Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Siula

Pomozcie-jak sie pozbyc smrodu z pralki

Polecane posty

Gość gość
Ciekawe jaki jest to rodzaj smrodu.Pamiętajcie o szczelnym podłączeniu węża spustowego do kanalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyprani
To jest taki rodzaj smrodu: jajko zbuk z domieszką szmaty. Szczerze? Wąż spustowy mamy spuszczony po prostu do pralki, może to jest właśnie błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Awke
Odór z pralki zniknie , jeżeli po każdym ( lub co drugim ) praniu - włączycie pustą pralkę na nowo - na " ekstra płukanie " lub płukanie po prostu - resztki brudów zostaną wypłukane a w pralce zostanie tylko czysta woda - u mnie funkcjonuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A próbowałaś specjalnych środków do oczyszczania pralek? Powinny pomóc, na moją podziałało, a tez długo borykałam się z nieprzyjemnym zapachem. Używałam środka czyszczącego Dylon, wszystko wyczyścił jak trzeba, tylko najlepiej używać regularnie, co jakiś czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pierwszej kolejności sprawdzić należy połaczenie odpływowe,a najlepiej uzywac syfonu który zabezpieczy wydobywanie się smrodku z rury kanalizacyjnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to kwestia proszku lub płynu do płukania którego używasz? Ja zamawiam chemię gospodarcza na Euro-Zakupy.pl i nie mam żadnego problemu, warto postawić na dobrą jakość środków czystości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja używam preparatu ORO do czyszczenia i pielęgnacji pralek. Naprawdę skutecznie usuwa przykre zapachy, kamień i liczne osady z bębna, przewodów, grzałek i innych elementów. Z pralki nie śmierdzi. Kupiłam go kiedyś w sklepie e-chemia. Do tej pory go nie stosowałam, ale ostatnio pojawił się problem z przykrym zapachem. Użyłam go i jest znacznie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może na początek warto sprawdzić czy wszystko jest wporządku z rurami? Może warto zasięgnąc porady pogotowia kanalizacyjnego, napewno pomogą z takim problemem. My zawsze korzystamy z usług profesjonalistów, z racji tego że mieszkam pod Warszawą stawiam na http://www.hydrokret.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnia27lat
Raz w tygodniu włączam pralkę na pusto z paczka sody te farfocle fruwaja wyplukuja się i potem jest ok trzeba po praniu zostawić drzwiczki otwarte ewentualnie może jakiś filtr trzeba wymienić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze stosowac specjalny syfon do pralek na wezu odplywowym albo wyciagac waz z odplywu ze sciany i zaslepic otwor jakims woreczkiem po praniu pralke trzymac otwarta Czyszczenie : Wlac ze 2 czajniki wrzatku i ocet lub kwasek cytrynowy obracic beben kilkanascie razy i zamknac na 1h pokrywe to odkamieni grzalke i zabij***akterie plesnie odpompowac Uzyc myjki parowej lub parownicy cisnieniowej do bebna a nastepnie do weza odplywowego i szufladki i otworu filtra Umyc gume chlorem lub domestosem Wsypac na noc sode ze dwie paczki rano splukac woda ale nie goraca bo soda powyzej60 stopni zamieni sie w dwutlenek wegla dlatego mozna plukac woda z soda np 50 stopni Mozna tez wlaczyc program gotowaania 95 stopni i np ocet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×