Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

kenijczyk ile wyście tam byli miesiąc ?? :))) podziwiam za chęci do tylu wycieczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
2 tygodnie, ale ile można leżeć i smarzyć się na słońcu, trzeba było coś zobaczyć, choć odrobinę poznać Turcję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KENIJCZYK wow super aż Ci zazdroszcze, ja niestety moge tylko na 7 dni jechac,które wycieczki polecasz? Wolałabym jechać np na 2 lub 3 ale jednodniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
zależy co cię interesuje : relaks rozrywka czy zwiedzanie/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwiedzanie moze byc ale jakies tam koscioły czy ruiny raczej mnie nie kręcą. Rozrywka i relaks jak najbardziej. Czy ten rafting jest bezpieczny ? u mnie z pływaniem kiepsko i obawiam się takich spływów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
rafting polecam jak najbardziej bo: impreza nie droga 15 euro bezpiecznie nie ma sie co obawiać woda zimna więc w tym upale po prostu super no i świetna zabawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadzam się że jest bezpieczny i fajna zabawa. jak nie masz większego lęku przed wodą możesz jechać, zawsze masz kapok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenijczyk brawo! Bardzo fajne miejsca widziales. Jakie odczucia co do rejonu na zachód od Antalii? Myra - Demre- Kekova? Jessica, tydzien to niby malo, ale Kapadocją nie bedziesz zawiedziona :) rozwaz tez Green Canyon - ja nie bylam, ale wiem, ze jest tam jazda jeepami i obiad w restauracjach na rzece, a to warto przeżyc w alanijskich górkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej jestem ciekawa tego hotelu Gunes Suntime , jest tyle rożnych opinii,ze az sie boję co tam można spotkać. Mam nadzieję,ze te złe opinie o brudzie to tak na wyrost są. Na ten rafting chyba się skuszę i napewno wycieczki: Side-Aspendos-wodospady Kurnsulu Alanya Tour :zamek Kleopatry,jaskinie Dim i obiad na rzece Dimcay no i jeszcze moj mąż coś dorzuci ,na co on by chcial pojechac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
a teraz szczegóły : sprawy ogólne: biuro alfa star - bez zastrzezeń cena ok 2150 piszę tak bo wzieliśmy pokój 2 - osobowy z dostawka - miłe zaskoczenie - łóżko 2-osobowe wielkie a dostawka normalne łóżko, teraz budżet 400 euro na osobę, hotel 3* kleopatra Life, na tyle było nas stać a chcieliśmy trochę zwiedzić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
Hotel: dużo czytałem opinii i nie tylko w języku polskim i miałem pewne obawy - hotel dla turystów z europy wschodniej i raczej nikt nie polecał: moje spostrzeżenia: owszem goście 99% z europy wschodniej - Polacy, Czesi, Słowacy, Rosjanie. 1% Turko- Niemcy; 3* więc to minimum w Turcji ale hotel czysty, posiada trzy bydynki: pierwszy z recepcją troszkę ponad standard, ja byłem w drugim - powiem tak cena adekwatna do standartdu, w hotelu czysto, działajaca klimatyzacja, telewizja satelitarna ale jakm dla mnie zbędna jedynie czasem viva po polsku , zmieniaja reczniki sprzatają warto zostawić pare drobnych i ma się jeszcze miłe wrażenie staranności i dodatkowo ładne aspekty wizualne w postaci ślicznie składanych reczników i posłania; jedzenie - starszyli że nie ma co wybierać - powiem tak jeśli wię się jak wygląda kuchnia turecka to zastrzeżeń nie ma: mięso w turcji drogie kiełbas nie ma więc na to nie liczcie, lecza ważywa owoce kebab ryba jajka miody dżemy, ogólnie zawsze można coś wybrać i nie ma co narzekać, hotel posiada basen nic wielkiego ok 4x5m z wydzieleniem dla dzieci ale po co większy - nie rozumiem gości którzy cały urlop spedzili w basenie, barek - wino białe i czerwone do wypicia, piwo smakuje jak piwo a pić można bo słabe super na te temperatury, do tego raki i wódka, położenie: dla mnie super przechodzę ulicę deptak i najładniejsza chyba w Turcji plaża piaszczysta , do centrum ok 40min spacerkiem pieknym deptakiem, tyle o hotelu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
