Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ago

Domowy kefir

Polecane posty

Gość ago

Jak zrobić domowy kefir z mleko prosto od krowy???????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zartujesz
kefir wlasciwie robi sie sam..... wystarczy odstawic mleko (oczywiscie nieprzegotowane) w dosyc cieple miejsce (czyli temp "pokojowa"), najlepiej czyms przykryc:) i po 1-2 dniach masz kefir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to chyba sie
nazywa mleko zsiadłe, nie kefir :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zartujesz
a mleko najlepsze wiejskie.... bo nie ma wszystkich dodatkow.... chociaz pewnie z takiego zwyklego (z woreczka np) tez powinno wyjsc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zartujesz
to jedno i to samo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja do zwykłego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mleka
dodoaje kubek kefiru i robi sie samo błyskawicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość achullla
a takie zsiadle mleko łaczy się z róznymi owocami w mikserze i dodaje sie cukru do smaku to jest poezja -jem codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja uwielbiam zsiadłe mleko. Ostatnio wyczytałam że jest szansa zrobić sobie takie z pasteryzowanego nawet pod warunkiem że doda się do niego łyżkę kwaśnej śmietany-niepasteryzowanej. Tylko skąd ja ją wezmę?? Znalazłam w sklepie za to zsiadłe mleko( skład: mleko+bakterie, wiec bez żadnych dodatków typu pektyny, żelatyny, a więc to owe zsiądnięcie wygląda na naturalne, ale 400 gram kosztuje tyle co litr mleka)Więc sobie pomyślałam,że może do zwykłego mleka dodam trochę tego zsiadłego i te bakterie się rozrosną i będe miała swój przysmak? jak myślicie, wyjdzie?? Aha tam ktoś napisał by mleko przykryc - ale delikatna ściereczką, jedynie by się nic nie nakruszyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ged
nie do końca tak jest. Aby mieć kefir należy dodać do mlega tzw grzybki kefirowee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam kiedys na forum o samodzielnym wyrobie jogurtu. W zasadzie sposób postępowania jest taki sam. Pierwsze przykazanie : nalezy mleko najpierw przegotować. Niszczymy w ten sposób bakterie fermentacji mlekowej, które są zawsze w mleku od zdrowej krowy, i spowodują nam zsiadanie się mleka. Tak więc przegotowujemy, albo mocno podgrzewamy i studzimy pod przykryciem. Następnie w momencie, gdy mleczko jest ciepłe , dodajemy kilka łyżek kefiru, dobrze mieszamy, okrywamy garnek kocykiem albo ręcznikiem i dajemy mu spokój na kilka godzin. No i mamy kefirek! Fermentację kefirową wywołuje Bacillus bulgaricus, który w mleku prosto od krowy nie występuje. I tu GED ma rację... Jak po przegotowaniu dodamy jogurt naturalny- to otrzymamy jogurt. Mikrobiologia to piękna nauka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kupiłam kiedyś mleko w woreczku żeby się zsiadło, efekt był taki że mleko miało wstrętny gorzko-kwaśny smak.Oni chyba dodają jakieś paskudztwa do mleka. A do mleka ze wsi nie mam dostępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie objawy świadczą o zakażeniu mleka bakteriami gnilnymi - to najprawdopodobniej wina producenta, czyli rolnika, niestety... To owe bakterie wywołują taki gorzki smak. Dziwnym mi się to wydaje, bo w obecnej sytuacji spółdzielnie walcząc o utrzymanie się na rynku mają bardzo surowy reżim - mleko odbierane jest codziennie prosto z gospodarstwa i codziennie pobierane są próbki. Mleko badane jest nie tylko na zawartość białka, tłuszczu ale i obecność komórek bakterii,komórek somatycznych i substancji hamujących. Jeśli labratorium wykaże jakąkolwiek nieprawidłowość - telefon do rolnika i wstrzymanie odbioru mleka natychmiast! Ten chłop niezły brudas być musiał...współczuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×