Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bakalia

Żeby bakalie nie opadały...

Polecane posty

Gość Bakalia

Czesc:) Czy wie ktos moze co zrobic żeby bakalie w np keksie nie opadały na dno ciasta?? Ja je mieszam z mąką tak jak w przepisie ale i tak opadaja.... Jak ktos wie to prosze o wpis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bakalia
Hmm chyba nie za rzadkie robie wszystko wg przepisu ale mzoe rzeczywiscie powinnam dodac wiecej mąki....nastepnym razem spróbuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia II
Nie przesadzaj z bakaliami i przed dodaniem ich do ciasta obtocz delikatnie w mace ziemniaczanej.Tak samo mozesz robic z owocami ktore dodajesz do ciasta wtedy nie opadna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a czy zanim
obtaczasz je w mąc3e to je moczysz? jesli sa namoczone to nie opadaja. a ja najczesciej daje wiecej bakalii niz ciasta (bo tak akurat lubie) i nic nie opada bo nie m,a gdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marysia II
Ja obtaczam suche,jeszcze nie zdarzylo mi sie zeby opadly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bakalia
dziekuje wszystkim! mi na sucho obtoczone w mące opadają to spróbuje tym razem na mokro ;) i w ziemniaczanej! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA MOCZĘ TYLKO RODZYNKI , A WSZYSTKIE BAKALIE OBTACZAM W ZWYKŁEJ MĄCE TZN. TORTOWEJ BO TAKĄ UŻYWAM DO PIECZENIA I NIE OPADAJĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bakalie moczę (tzn z reguły moczę rodzynki w rumie, potem odlewam i do tych mokrych dodaję resztę bakalii tzn np orzechy) i wsypuję w to wszystko kopiastą łyżkę \"normalnej\" mąki, mieszam, mieszam z ciastem i od razu szybko do nagrzanego piekarnika. Surowe ciasto z bakaliami już wmieszanymi nie może czekac! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×