacam sporą kaucję i staje się najemcą, ale to mieszkanie nigdy nie będzie moje tak?? Nie bede go mogła wykupić?? Oprócz tego mam płacić astronomiczny czynsz ?? czy ktoś wie jak wysoki ale chodzi mi o konkrety a nie ile procent jakiejś tam wartości. I jak tbs zbankrutuje to pewnie strace kaucje:( Kurde dla mnie to jakieś lewe. Dobrze myśle destiny z tymi zasadami?? Czy w Siemianowicach sa jakieś tbs, ile się czeka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka ma mieszkanie TBS 56 metrow. placila 5 000 kaucji. - ona jest zwrotna. Czynsz ma okolo 400 zl. w siemianowicach nie ma tbs-ow. Zeby go dostac nie mozesz miec prawa wlasnosci do innego lokalu. I niezbyt duze dochody.Najblizej chyba w katowicach sa. Ja znam tbsy z zabrza i wiem, ze ludzie sa zadowoleni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to czynsz nie jest zły. Ale ja czytałam że nie wolno mieć mieszkania w danym mieście, aty mówisz że wogóle. Bo jeśli tak to odpada bo my mamy w Łodzi - każdy po jednym no ale rodzice mieszkaja . Kurwa nadal się nie mog.e dzodzwonić :(:(:(:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) My po rehabilitacji nawet było jako tako:) A wczoraj bylismy w odwiedzinach u Kubusia kuzyna Patryka ale młodszego bo z 31 maja było całkiem miło choć maluchy soba średnio zainteresowane. Mysico co do TBS to moja koleżanka własnie się przeprowadziła do takowych ale net i kontakt z nią bede miała dopiero w grudniu. TBS dość sporo oddaje się w Chorzowie ale o ile pamiętam jak czytałam artykuł na ten temat to to wcale nie był taki dobry interes mimo kaucji czynsze były dość wysokie - ale za duzo tez nie wiem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkkaa
fraszka my dereski od ostaniego tygodnia 4 miesica, tydzien tylko jabłko, potem tydzien sliwka itd. kurcze,a el mnie tesciowa zn ó wkurzyła. Mam korki, w czwratek, piętek i sobotę jest z bartem moja mama, a mam tego sporo. Zgodziułam sie na jedne zajecia grzecznosciowo w poniedziałki, po negocjacjach z tesciowa, ze 60 minut popilnuje bartka. Zeby za słodko nie było, jej sie przyjechać nie chce, całe 7 km, wiec ja pakuje dziecko i do niej jade i tam edukuję. Dzis poinformował mnie,z e mam przywieżc wózek, wiec tłumacze je,z e po pierwsze do tico sie nei mieści, po drugie, bartek juz sei nei meisci do gondli, a spacerówka na strychu, po tzredcie bart ma zakza spaceró i wyjsć, bo kaszle...hmmmnie dłąo jej to spokoju i mam przyjchac autem tescia (tesc po operacji nie moze jeszcze jeżdzić), tesciowa ma prawko i 14 lat nie jezdzi,a le dużo gada, auto tescia ma rozłdowany akumuloator, wiec mam nałądowac cholera! gdybym wiedział,z e tak ma to wyglada...w koncu usłyszłam prze telefon "dobrze, przyejdziec, jakos tę godzine przemecze" ryczec mi sie chce dietuje, troche cwizce mały ma kaszelek pod kontrola lakarza, ja mam zrobic badanai tarczycowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abii
Cześć! Dziękuję za rady. Chętnie wprosiłabym się na pierogi ruskie :) Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abii
Cześć! Dziękuję za rady. Chętnie wprosiłabym sie na pierogi ruskie :) Miłego dnia Wam życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysico, w tyskich tbsach kumpelka za mieszkanie ok. 50 m płaciła bodaj 700 zł czynszu. I oczywiście nie można tego wykupić. No i podobno jakość tych budynków jest bardzo niska. W Katowicach sypią się te sprzed 10 lat. Trzeba się mocno zastanowić. Ja z własnego doświadzenia mogę powiedzieć, że w MZBM (mieszkania z Urzędu Miasta) w Tychach jest o niebo lepiej, bo: primo - można wykupić secundo - mieszkania w starym