teraz wycieczki zaznaczam czytałem sporo i zdecydowałem się na lena pacho tours- wszystklie wycieczki od leny więc mam spore rozeznanie, a teraz konkrety: ok wycieczki od rezydenta czy regionalne biura podruży: masz za dużo pieniędzy i nie wiesz co z nimio zrobić bierz wycieczki od rezydenta w innym przypadku regionalne biura podruży; różnice: jeśli rezydent uzbiera pełny skład to może być lepszy autokar-pozostałe bez zmian -przykład:wycieczka - kapadocja- płaciłem 40 euro plus 20 euro za wieczór turecki - biuro lena pacho tours, pani w autokarze płaciła za sama kapadocję 150$ nie wiem czu inny posrednik czy rezydent ale prośzę przeliczyć - ogólnie jeśli od rezydenta to 100% więcej a korzyści niezauważalne, teraz moje wycieczki: hamam czyli łaźnia turecka - lena polecała zaraz po przylocie ale troche chciałem być modry i zlekceważwyłem rady i w pierwszy dzień troche na plażę a w drugi dzień łaźnia- efekt był taki, że piling na opalone ciało trochę bolał; teraz konkrety: rezydentka ptrzestrzegał, że miejscowi zawożą do brudnego hamam i nie warto a ona za 2x tyle oferuje cos lepszego i pierwsze wrażenie owszem nie najlepsze jakaś dziwna uliczka wejście w dziwną bramę, ale do czystości rzadnych zarzutów niby jaskinia najpierw herbatka jabłkowa i turecka muzyka. później sauna, później zimny basen, następnie jazkuzzi, później sauna mokra-parowa, następnie piling całego ciała, później masaż pianą i na koniec masą całego ciała z olejkami po prostu super bardzo polecam i to zaraz w dzień przylotu - koszt u leny 15 euro - zabierają z pod hotelu i pod hotel odwożą bez reklamy ale nic tańszego w Alanya nie znajdziecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
wycieczka nr 2 green kanyon - super sprawa pełen relaks - wycieczka jednio dniowa z nastawieniem na relaks i wypoczynek ( zapomniałem pamietajcie, że zbieranie ludzi z hoteli trwa trochę i jest to denerwujące ale dotyczy każdej wycieczki) dojazd ok 3h ze zbieraniem ludzi, poźniej przesiadka na stateczek i pływanie do dwóch kanionów sliczne widoki zielona woda skały wiaterek przerwa na pływanie i wedkowanie, później na lunch - polecam pstrąga jest przepyszny - mozna wypocząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
cdn jutro opiszę dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ o ile w ogóle pojadę do tej Alanyi w tym roku :) to może zaszaleje i też wybiorę się na jakąś wycieczkę :D myślę o zielonym kanionie albo wodospadach w Anatalii bo tam to się co roku wybieram i jakoś dojechać nie mogę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
Kapadocja - wycieczka dwudniowa przepiękne widoki przeróżnych kształtów skał tufowo bazaltowych pobudzające wyobraźnię i z pewnością warte obejrzenia, wcześniej po drodze podziemne miasto - również ciekawe, super przewodniczka Pani Bogusia - pozdrawiam serdecznie (według mnie zakochana w Turcji) posiada sporą więdze i potrafi ciekawie ją przekazać, polecam w Kapadocji wieczór turecki jest dużo bogatszy od tych na miejscu i mozna między innymi zobaczyć wirujących derwiszy, na koniec niespodzianka od Pani Bogusi zabawa przy polskiej muzyce - sokoły... atmosfera super. teraz aby nie posądzono o reklamę minusy - jak dla mnie jeden ale do zaakceptowania - zakwaterowanie w hotelu bez klimatyzacji, na szczęście w kapadocji wieczory są znacznie przyjemniejsze i gorąc już nie doskwierał - bardzo polecam te wycieczke a istnieje jeszcze możliwość połaczenia Pammukale - Kapadocja - wycieczka 3 - dniowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
