Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja lubie tylko

masc TRIDERM - czy ktos z WAs uzywal?

Polecane posty

Gość mania0310
ja też podobnie dostałam od ginekologa na infekcję narządów płciowych. Ale z tego co widze na ulotce to ta maść nie może być TAM stosowana. TO teraz juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maddi
Proszę o pomoc! dwa dni temu na brodzie pojawila mi sie czerwona plama, taka przesuszoną skóra i trochę swędzi. Wychodzi na to ze to liszaj. Dermatolog przepisała mi triderm ale nie chce stosować maści sterydowych bo wiadomo, to przecież twarz. Błagam, miała to któraś z was? Co pomogło?? Narazie smaruje tribiotikiem ale wątpie że to pomoże...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda1313
Ja używam tej maści, lekarz przepisał mi ją ponieważ mam uczulenie na nikiel. Maść bardzo mi pomogła po około 5 dniach wysypka zaczęła mi znikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lekarz ginekolog przepisał mi maść Triderm na problemy w pochwie -infekcje, wędzenie-przewleklłe i zapewnił, że to dobra maść, polecił smarować na noc 14 dni. Wytrzymałam 10 i odstawiłam, bo mam zaognioną pochwę, piecze, pali, nie mogę spać, cewka moczowa aż boli , pochwa spuchła, nie moge siadać, mycie sprawia ogromny ból. Zawierzyłam lekarzowi bo nic mi nie pomagało ... Na mnie ten krem podziałał najgorzej jak mogłam sobie wyobrazić od 2 dni biore hydroxisinum bo nie daję rady fizycznie i psychicznie. Czy ktoś tak miał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaborek11
Witam triderm miałam przepisany od lekarza rodzinnego na stan zapalny wokół nosa . Po prostu co jakis czas pojawiają mi się w tym miejscu zaczerwienienia i skóra się łuszczy, odczuwam pieczenie i dyskomfort. Zastosowałam to, widzę poprawę, ALE - nie wiem jak u innych,bo u mnie skutkiem ubocznym jest odbarwienie skóry w miejscu aplikacji - po wchłonięciu zostały mi jasne plamy, których nawet podkład nie zatuszuje. Nie wiem czy to tak ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecaaam
Witam, ja stosowałam maść TRIDERM, lekarka wypisała mi receptę na świerzba bo pojawił mi się miedzy palcami na dłoni. I jak najbardziej mi pomógł. A na ulotce z maści pisze dokładnie "Kiedy nie stosować leku Triderm" między innymi: na skórę twarzy, w zapaleniu skóry wokół ust, na rany itd. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moro zabioro
Hej! Właśnie wczoraj mój ginekolog przepisał mi tą maść na czyraka, który wyrósł mi na lewej wardze sromowej większej, jest niewielki, więc Pan doktor stwierdził, że spróbujemy go usunąć za pomocą antybiotyku oraz tej maści (czyli sterydów). Grrubo- pomyślałam, ale lepsze to niż zabieg. W ulotce przeczytałam, że nie wolno stosować w okolicy odbytu oraz miejsc intymnych, więc się tym przeraziłam. Zadzwoniłam do swojego Ginekologa, a on na to, ze to jest skóra włosowata, więc nic się tam nie stanie- uprzedził jedynie, żebym uważała na pochwę, odbyt i inne miejsca nie pokryte włoskami, ponieważ wtedy nastąpi stan zapalny, który może skończyć się tak jak powyżej dziewczyny piszą (swędzenie, pieczenie itp). Wczoraj wieczorem użyłam pierwszy raz i dziś rano, gdy chciałam posmarować ledwo go znalazłam- tak bardzo się zmniejszył (już po pierwszym zastosowaniu). BOŻE JAKA JESTEM SZCZĘŚLIWA, że na niego trafiłam. Zobaczę jeszcze oczywiście czy nie będzie żadnych powikłań i jak coś to napiszę! Pozdrawiam :) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety, przed stosowaniem ( 3 dni ) miałam plamę ok 5 cm na szyi, teraz mam cały dekolt zaginiony i piekący, poniżej i powyżej smarowanie. I co teraz ?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartek_Poznań
witam, 2 lata temu dostałem tę maść od urologa na jakieś plamki na żołędziu, po kilku dniach stosowania wszystko znikło. w ulotce jest zapisane, aby nie stosować w okolicach płciowych... dziwne, że zapisano mi to..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masc TRIDERM przepisal mi lekarz na trądzik , lecz w ulotce napisane jest ze na tradzik tego nie mozna uzywac .;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja Triderm dostałam od dermatologa na wysypkę na twarzy,po zastosowaniu 2 razy co prawda wysypka znikła ale to co widniało na mojej twarzy w miejscach aplikacji maści było przerażające, jedna wielka bordowa i gorąca plama. Wylądowałam na pogotowiu gdzie lekarz podejrzewał różę, na szczęście skóra uspokoiła się po kilku dniach ale przygoda z Tridermem ( po zaledwie dwóch zastosowaniach) pozostawiła skłonność do rumienia w tych miejscach czyli problem z naczynkami. Przestrzegam wszystkich którzy mają zamiar zastosować Triderm na twarz !