Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Turcja-kto był

Turcja-kto był

Polecane posty

Gość realistyczna_optymistka
W alanyi widziałam aptekę więc zawsze można kupic tabletki w razie czego, ale lepiej kupic w Polsce ;) Jeśli chodzi o walutę to wydaje mi się że najlepiej euro. Warto zwiedzić Kapadocja naprawdę piękne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALIZKA
KASĘ NA WYCIECZKI NAJLEPIEJ MIEĆ W DOLARACH BO W EURO MNIEJ SPUSZCZAJĄ NA CENIE - CO DO WYCIECZEK Z MALUSZKIEM NAJLEPSZE TE KTÓRE MAJĄ KRÓTKI DOJAZD MYŚLĘ ŻE DELFINARIUM I GREEN KANION - BO RESZTĘ TO NIE BARDZO OSIĄGALNE. JA MIAŁAM DWIE CÓRY JEDNĄ 2 LATKA DRUGĄ 6 - TAKŻE BYŁ TYLKO TAKI PLUS ŻE ZA NIE SIĘ NIE PŁACI. BEBILON I KASZKI WEŹ Z POLSKI BO TAM DROGO WYCHODZI NO CHYBA ŻE TAKIE JAKIEŚ TE ICH KASZKI MOŻNA KUPIĆ JUZ ZA OKOŁO 3 -4 LIRY- ALE BEBILON /NAWET SAMA PRZELICZAŁAM WYCHODZI COŚ KOŁO 90 ZŁ/ DROGI. EURO ZAMIENIAJ NA LIRY BO NA TYCH ICH BAZARKACH TO NIESAMOWICIE ZAOKRĄGLAJĄ SOBIE - OCZYWIŚCIE NA ICH KORZYŚĆ - W SKLEPACH TEZ LEPIEJ PŁACIĆ LIRAMI. Z WYMIANĄ NIE MA PROBLEMU NIE MA JAKIŚ DUZYCH RÓŻNIC. CO DO PKO NIESTETY NIE KORZYSTAŁAM Z BANKOMATÓW. JA OSOBIŚCIE PRZEZ 2 TYGODNIE WYDAŁAM JUZ MÓWIĘ ZE WSZYSTKIM/PAMIĄTKI DLA RODZINKI, 2 WYCIECZKI, MASAŻE ORAZ WIZY ITP./ 200 EURO I 100 DOLARÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dziewczyny. Wstałam o 6:00 ale pogoda u mnie pod psem i ciągle mi się oczy zamykają . Miałam sporo do zrobienia w kuchni (obiad, sałatki na wieczorne występy) i tak w ogóle porządki w domku i czas zleciał . Co do wody w TR to na twoim miejscu nie brała bym z Polski bo wody w Migrosie są naprawdę bardzo dobre i zapewne nawet 10-cio miesięcznemu dziecku nie zaszkodzą.-- Rudakarola. Mnie podczas dwukrotnego pobytu żadne dolegliwości nie przytrafiły się ale dla pewności z |Polski zabieram Stoperan. Frogi nadrobię jutro z pocztą bo nie mam dziś czasu.🌻 Fannky , Szazza 🌻🌻 Pariss - pewnie u Zuzi baluje (chyba będzie ostra impra)🌻 i dla Zuzi 🌻 Pozdrawiam wszystkie i miłego weekendu. 👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALIZKA
JA NA WSZELKI WYPADEK WZIĘŁAM KILKA LEKÓW Z POLSKI W TYM ANTYBIOTYK DLA DZIECI - A POTEM SAMA GO ZAŻYWAŁAM BO MIAŁAM ZAPALENIE MIGDAŁKÓW -ZAŁATWIŁAM SIĘ KLIMĄ W POKOJU , ALE NA SZCZĘŚCIE SZYBKO PRZESZŁO. NA PEWNO WEŹ DLA MAŁEJ FENISTIL I COŚ NA GORĄCZKĘ - TAK NA WSZELKI WYPADEK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy sa jeszcze jakies ciekawe propozycje?Co jeszcze polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka452
dziewczyny , lece 22.07 do Turcji.Czy mozecie napisac , jak to jest na lotnisku w Antalyi , gdzie sie odbiera bagaz ??? prosze o odpowiedz,bo bardzo mnie to stresuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość realistyczna_optymistka
Nie masz się czego bać niedługo będziesz miała słoneczko ;D Jeśli chodzi o lotnisko to bardzo duże w porównaniu do Polskiego. Myślę, że zgubić się tam nie da. Takiej dokładnej drogi to ci nie podam bo sama nie pamiętam może ktoś inny będzie wiedział. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie martw się pójdziesz za tłumem :) wszyscy idą w to samo miejsce :) patrz tylko na której taśmie będzie twój bagaż przy każdej jest tablica świetlna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALIZKA
zuzka DOKŁADNIE TAK JAK DZIEWCZYNY MÓWIĄ IDZIESZ ZA TŁUMEM W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI USTAWIASZ SIĘ DO KOLEJKI ŻEBY ZAPŁACIĆ ZA WIZĘ /PŁACĄC W DOLARACH BYŁY MNIEJSZE KOLEJKI/ NASTĘPNIE SCHODZISZ PO SCHODKACH W DÓŁ I TAM ODBIERASZ BAGAŻ - PRZY KAŻDYM WYŚWIETLONE SĄ MIEJSCA Z KTÓREGO SĄ LOTU NAPRAWDĘ NIE MA CO SIĘ STRESOWAĆ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Wróciłam. opiłam się mojito i margaritą i jest fajowo :) urodzinki udane, szkoda ze nie bylo dobrej pogody to wiecej w domu sie siedzialo, ale all inclusive byl bogaty wiec spoko ;) Tools, ta oferta co podała Alizka do Sea Sight to tez jest do zastanowienia. Kiedys na niego