ok później były 2 dni odpoczynku i Pammukale - wycieczka męczaca co podkreśla sama Pani Lena ale ja nie żałuję bo moim zdaniem również warto tam pojechać - wycieczka jednodniowa ( trochę dotkliwe to wstawanie 3:30 :)) odwiedzamy Nekropolis - mnóstwo różnie zachowanych krypt, Hierapolis - bardzo ciekawy amfiteatr i inne obiekty, no i wapienne tarrasy unikatowe przepiękne; co do przewodnika Cezary(turek) - zupełnie odmienny pogląd na Turcję niz Pani Bogusia(polka); pan Cezary sporo mieszkał w Polsce oraz w Niemczech i wytyka wszystkie dziwactwa Turcji oraz islamu - więc bardzi silny kontrast miedzy turcja Jego oraz Pani Bogusi, moja żone wycieczka umęczyła ja jednak nie żąłuję; jutro opiszę wycieczke Myra-Demre-Kekowa oraz Rafting i może cos o Alanya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość holidayka
A mieszkał ktos w hotelu mesut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówiłam że ile ludzi tyle opinii dla mnie Pamukkalle to strata czasu- PRZEREKLAMOWANE !!!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swietna relacja i na biezaco:) ja robie odliczanie i przegladalam oferty na wycieczki ale ile ludzi tyle opini o roznych biurach, juz nawet stwierdzilam ze w ostatecznosci zaplacimy drozej ale wezmiemy od rezydenta, ale widze ze kenijczyk zadowolony wiec pojde za jego przykladem:) wciagnela mnie ta turcja i szczerze to az sie boje zeby mnie nie rozczarowala bo wakacji nie moge juz sie doczekac:) fannky- studia swietny pomysl tylko zeby pozniej dobra prace gwarantowaly:) ja sama tez sie zastanawiam ale chyba sobie odpuszcze, za stara juz jestem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
planująca- co do tego czy wycieczki brać od rezydenta czy z lokalnego biura to tu nikt nie ma wątpliwości - brać z lokalnego biura !!!!!! tu chyba nikt nie ma innego zdania :)) ceny są dużo niższe ( około połowę ) co przy kwotach 30-50 e daje znaczną różnicę. co do studiów nie wyraziłam się jasno zastanawiam się czy iść na kolejne ( podyplomowe) studia :) ja też nie jestem pierwszej młodości :D w sumie do niczego one póki co mi nie potrzebne ale fajnie jest być studentką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecznie mloda:)oj cos wiem na ten temat skonczylam informatyke-choc nigdy nie pracowalam w swoim zawodzie, teraz po glowie chodzi mi prawo, ale to juz chyba nie te lata, a najbardziej obawiam sie o brak samozaparcia no i mezowi marzy sie potomstwo co do wycieczek to wiem ze w lokalnych biurach tansze, a kupujac od rezydenta w sumie tez nie mamy pewnosci czy wszystko bedzie ok, ja chos tylko na 8 dni to zdecydowana jestem na kapadocje, rejs statkiem mamy w cenie, a na 2 dni autko poziedzamy okolice i bedzie ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
co do cen podam przykład: wycieczka dwudniowa Kapadocja: rezydent - 110euro - biuro Alfa Star lokalne - 40 euro - lena pauchotours; rezydenta powiedziała, że u nich jest wszystko w cenie i stąd ta różnica - więc wyjaśniam: od leny wzięlismy kapadocję razem z wieczorem tureckim zapłaciliśmy 60 euro do tego trzeba doliczyć 2X płatny lunch po 7euro kolacja i śniadanie oraz hotel w cenie PODSUMOWANIE: lena pauchotours: 60+(2x7)=74 euro rezydent Alfa Star 110 euro sama Kapadocja (wieczór turecki dodatkowo ok 30 euro) co może się jeszcze kryć otóż owszem od rezydenta może być ciut lepszy autokar oraz może nocleg w lepszym hotelu ale pod warunkiem, że uzbiera się skład na wycieczke a nie zostaniecie wrzuceni do lokalnego biura i macie dokładnie to samo za 2 razy tyle bo tak sam widziałem; co do lakalnych biur 90% to są pośrednicy pamiętajcie o tym oni nie oraganizuja tylko zbierają ludzi i na tym zarabiają dlatego ja wszystkie wyciczki brałem od leny bo ma najtaniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GunaydIn ;) Kenijczyk witaj , świetna relacja!!!Ciesze się,że wróciłeś zadowolony,bo przed wyjazdem jak tu pisałeś miałam wrażenie,że masz jakieś tam obawy,a tak to już wszystko jasne :D ohhh ja ja już bym chciała wiedzieć co i jak...i w tym roku-o ile- to też musze pozwiedzać :P Jessica-26-M jak jedziesz na 7 dni to odpuść Kapadocje, nad Pammukale w sumie też bym się zastanowiła-ale ja ogólnie sama jestem chyba wśród nielicznych zwolenników zobaczenia Pammukale, zwłaszcza,że za parę lat mogą zamknąć.A jak tam przygotowania? Pariss, FAnnky, Bobo 😘 dla całej reszty tu obecnych Selamlar ve Iyi gunler! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
