Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Helenka2888

Prosze o dobry a szybki przepis na sałatke

Polecane posty

Gość Helenka2888

Jutro robie grila i potrzebuje przepisy na dobre sałatki jeżeli ktoś ma to bardzo prosze....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość słonecznikowa
ekspresowy przepis - kukurydza, majonez, czosnek. proporcje wg uznania. do grilla będzie jak znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beosik
Dużo pomidorków bez skórki i w kostkę , trochę utartych wiórków sera żółtego , utartego czosnku wedłóg uznania , sól , pieprz , majonez . Pycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podam ci sałatke idealną na grilla :D my ją z bliskimi uwielbiamy ! :D sałata (najlepiej ta strzepiasta zielona) pomidor ogórek zielony ser feta (koniecznie SOJOWY do sałatek bo ten zwykły jest za słony i to ohydnie smakuje) czarne oliwki do tego sos (podaje mniej wiecej na głowke sałaty): około 6 łyżek oleju 1 łyżke octu 1 łyżeczke musztardy pół łyzeczki czosnku w proszku bądz ząbek (ząbek zmielić) pół łyzeczki ziarenka smaku,kucharka lub co tam masz :) smaaacznego :) można dodać papryke jeszcze co tam chcesz :) aaa i pomidory , ogórki według uznania ja zawsze daje około 1,5 pomidora , pół długiego ogórka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde ale ze mnie gapa ... no i cebula oczywiscie najlepiej pół pokroić w takie no paseczki ,chyba wiesz o co chodzi ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majestic
czerwona fasola z puszki, papryka w kostke, cebula w kostkę, i jajko na twardo w kostke, + majonez i odrobinka musztardy, ale tylko odrobina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki sosik
z przepisu lilly rose to ja robie z oliwy i cytryny (zamiast oleju i octu), troche soli, troche cukru, czosnek - zabek zmiazdzony z ta sola, musztary lyzeczka - najpierw czosnek+oliwa+sol i cukier, potem dodaje sok z cytryny, musztarde na koncu. mozna to wszystko wlac/wsypac do malego sloiczka i zrobic sos "metoda potrzasania'. chodzi o to, zeby sie skladniki dobrze wymieszaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja podam dwie albo trzy inne sałatki 1 piers z kurczaka przyprawa do kurczaka, kapusta pekinska, ogorki konserwowe, kukurydza,cebulka, majonez. i teraz tak kurczaka kroimy w kostke opruszamy przyprawa do kurczaka smazymy zostawiamy by wystygl, potem kroimy kapuste pekinska ogorki konserwowe w kostke, siekamy cebule, mieszamy wszystko w jednej misce dosypujemy wystudzeone mieso z kurczaka. majonez mieszamy z resztka przyprawy i dolewamy do salatki meiszamy dodajemy sol pieprz w razie potrzeby. 2 ziemnaki , ogorki konserwowe, cebulka,cebulka zieloa ocet oliwa sol p[ieprz ziemniaki gotujemy w mundurkach potem koimy w plasterki posypujemy cebulka posiekana zielona i ogorkami z octu odrobiny oliwy soli i pieprzu mieszamy i polewamy (zamiast cebuli zwyklej mozna dodac czosnku 3 ryz, tunczyk cebula papryka czerwona kukurydza majonez sol i pieprz. ryz gotujemy do ostudzonego dodajemhy tunczyka, kukurydze posiekana cebulke i pokrojona w kosteczke papryke, dodajemy majeonez doprawiamy sola i pieprzem. najlepsza jest jak wstawi sie ja do lodowki na kilka godzin. 4 salata(moga byc rozne rodzaje) pomidory ogoki zielone, cebulka papryka oraz inne warzywa jakie chcemy. robimy sos oliwa czosnek sol pieprz. zalewamy i mieszamy. podnioslam temat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inninis
seler w paskach w sloiku, papryki roznej w kostke, fasola czerwona i kukurydza z puszki do tego sol piprz majonez pycha i bardzo szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa ja mam jeszcze jedna rewelacja wszedzie robi furore i najszybciej schodzi 3 gatunki sera ostry lagodny i np slodki., ogorek zielony rzodkiewka smietana majonez po lyzce koperku pietruszki i szczypiorku ser kroimy w paleczki, ogorek i rzodkiewke kroimy, mieszakmy majonez ze smietana dodajemy pietruszke koperek i szczypiore i meiszamy. latwa ale super smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blindzialindzia
ja tez mam, dość ubogi przepis ale odkąd spróbowałam to robie czesto do grila pomidory pokroić w kostke jeśli są małe to na ćwiartki, wycisnąć dużo czosnku, posolić, skropić oliwą i bardzo dużo skroić natki pietruszki musi byc pietruszka i to duzo bo ona zabija odór czosnku z ust i jeszcze jedna: kalafior ugotować na pół twardo i drobno pokroić, słoiczek mały majonezu, ogórki kiszone w bardzo drobną kosteczkę, posiekać pora i doprawić do smaku solą i pieprzem, ja doprawiam vegetą i koniecznie schłodzić w lodówce przed podaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość blindzialindzia
acha do tego kalafiora jeszcze jajka na twardo wkroić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anisik
Ach czytam te przepisy i slinka mi cieknie - uwielbiam sałatki pod kazda postacią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×