Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość franka z mieszkanka

jak pozbyc sie starych fug miedzy kafelkami?

Polecane posty

Gość franka z mieszkanka

mam zamiar odswiezyc lazienke. chcialabym to zrobic jak najmniejszym kosztem, wiec do glowy wpadlo mi wymienienie fug. niestety, kafelki byly kladzione jakies 15 lat temu, z 1mm przerwa, wiec nijak nie da sie fug wyskrobac. probowalam i mechanicznie (gwozdziem) i chemicznie, ale nic z tego. w koncu kupilam plyn do czyszczenia fug i na podlodze naprawde przejrzalo (ze scian niestety scieka zbyt szybko). sek w tym, ze w wiekszosci miejsc na scianach te fugi sie jakby wchlonely(nie od tego plynu, tylko chyba ze starosci, albo moze technologia jakas nie taka..). nie jestem pewna, czy fuguje sie do rownego poziomu z plytkami czy jak? no i co z tymi starymi fugami? czy moge po prostu na nie polozyc nowe fugi (zaznaczam, ze zamierzam zmienic ich kolor na ciemniejszy)? jakies doswiadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jest taki specjalny przyrząd
kupiłm go w castoramie za grosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franka z mieszkanka
o, przyrzad...? ale czy takie 1 milimetrowe fugi tez objedzie? tak czy inaczej, dziekuje pieknie za pomoc! postaram sie poszukac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż milimetrowe? No, nie wiem, prawdę mówiąc... Widziałam, jak ktoś atakował szersze...Ale może są stosowne do każdej szerokości fugi... Jest też takie narzędzie firmy Bosch - multi dremel się nazywa. Przypomina prawie dentystyczna wiertarkę i ma mnóstwo końcówek do zadań specjalnych. Być może są i freziki do 1milimetrowej fugi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franka z mieszkanka
farmerko droga, a bo to kafle kladzione dawno temu, metoda "na zapalke", nie tak jak teraz - z krzyzykami :/ stad problem. pytalam kafelkarza o to - i nie umial pomoc. stwierdzil, ze nowe na te stare 'wchloniete' fugi sie trzymac za dlugo nie beda. a bu :( ale w sumie co mam do stracenia... nie chce za wiele kasy wydawac na sprzet boscha (a taki na pewno niestety kosztuje), wiec pewnie skonczy sie dolepianiem nowych na stare. moze ktos juz to robil i wie, jak to sie zachowuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franka z mieszkanka
o, noz... to mzoe nozem... dzieki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naprawdę poodpadają
Najprostsze rozwiązania są najlepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piankaanka
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piankaanka
a ja wam powiem że niech to szlak właśnie jestem na etapie skrobania fug tylko że są świeże nożem idzie ale najlepsze są śrubki od kołków rozporowych bo mają cienki ostrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cześć Farmerko
Ty dziewczynom proponujesz jakieś profesjonalne :D rozwiązania, a one nie mają sprzętu! trzeba się ratować babskimi sposobami :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz , zaraz...pomyślmy...jeśli to było tak dawno kładzione, to na pewno nie na Atlas tylko na cement, a fugi zapewne z białego cementu... Czy jest na sali jakiś 100%-towy mężczyzna???? Czym usunąć cement???!!! Niebawem z pola wraca mój mężczyzna , to go zagadnę - roboty remontowo-budowlane nie są mu obce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość franka z mieszkanka
i jak tam, farmerko, mezczyzna wrocil? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowwa
oj to proste ,musisz mieć krótki ale jędrny nożyk ,ja właśnie przed chwiląq wyzbyłam się jednej fugi i położyłam sobie nowy kolor ,ale musisz zrobić to umiejętnie z wyczuciem..hehe i trochę sił swoich musisz poświęcić ..ja tam wolę sama robić takie rzeczy ,bo zrobię to dokładnie ,tymbardziej ,że kładłam fugę w dwóch kolorach,a to wymaga precyzji ..pozdrawiam wszystkie "remonciki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×