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, chciałabym uspokoić emocje jakie panują na forum. Lekarze naprawdę wiedzą co robią, czytajcie ulotki dołączone do opakowań, pytajcie farmaceutów, są chętni do pomocy i posiadają dużą wiedzę na temat leków jakie sprzedają. Triderm jest dość drogi (około 30 zł), ale możecie pytać W APTEKACH (nie na forum) o tańsze zamienniki. Mam podejrzenie boleriozy, pojawił się rumień wędrujący, także rozumiem Wasze obawy przed skutkami ubocznymi, ale zdrowie jest najważniejsze, jeśli lekarz Wam przekazał jak często należy smarować miejsca podrażnione to trzymajcie się tego i w razie wątpliwości pytać farmaceutów i lekarzy. Co do stosowania leku podczas ciąży, jeżeli lekarz uznał, że powinna Pani stosować tę maść to proszę ją stosować. Lekarz a nie naraziłby z byle powodu Pani zdrowia i zdrowia Pani dziecka. Może Pani sobie bardziej zaszkodzić nie stosując tj maści. Pozdrawiam i powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaukaz
Używałem. Miałem okropne odparzenia w pachwinach. Woskowy sposób, czyli wypalanie jodyna nie bardzo pomagał. Pani dermatolog przepisała mi ,, TRIDERM ,, . Po 2 smarowanich jak było cacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uzywam od dawna. Mam atopowe zapalenie skory (AZS). Oczywiscie nie czesto i z Glowa. Mi nic po nim nie jest, no moze procz tego, ze pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ada98
Używałam tej maści na ręce przez 5 dni. Teraz mam na nich przebarwienia. Fakt krostki i wypryski zniknęły,ale za cenę pięknie i równomiernie opalonych rąk :C Podkreślę,że opalałam się po całkowitym zakończeniu kuracji Tridermem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja również używałam Triderm na łuszczącą się skórę w uchu. Pomogło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Latami walczyłem z łupieżem, nic nie pomagało żadne nizorale itp. Okazało się, że to nie łupież tylko tzw. łuska (wyczuwalne jakby grube strupy we włosach) po jakimś czasie to cholerstwo zaatakowało ucho. Wygląd okropny. Któryś kolejny lekarz przepisał wreszcie triderm i wszystko zniknęło i to po dwóch dniach stosowania. Sprawa co prawda powraca ok raz na 3-4 miesiące ale teraz wystarczy od razu cienko posmarować miejsce i na drugi dzień już jest po sprawie. Skutków ubocznych na razie żadnych więc polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość11767
Mnie w okolicach kostki coś ugryzlo i na drugi dzień noga w okolicach stopy spuchała jak bania, ze po kostce nawet śladu nie było. Podejrzewam, że to robota komara, bo wówczas nieźle cieły. Starałem się tego nie drapac, ale po kilku dniach zamiast się poprawiać to opuchlizna zaczerwienila się, a z ugryzienia saczyla sie ropa i nie chciało się zagoić. Był weekend, a w szafce znalazłem Triderm. Posmarowałam na noc i rano aż się zdziwiłem, bo rana wyraźnie się zasuszala, a zaczerwienienie się zmniejszylo. Po 4-5 dniach stosowania noga wróciła do normy, a po ranie mam jeszcze małą krostkę. Mi Triderm pomógł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Triderm jako masc sterydowa jest bardzo skuteczna ale nikt nie wie ze po zaaplikowaniu jej na skore nie wolno przykrywac.Ja jej uzywalam na warge sromową wieksza i przez 15 minut nie zakladalam bielizny(pupa musi byc goła) zeby krem mogl sie wchlonąc.U mnie zadnym obiawow nie pozadanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak triderm jest maścią sterdydową to ja jestem papież. Proszę mi powiedzieć, który ze składników jest sterydem? "Triderm jest lekiem złożonym, substancjami czynnymi są: gentamycyna (działa bakteriobójczo na bakterie tlenowe), betametazon (działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęki) oraz klotrimazol (środek przeciwgrzybiczy). Triderm stosuje się po poleceniu przez lekarza w objawowym leczeniu zmian zapalnych skóry. " Radzę iść do lekara, jak się nie potrafi przeczytać polskiej ulotki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio jesteś papieżem? betametazon to steryd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doc
Dnia 23.11.2018 o 09:51, Gość gość napisał:

Jak triderm jest maścią sterdydową to ja jestem papież. Proszę mi powiedzieć, który ze składników jest sterydem? "Triderm jest lekiem złożonym, substancjami czynnymi są: gentamycyna (działa bakteriobójczo na bakterie tlenowe), betametazon (działa przeciwzapalnie i zmniejsza obrzęki) oraz klotrimazol (środek przeciwgrzybiczy). Triderm stosuje się po poleceniu przez lekarza w objawowym leczeniu zmian zapalnych skóry. " Radzę iść do lekara, jak się nie potrafi przeczytać polskiej ulotki...

Yyyyyyyyyyy betametazon to steryd, hello :))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×