budownictwie, mają po ok. 40 - 50 lat, ale są wysokie - 3 - 3,5 metra i mają solidne grube ściany - nie wielka płyta, bloki niskie, co najwyżej 4 piętra, fajny układ, super przestrzeń tertio - czynsz niski (ja za 72 m płacę ok. 300 zł), ale to własnościowe, więc dochodzą jeszcze częściowe koszty remontów (od 100 zł na rok, przy remoncie dachu było 2,5tys). Wiem, że czynsz w lokatorskich jest nieco wyższy, nie ma za to faktur za remonty quatro - można starać się o wykup i adaptację poddasza, wychodzi tanio, a możliwości nieograniczone. Popytaj o mieszkanie w UM w Siemcach, może mają jakieś możliwości, a jak nie, to zapraszam do Tychów, bo tu się fajnie mieszka, co potwierdzi mój mąż - porzucił Siemce i nie żałuje :-) I nawet nie bierz pod uwagę Łodzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkaa- ja bylabym dzis pierwsza ale wpadlam tylko na chwilke:) andziu-zdazylam obejrzec fotki Lenki:) od 10.00 powloczylismy sie po sklepach....bardzo chcialabym byc domatorem bo z moja dusza obiezyswiata mecze sie okropnie... momentami czuje sie jak w klatce... wyjscie na ogrodek nie zawsze mnie satysfakcjonuje... przez 3 lata przyzwyczailam sie do ruchu , miasta... lubie wies ale przydalaby mi sie tu jakas kumpela....a szczerze mowiac zawrzec nowa znajomosc to tez nie tak latwo bo co jak co ale najlepiej zwiezac sie obcemu hehhe ktorego nie interesuja prywatne sprawy.....wyslucha i znika.... majkoo- moze ta dieta cie tak wykancza nie masz sil i latwo sie irytujesz... ja mowie do mojego meza ze im bardziej chce schudnac ( dla niego) tym bardziej chce mi sie jesc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam kolezanke ktora mieszkala w Tychach co jakis czas ja odwiedzalismy:) podoba mi sie to miasto..,ona mieszkala w blokach kolo ryneczku i takiego duzego sklepu (kurcze nie pamietam nazwy taki peweks)aktualnie mieszka w Kobiorze w domku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde dodzwoniłam się w końcu ale zapisy przesuneli na następny poniedziałek, normalnie ręce opadają :( Kurde ja chce Siemianowice, czemu tu nic nie ma:( Zresztą nie mamprzekonania do tych tbs i nie wiem czy tak hop siup się dostaje mieszkanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nulla to co piszesz o swoim mieszkaniu faktycznie jest fajne ale obawiam się, że nie w każdym miescie jest tak różowo. Wiem, że w Chorzowie jest z tym duży problem a mam akurat znajomych, którzy szukaja mieszkania i mają z tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ile płacicie opiekunce? Gdzie znalazłyście kogoś zaufanego? Tomka ręka ma się nadal niespecjalnie, do tego doszły inne problemy ze zdrowiem, nie jest w stanie zajmować się małym zbyt długo. Szukam pracy oczywiście od dłuższego czasu, choć nie wiem czy to teraz ma sens. Bo jeśli mam pójść do pracy, zniknąć z domu na 9 - 10 godzin, by w tym czasie Kamciem zajmowała się niania, której bym musiała zapłacić 3/4 tego co sama zarobię, to pytam po co? Na razie głodem nie przymieramy :-), mamy jeszcze z czego żyć, a Kamyczek jest teraz najważniejszy. Ani ja ani Tomek nie chcemy stracić ani minuty z tego czasu. Ale wywierany jest na nas subtelny nacisk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie, że nie ma różowo. Chyba nigdzie. Ceny mieszkań kosmiczne, a dostępność żadna. A w Tychach ceny zwalają z nóg - kawalerki trzydzieści parę metrów kosztują nawet 130 - 150 tys. Drożej nie ma w całym regionie, za wyjątkiem niektórych dzielnic Katowic. Opłacałoby nam sie w tej chwili sprzedać nasze i wybudować dom gdzieś w urokliwym miejscu i jeszcze by zostało. A ta paranoja ma potrwać według prognoz