patrzylam, hotel ma dobre polozenie, niedaleko centrum. Co prawda nie przy Kleopatrze a po stronie Keykubat, ale tez nie jest źle. Tym bardziej, ze sprawdzony ;) Rudakarola--> weź słoiczki, ale w Alanii są gdyby Tobie zabrakło. Nie znam Twojego hotelu, ale wodę kupisz spokojnie w sklepie, najlepiej w duzych marketach. Poza tym jesli powiesz obsłudze, ze bedziesz potrzebowac dla dziecka to oni Tobie przyniosą za kazdym razem jak poprosisz. Dla dzieci Turcy staną na rzęsach. Pozniej wypada sie odwdzieczyc napiwkiem - oczywiscie jak załsuża naprawdę ;) Moze nawet dadzą Tobie jakis czajnik do pokoju zebys sama mogla podgrzewac wodę kiedy chcesz. Tak moim znajomycm kiedys w hotelu dali. W Turcji na zemste pijesz wodeczke, colę i bierzesz nasze stoperany czy inne takie. W aptekach w Turcji prawie wszystkie leki są bez recepty a aptek jest pełno na kazdym rogu. Nazywają sie ECZANE. Prowizja w PKO (bo to tez moje Inteligo) jest 2% od kwoty pobrania, ale nie mniej niz 8,50 zł . Jak dla mnie całkiem nieźle. Tylko wybieraj odrazu najlepiej dolary. Poniewaz przy pobieraniu euro przeliczają najpierw na kurs dolara a pozniej dopiero na zł. A przy kazdym przeliczeniu tracisz na roznicach kursowych. Takze pobieraj z bankomatu dolary. Mozesz zadzwonic do banku na infolinie i zapytaj czy w Turcji mają banki, ktore nie pobierają prowizji bo np. PKO ma z nimi jakąs umowę. Z takim maleństwem nie porywałabym sie na zadne wycieczki. Jedz po prostu na lenistwo i wypoczynek. Przejedz sie do Alanii do centrum na spacer. Pochodz po Konakli i wystarczy. Zobaczysz ze pol samolotu to ludzie z malymi dziecmi w pieluchach wiec sie nie przejmuj opiniami znajomych, ktorzy pewnie nawet nie byli w Turcji. Absolutnie nie bierz zadnej wody z domu! W Turcji jest normalna woda do picia w sklepach. Bobo a na jakie wystepy robilas salatki? :) Zuzka, wysiadasz z rekawa samolotu, idziesz za wszystkimi ustawiasz sie w kolejce po wize. Pozniej idziesz z tym paszportem do odprawy paszportowej, pokazujesz paszport, Turek cos poburczy pod nosem, spojrzy, usmiechnie sie, przegladnie paszport, postawi pieczątkę wjazdową na wizie i oddaje paszport. Wtedy schodzisz schodami na dół i tam jest ogromna hala z taśmami i z bagazami. Szukasz numeru swojego lotu i skad przylecialas i czekasz na bagaz. Wychodzisz z lotniska i czeka na Ciebie rezydent i mowi gdzie masz isc do autokaru, wczesniej odchacza Ciebie na liscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! Właśnie wróciłam . Tym razem byłam z mężem u znajomych na grillu .Było fajnie , ciepło a później się rozpadało i imprezkę przenieśliśmy do domu. Przez te opady to spokojnie nie można poimprezować. Teraz idę troszkę pospać bo rano wybieramy się na grzybki. To do dzisiaj.👄 👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też wróciłam:P...u mnie już coś ptaszki ćwierkają:P więc: dzieńńńńńńńńńńńńń dobryyyyyyyyyyy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka452
Dziekuje Wam bardzo za wszystkie wskazowki - uspokoilam sie..........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smpa
Powiedzcie mi proszę czy linie lotnicze które tam latają są bezpieczne? oraz inne nurtujące mnie pytanie codziennie muszę mieć mięso jest go zawsze pod dostatkiem jeśli tak to w jakiej formie :) Na razie tyle mi przychodzi do głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć imprezowiczki Wam to dobrze !!! ;) Ja już jestem spakowana ,jutro jeszcze tylko kosmetyczka i mogę wyjeżdżać :D Wczoraj męża kolega wrócił z Majorki ,załamany bo tydzień było słońce a tydzień padało. Życzę miłego dnia 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szaza spokojnie ,w Alanyi nie ma szans na deszcz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frogy a Ty nie odsypiasz imprezy ? Wiem kochana że tam nie pada deszcz o tej porze roku ;) Ja już mam dosyć tej pogody u nas ,dzisiaj niedziela a ja już od rana piorę i wywieszam na ogrodzie dla moich chłopaków,ale jest okazja bo nie pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Pariss opiłaś się na kinder party? nie ładnie :P wiecie co, ta pogoda mnie po prostu dobija, dobrze, żemnie jeszcze 2 tyg słońca we wrześniu czeka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Risis
