Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JOWITAstwosza

PÓŁROCZNE DZIECKO KARMIĘ MLEKIEM MODYFIKOWANYM

Polecane posty

Gość JOWITAstwosza

poza tym podaję mu tylko raz dziennie tarte jabłko lub kaszkę. czasami próbuję mu podawać obiatki ze słoiczka ale minę ma taką że lepiej nie mówić, (np. dynia z ziemniakami, blee, ja sama nie mogłam tego przełknąć). za herbatkami i soczkami nie przepada. sama też mu próbowałam gotować np.marchewkę z ziemniakiem i tez nie chciał jeść. teraz jest tak gorąco a jemu wystarcza mleko podawane co ok.4,5 godziny.nie płacze między karmieniami, nie domaga się picia. jest spokojny, nie marudzi.na wadze też dobrze przybiera.pediatry nie chcę prosić o poradę bo jest od cholery uprzejma.moja koleżanka dziecku w tym samym wieku podaje dużo więcej.obawiam się że za mało je. proszę o wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorgia25
MOja niunia w tym wieku też nie chciała zupek jeść, wiec nie zmszałam na dobre zaczeła je jeść niedawno dopiero , a ma 7 miesięcy, a dynia z ziemniaczkami jest blee, dałam jej łyzke, sobie łyzke i wywaliłam do smieci, fuj, albo spróbuj więcej marchewki dac do zupki:), jak przybiera dobrze na wadze to nie przekarmiaj jest tak goraco , że dzieci nie chca jeść, moj głodomor tez mniej je, musisz tylko pilnowac z piciem , żeby nie odwodnic, dziecko powinno dostac 100 ml płynow na kilogram ciała, wliczajac mleko itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOWITAstwosza
to nie wiedziałam że tyle musi pić.podajesz zwykłą herbatkę taką jak sobie robisz? boję się za wiele nie podawać her.z rumianku czy z kopru włoskiego bo to chyba też nie dobrze. jak myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze powinnas sprobowac podac dziecku jarzynową zupkę z gerbera albo marchwiową z ryżem z bobowity. Ja je podowalam na poczatku i moj synek je jadl. A z herbatek polecam z Hippa ulatwiajaca trawienie od 1 miesiaca, jablkowa z melisa od 4 miesiaca i malinowa z dzika roza tez od 4 miesiaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JOWITAstwosza
kupię i zobaczymy czy będzie chciał je pić. mleko mu jednak najlepiej smakuje.no ale przecież muszę go przyzwyczajać do innych smaków, chociaż nic na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorgia25
NIe podawaj za dużo kopru i rumianku, po 6 miesiacu i po 5 są juz inne herbatki, zwykłej nie daje, soki tez, ale nie za dużo na dzień i rozwadniam je, poza tym podaje też zwykła wode do picie, uwielbia pić i wciąga wszystko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugotuj mu zupkę z buraka, dzieci zwykle lubią, bo jest słodka kawałek buraczka pokrojonego, marchewki, pietruszki, ziemniaka, jak za rzadkie zasyp kaszką kukurydzianą. powinien wsuwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ugotuj mu zupkę z buraka, dzieci zwykle lubią, bo jest słodka kawałek buraczka pokrojonego, marchewki, pietruszki, ziemniaka, jak za rzadkie zasyp kaszką kukurydzianą. powinien wsuwać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie ja jestem za tym zeby maluszkom gotowac a nie kupowac gotowe zupki,przecierz to nie jest ani czasochłonne ani takie trudne. Mały ziemniak ,kawałek marcheweczki,mozesz tez dac trochę pietruszki i ugotowac ,zmiksowac mozesz rozcieńczyc bardziej wodą i podawac w butelce. Maluchy są wygodne moze lepiej mu ssac. Jak mu posmakuje z butelki topotem z łyzeczki,zeby wiedział maluch ze to mu smakuje. ja tak robiłam. A i pamiętaj nie dawaj dziecku bananów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ani innych cytrusów.Alergizują Moja pediatra mówi ze banany to dla małpek a my mamy swoje krajowe owoce które są bardzo pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mróweczka, a wiesz jak nimi gryzie :) z miłości oczywiście ale całe ramię mam w siniakach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×