jeszcze jakieś trzy cztery lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nulla moi znajomi maja opiekunkę ale jakos tak mi głupio pytac ile jej płacą, ale może jakoś spróbuję:) A znaleźli ją prawdę mówiąc przez moją mamę bo to jej kolezanka bardzo miła pani już emerytka ale w wieku 55 lat. Żadna tam \"babcia\" tylko elegancka, mądra kobieta która synek znajomych uwielbia a ona jego, znajomi sa nią zachwyceni:) Ale z czego wiem znalezienie kogoś takiego to bardzo ciężka sprawa. U nas opiekunką będzie moja mama - jescze nie wspominała o wymaganych zarobkach:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysico- a do jakiej poradni dzwoniłaś? my chcieliśmy się dodzwonić do Chorzowa na Trauguta iiii niiii huuuu huuuu. jutro spróbujemy......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nula - moja siostra jest opiekunką i dostaje 6 zł za godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny:) majkoo, mnie tez wkurzałoby takie podejście teściowej, reagujesz normalnie, może rzeczywiście bardziej się wszystkim przejumujesz, patrz rozstrój po ciąży, u mnie to było do nieskończonej potęgi. Trzymam kcuki za ćwiczonka i dietę:) Tak jak Mamunia napisała, im bardziej myslę o kilogramach, tym bardziej pragnę, pożądam JEŚĆ, wszystko:) mysica:) powodzenia z tymi mieszkaniami, jasne, że nie jest różowo. A Nula trafnie i przejrzyście opisała sytuację tyską. Fraszka, ja wprowadzałam Kasi nowe potrawy od 5 mies tj. jak tylko skończyła 4 mies. Najpierw była marchewka, potem jabłuszko i tak po kilka dni po jednym produkcie dokładałam, jeśli tak się dało ( w przypadku zupki nie zawsze się to udawało gdy była kilkuskładnikowa gotowa). Następnie w połowie 5 mies. tak około Kasia jadła zupki gotowe, często Bobovita, Gerber oczywiście tylko jarzynowe, w 6 mies. z mięskiem, a czasem coś gotowałam sama, nie dodawałam masła z powodu skazy białkowej, zastępowałam oliwą i olejem. Kaszki jadła od 5-6 mies. początkowo na wodzie ale szybko przeszliśmy na kaszki na Bebilonie Pepti, najpierw ryżowa jakaś smakowa, a potem dołączyłam kukurydzianą. Cały czas karmiłam piersią w tym czasie. Ja musiałam wprowadzić wcześniej stałe pokarmy, tj. przełom 4-5 mies., bo Młoda nie przybierała na wadze, no powiedzmy bardzo malutko przybierała. Z tego co wiem aktualnie jest nieco inny model żywienia niemowląt, nie znam jego szczegółów ale dziewczyny będą wiedziały najlepiej. Dziewczynki, co do spotkania u mnie, proszę Was jeszcze o cierpliwość. Młoda jeszcze nie jest najzdrowsza. Jutro zresztą idziemy do lekarza, zobaczymy co powie. Nula:) miło mi, że jesteście zadowoleni z dr Wąsowskiego:) To na razie, u mnie dziś kalafiorowa, gołąbki z wczoraj i sałatka z lodowej sałaty, cammemberta, pomidora w sosie winegret. Pa, pa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyniu tak mi się skojarzyło po naszej ostatniej rozmowie o badaniu słuchu - bo ja tez kiedyś próbowałam się tam dodzwonić i jak się okazało audiolog ma inny numer telefonu niż cała poradnia i tam bez problemu się dodzwoniliśmy - ale w miarę rano:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nula:) u nas występuje pewny rozrzut stawek dla niań: 5, 6, 7 zł za godz. Wszystkie kiedyś przychodziły po kilka godzin w tygodniu, w zależności od ich możliwości czasowych i naszych potrzeb. Jest to liczone też za godziny wieczorne, w week-end. Nie wiem czy stawki dla niani przychodzącej 5 dni w tygodniu na kilka godzin są takie same czy inne. Nianie to nasze znajome, jedna tylko osoba była znaleziona na forum kafeterii w dziale praca. Powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×