Czesc ! :)Ja jade do Alani 5 sierpnia :) PIerwszy raz, ale dzieki waszym postom widze ze jest tam super :)) byla ktoras z was w hotelu Aroma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fannky jaka dzisiaj u Ciebie pogoda ?U mnie jest super!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! Bobo i jak grzybki? :) Frogi, oficjalne kinder party bylo 2 godziny a pozniej byl tort dla dorosłych i pełen barek z all ;) Pan domu stawial. Mozna bylo sobie z ksiązki wybierac drinki i próbowac do woli. A ja tam nie lubie innych wynalazków, mojito mi wystarczy. Zreszta mialo powodzenie a ja to zaczęłam ;) Zuzka Ty sie ciesz urlopem i nie martw sie na zapas ;) Smpa- linie są bezpieczne i dobre. I Sky Airlines i Sunexpress są ok. O mięso w Turcji w hotelach czasem jest ciężko, ale za to mozesz chodzic na pyszne kebaby na miasto. Tylko idz do restauracji. Obiad w granicach 20 lirów, za duza naprawde porcję. Polecam kebab iskender z jogurtem albo ali nazik. Szazza w koncu sie doczekałaś i bedziesz miec słoneczko. Fajnie Tobie bo u nas po prostu brak słów do tego lata. Risis, Aroma widzę ma dobre położenie i dobre opinie na holidaycheck. Hotelu nie znam. A w Alanii nudzic sie nie bedziesz :) U mnie pogoda byle jaka. Nie pada co prawda i jest słonce ale jest wiatr i chłodno. Wczoraj kupilam przewodnik Chicago (załączony do Gazety W.) i musze zaczac czytać. Milej niedzieli 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szazza teraz się pogodniej zrobiło. nawet słońce wyszło. ale z rana było zimno i pochmurno. niby ma u nas nie padać cały przyszły tydzień ale to się okaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smpa
Pariss dzięki za odpowiedź :-) a mięso tylko jagnięcina i baranina czy cos innego też :D sorki że tak pytam ale mam urojenia na tym punkcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxke
crazy woman widze ze lecisz w tym samym czasie co my :) do jakiego hotelu i ile macie lat??:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turystka za dyche__
Pariss, pozdrawiam serdecznie! Kiedys bardzo mi pomoglas, jestes ekspertka turecka:D moe poradzisz mi w tamacie polskie morze? miejscwosc dla rodzinki:) cieplejsze morze cos spokojniejszego? Pozdrawiam inne niczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smpa, w htelu raczej drób podają, ale nie myśl, ze noga od kurczaka wyląda jak u nas. Raczej jak noga gołąbka ;) Jagnięcina i baranina jest droga i w hotelach jej nie dają. Jesli lubisz to mięsko to poszukaj restauracji gdzie dają Sac kavurma, to grillowana baranina z warzywami - niebo w gębie. xxke ---> Crazy woman ma w stopce hotel i date wylotu :) Tools, a wybrałas wstepnie którys hotel?? Turystka, niestety niby mieszkam nad morzem, ale kwater i miejsc noclegowych nie znam. Ja nad morze jak jadę to na jeden dzien na plaze i z powrotem ;) Polecam plaze w Karwii, to mala spokojna miejscowosc, w Dębkach tez jest ładnie i czysta woda. Jastrzębia Góra gwarna i zatłoczona, Władysławowa za bardzo nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smpa
własnie o drób mi chodzilo bo za baraniną nie przepadam :) czy takie kebaby są drogie? albo jak przestawiają się ceny w restauracjach czy na targach bo tam chyba tez cos dają :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jak pisałam. Obiad w restauracji to koszt ok. 15-20 lirów (1 lir to ok. 2,10 zł) ale warto. Szczególnie iskendera trzeba spróbować. TO moj ulubiony kebab. Na spodzie jest chlebek pida, na tym miesko w ciniusienkich plastrach, polane sosem pomidorowym a obok pyszny gęsty jogurt dla złagodzenia smaku. Wiecej cen nie pamietam bo jak zawsze mowię nie przywiązuję wagi do cen. Lubie podjesc wiec jak jestem glodna to biore co jest :) zreszta to wakacje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×