TROCHĘ NASZYCH ODCZUĆ ODNOŚNIE Pammukale: tarasy są piękne i warte obejrzenia ale pamiętajcie, że te ze zdjęć są zamknięte po nich nie pochodzicie jest udostępniona taka ścieżka takich baseników zktórych możecie podziwiać choć chodzenie po nich to dla nas była średnia przyjemność - upał ponad 40 stopni woda w tych basenikach ponad 37 stopnic w basenikach muł wapienny z kamieniami a chodzi się na bosaka więc nic miłego, jest oczywiście jeszcze basen Kleopatry - dodatkowo płatny 13 euro - pamiętajcie woda w basenie ma pk 36 stopni ludzi pełno, każdy szuka trochę cienia - nie byliśmy i dla nas szkoda kasy, do zwiedzania jest jeszcze Nekropolis i Hierapolis również ciekawe (wstęp na pammukale 20lirów tureckich = ok 10 euro) Reasumujac: - jeśli jedziesz na tydzień odpuść sobie, - najlepiej zwiedzać w miesiącach chłodniejszych my byliśmy w lipcu więc temp ok 45 stopni - MY ZDANIA NIE ZMIENIMY JESTEŚ W TURCJI TO TRZEBA TO NA WŁASNE OCZY ZOBACZYĆ I NIE ŻAŁUJEMY CHOCIAŻ COŚ W TYM PRZEREKLAMOWANIU JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kenijczyk ja bym się zgodziła, że trzeba zobaczyć pamukkalle jakby były bliżej wybacz ale te widki nie są warte tej podróży :) ja byłam tam na wycieczce 1-dniowej. droga w 1 str ok 8 h !! 2-4 godz na miejscu i 8 powrót. biorąc pod uwagę że wyjazd z hotelu był w środku nocy, to na miejscu jedyne o czym marzyliśmy to było spanie :D nawet łazić się nie chciało każdy taki wypruty po tej podróży. z resztą same tarasy też mnie jakoś nie zafascynowały, miałam wrażenie miejscami że tam jest wapno wylane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ustalilismy z męzem,ze Pamukale i Kapadocję odpuszczamy, może innym razem jesli tam wrócimy. Pojedziemy na wodospady,Aspendos, Side,rejs statkiem i może Rafting jeśli nie spanikuję przed ;D Wyczytałam,ze w hotelu,w ktorym mamy rezerwacje znajduje się też łaźnia,dlatego w pierwszej kolejnosci zaliczymy tę przyjemność. Jesli chodzi o hotel to mam teraz mieszane uczucia i postanowiłam juz nie czytac tych wszystkich opinii,gdyz niema sensu przed wyjazdem nastawiac sie negatywnie.Co bedzie to bedzie i tak nic nie zmienię. Ciuszki juz mam prwie naszykowane,głownie same sukienki i własnie się zorientowałam,ze mam tylko 1 pare eleganckich szortów ;D Zastanawiam sie czy pakowac bluzki z krótkim rękawem czy lepiej same naramki. Musze rozsądnie się pakowac,zeby mi zostało duzo miejsca w walizce na nowości prosto z Turcji :D Pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kenijczyk
co do hammam - łaźni tureckiej hotelowej to polecam sprawdzić co wchodzi w pakiet bo z tego co sie orientuję to każdy zabieg kosztuje oddzielnie, ja za wyjazd do lokalnego hammam płaciłem 15 euro a w cenie było: sauna, zimny basen, yackuzi , sauna parowa, piling całego ciała, masaż pianą, masaż z olejkami całego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kenijczyk, hamam z biura lokalnego ma zawsze ten sam program - tak jak napisałeś. Powiedz mi czy w Kapadocji byliście w podziemnym miescie w Goreme czy Kaymakli? Co do Pamukkale, jesli ja bym miala wybierac miedzy dwoma wycieczkami Pamukkale a Kapadocja to zawsze wybiore Kapadocję nawet 3 raz. Pamukkale jest czyms niezwykłym, ale ta wycieczke lepiej zarezerwowac sobie na dluzszym pobycie i na urlop w okolicach Marmaris np. Jessica - bierz tylko bluzeczki na ramiaczka i smaruj sie grubo filtrami. Mozesz ewentualnie wziasc cos z rekawkiem bo jak za mocno przypieczesz ramiona czy dekolt to lepiej tego na drugi dzien nie draznic sloncem ;) różnie bywa. Pozdrówka dla wszystkich 🖐️ p.s. Fannky tak moj Kolega od Meksyku. Moze sie z nim zobacze w nastepna sobote :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×